דף 1 מתוך 5 1234 ... אחרוןאחרון
מציג תוצאות 1 עד 15 מתוך 73

נושא: המדריך הכמעט מלא ל"איך לא ליפול בפח של סוחרים"

 1. #1
  לא אחראי פה הסימלון של Tzvika-Pick
  תאריך הצטרפות
  יולי 2004
  מיקום
  90 קמ"ש, בנתיב הימני
  הודעות
  17,263

  המדריך הכמעט מלא ל"איך לא ליפול בפח של סוחרים"

  המדריך הכמעט מלא ל"איך לא ליפול בפח של סוחרים"  מדריך זה ידאג ללוות אתכם בשלב הטרום רכישה ולא יטפל כלל וכלל באספקט הטכני/מכני. מטרתו לעזור למנוע נפילה בפח של נוכלים רבים ומרובים בתחום הזה, בין אם פרטיים ובין אם סוחרים.

  אז שלב ראשון הוא להחליט על תקציב וסוג הרכב המתאים לכם. כמו שציינתי, בזה לא אעסוק ונתחיל את המדריך מהשלב שבו אתם כבר יודעים בדיוק איזה רכב אתם רוצים לרכוש.  רכישה מאדם פרטי (או פרטי לכאורה)  1. שלב ראשון הוא חיפוש הרכב. ניתן לחפש רכבים בלוחות באינטרנט, לוחות בעיתונים, מודעות על רכבים, לברר עם חברים על רכב למכירה ועוד. אפשר ואפילו כדאי לחפש מודעות על רכבים חונים. תתפלאו לגלות כמה רכבים יפים וטובים עומדים למכירה ממש בשכונה שלכם.

  2. ברגע שמצאנו רכב ולפני שמתקשרים למוכר, מומלץ להריץ את מספר הטלפון של המוכר בגוגל בכמה וריאציות (054-444444 ,0544-444444, 054-44-444-44 וכו'). אם נתקלתם ביותר ממודעת מכירה אחת מדובר בסוחר. זו כשלעצמה אינה סיבה לפסול את הרכב על הסף אבל זו עובדה חשובה מאוד לדעת מראש.

  3. לאחר הברור הקצרצר הזה ניתן לעבור לשלב הטלפון. יש תמיד לפתוח את השיחה ב"זה בקשר לרכב" ולא לציין באיזה רכב מדובר. אם המוכר הוא אדם פרטי הוא ידע מיד במה מדובר ויתחיל לתת פרטים. סוחר בדרך כלל ישאל על איזה רכב מדובר וכך יחשוף את עצמו. חלק קטן מהסוחרים כבר למדו את השיטה ודואגים להחזיק כמה מכשירים סלולריים, אחד לכל רכב. כדי לסנן אותם צריך לתחקר עם שאלות שאת התשובות עליהם ידע הבעלים האמיתיים "בשלוף" בעוד סוחר רכב ממולח יתפתל וינסה להתפלפל בתשובותיו. שאלות כמו "מתי עשית לה טסט?" או "כמה עולה לך הביטוח?" ואפילו "כמה דלק היא אוכלת?" יכולות לחשוף את הסוחר החביב שלנו די בקלות ברוב המכריע של המקרים. שוב, זאת לא סיבה לפסול על הסף את הרכב, אבל חשוב לדעת את זה.

  4. בשיחה יש לברר את ההיסטוריה של הרכב. האם הוא תמיד היה בידיים פרטיות? היכן טופל? איזה תאונות עבר (אם בכלל)? ולקבוע מקום מפגש לראות את האוטו. נסו לזכור את הפרטים הללו ואפילו רשמו אותם על דף. חשוב להשוות את נכונות המידע שנמסר לכם בטלפון עם מה שתראו בפועל כשתבדקו את הרכב.

  5. לא לשכוח לבדוק שיעבודים ועיקולים. הדרך הבסיסית לוודא שאין שיעבודים או עיקולים על הרכב היא להתבונן ברישיון הרכב. לא קונים רכב משומש כל עוד הוא משועבד או מעוקל לגורם שלישי. אני אחזור על זה שוב במילים אחרות – עד שלא ראיתם רישיון רכב עדכני שלא מופיע בו העיקול אין עסקה.
  בחלק מהמקרים עיקול או שיעבוד של רכב מבוצעים כביטחון להלוואה כלשהיא שלקח המוכר או עקב אי תשלום דוחות. זה בסדר ואין בכך פסול, אבל על המוכר לדאוג להסרת השעבוד לפני שתוכלו להמשיך בעסקה.

