Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

נזילת מים רצינית בפיאסטה 98 ידנית- מוסך או מכון רדיאטורים?

guywt82
שימו לב! השרשור הזה בן 5502 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום רב,

הרכב הוא פורד פיאסטה 1300 ידנית, שנת 98 שעבר כ-100000 ק"מ

לפני כחצי שעה נסעתי מממקום עבודתי לביתי, וכ 500 מטר (איזה מזל..) לפני הבית התחילו לצאת מלא אדים לבנים מאיזור המנוע (נראה כמו עשן בהתחלה), עצרתי את הרכב כאשר אני מסתכל על מדיד חום המנוע- עדיין בסביבות החצי (בדיוק התחיל טיפה לטפס). דוממתי וגיליתי שהשארתי שלולית גדולה אחרי- כל המים יצאו.. חיכיתי חמש דקות, מילאתי 4 ליטר מים ונסעתי לחניה (ירידה בניוטרל ברובה).

אין ספק שיש נזילה רצינית מאיפשהו שלא מאפשרת המשך נסיעה. שאלותיי הן:

1) האם כדאי ללכת ישירות למכון רדיאטורים או קודם לפנות למוסך דיאגנוסטיקה?

2) האם יש המלצות כלשהן על מוסך או מכון באיזור חיפה?

3) האם קיים סיכוי שהבעיה מקורה במנוע? עד כמה שהבנתי מהחיפוש שעשיתי זה רוב הסיכויים במערכת הקירור (משאבה, רדיאטור, צינורות)

4) מה מחיר ממוצע של תיקון אחת משלושת התקלות שמצויינות למעלה?

אגב כמה דקות לפני כן הדלקתי מזגן על איוורור - האם יכול להיות שיש קשר?

תודה רבה,

גיא

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם הנזילה רצינית סביר להניח שגם מכון רדיאטורים וגם מוסך למכונאות כללית יוכלו לעזור לך.

דיאגנוסטיקה לא קשורה למקרה הזה.

מחיר התיקון - כל דבר החל מ50 ש"ח והלאה אפשרי.

קשר לאיוורור - מקרי בהחלט לדעתי.

מחפש סוזוקי ג'ימני סטיישן 1,600 סמ"ק אוטומט

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הבנתי.

כדי לבוא מוכן למוסך- האם קיימת אופציה לבעיה אחרת מלבד השלוש הללו?

האם יש סיכוי שיש פריצת מים מהבלוק? (למרות שאני נוטה להאמין שלא- סה"כ המנוע די אמין בפיאסטות האלה).

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בוקר טוב- כמה עדכונים ושאלות.

הלכתי הבוקר לאוטו, מילאתי כ-3 ליטר במיכל העיבוי במטרה למצוא את הנזילה - כדי לבוא מוכן למוסך.

לא ראיתי נזילה כמובן כשהאוטו כבוי ולכן הנעתי את הרכב. כ-3 דקות לא ראיתי נזילה בכלל ורק כשהרכב התחיל להתחמם (לכיוון הרבע סקאלה) שמתי לב למים מתחת לאוטו. בהתחלה חששתי שיש נזילה מהבלוק כי פשוט לא הצלחתי למצוא את מקור הנזילה במבט מעל התא מנוע,וכששכבתי על הרצפה ראיתי מים נוזלים, ועוד באיזור קיר האש.

לאחר מעקב אחרי הצינורות, שמתי לב שצינור אחד פשוט מנותק לגמרי ומשם בורחים כל המים. הצינור מגיע מכיוון המנוע ועולה לחלק העליון של קיר האש. משם הוא מתחבר לאיזשהו מחבר שמחבר את החלק השני של הצינור מעבר לקיר האש (כלומר מהצד של השמשה הקדמית). מה שקרה הוא שהמחבר עצמו נשבר בתור הצינור ולכן צריך להחליף את המחבר עצמו לפי מה שנראה לי.

