Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

להוציא רישיון זה כבר לא מה שהיה פעם, הרפורמה תיכנס לתוקף כבר ב-2010.

אלי_לוי
שימו לב! השרשור הזה בן 5458 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-3548435,00.html

כן כן, מלווה לחצי שנה ועוד הרבה הפתעות שיעשו את תהליך קבלת הרישיון דבר קשה ומסובך.

מה דעתכם הכרחי או לא?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 49
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

:roll: לא ממש, אבל היום אחד מהשכנים שלי שלומד נהיגה ואני אמור להיות המלווה שלו כי להורים שלו אין רישיון הראה לי את זה.

זה עדיין בתוקף לא?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כבר באתי לכתוב שאין שום סיכוי שדבר כזה יתפוס, ואז אני רואה שהכתבה מלפני שנה והרעיון כמובן, חלף עם הרוח. וטוב מאוד שכך, ההצעה מטומטמת.

Lancia Dedra 1.6 i.e 92 כבר לא בועטת :-(

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כבר באתי לכתוב שאין שום סיכוי שדבר כזה יתפוס, ואז אני רואה שהכתבה מלפני שנה והרעיון כמובן, חלף עם הרוח. וטוב מאוד שכך, ההצעה מטומטמת.

ואיך אתה יודע שזה חלף עם הרוח? שנת 2010 עדיין לא הגיע... והכל אפשרי.

מה שכן , אתמול שר התחבורה פרש את הרעיונות שלו ושם לפחות אני - לא הבחנתי ברפורמה של שינוי התנאים של נהג חדש - אלא כבישים חדשים, רכבות וכדומה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני דווקא בעד.

רק שיורידו את הטימטום של אות הקלון "נהג חדש" מהחוק.

ערוץ היוטיוב שלי: BuildiT - DIY Israel.

מעוניינים לעזור לחתולי הרחוב? מחפשים מתנה מיוחדת?

סבונים 100% טבעי ובעבודת יד- כל ההכנסות קודש לטיפול בחתולים. דברו איתי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני דווקא בעד.

רק שיורידו את הטימטום של אות הקלון "נהג חדש" מהחוק.

מסכים איתך לגמרי.

התוכנית הזאת נשמעת לי אחת המטומטמות. גם ככה היום יש כאלה שנוהגים בלי מלווים וכו'. לדעתי זה רק יעלה את המעשה הזה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אפשר להבין למה התוכנית היא אחת המטומטמות?

יכול להיות שאני מפספס משהו, אבל העיקרון עצמנו נראה נכון.

1.צריך להכשיר נהג חדש לנהיגה גם ביום וגם בלילה.

2.מלווה צריך לדעת מה התפקיד שלו. עד היום הרבה מלווים היו רק הורסים את מה שלמדו בשיעורי הנהיגה(לא ששם יש הרבה דברים טובים), אומרים לנהגים לעשות דברים אסורים, כי זה מקצר את זמן הנסיעה וכו...

3. בתי הספר לנהיגה גם הם לא תמיד טובים ולשים עליהם פיקוח יותר טוב, מה שנשמע כאילו יקרה במרכזי למידה. בנוסף, אנשים ילמדו תאוריה כמו שצריך במרכזי למידה (ולא יבוא לפורום לשאול שאלות שהם היו אמורים ללמוד בתאוריה חודשיים אחרי קבלת הרשיון)

4.הנהגים יוציאו רשיון לפני גיל 17, אז הם יתחילו לנהוג לפני וזה גם משהו.

על הנייר לי זה נראה רעיון טוב(אולי אתם תספרו לי משהו שאני לא רואה).

בתאכלס יהיו כאלה שיצהירו שהם בצעו הכל כמו שצריך וזה לא באמת מה שיהיה, אבל יהיו גם כאלה הורים שידאגו לחנך את הילדים כמו שצריך ויותר טוב מאיך שזה נראה עכשיו. קיצר, לי זה נראה בינתיים כמו צעד שהיה יכול להעשות בכיוון הנכון לשיפור תרבות הנהיגה בארץ.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

במילה אחת שטויות. בשתי מילים בול-שיט.

האם כיום יש פחות תאונות דרכים מאשר בשנת 98 כאשר נהג חדש לקח בכיף ג'יפ מלא ב8 חברים, ויצא למסיבה במקום מרוחק?

לא נראה לי.

האם בארצות הברית שבה לומד העלם (מגיל 16) נהיגה בבית ללא מורה ורכב יעודיים יש יותר תאונות?

רוצים לחנך את הילדים, אבל חינוך מגיעה מהבית.

ילד בן 18 יכול לשקול האם לקחת חיים או לא, ולהחזיק נשק אוטומטי בביתו ובציבור, אבל לא יכול להיות אחראי מספיק כדי לנהוג. בדיחה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש לי שאלה - מכוון שישראל זו אמריקה הקטנה וכל דבר אנחנו לוקחים דוגמא מאמריקה אז מה קרה לעזא*ל שתחום הרכב והרישיון כל כך מטורף פה כמו איזה מדינה מוסלמית שאסור ללכת בלי כיסוי פנים, בארהב אין דבר כזה בכלל שיעורי נהיגה ההורים מלמדים וניגשים לטסט פה בארץ כל כך הרבה פרוצדורות על מה ולמה ????? האם באמת עשו מחקרים ומצאו שרוב אחוזי התאונות נגרמות מנהגים בגיל 17-21 ?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כמות האנשים באוטו לאו דווקא גורמת לתאונה, אלא לתוצאות הרבה יותר חמורות במידה ויש תאונה!

