Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

אכילת שמן ניסאן קשקאי 2008

ben79
שימו לב! השרשור הזה בן 5438 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

טוב אז ככה.... אני צריך דעה מקצועי... יש לנו ניסאן קשקאי 2008 נפח 2000 עם 19000 ק"מ.

אני לא בודק שמן כי רכב חדש אמרתי לעצמי לא צריך לבדוק אך לפתע על לוח שעונים מופיע לי LOW OIL .

ישר עצרתי את הרכב ובדקתי במדיד ובאמת ראיתי שהשמן קצת מתחת לקו המינימום. ישר הוספתי 1.3 ליטר שמן שהביא

את מפלס השמן לאמצע.

התקשרתי לקרסו ואמרו לי שזה תקין וכי רכב שעבר 19000 ק"מ וחסר שמן זה סביר. יש לי גם בבית אלמרה ואני יכול להגיד לכם שבין טיפול לטיפול הרכב לא אוכל גרם של שמן.

מה אתם אומרים?

אגב טיפול ברכב נעשה כל 30000 ק"מ

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

צריכת שמן כזאת (ליטר וחצי שמן ל 20 אלף ק"מ) סבירה, לא משמעותית,

יכול להיות שגם רכב חדש צורך קצת שמן .

גם לרכב שלי (קנגו DCI ) יש צריכת שמן דומה מהיום הראשון, אין מה להבהל.

איזה שמן הוספת?

להבא, תבדוק את מפלס השמן, וכאשר הוא יורד למינימום, תיגש למוסך כדי שיוסיפו לך בדיוק אותו השמן שהם משתמשים בטיפולים - זה יותר בריא למנוע מאשר לערבב שמנים שונים.

בדרך כלל הם לא מחייבים על הוספת שמן.

toyota verso 2016 - יש מקום לכולם!

בעבר : ניסאן NV200 2012, סיטרואן ג'מפי 2007, רנו קנגו DCI  2007,  פולו סטיישן SDI 2000, לנסר 93, אופל קדט 84.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יכול להיות שגם רכב חדש צורך קצת שמן .

ויכול לא להיות.

אלמרה זה לא קשקאי.

תדע לך,

שיש לא מעט דגמי רכבים אשר צורכים שמן, וידוע מראש שזה יקרה.

אני מדבר על הוספת ליטר שמן כל 5000 ק"מ- זה עדיין בגדר הנורמה.

דוגמא

צריכת שמן ברכב שלך מזערית.

רכב חדש, תן לו זמן, רק אל תיסע ללא השמן.

בעבר : ניסאן NV200 2012, סיטרואן ג'מפי 2007, רנו קנגו DCI  2007,  פולו סטיישן SDI 2000, לנסר 93, אופל קדט 84.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

VLAD - הדוגמה שנתת, היא של מנוע 2.0 ליטר של פולקס', שידוע שיש בו בעייה/תקלה בייצור, של הרינגים.

לגבי קשקאי, רצוי לתחקר בעלי רכב דומה (רכב חדיש יחסית, אין מספיק נתונים)

בכל מקרה יש לעקוב אחרי צריכת השמן מעתה.

alfa 156 2.5.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בכוונה נתתי דוגמא של צריכת שמן פי 4 ממה שיש לקשקאי של ben79 , שהיא גם לא מצריכה טיפול דחוף.

אין מה לעשות, את הרכב לא יחליפו, במסגרת האחריות,:lol:

וגם לא יתחילו לתקנו בגלל צריכת שמן כזאת.

צריך רק להיות ער לעובדה שיש צריכת שמן.

לפי מה שאני יודע,בדרך כלל ממליצים לתקן, כאשר יש צריכת שמן יותר גבוהה מחצי ליטר ל 1000 ק"מ - שזה מאוד מאוד רחוק מזה.

אם פותח השרשור רוצה, הוא מוזמן להריץ חיפוש בגוגל בנושא, אולי בחו"ל היו תלונות דומות לקשקאי - שם הרכב כבר נמכר זמן מה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

האם בדקת/ החלפת שמן מאז שהרכב עלה על הכביש?

אם לא, אז זה נורמלי לחלוטין. ברכב חדש צפויה צריכת שמן מוגברת עד להתאמת החלקים הנעים ובניית שכבת פיח אוטמת (תקופת ההרצה). אם תפתח את ספר הרכב שלך תראה שעובדה זו מצויינת גם שם.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נראה לי חריג מאד שצריך להוסיף מעל ק"ג שמן ל19k לרכב חדש גם אצלי ברכב בין טיפול טיפול לא צריך להוסיף גרם שמן.תבדוק מה ניסאן מצהירים לגבי אכילת שמן למנוע הנ"ל ותנסה ליצור קשר עם בעלי קשקאי אחרים ולשאול.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

גם לדעתי, לרכב חדש כמו שלך, תצרוכת השמן לא סבירה. מעשית - מנוע כן צורך שמן כפי שכבר ציינו בשרשור, אבל

