Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

המדריך הכמעט מלא ל"איך לא ליפול בפח של סוחרים"

Tzvika-Pick
שימו לב! השרשור הזה בן 1636 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

ברישיון הרכב רשום איפה אתה גר, ככה שזה לא משנה - אם ירצו למצוא אותך, לא תהיה בעיה ( אלא אם אתה מסרב להראות לקונים רישיון הרכב ).

יש לי סיפור על נוכלים מסוג אחר :

ידיד שלי פרסם למכירה גולף - הגיעו שנים "קונים" לבדוק את הרכב. אחד ביקש להניע את הרכב ונשאר ליד ההגה, השני ביחד עם החבר שלי היה בחוץ, כאשר מכסה מנוע מורם. זה שישב ליד ההגה נתן גז, והשני כביכול הקשיב למנוע. הם לא קנו את הרכב, אבל אחרי שבוע הדירה של החבר שלי נוקתה ללא סימני פריצה. כנראה זה שישב בתוך הרכב ונתן גז, גם לקח תביעת מפתח של הבית מצרור המפתחות (שהיה בתוך הסוויץ).

וכל זה לא היה ליד הבית אלא במקום ציבורי.

עריכה אחרונה על ידי vladclar

toyota verso 2016 - יש מקום לכולם!

בעבר : ניסאן NV200 2012, סיטרואן ג'מפי 2007, רנו קנגו DCI  2007,  פולו סטיישן SDI 2000, לנסר 93, אופל קדט 84.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הסיפור הזה רק מוכיח למה לא להזמין אנשים הביתה.

ממש לא מבין מה ניסית להגיד.

אם אני נפגש עם אדם במקום ציבורי (רצוי מכון בדיקה לפי בחירתו) זה נראה לי הרבה יותר בטוח מלהפגש איתו בבית. מה גם שאם משהו לא נראה לך הרבה יותר קל להכנס לאוטו ולהסתלק משם, מאשר לנסות לסלק איזה הזוי מהבית.

HU-Panasonic CQC5401W, Comp- Hertz enenrgy, Sub- IDQ, AMP- Kicker ZX700.5

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא נפגשים בבית אלא ליד הבית ( הרכב לא נמצא בתוך הדירה, אין מה להכניס אנשים אל תוך הבית ).

גם אין מה לקבוע פגישה ראשונה במכון הבדיקות - לא כל מי שרואה רכב ישר נכנס לבדיקה.

toyota verso 2016 - יש מקום לכולם!

בעבר : ניסאן NV200 2012, סיטרואן ג'מפי 2007, רנו קנגו DCI  2007,  פולו סטיישן SDI 2000, לנסר 93, אופל קדט 84.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• שנתיים מאוחר יותר...

בכל מיני נעוצים ופרסומים רשום "להזהר מהקנייה כי יכול להיות שזה סוחר שמתחזה למוכר פרטי".

עצם העובדה שאני קונה מסוחר רכב, או ממגרש רכבים אמור להשפיע על המחיר/איכות הרכב?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

סוחרים קונים רכבים בזול, בדרך כלל מדובר ברכבים שעברו תאונות קשות/קלות ולאחר מכן תוקנו בשטחים בחלפים זולים ולא מקוריים, ובטח שלא בטיחותיים.

בנוסף יש המון מקרים של סוחרים שמזייפים קילומטרג' ברכבים שהם מוכרים. וככה רכב מהשכרה שעשה 150,000 ק"מ, מגיע לסוחר איכשהו עם 50,000 ק"מ ואנשים קונים, נוסעים ומגלים מהר מאוד שהם נפלו בפח.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

סוחר רכב שמתחזה למוכר פרטי אמור להדליק לך את כל המנורות שבעולם.

ובכללי, סוחרי רכבים הם לא עמותה והם רוצים לעשות כסף. הדרך הכי קלה היא למצוא רכבים במצב גרוע (מכנית, פגיעות שסי, אחרי תאונות, רכבי חברה וכו...) בחצי מחיר להשקיע שנקל בשביל להציג אותם במצב מושלם ולמכור הכי קרוב למחירון.

הפורום בדרך כלל מציע (ובצדק) לאנשים שלא מבינים ברכבים להמנע מקניה אצל סוחר מכיוון שהם טרף קל עבורו.

טסלה 3 2022

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

גם אם אני יודע שהבן אדם הוא סוחר רכב? על איזה דברים אני צריך לשים דגש כשאני רוצה לקנות מאדם שמציג את עצמו כסוחר רכבים?

ועוד שאלה, מגרשי מכירה (לצורך העניין "היכל מוטורוס") זה גם כמו לקנות מסוחרי רכבים? או שזה יותר אמין?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אין שום הבדל מלקנות מסוחר או לקנות ממגרש קטן ולא ידוע בשם שקר כלשהו, שאולי עוד כמה חודשים ייסגר.

אם אתה הולך למגרש תלך לגדולים, כגון "אוטודיל" וכ'ו.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מהנסיון שלי - אני כל כך לא מאמין בסוחרים שאפילו כשמכרתי את הרכב, בא בן אדם שאמר שהוא חייב את הרכב מחר*** אמרתי לו שלא אפשרי, יקח כמה ימים כי אני עדיין צריך רכב, טען שאישתו לחוצה לרכב הזה והיא ממש נדלקה עליו אפילו לא בדק את הרכב שגילו היה 5 שנים.

