Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

למומחי האלקטרוניקה - סינון אור אינפרה אדום (כלומר, סינון כל אור למעט IR)

erezfed
שימו לב! השרשור הזה בן 5454 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום רב חברים,

לצורך פרוייקט מסויים שאני עושה (יועלה ליו-טיוב בגמר הפרוייקט) , אני משתמש בחיישני אינפרה אדום, דיודה פולטת IR333 וטרנזיסטור קולט , שניהם עובדים בתחום גלי אור 940nm.

הבעיה : הקולטים לעיתים נמצאים במצב הולכה (רוויה) , גם כאשר הפולטים כבויים, זאת עקב תאורת פלורוסנט ו/או אור שמש שנמצא פחות או יותר בכל מקום :? . הפתרון לכך הוא לעבוד בחדר חשוך, וזה לא מעשי מבחינתי.

אני מחפש מסנן אינפרא אדום, שיסנן כל אור אחר, למעט האור באורך הגל הדרוש, זה כמובן לא מסובך כמו שזה נשמע, מכיוון שבכל התקן אינפרא (פאלם, מחשב נייד וכו') יש דבר דומה, וראיה היא שאנו עובדים עם המכשירים הללו בכל מקום ללא בעיה.

אני מחפש תחליף פשוט וזול (home made) לזכוכית/פלסטיק האדום הקיים בקולטי אינפרא , על מנת שאור שמש/לפורוסנט לא יפריעו לחיישנים ו"יבלבלו" אותם.

אני מניח שצלופן אדום על הקולטים לא יספיק, או שמא אני טועה?

רעיונות יתקבלו בברכה.

רוב תודות,

ארז

עכשיו: מאזדה 6 2009 2.0L

היה:אאודי 80 אוטומטי 95, נפח 2 ליטר הזרקה מנוע ABT | העולם מתחלק ל- 10 סוגי אנשים: אלה שמבינים בינארי, ואלה שלא... :arrow:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

940 ננומטר או 904 ?

מה לגבי פירוק מטלוויזיה ישנה וכו' ? מה הגודל הנדרש?

תמיד תוכל לעצור ליד שוטר עם ממל"ז ולבקשו בהשאלה (את הממל"ז, מה כבר יש לעשות עם שוטר תנועה?) לצורך נטילת חלקים ;-)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אהלן

הייתה לי בעייה דומה בפרוייקט גמר שלי באלקטרוניקה.

בניתי מסך מגע, והיו דיודות משדר ומקלט מסביב למסך וכל נקודה שנוגעים בה בעצם היו נחתכות זוג קרני IR

והמקלט היה מחובר למשווה (היו מספר רב של מקלטים ושל משווים...) שהיו מחוברים לרכיב 8255.

כל הזמן הייתי מקבל קריאות לא נכונות ורואה כביכול שהפלורוסנט משפיע ורק בחדר חשוך אני מקבל תוצאות טובות.

מי ששם לב לבעייה היה הרכז שלנו שאמר שזה לא אמור להיות ככה (כמו בטלויזיה שהיא לא מושפעת מפלורוסנט)

לבסוף גיליתי שחיברתי את כלללל המקלטים....הפוך!

הפכתי אותם והבעייה נפתרה.

בדוק אם בטעות חיברת אותם הפוך.

בהצלחה,

איתמר

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אתה יכול לקנות מאיביי פילטר IR שמתאים למצלמות וידאו שהוא עביכול עם תבריג כמו עדשה אם זה עוזר לך ,

יעלה לך משהו כמו 70 שקל עד שהוא אצלך ויש ערכים כמו 850-1000nm

לתגובה רצינית, ראה את הודעתו של gsi16v.
זה משפט שלא ציפיתי לראות בפורום הזה
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה חבר'ה , זה חייב להיות DIY , פשוט וזול (בטח שאין זמן או תקציב לאיביי), ההגשה בשבוע הבא.

המעגל מחובר נכון , נבדק 8 פעמים, גם ע"י מדריכים.

שמר, 940 ננומטר , כמצויין בדפי המפרט שצירפתי בלינקים.

היה:אאודי 80 אוטומטי 95, נפח 2 ליטר הזרקה מנוע ABT | העולם מתחלק ל- 10 סוגי אנשים: אלה שמבינים בינארי, ואלה שלא... :arrow:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ארז,

את הבעיה אפשר לפתור בכמה דרכים.