אני מסופק במקרה זה (רכב חדש, עם מעט קילומטראז'), ובהנחה שלא "מתחרעים" עליו ;-).

alfa 156 2.5.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ערב רב

חברה תתעוררו הגיע הבוקר

שלב ראשון לפתוח ספר נהג ולקרוא הוראות

בדיקת שמן ברמת נהג לפחות פעם בשבוע

לגבי צריכת שמן מרבית היצרנים יתיחסו ל 0.5 ליטר ל 1000 ק"מ כתקין

אין מה לדבר על מנועי דיזל ידוע שמנועי דיזל צורכים שמן

וראיתי יותר מקנגו אחד ש 8000-9000 ק"מ לא בדקו שמן

ומגיע למוסך עם נורת מפתח שוודי מהבהב מחוסר שמן

ואם קשקאי נסע 19000 ק"מ ולא בדק שמן זה לא תקין

19000 קמ הבן אדם לא מרים מכסה מנוע?

למה הוא ממלא דלק?

שאו ברכה

אמר אחד מחכמי הפורום: המשותף לזול, זוגלובק, וזבל

הוא: הנקניקיה

MARIN MOUNT VISION 5.8

"אם לא תיתן לזה למות זה לא יתן לך לחיות"

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מה הקשר???? עם כל הכבוד נכון שרשום בספר לבדוק פעם בשבוע אבל זה סתם כיסוי תחת.. גם באלמרה שלי רשום לבדוק כל שבוע שמן ואף פעם לא חסר.

אני גם דיברתי עם חבר מכונאי בקנדה וסיפרתי לו את הסיפור.. קודם כל הוא צחק עלי וחשב שאני עובד עליו שהרכב עבר 19000 ק"מ ללא החלפת שמן..(הוא אמר שלא שמע על דבר כזה בחיים) וגם אמר שלפי הוראות יצרן בקנדה לא משנה איזה רכב ואיזה מנוע חדש או משופץ לאחר 5000 ק"מ הראשונים צריך להחליף שמן ופילטר שמן כי מנוע חדש אוכל שמן עד שכל החלקים תופסים את מיקומם. הוא אמר אבל לעקוב אחרי זה בכל זאת ובשלב זה לא לפחד.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שבת שלום

בקנדה תהיה קנדי, בישראל תהיה ישראלי.

מה אתה משווה למדינה שהחורף בה הוא 20-30 מתחת לאפס וצריך לחבר את המנוע לחימום שלא יקפא

והקיץ שם הוא האביב שלנו

הוראות היצרן מתייחסות ספציפי לכל מדינה

כל הרכבים החדשים שיוצאים מכל המפעלים בעולם הם אחרי הרצה ואין צורך בשום החלפת שמן אחרי 5000

אתה מוזמן לשאול אצל כל יבואני הרכב ולשמוע בעצמך

אם הקשקאי בן שנה ולא הגיע ל 30000 הוא צריך טיפול שנתי שזה החלפת שמן ופילטר

היצרן היחידי שממליץ על החלפות שמן לפי מחשב הרכב זה GM

ברכב הזה מחשב המנוע לוקח פרמטרים שונים ומשקלל מהם את אורך חיי השמן באחוזים

אופיין נהיגה, טמפרטורה סביבתית, שעות מנוע בסרק ועוד

לפי הנחיות GM כשמופיעה הודעת CHANGE OIL SOON צריך להחליף שמן ומסנן בלבד ללא קשר לשגרת הטיפולים

במנועי 3.5 ליטר של GM כמו במליבו ובאפלנדר כמות השמן היא גלון אחד 3.8 ליטר ולכן חשוב להקפיד

לפעול לפי ההנחיות

שא ברכה

אמר אחד מחכמי הפורום: המשותף לזול, זוגלובק, וזבל

הוא: הנקניקיה

MARIN MOUNT VISION 5.8

"אם לא תיתן לזה למות זה לא יתן לך לחיות"

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כל הרכבים החדשים שיוצאים מכל המפעלים בעולם הם אחרי הרצה ואין צורך בשום החלפת שמן אחרי 5000

אתה טועה בגדול. סוכני המכירות ולעיתים המכונאים של רשת היבואן לא קוראים את הספרות שהם בעצמם מוצאים.

רכב לא עובר שום הרצה במפעל. היצרנים ממליצים שבכמה אלפי ק"מ ראשונים של הרכב לא לנהוג בסל"ד גבוה, לא להוביל הרבה אנשים או משאות כבדים, לא לעמוד על הילוך סרק במצב סטטי יותר ממספר דקות. יש עוד כל מיני הנחיות שכתובות בספרי הרכב של היצרנים.

בנוגע לשיטה אמריקאית-קנדית לתדירות החלפת שמנים - מדובר על מסורות מחמירה אין שום קשר להבדיל מז"א. בטוח שזה טוב יותר אבל הגישה האירופאית מחמירה פחות ולוקחת בחשבון שיקולי עלות-תועלת.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 5438 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...