  לצערנו הרב לא כל השיעבודים והעיקולים שחלים על הרכב מופיעים ברישיונות. כדי לוודא במאת האחוזים שהרכב שאתם קונים נקי משיעבודים היא להריץ שאילתה ברשם המשכונות. הבדיקה מהירה ופשוטה ועלותה כמה עשרות שקלים בלבד. אין צורך בדבר מלבד מחשב המחובר לאינטרנט, מספר הרכב וכרטיס אשראי.
  לא מזמן קראנו בעיתונים שגם בסניפי דואר ישראל ניתן לבצע בדיקת משכונים לרכב. לי עדיין לא יצא לנסות את השירות החדש ולכן אינני יכול לספק עליו מידע נוסף. גשו לסניף הדואר הקרוב לביתכם כדי לקבל מידע נוסף לגבי טיב המידע ואופן קבלת השירות.

  6. אם הרכב עמד בכבוד בבדיקת הרישיונות, בבדיקה הכללית ובנסיעת המבחן (ראו מדריך נפרד) הגיע זמן הבדיקה הרצינית – במכון בדיקה.
  רבים שואלים בפורום האם בדיקה זו הכרחית, אז התשובה היא אחת בלבד, כן! היא הכרחית!
  לבדיקה לעולם לא לוקחים את הרכב לאן שהמוכר ממליץ.
  אם הוא סוחר הוא יסחב אתכם למקום אשר בו הוא מקומבן עם אחד הבוחנים והאוטו יצא צח כשלג כשבמציאות הוא מורכב מ 8 רכבים שונים.
  לפני היציאה לבדיקת הרכב הראשונית יש לבדוק באינטרנט כתובות של מספר מכוני בדיקה באזור שבו הרכב נמצא, וללכת על המוכרים יותר. לא שזאת ערובה לאמינות והצלחה אבל זה מגביר את סיכויי האמינות וגם מקל על התביעה במקרה הצורך. אפשר ואפילו כדאי לחפש בפורום חוות דעת על המכון בו אתם מתכוונים לבצע את הבדיקה. תשמחו לגלות שחלק מהמכונים כבר נוסו ע"י חברי הפורום השונים וחוות הדעת שלהם עומדת לרשותכם.

  • לפני הבדיקה יש לבקש מהמוכר לחתום על מסמך המאשר שאין לרכב פגיעות בשלדה ובמקרה ויש, עלות הבדיקה תחול עליו. רוב המוכרים יסכימו ומי שלא, די מובן למה הם לא מסכימים...
  • במכון הבוחן יבצע מספר בדיקות אשר בסופן הוא ישב עם המוכר והקונה ויסביר את הממצאים. חלקם כסת"ח אופייני למכונים בכדי שלא יוכלו לתבוע אותם, חלקם נתונים חשובים ביותר. אם אתה לא יודע מה הם אומרים, התיעץ כאן בפורום. אנחנו פה בשביל זה.
  • את הדף עם הליקויים יש לקחת למוסך מורשה ולקבל הצעת מחיר לתיקון הליקויים.
  • אם הליקויים לא היסטריים, אם אין לרכב בעיות מיוחדות, אם המוכר מוכן לתקן את הליקויים והמחיר מתאים לכם, כל שנשאר להגיד הוא מזל טוב!

