Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

נורית esp מהבהבת בסיבובים

fishermm
שימו לב! השרשור הזה בן 5471 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שמתי לב שמדי פעם בסיבובים נורית הesp מהבהבת לכמה שניות ואז מפסיקה...

זה אומר שהesp נכנס לפעולה כי עמדתי להחליק?? די מלחיץ אם כן.. אני לא נהג מרוצים אני נוסע לאט

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אצלי הנורת ESP נדלקת כאשר אני עושה סיבוב בצורה קצת מהירה, אני מתאר לעצמי שאצלך המצב דומה.

אם תרצה להיות בטוח, בחוברת של האוטו יש מידע על כל נורה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זה אומר שהesp נכנס לפעולה כי עמדתי להחליק?

כן.

די מלחיץ אם כן... אני לא נהג מרוצים אני נוסע לאט.

כנראה שלא מספיק.

תבדוק לחץ אוויר תקין בצמיגים.

uʍop ǝpısdn sı ɹǝʇndɯoɔ ɹnoʎ sıɥʇ pɐǝɹ uɐɔ noʎ ɟı

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מה שמפחיד בכל העניין הוא שאם לא שמים לכך שהנורה נדלקה, אז חושבים שלא קרה כלום ואפשר לדחוק את הרכב עוד קצת. וברוב המקרים, גם עם ESP דברים לא נגמרים טוב.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שמתי לב שמדי פעם בסיבובים נורית הesp מהבהבת לכמה שניות ואז מפסיקה...

זה אומר שהesp נכנס לפעולה כי עמדתי להחליק?? די מלחיץ אם כן.. אני לא נהג מרוצים אני נוסע לאט

כן, המערכת נכנסת לפעולה.

לפעמים גם בנסיעה איטית- כתוצאה מאיזושהי "פרובוקציה" לא מודעת של הנהג- המערכת נכנסת לפעולה.

רוב הנהגים שאני נתקל בהם, בכלל לא יודעים שהמערכת מצילה להם את החיים כמה וכמה פעמים ביום.

דרך אגב, באיזה רכב מדובר? מאיזה שנה הצמיגים? האם זה קרה כמה פעמים באותו מקום?

אלו פרטים חשובים מהסיבה שלפעמים שיבושים בכביש עלולים להיות מתורגמים ע"י המערכת כ"איבוד אחיזה" .

צמיגים יבשים ולא אוחזים/ לחץ אוויר לא תקין, עלולים להביא לאחיזה נמוכה גם במהירות שפויה, מה שיגרום למערכת להכנס לפעולה.

עודד.

פתגם סיני עתיק אומר:

כשאין לך מה להגיד, תגיד פתגם סיני עתיק:wink:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

רוב הנהגים שאני נתקל בהם, בכלל לא יודעים שהמערכת מצילה להם את החיים כמה וכמה פעמים ביום.

אני מאוד מקווה שהמערכת לא צריכה להציל את החיים של נהגים כמה פעמים ביום. אל תשכח שעשרות שנים אנשים נסעו בלעדיה ושרדו :wink:

מה שכן - המערכת עשויה למנוע בהרבה מקרים גם עבור נהגים רגועים יחסית, מצבים של החלקות חרטום או זנב קלות שככל הנראה היו מסתדרים "מעצמם" לאחרי כמה עשרות סנטימטרים של החלקה. במקרים קיצוניים יותר המערכת בוודאי עוזרת לנהגים ממהרים כשהם מנסים להכנס מהר מדי לסיבוב - אבל עדיין, הסיכוי שהם היו מתים בלעדיה נמוך במצבים כאלו... :wink:

BMW 325i E46

שלום, רוכב.

נא לא לבקש ממני גישה לאוף טופיק

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא בכל פעם שהמערכת נכנסת לפעולה גם המנורה מהבהבת...בד"כ זה קורה במצבים קיצוניים יותר.

בדוק צמיגים תאריך\לחץ אוויר ואפילו בולמ"ז - אולי אחד או יותר מהם גמור בצורה כזו שהוא לא נותן למערכת מנוחה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מה שמפחיד בכל העניין הוא שאם לא שמים לכך שהנורה נדלקה, אז חושבים שלא קרה כלום ואפשר לדחוק את הרכב עוד קצת. וברוב המקרים, גם עם ESP דברים לא נגמרים טוב.

באמת?!

ברב המקרים?

כמה מקרים כאלו אתה מכיר?

יידחפו יותר חזק, ה-ESP ייכנס קודם. זה הכל.

uʍop ǝpısdn sı ɹǝʇndɯoɔ ɹnoʎ sıɥʇ pɐǝɹ uɐɔ noʎ ɟı

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

slava:

"אצלי היא מהבהבת כשאני מאיץ מעמידה, שאני נותן גז חזק מהעמידה אז הנורה מתחילה להבהב, בפניות חדות אף פעם לא שמתי לב שהיא מהבהבת."

זה בגלל שזה לא אותה מערכת.

falou:

"יידחפו יותר חזק, ה-ESP ייכנס קודם. זה הכל."

אתה רוצה להגיד שאם אני אסע על 100 ואז אני אכנס לפנייה חדה הesp יציל אותי?

ואם זה יהיה ב130 קמ"ש?

הוא לא יודע מראש שיש סיבוב בכביש. גם למערכת הזאתי יש בטח מגבלות.

vw-golf כתב:

זו פאקינג מדינה דמוקרטית, זה לא שהוא הרים יד על מישהו, אז חלאס, סתמו פיות!!
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זאת דווקא כן אותה מערכת פחות או יותר עם ראשי תיבות שונים-Vehicle Stability Assist לעומת Electronic Stability Progam.

זה לא בגלל שהמערכת שונה, זה בגלל שבהאצה חזקה מהמקום הגלגלים הקדמיים מסתובבים במקום והמערכת מנסה לתקן זאת.

TFSI Power

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אתה רוצה להגיד שאם אני אסע על 100 ואז אני אכנס לפנייה חדה הesp יציל אותי?

ואם זה יהיה ב130 קמ"ש?

הוא לא יודע מראש שיש סיבוב בכביש. גם למערכת הזאתי יש בטח מגבלות.

מה פתאום, הוא התכוון שאם תכנס לסיבוב במהירות סבירה ואז תלחץ יותר מדי על הגז המערכת תתערב מוקדם ותעזור לך. מן הסתם אם תשבור את ההגה במהירות גבוהה גם ה-ESP לא יציל אותך.

ואדם - המערכת שמפסיקה סבסוב גלגלים ביציאה מהמקום היא בקרת המשיכה, לא בקרת היציבות. בקרת היציבות משתמשת גם בבלמים בכדי להחזיר את הרכב למסלולו.

BMW 325i E46

שלום, רוכב.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מדובר ברכב מסוג suzuki SX4 מודל 2008

וזה קרה לי באיזה פניה בעיר חזרתי לשם וזה קרה שוב...

זה אוטו ליסינג זמני לשבוע עד שיחזירו לי את הרכב היפה שלי רנו מגאן 2009

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אמרת ליסינג, אמרת הכל. רוב הסיכויים שיש לו צמיגי ליסינג עלובים שבפעם האחרונה שבדקו בהם את לחץ האוויר האוטו עוד היה על הספינה בדרך לארץ.

BMW 325i E46

שלום, רוכב.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 5471 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...