1. אל תשתמש בטרנזיסטור קולט ! תחליף את הטרנזיסטור במודול קליטה אינפרא אדום הכולל בתוכו מסנן אור יום ! וכמובן תצטרך לשנות את המשדר.

2. פרק מטלוויזיה/ווידאו יישן את הכיסוי בצע אדום/בורדו ותתקין אותו מעל הקולט

תוכל לקבל ממני (או לרכוש אצל אבן אלקטורניקה) מקלט עם דמולטור לתדר 36-38 קילו-הרץ התואם לדגמים הבאים (תוכל למצוא דפי נתונים באינטרנט)

SFH505A (הדגם הפופלארי)

SFH506

TFMS5360 ,PIC12043S ,IS1U60 ,SFH5110

TSOP1836

שאלות

1. באיזה עוצמת זרם אתה דוחף את המשדר ?

2. האם זווית הקליטה חשובה לך ? או במילים אחרות במידה ותתקין מסביב לטרנזיסטור צינור מפלסטיק בקוטר נניח 10 מילימטר אשר ימנע חשיפה לאור מהצדדים וגם יקטין את זווית הקליטה.

איזה כייף לי :)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

היי מרק (תכל'ס , חיכיתי לתשובתך :wink: )

הרעיון למסנן המובנה ב-TV נחמד, אך לא כ"כ ישים. מאיפה אני אשיג TV ? ועוד 4? ישנם 4 חיישני IR במבנה שבניתי.

יש ברשותי (קניתי מבעוד מועד) קולטי IR דומים לאלו שציינת (מצורף PDF) , אבל התקשיתי בהפעלה שלהם. כל רפרנס שמצאתי ציין את עבודתם הנהדרת בתדר 38KHZ ושימושים לשליחת נתונים, ואין לי צורך בזה. אני צריך הפעלת DC פשוטה, כפי שציינתי, עם 2 רמות מתח ברורות.

המשדר נדחף בעצמת זרם של 20mA.

כרגע , הכיוון המבטיח ביותר הוא צינור מעטפת מפלסטיק על הקולט (קצת בעייתי ליישום, אבל דבק טוב יפתור הכל).

זוית הקליטה לא חייבת להיות מדוייקת, ההכרח היחיד הוא שזוג קולט-פולט יעמוד אחד מול השני , ושלא יהיו הפרעות מפולטים אחרים (כרגע אין הפרעות כאלה , זה טוב).

מן הראוי שאתן יותר פרטים:

אני מבצע פרוייקט (מיני פרוייקט) של ניהול חניון (ראה ציור מצורף - אדום זה פולט , כחול זה קולט, ציירתי רק שניים), בו יש לי חניון בעל 4 מקומות, כאשר מקום אחד הוא שמור - VIP.

המערכת משתמשת בערכת עבודה עם מעבד HC11 של מוטורולה (עתיק יותר ממני :? ) , ומחשב PC.

החניון מקבל קריאת כניסה , מוביל את הרכב שהגיע לחניה שנבחרה עבורו ע"י חיצים מוארים בלדים , שומר זמני הגעה ויציאה לצורך תשלום , וכו' וכו'.

הבעיה: בכל מקום חניה ממוקמים דיודת IR וקולט IR , כך שכאשר הרכב חונה הוא חוסם את קרן ה-IR , וכך הHC11 יודע שיש רכב בחניה המדוברת. המבנה כבר בנוי כך שכל מקום חניה בעל 3 קירות בגובה של כ-8 ס"מ , דבר המצמצם הפרעות אחרות, אבל החלק העליון פתוח, וכאן כנראה נכנסת לתמונה הבעיה של תאורת פלורוסנט/אור יום.

PL-IRM0101-3.pdf

project-parking lot.jpg

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

דיודות אינפרא אדום מומלץ להפעיל בפולסים (PWM) של 100 מיליאמפר ככה תקבל הספק שידור גבוה יותר ואולי גם טווח גדול יותר.

המגן/מסנן פלסטיק המותקן בטלוויזיות/ווידיאו בדרך כלל המידות שלו גדולות וניתן לנסר את המסנן למידה הרצוייה, סה"כ את צריך חתיכה בגודל 1 סנטימטר מרובע או פחות מזה.

בכול מקרה נסה תחילה להלביש צינורית בקוטר 1-3 סנטימטר ובאורך של 2 סנטימטר ולבדוק את התוצאות.