  רכישה ממגרש


  בעיקרון, יש שני סוגי מגרשים, אנחנו נטפל בשני הסוגים וכך אני מקווה שנעשה קצת סדר בעניין.
  אז נתחיל:

  מגרש בבעלותה של חברת ההשכרה או הליסינג או הטרייד אין. למשל:
  מגרשי חברות השכרת רכב (שלמה-SIXT, הרץ, אויס, באדג'ט וכו')
  מגרשי חברות ליסינג (אלדן, אלבר וכו')
  מגרשי טרייד-אין בבעלות היבואן (קרסו טרייד אין וכו')
  מגרש מורשה היבואן (טרייד מוביל וכו')

  חברות אלה הן חברות גדולות ומכובדות אשר לא יתבזו או יסתבכו במכירת רכבים עם בעיות ידועות. כאשר רכב משתחרר מחוזה ליסינג וחוזר אליהן, במידה והוא במצב טוב הוא נשאר במגרש למכירה ובמידה ולא... טוב, בזה נדון אח"כ.
  באופן כללי ניתן להגיד שהקניה ממגרשים אלה הם קניה בטוחה, הרכבים שמורים ומטופלים, כל ליקוי שימצא בבדיקה (ברור שיש לקחת לבדיקה, מה חשבתם, שהם קדושים?) יתוקן על ידיהם ובנוסף, תקבלו גם שנה אחריות על הרכב.
  ניתן להתמקח על המחיר, על תוספות שתקבלו ואני הצלחתי אפילו פעם לגרום להם לפרק כמה חלקים מרכבים זהים אחרים שעמדו במגרש בכדי לקבל רכב יותר "מושלם".
  כל הבדיקות המוזכרות במדריך הבדיקה תקפות גם כאן, אם כי אפשר בהחלט להגיד שבקניה כזאת אפשר להיות קצת פחות חשדנים.

  ניתן לרכוש בתשלומים, מימון וכו' ואם אני נשמע מתלהב, זה בגלל שרכשתי ממגרשים כאלה כמה וכמה רכבים ומעולם לא התאכזבתי. נכון, יש מגוון גדול של רכבי נישה שלעולם לא תמצאו במגרשים שכאלה אבל אם מחפשים רכבי מיין-סטרים, יש להקדיש לאופציה הזאת מחשבה.

  קניה ממגרש פרטי:
  זוכרים את חברות הליסינג? זוכרים את כל הרכבים שחוזרים אליהם לאחר גמר החוזה והם שבורים, קרועים, מרוסקים ואחרי 6 תאונות שילדה ופעמיים מעלה זיק עם מאזדה 6? חברה רצינית ומכובדת לא יכולה לסכן את המוניטין רב השנים שהיא בונה בעמל רב ולמכור לאדם פרטי רכב שכזה. לכן את הרכבים האלה חברת הליסינג תאגד בקבוצות של 20,50,100 יחידות ותמכור אותן לסוחרים למרבה במחיר.
  הסוחרים לוקחים את הרכבים (בד"כ) לשטחים, מתקנים אותם בצורה החאפרית והזולה ביותר שניתן (לרוב בחלקים גנובים), מחזירים אותם לישראל ומציגים אותם למכירה כאשר לעולם הם לא יגלו את ההיסטוריה המלאה של הרכב.
  שלא תהיה טעות, 90% מהרכבים ב-90% מהמגרשים הפרטיים בארץ הם רכבים כאלה ולכן אני כנראה הולך להקפיץ עלי הרבה אנשים אבל – אם אתה לא איזה אלוף עולם במכוניות, שלושת רבעי מכונאי רכב, חצי פחח ואלוף הקומבינות בעצמך, פשוט לא להתקרב למגרשי רכב פרטיים.

  עצה אחרונה – איפה שלא תקנו, תשאלו הרבה שאלות. אל תתביישו לשאול כל מה שאתם רוצים, תרשמו את מה שאמרו לכם ואח"כ תתיעצו עם דוד, חבר, מכר שמבין ברכבים או אצלנו כאן בפורום.
  עדיך לשאול אלף ואחת שאלות מאשר ליפול בפח עם רכב שלא שווה כקליפת השום.

  בהצלחה בקניה וסעו בזהירות.

  תודה לbagira ולsronis שתרמו רבות לכתיבת המדריך.


 2. חבר הפורום הבא הודה לTzvika-Pick על ההודעה המועילה הזאת:


 3. הסימלון של מנהל-המערכת
  תאריך הצטרפות
  יולי 2002
  מיקום
  תל אביב
  הודעות
  1000

  חשבתם פעם מה הוא הרכב הכי מתאים לכם?