1)מישהו יכול להסביר לי מה עושה צינור מים בחלק הזה של המנוע? למיטב הבנתי המערכת קירור עוברת בגדול מהרדיאטור למנוע וחזרה (בחיבור למיכל עיבוי).

2)יש באיזור של המחבר שנשבר גם צינורות מתכת כאלה כמו של מזגן- האם הצינורות הללו קשורים איכשהו?

3) האם עכשיו שידועה התקלה כנראה (בהנחה שאין משהו במערכת שגרם למחבר להישבר ושהוא נשבר מבלאי טבעי - האוטו בן 11) עדיף ללכת למוסך כללי או למכון רדיאטורים?

4) אני רוצה להביא איתי מראש מי קירור- בחיפוש ראיתי 2 סוגים עיקריים לפיאסטה: פרסטון ומים ורודים של דלק. האם זה משנה איזה מהם ואם כן איך אני יודע איזה סוג בדיוק של השניים אלה.?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

1. כנראה שמדובר בכניסות לרדיאטור החימום הפנימי של הרכב. תפקידו של הצינור הזה הוא לחמם אותך בימי החורף הקרים ולא לקרר את המנוע.

2. יכול להיות שמדובר בצינורות הכניסה של המים לרדיאטור החימום הפנימי. קשה לדעת בלי תמונה.

3. כל אחד מהם יוכל לעזור לך לעצור את הנזילה כשלב ראשון. אם נשבר צינור הכניסה של הרדיאטור הפנימי יש סיכוי שתצטרך להחליף אותו, ואז תצטרך לפנות למישהו אחר. אופציה נוספת וזולה יותר, במקום החלפה אפשר ברוב המקרים פשוט לוותר על החימום.

אבל כדאי לקוות שהאבחנה שלי (שמתבססת על האבחנה שלך) לא נכונה :lol:

4. שניהם אפשריים, אני לא יודע איזה סוג מומלץ יותר עבור פורדים. בכל מקרה, כמו שאתה לא מגיע לארומה עם סנדויץ' מהבית ומזמין רק קפה, בעלי המוסכים לא תמיד אוהבים שמגיעים עליהם עם הנוזלים.

אחרי שתפתר הנזילה סופית יש לנקז את מערכת הקירור מהמים ולמלא אותה בנוזל קירור.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אהלן צביקה- תודה רבה.

אני אצלם בערב את הרכב, כשאני אחזור הביתה.

בכל מקרה הצינור המנותק הוא צינור גומי, והחלק המנותק נממצע בתא המנוע (כלומר לפני קיר האש). הצינור אמור להתחבר למחבר על קיר האש שמחבר צינור גומי מהצד השני של קיר האש.

צירפתי תמונה של מחבר למי השקייה (גינה), נראה לי שזה יכול להיות משהו בסגנון הזה. למיטב זכרוני הצינורות גומי מחוברים בשני הצדדים בבאנדים ממתכת כאלה שמצמידים אותם למחבר.

הבעיה היחידה היא שעשיתי חיפוש ואני לא בטוח אם בכלל יש מחבר או שהצינור גומי מתלבש ישירות על הצינור פלסטיק שהולך לרדיאטור חימום. על פניו בגלל שבשני הצדדים ישנו צינור גומי שמחובר עם באנד נראה לי שזה מחבר, אך לא הורדתי את הבאנד מהצד השני (לכיוון השמשה) כדי לבדוק האם זה באמת מחבר או צינור.

בכל מקרה בצינור המנותק יש חלק של מחבר/צינור פלסטיק שבור בתוכו (צינור בתוך צינור).

1)במידה ואני לא רוצה חימום (גם ככה לא משתמש בחורף), מה העלות הצפויה של תיקון הדליפה.

2)ואגב, אני מסכים לגמרי בקשר לסנדביץ בארומה, אני מעדיף לא לבזבז זמן ולתת להם להתעסק עם הכל, פשוט אני לא רוצה שישימו לי סוג לא טוב של מים.