בארה"ב הרוב לומדים נהיגה בבית הספר, אצלינו ניסו להעביר שיעורי תאוריה בבית הספר(לפני 7 שנים ), אבל זה הצטייר כבדיחה גרועה. אולי אם היו מעבירים תאוריה בבית הספר, המצב היה יותר טוב.

בתחילת שנות ה 90 היה נדיר לראות רכב מאותת בפניה או במעבר נתיב, היום המצב הרבה יותר טוב ממה שהיה, גם זה כנראה לא הוריד את מספר התאונות(ככה לפחות אתה אמרת), אז אפשר לוותר על החינוך והדגש של אנשים לאותת?!

החינוך החדש יעזור לבן אדם אחד, זה יעבור לילדים שלו, לנכדים שלו וכו..

אולי יעבור לחבר(משהו שאני מאוד מנסה לעשות בסביבה שלי, חברה, חברים קרובים) וזה יעביר את זה לילדים שלו וכו...

זה לא פתרון פלא שיעבוד בלילה, אבל אם לא יתחילו את זה היום אז זה פשוט לא יקרה.

פה נדרש חינוך מחדש, וצריך להתחיל את זה מאיזה מקום. זה שלא יעשו כלום, בטוח לא יעזור.

נכון, יש גם תשתית שצריך לטפל בה, לכוון את המשטרה לטפל בעברות האמיתיות וכו..

אבל גם חינוך זה חלק מאוד גדול ומרכזי לשיפור תרבות הנהיגה, אולי הוא אפילו העיקרי. אולי לא נראה את זה היום או בעוד שנה, אבל בעוד עשר שנים זה יראה יותר טוב.

עריכה: לסמולרס

אם תחנך בן 17 לנהוג כמו שצריך ולהתייחס לנהיגה כמו שצריך, זה ילך איתו כל החיים ונראה לי שזה הרבה יותר יעיל מלשלוח כל קבוצת גיל לרענון נהיגה ולא הרענון שעושים היום, אלא רענון אמיתי שבודק את הנהג.

היתה תוכנית בFIFTH GEAR שדיברה על איזה מדינה ששם גם הוצאת רשיון היא מאוד לא פשוטה, אבל בסופו של דבר, כמות התאונות שם הרבה יותר נמוכה, כי כל נהג עובר תרגולים במצבי לחץ ועוד כל מיני דברים. זאת לא הרפורמה שקראנו עליה, אבל זאת התחלה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

את האמת לפני שקראתי את הכתבה אמרתי לעצמי "עוד פעם מחפשים להקשות ונמאס כבר מכל השטויות שלהם".

אני זוכר את הכתבה הזאת עוד ממזמן אך לאחר שקראתי אותה עכשיו עוד פעם זה נראה לי די הגיוני כל העניין פה ולפי דעתי זה גם עדיף לנהג החדש.

לכל נהג חדש יהיה מאוד נחמד לעבור את המבחן המעשי לפני גיל 17, כיום הרי אפשר לעבור רק בגיל 17 אם אני זוכר ובינינו אין אחד שעבר בדיוק ביום שיש לו 17, אולי כמה בודדים.

ככה התלמידים יוכלו לתקתק את כל העניין בחודשיים וחצי או קצת יותר ולגשת לטסט.

עם המלווה הוא יצבור נסיון למרות שבינינו המון יסעו בלי מלווה אבל 99 אחוז ממי שייסע בלי מלווה הוא ייסע כל כך רגוע אני מתאר לעצמי מכיוון שהוא מאוד יפחד שיתפסו אותו.

בכל מקרה לפי דעתי זה עדיף אני זוכר את עצמי כשהוצאתי רשיון נסעתי את האמת בלי מלווה (פעמים בודדות).

ואם נסעתי עם מלווה זה גם קרה לעיתים נדירות.

ביום שנגמר לי המלווה, בגלל ההתלהבות אחרי 23 שעות עשיתי תאונה עם נזק לרכב של 29 אלף ש"ח ולאחר שבוע וחצי שהרכב חזר השבתתי אותו וכל זה בגלל התלהבות והשפעה של חברים (טוב שהיה מקיף).

אני בטוח שאם היה מישהו שמלמד אותי בצורה טובה ונוהג איתי הרבה יותר כל זה לא היה קורה.

וכמוני יש עוד המון שמשביתים מכוניות ישר לאחר התקופה שמסתיים המלווה.

ובכלל אני זוכר בגילאים 17-18 וחצי, להרבה אנשים שאני מכיר קרו המון תאונות ובתקופה היום 20-21 אולי קורה משהו קטנטן אחת להמון המון זמן.

בכל מקרה אני בעד החוק הזה בגלל שלמדתי על הטעויות שלי ושל המון חברים שלי ואנשים שאני מכיר מהצד.

בכל מקרה בהצלחה לכל הנהגים החדשים ותאמינו לי שהחוק הזה רק לטובתכם, אני בטוח שאם הייתי מוציא רשיון אחרי מאי 2010 הייתי מאוד מתעצבן אבל תאמינו לי שלטווח ארוך זה עדיף לביטחון האישי שלכם ולכיס שלכם.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 5458 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...