  היי, אני היועץ האוטומטי של קארספורום לבחירת רכב
  אני אשמח לעזור לך בבחירת הרכב הבא שלך. אני כבר מחכה לך ומבטיח שתוך פחות מ-2 דקות נמצא את הרכב המושלם בשבילך. ואם לא, השירות חינם.
  סתם! , אני צוחק. השירות תמיד חינם! כל מה שצריך לעשות זה ללחוץ כאן

 4. #2
  משקיען (> 750 הודעות) הסימלון של ravidp18
  תאריך הצטרפות
  אוקטובר 2006
  הודעות
  784

  בעניין: המדריך הכמעט מלא ל"איך לא ליפול בפח של סוחרים"

  תודה.. מושקע ביותר!!

 5. #3
  נהג שודים (> 1000 הודעות) הסימלון של cobraf
  תאריך הצטרפות
  דצמבר 2007
  הודעות
  1,236

  בעניין: המדריך הכמעט מלא ל"איך לא ליפול בפח של סוחרים"

  תודה על המדריך

  נראה לי שמגיע לך STICKY


 6. #4
  נהג שודים (> 1000 הודעות) הסימלון של natio2
  תאריך הצטרפות
  יוני 2005
  הודעות
  1,173

  בעניין: המדריך הכמעט מלא ל"איך לא ליפול בפח של סוחרים"

  צביקה כל הכבוד ממש מפורט ומדוייק.
  יפה מאוד (גזור ושמור )

 7. #5
  נהג צעיר (> 150 הודעות) הסימלון של MikiR
  תאריך הצטרפות
  ינואר 2009
  הודעות
  231

  בעניין: המדריך הכמעט מלא ל"איך לא ליפול בפח של סוחרים"

  תודה על המדריך המושקע
  פרט שלא התעמקת בו: אופן בדיקת הבעלויות הקודמות (אם לא סומכים על דברי המוכר)

 8. #6
  לא אחראי פה הסימלון של Tzvika-Pick
  תאריך הצטרפות
  יולי 2004
  מיקום
  90 קמ"ש, בנתיב הימני
  הודעות
  17,263

  בעניין: המדריך הכמעט מלא ל"איך לא ליפול בפח של סוחרים"

  אי אפשר לפרט הכל במדריך אחד.
  אתה מוזמן לפנות אלי בה"פ אם אתה מעוניין לכתוב משהו מפורט בעצמך.


 9. #7
  כותב הרבה. מאוד. הסימלון של אייל
  תאריך הצטרפות
  יולי 2002
  מיקום
  גודש בT חמש
  הודעות
  13,070

  בעניין: המדריך הכמעט מלא ל"איך לא ליפול בפח של סוחרים"

  (Y) סיכום יפה ומתומצת.
  לא הייתי ממליץ לסמוך בעיניים עצומות על מגרשי רכב ליסינג/השכרה כפי שנאמר כאן. (למרות התנסות חיובית של כותב השרשור)
  אמנם ההסתברות ליפול שם נמוכה משמעותית מסוחרי רכב פרטיים מהם אסור לקנות, אבל עדיין לפעמים יש דברים נסתרים שמעדיפים לטאטא מתחת לשולחן, או רכבים גרועים שמנסים למכור אותם בכל זאת לפני שמעבירים לסוחרים הירודים.

  אגב עוד טיפ קטן : בדרך כלל רכבים במגרשי ליסינג כוללים צמיגים גמורים או 3-4 סוגי צמיגים על רכב אחד וזה נושא שאם מתעקשים עליו, אפשר בקלות לקבל רביעייה חדשה.

  אפשר לצרף לכאן לינק לכתבה המצויינת מ YNET שמסבירה איך לקרוא טופס בדיקת רכב טיפוסי.
  Volvo V40 T5 R-Design
  GTI MK6 Premium
  - SOLD
  GTI MK5 - SOLD
  GTI MK4 - SOLD

 10. #8
  פורמוהוליק הסימלון של סולל הדרך
  תאריך הצטרפות
  אוקטובר 2005
  מיקום
  נציג הפורום בקו המשווה
  הודעות
  3,775

  בעניין: המדריך הכמעט מלא ל"איך לא ליפול בפח של סוחרים"