3)אגב איך נעשה ניקוז המערכת?

658.jpg

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני לא מכיר את מערכת הקירור של הפיאסטה ספציפית ולכן קשה לי לענות לך במדויק. ברוב הרכבים שאני ראיתי הצנרת של נוזל קירור מצד הפנימי של קיר האש היתה מתכתית ולא מפלסטיק. אולי בפיאסטה יש משהו אחר?

אם אתה מוכן לוותר על השימוש בחימום כנראה שעלות התיקון לא תיהיה גבוהה במיוחד. ברוב הרכבים ניתן ליצור מעקף פשוט סביב כניסת המים לרדיאטור החימום ולעקוף את הבעיה. אבל שוב, יש סיכוי שאני ואתה טועים כאן ואין בכלל צורך במעקף כזה.

לגבי ניקוז אוויר - לפי מה שקראתי בארכיון הפורום, אין צורך בניקוז אוויר לפיאסטה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

גיא

יש שם ברז חשמלי שאחראי לחימום

אתה צריך להחליף אותו

חלק מקורי בארץ הוא מאוד יקר, תזמין ב ebay

דבר איתי אם יש לך שאלות על העניין

יניב

פורד מונדאו סטיישן 2011

פורד פוקוס 5 דלתות 1.6 2008

פורד פיאסטה 2000, כבר לא רכב כל כך פשוט...- נמכרה:cry: אבל עדיין עונה על שאלות

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כמו שהבנתי הצינור פלסטיק שיוצא מהברז נשבר? יש לך מושג איך זה קרה? ולגבי הנוזל אין בעיה שאתה תביא את הנוזל.עד עכשיו זה מה שעשיתי .לא אמורה להיות למוסך בעיה עם זה, הוא לוקח את הכסף על העבודה במילא.רק עדיף שתיהיה לידו.

יניב גם ל98 יש את הברז החשמלי ? אם כן באמת בעיה חלק יקר.אלא אם תשיג בפירוקיה במקרה ולא ידפקו לך מחיר עליו.

חדש עולה בערך 800 ש"ח. ותדאג שזה מקום מוכר עם אחריות של 3 חודשים. כי אני החלפתי אותו פעמים ,לא היה תקין.

יניב כמה הוא עולה בEBAY?

לגבי המים אתה אמור לשים את הורודים ,אם אתה לא בטוח תרים טלפון לכל מוסך פורד יגידו לך.

דרך אגב אני שם את המים הורודים של דלקול מאוטו דיפו. עד היום לא הבנתי מה ההבדל בינהם לבין המוסך. אותו חברה(דלקול),על שניהם רשום מוכן לשימוש, אותו גוון .רק שבמוסך זה יותר מפי 3. גם שיחה עם דלקול לא הבהירה את המצב,כמובן.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

פורד מונדאו סטיישן 2011

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש גם משלוח אל תשכח

אבל בגדול זה הרבה יותר זול לקנות שם את זה

פורד מונדאו סטיישן 2011

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ממש לא הבנתי אז איך בדיוק זה מגיע למחיר כזה של 800 ש"ח בארץ...

אגב יניב, איך יודעים איזה אחד מהפריטים בEBAY מתאים? או שכולם מתאימים?

דיברתי עם המוסך שרפי המליץ עליו והוא הציע לי מחיר של 180-200 ש"ח למעקף וביטול החימום, ניקוז המערכת ומילוי מחדש של נוזל (לא בטוח איזה).

האם זה מחיר סביר?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מחיר בסדר .תוכל לעשות את זה זמני .תבקש ממנו שיעשה מעקף בלי להרוס את האפשרות להוסיף את החלק בעתיד. להזמין את החלק מEBAY ולהתקין לבד .זה ממש פשוט. אם תצטרך נסביר לך

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 5502 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...