ראה קובץ מצורף למעגל PWM המסוגל לדחוף דיודה בזרם של 100 מיליאמפר.

גש לטכנאי טלוויזיות ובקש ממנו פנל מטלוויזיה זרוקה.

Infra-Red Light Barrier.pdf

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

דיודות אינפרא אדום מומלץ להפעיל בפולסים (PWM) של 100 מיליאמפר ככה תקבל הספק שידור גבוה יותר ואולי גם טווח גדול יותר.

המגן/מסנן פלסטיק המותקן בטלוויזיות/ווידיאו בדרך כלל המידות שלו גדולות וניתן לנסר את המסנן למידה הרצוייה, סה"כ את צריך חתיכה בגודל 1 סנטימטר מרובע או פחות מזה.

בכול מקרה נסה תחילה להלביש צינורית בקוטר 1-3 סנטימטר ובאורך של 2 סנטימטר ולבדוק את התוצאות.

ראה קובץ מצורף למעגל PWM המסוגל לדחוף דיודה בזרם של 100 מיליאמפר.

גש לטכנאי טלוויזיות ובקש ממנו פנל מטלוויזיה זרוקה.

מה לגביי שימוש בדיודת לייזר?

אני לא בדקתי את הנושא, אבל אמרו לי שהיה כדאי לי להשתמש בדיודת לייזר. (מרק?)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אוקי , תודה על הרעיונות הטובים.

אני אדווח התקדמות כשתהיה כזו. :-D

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני חושב שיש לי וידאו ישן וגם טלויזיה ישנה שניהם כנראה מקולקלים וללא השלטים אם זה יעזור לך אתה מוזמן לבוא לקחת. אני גר ברחובות.

יש גם בעיר חנות שמתקנים שם טלויזיות ככה שאולי שם תמצא את המגן הזה שאתה מחפש.

some people need a high five

in the face

with a chair

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מה לגביי שימוש בדיודת לייזר?

אני לא בדקתי את הנושא, אבל אמרו לי שהיה כדאי לי להשתמש בדיודת לייזר. (מרק?)

אין לי ניסיון בעבודה עם דיודות לייזר.

ארז,יש ברשותיי פילטר מהסוג בקישור המשמש לשיפור הקונטרסט בתצוגות LCD או LED אולי הוא מתאים למטרה שלך.

http://il.farnell.com/visualux/2711xg-1-0/filter-105x35mm-neutral/dp/177145

אם תרצה חתיכה מהפילטר צור איתי קשר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• שבועיים מאוחר יותר ...

היי חברים, מה קורה?

עדכונים...

1. בנוגע לבעיית קליטת IR שהיתה לי, היא נפתרה ברגע שנעשה קצת סדר בבלאגן, ורוכזו כל ההארקות לנק' מרכזית אחת.

2. הפרוייקט היה הצלחה גדולה, ובאמת שיקף את ההשקעה שניתנה בו.

3. כפי שהבטחתי, להלן תמונות של הפרוייקט.

את המודל שבנינו קל לזהות, המטריצה במרכז היא הממסרים להפעלת המנועים , והמכשיר המוזר (והעתיק) עם לוח המקשים הוא ערכת עבודה מבוססת מעבד HC11 , שנבנתה אצלנו באוניב' ע"י המכון האלקטרוני.

קצת פרטים למתעניינים:

בפרוייקט 4 מקומות חניה, כאשר אחת מהן חניה שמורה (VIP). בכל חניה יש פולט וקולט IR שמדווחים למערכת בכל זמן נתון היכן יש רכב והיכן יש מקום פנוי. בכניסת רכב לחניון, המערכת בוחרת עבורו מקום חניה פנוי, ומדריכה אותו למקומו ע"י חיצים מוארים. חניית ה-VIP (בניגוד לאחרות) מוגנת בסיסמה ואזעקה קולית+ויזואלית במקרה גניבה.

כמובן שלכל רכב מחושב זמן חניה ותשלום בהתאם , ועוד כהנה וכהנה פיצ'רים.

כפי שהבטחתי, יש גם קובץ וידאו של הפרוייקט בהדגמת פעולה (די גדול - 3 דקות 60 מגה) , אך לא אוכל להעלותו פה, מכיוון שישנם עוד צדדים בעניין (כמו השותף שלי למשל) :?

מי שירצה לראותו, ה"פ

1.jpg

2.jpg

3.jpg

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...