  הארה\הערה משפטית קצרה.
  קניית רכב ממי שעיסוקו ממכר מכוניות (קרי, סוחר) כשהעיסקה נעשתה בתם לב ושולמה תמורתה במחיר מקובל (לדוגמא +- מחירון או מחיר השוק) אזי פתור הקונה מבדיקת מישכונים היות והוא מוגן מכוח תקנת השוק.
  שימו לב כל התנאים חייבים להתקיים.
  ממי שעיסוקו, תמורה, תם לב.
  ציטוט מנהל המערכת כתב:
  קיבלת התראת משתמש בקארספורום - סיבה: שפה לא נאותה אנא חסוך מאיתנו את חוש ההומור הלא מצחיק שלך.
  כל מה שעומד בין אדם, לאושר שלו, הוא היכולת להשלים עם כמה עובדות ולהבין שלא שווה להילחם עליהן.

 11. #9
  אחראי ראשי הסימלון של bagira
  תאריך הצטרפות
  אוקטובר 2004
  מיקום
  half way between the gutters and the stars
  הודעות
  19,934

  בעניין: המדריך הכמעט מלא ל"איך לא ליפול בפח של סוחרים"

  איזה מין עצה זאת? פתור מבדיקת משכונים אעלק!

  כן תם לב, לא תם לב, אם אתה לא בודק אתה נשאר עם הר פח שבקושי שווה את משקלו בברזל ואתה נשאר עם פחות כמה עשרות/מאות אלפי ש"ח.

  עכשיו לך תמצא את המוכר,תרדוף אחרי הבן אדם, תתבע אותו וגם אם תזכה במשפט, לך תוציא ממנו שקל.

  בסוף הוא יגיע עם ההוצאה לפועל להסכם שעפ"י יכולתו הוא ישלם 100 ש"ח לחודש עד סגירת החוב.

  אחרי ההסכם הזה אם תקבל צק אחד בודד ממנו זה יהיה לא פחות מנס פח השמן.

  מחפש חלפים יעודיים לאימפרצה סטיישן ניו אייג'.
  אשמח לדעת אם מישהוא מכיר אחת בפירוקיה.

 12. #10
  פורמוהוליק הסימלון של סולל הדרך
  תאריך הצטרפות
  אוקטובר 2005
  מיקום
  נציג הפורום בקו המשווה
  הודעות
  3,775

  בעניין: המדריך הכמעט מלא ל"איך לא ליפול בפח של סוחרים"

  אתה קצת מתבלבל וקצת מטעה אבל כבר אזלו כוחותי.
  אז קבלו ביטול ורוצו לבדוק אצל הרשם.
  ציטוט מנהל המערכת כתב:
  קיבלת התראת משתמש בקארספורום - סיבה: שפה לא נאותה אנא חסוך מאיתנו את חוש ההומור הלא מצחיק שלך.
  כל מה שעומד בין אדם, לאושר שלו, הוא היכולת להשלים עם כמה עובדות ולהבין שלא שווה להילחם עליהן.

 13. #11
  אחראי ראשי הסימלון של bagira
  תאריך הצטרפות
  אוקטובר 2004
  מיקום
  half way between the gutters and the stars
  הודעות
  19,934

  בעניין: המדריך הכמעט מלא ל"איך לא ליפול בפח של סוחרים"

  הדבר האחרון שאני רוצה(בלי שמץ ציניות) זה להתבלבל,להטעות או להתיש אותך ולכן אשמח אם תסביר את העניין.

  לפי מה שהבנתי (ובבקשה תקן אותי אם אני טועה) עצתך המשפטית מקבילה לאמירה שבמעבר חציה אין צורך להסתכל לצדדים כי הזכות הקדימה היא של הולך הרגל.

  גם אם המשפט נכון, הוא מה זה מסוכן.
  מחפש חלפים יעודיים לאימפרצה סטיישן ניו אייג'.
  אשמח לדעת אם מישהוא מכיר אחת בפירוקיה.

