Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

יותר מחצי תקציב התחבורה לרכבת ואוטובוסים

shuku999
שימו לב! השרשור הזה בן 5499 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

ואחרי זה מתפלאים למה יש תאונות?

איזו מלחמה בתאונות דרכים אם יש קיצוץ בשקעה בתשתיות ואכיפה?

מצורף קישור.

http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-3695542,00.html

"כל היציע עכשיו משתולל...:multi::angel::onfire:"

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מה קשורה אכיפה!?! משרד התחבורה אחראי על אכיפה!?

וגם, עד שמזרימים תקציבים למשהו שכן שווה שישקיעו בו, גם אז יש תלונות?!

תחבורה ציבורית חשובה לא פחות מתשתיות (למרות שגם זה נחשב כהשקעה בתשתיות) - אז למה ישר לקנטר!?

Chevrolet Silverado 2500HD - 2015 - LTZ

TW: Morel Supremo Piccolo | MID: Morel CDM 880 | MIDBASS: ScanSpeak Silver

SUB-WOOFERS: 2X JL Audio 10TW3 - Original Under The Seat StealthBox

TW Amp: Genesis Stereo 100 | MID+MIDBASS Amp: JL Audio 450/4 | Monoblock: JL Audio 500/1 | DSP: Helix Pro MK2

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני לא מבין על מה ההתרעמות. היה עדיף שבכסף הזה היו קונים כמה גאטסו?

הגיע הזמן באמת שיתחילו להשקיע קצת בתחבורה הציבורית. בכל מקום נורמלי היא זוכה לתקצוב נדיב, רק כאן מעדיפים לקנות עוד מצלמה.

קצת מוזר לי שדווקא מופז אחראי על המהלך הזה :conf:

AUTOBIANCHI A112 JUNIOR '84 | FIAT BRAVO SENSATION '11 | RENAULT CLIO ESTATE '14

לא תמצא רוטס HR במחיר זול יותר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

השקעה בתחבורה ציבורית טובה = למלחמה בתאונות הדרכים.

עם תחבורה ציבורית טובה, יהיו פחות כלי רכב בדרכים, פחות צפיפות ועקב זאת גם ירידה בתאונות דרכים.

קהילת אוהדי ווסטהאם יונייטד בישראל - https://www.facebook.com/groups/whuil/

'פטישי ישראל' - https://www.facebook.com/WHUIL/

טוויטר - https://twitter.com/AmitDim

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

גם לי זה נראה השקעה נורמלית חייבים להשקיעה בתחבורה הציבורית, רוב האנשים אני מאמין שכן היו נוסעים ברכבת או אוטובוס אם אלה היו קיימים בארצנו בצורה סבירה. זה היה גורם לחסכון עצום לאנשים גם כספית וגם מבחינת זמן.

אני כבר מחכה שיבנו את הרכב בירושלים שאפשר יהיה להגיע למרכז העיר/ לימודים /עבודה במהירות נוחות ללא פקקים וחיפושי חניה , ואת הרכב נשמור לסופר וסופ"ש.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לדעתי יש פה צביעות מסויימת בתגובות, מאחר ותחבורה ציבורית כן קיימת, אבל הנהג הישראלי (רובם לא כולם) עדיין מעדיף את ריכבו הפרטי, גם במחיר של לעמוד בפקק זמן רב. יש פה בעיה של חינוך של דורות שלמים שהתפספס ויקח זמן רב לתקן אותו.

גם אני מברך על יוזמה בהשקעה של תחבורה ציבורית, אבל זה לא אמור לגרוע מהשקעה בתשתיות כבישים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אבל בשורה התחתונה, הם עשו משהו ?

עם כל הכבוד למשרד התחבורה, והפעם אין כבוד, אפילו לא קצת, האם היה פיקוח על הכספים שהועברו לחברות אוטובוסים ?

נראה לי שהמדינה הזו פשוט נהנית לזרוק כספים על ימין ועל שמאל, ולא ממש אכפת להם מה קורה עם הכסף הזה.