הדליק לי קצת נורות עם כל הבקשות שלו, שיקר לי כך הרבה בנוגע לעצמו, כשבדקתי למחרת את השם שלו באינטרנט גיליתי שהוא סוחר רכב וכששאלתי בתמימות על זה לפני ההעברה הבנקאית בדואר טען שהוא עובד בניהול בכלל ולא סוחר (שיקר), בנוסף להכל ניסה לשלם לי פחות כי "שכח" לרשום אלפיה נוספת בצ'ק הבנקאי, וכשאמרתי לו על זה פתאום שלף אלף ש"ח מזומן מהכיס (ניסה את מזלו).

באותו רגע רק רציתי להיפטר מהבן אדם.

רבאק מרוב שרובם חלאות אפילו בקניה של רכב ממך הם משקרים, מסכנים נשים שנשואות לגברים כאלה שכל חייהם סובבים סביב שקר.

נ.ב גם בקניה של אותו הרכב היה מסוחר, וגם הוא ניסה לחרטט מעט כדי למכור לי אבל לא שיקר בנוגע למה שהרכב עבר. הייתי נעול ולקחתי לאחר בדיקה שיצאה טובה, אני מנסה להמנע ככל האפשר מסוחרים אבל עושה רושם שזה פשוט מקצוע שהולך ומתרבה אצל אנשים חסרי תועלת.

Opel Adam S 2017

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עכשיו נגיד ראיתי שאח שלו גם מוכר את הרכב, במחיר זול באלפייה.

בפרופיל שלו בפייסבוק רשום שהוא סוחר רכב.

זה צריך להדליק לי נורה אדומה? עדיף להתרחק?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא חושב שאתה צריך לפסול רכב על הסף כי הוא נמכר ע"י סוחר רכבים. אתה כן צריך לפסול אם מתקיים אחד מהבאים:

1. סוחר מתעקש שהוא מוכר פרטי ומנסה להסתיר את עצם היותו סוחר.

2. רכב נראה חשוד - פנימית או חיצונית - יכול להיות "נקי מידי" או כל מיני דברים שנראים מוזר במיידית. לדוגמא לפני כמה שנים חשבתי לקנות קוואליר לאשה כרכב שני והלכתי לראות אחד שרצו עליו אז 12K, איך שהסתכלתי על המושב האחורי משהו לא הסתדר לי בעין, ולאחר חקירה מסתבר שהייתה שריפה באוטו והמושב הוחלף או איזה שקר כלשהו אחר. בקיצור מיד הבנתי את הענין וירדתי מהרכב.

3. לוודא קילומטראז' - למשל אם לרכב יש קילומטראז' נמוך מידי או סביר אבל אתה מרגיש שמצבו לא תואם את הנתון (יכול להיות שבבדיקה אפשר גם לקבל חוות דעת לגבי תאימות בין הקילומטראז' המופיע בלוח שעונים למצב רכב), אז תנסה לבדוק היסטוריית טיפולים, למרות שלא תמיד תהיה כנראה ואז זה לשיקולך.

4. כמובן שאם הבדיקה לא תקינה או חוות הדעת של הבודק לא תואמת את הקילומטראז' או גיל הרכב.

חוץ מזה אני חושב שיש איפשהו שרשור ייעודי כאן בפורום לאיזה בדיקות לעשות לפני קניה.

הכלל כנראה הכי חשוב זה לא לשקר לעצמך - אם אתה מרגיש אפילו בדבר הכי קטן שזה מסריח, פשוט תעזוב את זה ואל תנסה בכוח להאמין ולשכנע את עצמך שהכל בסדר. יש אני חושב היום היצע די גדול של רכבים במגרשים הגדולים ו\או מידיים פרטיות שאין שום סיבה לקנות מראש אצל סוחר. זה לא אסון לקנות אצל סוחר אבל צריך לדעת לקראת מה אתה הולך וגם לשלם בהתאם כי אתה מבין שהוא כנראה הוציא את הרכב ממי שלא יהיה במחיר זול מאוד יחסית.

עריכה אחרונה על ידי yonisi

ניסאן מקסימה 2015 גפ"מ

סוניק RS 2014

בעבר: אימפלה 2005 3.4 :( , ספארק 2016 LT+ בליסינג, ספארק 2013 ידני 1.2 בליסינג, לנטרה 94

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

למה לא לפסול מראש, איך שאני רואה את זה אני ילך לסוחר רק אם מדובר על דגם נישה שקשה מאד למצוא בשוק.

בכל שאר המיקרים למה בכלל להיכנס לזה, יותר קל פשוט לחפש רכב מבן אדם פרטי ולפני הכל כשאתה ליד הרכב תמיד לאמת את תעודת זהות של המוכר עם רשיון רכב.

טסלה 3 2022

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• 10 חודשים מאוחר יותר...

מה בנוגע לרכישת רכב מסוכנות מורשית?

אני בדיוק מחפש רכב שלא ראיתי שמישהו מוכר, אבל יש סוכנות מורשית של המותג שמוכרת את הרכב יד 1,

רשום מטריידאין.. שווה לבדוק? אמר שמתחייב לשלדה בבדיקה אבל לשום דבר אחר כי האוטו לא חדש (200K שנת 2003)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1636 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...