 14. #12
  כותב הרבה. מאוד. הסימלון של אייל
  תאריך הצטרפות
  יולי 2002
  מיקום
  גודש בT חמש
  הודעות
  13,070

  בעניין: המדריך הכמעט מלא ל"איך לא ליפול בפח של סוחרים"

  בדיקת משכון דרך אתר משרד המשפטים עולה 27 ש"ח ,והתשובה שמתקבלת כמעט מיידית.
  לא כדאי לחסוך את הסכום הזה בשום פנים ואופן, גם לא לרכב מיד פרטית.

  כבר יצא לי להציל ולהינצל מרכבים ממושכנים מספר פעמים בזכות המנגנון הזה.

  Volvo V40 T5 R-Design
  GTI MK6 Premium
  - SOLD
  GTI MK5 - SOLD
  GTI MK4 - SOLD

 15. #13
  נהג חדש (> 40 הודעות) הסימלון של זוהר בחושך
  תאריך הצטרפות
  דצמבר 2008
  מיקום
  מודיעין - עיר העתיד???
  הודעות
  62

  בעניין: המדריך הכמעט מלא ל"איך לא ליפול בפח של סוחרים"

  מדריך מצויין! חבל שלא קראתי אותו לפני שגם אני נפלתי בפח של סוחר ממולח (יקולל שמו )
  מה שחסר זאת בדיקת הניירות (אחרי שלב 4):
  1. חשוב מאד לבדוק את רשיון הרכב ולוודא שאתה מדבר עם הבן אדם שעל שמו רשום הרכב!! לא להתבייש ולהתעקש לראות תעודת זהות ולהשוות מול הרישיון. במידה ומישהוא אחר מוכר את הרכב בשם של אשתו/חבר/וכו' - להתעקש לראות ולדבר עם הבעלים הרשומים (כולל הבידקה של תעודת זהות). הסוחרים הסמויים תמיד מוצאים אלף ואחד תירוצים של מי הרכב ("של חמותי/גרושתי") ומדוע בעל הרכב לא נמצא ("היא בבית חולים, אחרי ניתוח לכריתת הטחול").
  2. לבקש לראות תעודת ביטוח חובה בתוקף לרכב - אצל הסוחרים הסמויים בד"כ אין לרכב ביטוח בתוקף. התירוץ: "כבר מצאתי רכב אחר וחבל על הכסף".
  ועוד טיפ: אצל סוחרים סמויים הרכב תמיד נראה "סטרילי" מידי - נקי וריק מכל חפץ אישי, כאילו אף אחד אף פעם לא נסע בו.
  "הפחד הכי גדול של בני האדם הוא נאום פומבי. מספר שתיים הוא מוות... זה אומר שאדם ממוצע יעדיף בהלוויה להיות בתוך הארון מאשר לשאת את ההספד!" (סיינפלד)

 16. #14
  כותב. הרבה. הסימלון של bar72
  תאריך הצטרפות
  ספטמבר 2002
  מיקום
  תל אביב (הנה אני בא)
  הודעות
  11,539

  בעניין: המדריך הכמעט מלא ל"איך לא ליפול בפח של סוחרים"

  בהסתייגות אחת לגבי השעבוד - כאשר אני, למשל, אבל גם אחרים שאני מכיר, רכשתי את הרכב - הוא נרכש באמצעות הלוואה מבנק והרכב שועבד לבנק. אם אתה באמת מצפה שאני אפרע מכיסי את ההלוואה לפני שאראה כסף ממך (כלומר כשאתה זה שאחרי זה אני צריך לרוץ לחפש אותוף באנלוגיה למה שכתבו למעלה), אז אתה כנראה טועה. אני אולי מסוגל לזה פיננסית כעת, אבל לא כל מי שרוכש רכב בהלוואה מסוגל לזה או מעוניין בזה.
  במקרה שלי, הקונה המאושרת דיברה עם הבנק, חתמה עימי על ז"ד, העבירה את הכסף לבנק, השעבוד באותו הרגע הוסר, ושתי דקות אח"כ היינו בבנק הדואר.
  אז נכון, אולי זה תלוי ברכב הנרכש. מזדה 3 יש הרבה, גולף TSI דור קודם, עם 15K ק"מ בשנתיים כנראה שלא, אבל אתה מתעלם מאלמנט ההיכרות/אמון, ואני לא מתכוון לאמונה עיוורת בתום ליבו של המוכר, אלא בפעולה מושכלת. לאחר שהרוכשת היתה אצלי במשרד ובבית, היה לה כנראה ברור שלהיעלם זה לא בדיוק אופציה... אם היא לא היתה פועלת כבקשתי, הייתי מעביר את הרכב לטרייד אין, מפסיד 1K ש"ח לא משמעותיים, והיא היתה משלמת הרבה יותר, אם בכלל היו פונים אליה ולא למישהו אחר שחיכה לכזה רכב.