המכוניות שלי : Lantis-F 98 -> מאזדה מיאטה 95

המכוניות של אשתי : יונדאי אקסט 95, מאזדה 3 2006, מיאטה NB 2003, סיטרואן C3 2017

המכוניות ליסינג שהיו לי : מאזדה 3 2010, סוזוקי סוויפט 2014, סוזוקי ויטרה 2016, רנו גרנד קופה 2019, סקודה קאמיק

החלום : RX8

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ברור! ניסית פעם להתקבל בתור חבר אגד? רק אם אתה בן חבר או נשוי לבת חבר אז יש לך סיכוי.

וזה קופארטיב ששתה מאות מיליונים מהמדינה, מיסים שאתה ואני וכולם משלמים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כפי שכתבת, אגד זה אכן קואופרטיב, וככזה זכותו לקבוע את מי הוא מקבל לשורותיו. מה בדיוק הבעיה שלך עם זה?

אגד שתה מאות מיליונים מהמדינה? באיזו דרך בדיוק? האם אתה טוען שאגד התחמק מתשלום מיסים, או לחילופין הוציא במרמה תקציבים מהמדינה?

בקיצור, או שתגבה את מה שכתבת, או שתחזור בך מהדברים האלה. הכי קל לבוא ולהשמיץ מבלי לתת את הדין על ההשמצות או לספק הוכחות לדברים.

אם כבר, דווקא חברות ממשלתיות שהבזבוז בהן הפך לשם דבר ושאף מבקר המדינה התייחס אליהן לא אחת בדו"חותיו הן רשות הנמלים ורכבת ישראל. מעניין שאליהן משום מה בחרת לא להתייחס.

גילוי נאות: אני בן של גמלאי אגד.

AUTOBIANCHI A112 JUNIOR '84 | FIAT BRAVO SENSATION '11 | RENAULT CLIO ESTATE '14

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אבל בשורה התחתונה, הם עשו משהו ?

עם כל הכבוד למשרד התחבורה, והפעם אין כבוד, אפילו לא קצת, האם היה פיקוח על הכספים שהועברו לחברות אוטובוסים ?

משרד התחבורה מנסה כבר כמה שנים טובות לצמצם את הסובסידיות לחברות התחבורה הציבורית. מה יצא לנו מזה?

הפריטו עשרות אחוזים מנפח הפעילות של דן ואגד ליידי חברות פרטיות כדוגמאת קווים או קונקס. מחיר הנסיעה צנח בצורה משמעותית בחלק מהקווים אבל גם השירות ללקוח נפגע בצורה משמעותית. אני לא חושב שאגד ודן צדיקות גדולות בתחום, אבל החברות הפרטיות גרועות עוד יותר.

הנהגים שפעם זכו למשכורת טובה ויכלו להתפרס בכבוד מהעיסוק עובדים היום בחברות הפרטיות בשכר רעב.

החברות הפרטיות רוכשות אוטובוסים משומשים, ישנים ומקרטעים. לפעמים הן אפילו לא טורחות לרכוש אותם ולצבוע אותם בצבעי החברה ומי סובל? הלקוח והנהגים.

במקום לקבל מונופול גדול, חזק וכלל ארצי קיבלנו כמה מונופולים קטנים אך מפוצלים לחברות בנות שונות, שלא ירגישו שהכל שייך לאותו בעל הבית (ע"ע עפיפי שירותי תחבורה).

האם יש פיקוח? בהחלט כן. כמה טוב הוא וכמה אחוזים מהכסף ברח ליעודים אחרים - אני לא יודע להגיד.

אבל הסובסידיות הכרחיות אם אתה מעוניין לספק לציבור תחבורה ציבורית איכותית וראויה. צמצום הסובסידיות משמעותו ירידה בטיב השירות ללקוח. אז מה יצא מזה?

מחפש סוזוקי ג'ימני סטיישן 1,600 סמ"ק אוטומט

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שירות טוב ללקוח ?

כבר שנים שאגד מזלזל בלקוחות שגרים בצפון ירושלים. כמות האוטובוסים ירדה, הם עמוסים עד אפס מקום, ואיחורים על ימין ועל שמאל. אני לא יודע איך זה במרכז ובמקומות אחרים, אך כאן בירושלים, המצב על הפנים.