  בהתאם, אני גם לא מעביר בעלות (ברכב ישן) לפני שספרתי את הכסף או קיבלתי שיק בנקאי. לצורך העניין, אני לא רואה את ההבדל.

  לכן, ההמלצה בהקשר זה היא "תלוי". תלוי ברכב, תלוי במוכר.
  מחפש קבריו לא יקרה שתנייד 2+2.


 17. תאריך הצטרפות
  יולי 2002
  מיקום
  תל אביב
  הודעות
  1000

  הודעה פירסומת

  עומדים לחדש את ביטוח הרכב?
  לחצו כאן וקבלו הצעות לביטוח online

 18. #15
  חדש בפורום (< 41 הודעות)
  תאריך הצטרפות
  אוגוסט 2009
  הודעות
  2

  בעניין: המדריך הכמעט מלא ל"איך לא ליפול בפח של סוחרים"

  שלום,
  תודה על המדריך.
  שאלה לי:
  אני בתהליך של רכישת רכב מחברת טרייד אין (חברה שבבעלות יבואן).
  ביום חמישי שעבר לקחנו את הרכב לבדיקה במכון ונמצאו מספר ליקויים.
  לאחר חתימה על הסכם רכישה, במסגרתו מתחייבת החברה לתקן את הליקויים שנמצאו, שילמתי לחברה מחצית מערך העיסקה.

  היום בבוקר התקשרתי לבדוק איך מתקדם הטיפול ונאמר לי שהם קיבלו פנס לא מתאים ולכן היה עיכוב של יום בתיקונים. הפנס הנכון הגיע רק היום בבוקר ולכן צפוי שעד הצהרים יסיימו את התיקון.
  מאוחר יותר התקשרה אלי סוכנת המכירות והודיעה לי שבמהלך היום הם הספיקו לסיים את התיקון, לעשות טסט לרכב וע"מ לחסוך לי זמן הם גם לקחו את הרכב לבדיקה חוזרת במכון ע"מ לקבל אישור שאכן כל הליקויים תוקנו.

  האם הם יכולים לקחת את הרכב לבדיקה חוזרת שלא בנוכחותי כאשר אני זאת ששילמה על הבדיקה?
  מה מומלץ לעשות במקרה כזה?

  תודה.


דף 1 מתוך 5 1234 ... אחרוןאחרון

נושאים דומים

 1. איך לא ליפול בפח בקניית רכב
  By kompy in forum ייעוץ ברכישת רכב
  תגובות: 110
  הודעה אחרונה: 12/09/18, 15:52
 2. מערכת משומשת? איך לא ליפול בפח? איך לבדוק? לזהות תקלות?
  By 206 XS in forum פורום אודיו ומולטימדיה לרכב
  תגובות: 14
  הודעה אחרונה: 14/02/12, 22:54
 3. אזהרה!! איך לא ליפול בקניית GTI "1900" מניסיון...
  By red soldier 205 in forum ייעוץ ברכישת רכב
  תגובות: 1
  הודעה אחרונה: 20/09/04, 0:36
 4. המדריך(הכמעט)מלא להכנת גבות בעצמך
  By FifthGear in forum טכני, אחזקה וטיפולים
  תגובות: 7
  הודעה אחרונה: 07/08/04, 22:52
 5. המדריך: איך להכניס רכבך למוסך ולצאת "בחיים".
  By danniel in forum טכני, אחזקה וטיפולים
  תגובות: 15
  הודעה אחרונה: 13/06/03, 11:12

כללי פרסום הודעות

 • לא באפשרותך לפרסם נושאים חדשים
 • אין באפשרותך לפרסם תגובות
 • אין באפשרותך לצרף קבצים
 • אין באפשרותך לערוך הודעות
 •