המכוניות שלי : Lantis-F 98 -> מאזדה מיאטה 95

המכוניות של אשתי : יונדאי אקסט 95, מאזדה 3 2006, מיאטה NB 2003, סיטרואן C3 2017

המכוניות ליסינג שהיו לי : מאזדה 3 2010, סוזוקי סוויפט 2014, סוזוקי ויטרה 2016, רנו גרנד קופה 2019, סקודה קאמיק

החלום : RX8

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם יורשה לי להגיב בנוגע לאגד:

אחד הקטליזטורים שאילצוני לרכוש קטנוע היה רמת השירות המחורבנת בקו נתניה-ת"א, עוד בימים שהוא היה בידי אגד. כשהבנתי שכמות האיחורים שנגרמו לי (ללא קשר כמה מקדמי בטחון לקחתי) עלולה לעלות לי במקום עבודתי וכשהגעתי למסקנה שכדי להצליח לשלב בין העבודה ללימודים אני זקוק לתחבורה מהירה ואמינה, קיבלתי החלטה שעלתה לי לא מעט כסף, אבל בראיה לטווח ארוך החזירה את ההשקעה, ואף יותר (ורק כדי לסבר את האוזן, אני נהנה מנסיעות חינם בתחבורה ציבורית).

אולם כמו שאתם יודעים, למטבע יש שני צדדים. חשוב לי לציין שאינני בא לסנגר על אגד וכי אין לי שם מניות או טובת הנאה כלשהי. מטרתי היא להציג את הדברים בצורה הוגנת.

בכל אופן, נסו אתם לדמיין סיטואציה שבה אתם בעליה של חברה הנותנת שירות כלשהו לציבור, ובשלב מסויים אתם מתבשרים כי המדינה עומדת לחלט את זכותכם לתת את השירות והלכה למעשה גורמת לפגיעה במהלך העסקים התקין שלכם, וכל זאת מבלי שניתנת לכם אפילו האפשרות לייעל את עצמכם או לנקוט בצעדים כאלה ואחרים לשיפור התחרותיות שלכם מול המתמודדים החדשים.

כבעלי חברה שכזאת, האם הייתם משקיעים בהתייעלות? האם הייתם משקיעים ברכישת ציוד יקר וחדיש, כאשר ברור לכם שתוך מספר מועט של חודשים הציוד הזה יעלה אבק מפני שרגולציה מונעת מכם להשתמש בו ולייצר הכנסות?

ברור לכם שהתשובה היא לא מוחלט.

לכן, צריך להבין מדוע אגד אינה מעבה את תדירות הקוים, צמצמה את רכישות האוטובוסים החדשים ובאופן כללי נותנת שירות רע יותר ללקוח.

אני לא אומר שאותי, כלקוח קטן, זה אמור לעניין, אולם יש להבין שהמציאות הזאת נוצרה למעשה ע"י מהלך ההפרטה שהמדינה ביצעה, שעד היום לא הבנתי איזו תועלת אמיתית צמחה ממנו (שימו לב שאני לא אומר שלא צמחה ממנו תועלת, אלא מציין שאת אותה תועלת ניתן היה להשיג גם ללא ביצוע של מהלך חסר אחריות כזה).

חומר למחשבה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כבר שנים שאגד מזלזל בלקוחות שגרים בצפון ירושלים. כמות האוטובוסים ירדה, הם עמוסים עד אפס מקום, ואיחורים על ימין ועל שמאל. אני לא יודע איך זה במרכז ובמקומות אחרים, אך כאן בירושלים, המצב על הפנים.

אגד נותנים שירות טוב, יחסית לחברות אחרות. אתה מוזמן להגיע לאזור פ"ת ולבדוק איך השירות שחברת קווים נותנת לתושבי האזור או למודיעין לפני שיצא המכרז החדש (לא יודע מה הולך שם עכשיו).

מחפש סוזוקי ג'ימני סטיישן 1,600 סמ"ק אוטומט

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אגד נותנים שירות טוב, יחסית לחברות אחרות. אתה מוזמן להגיע לאזור פ"ת ולבדוק איך השירות שחברת קווים נותנת לתושבי האזור או למודיעין לפני שיצא המכרז החדש (לא יודע מה הולך שם עכשיו).

כנראה לא ראית את ה"שירות הטוב" , של התחבורה הציבורית , בחו"ל .

זה מה שנקרא שירות טוב .

אמנם הם החברה הכי "ידידותית" , כן , גם לטעמי

אבל חצי מהתקציב ? דחילאק .

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 5499 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...