Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

עשיתי תאונה -לא רצינית- עם הונדה. מה לעשות? האם כדאי להפעיל ביטוח?

omeromer
שימו לב! השרשור הזה בן 5477 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום.

עשיתי היום תאונה קלה עם רכב נוסף. מוזר להגיד אבל אני לא זוכר במדויק את מהלך התאונה, מי בדיוק אשם, ואיך ולמה זה קרה.

אני מניח שאני אשם על חוסר תשומת לב - אז נצא מנקודת הנחה שאני אשם בתאונה.

עצרנו בצד החלפנו פרטים. אישה מבוגרת נראית אמינה. אמרה לי שאו שאני אפעיל ביטוח או שנלך למוסך שייבדוק כמה זה עולה ואני אשקול אם להפעיל ביטוח או לא. קבענו שנלך למוסך.

הרכב הינו הונדה -לא יודע דגם מדוייק- נראה חדש מאוד. הנזק קל אך עלול לעלות ביוקר כיוון שהיא מעוניינת ללכת למוסך מרכזי של הונדה (רחוב מטלון בפ"ת) ובטח השמאים שם לא יחסכו בהערכת נזק.

היא קיבלה מכה בכנף הקדמית השמאלית שלה. אני קיבלתי מעיכה בחלק האחורי הימני שלי. הנזק שלי לא ממש מעניין אותי - זה כולה סוזוקי סוויפט 92'.

הנזק אצלה הוא כפי שתראו בתמונות שצירפתי שהכנף נכנסה מעט פנימה ולכן אינה בקו אחד עם החלק שמתחת לכנף, מעט שריטות, ומצד ימין לזה קיימת מעיכת פח קלה. לפי התרשמות ממנה היא אפילו תהיה מעוניינת בכנף חדשה. (לא מהאלה שייקחו 500 שקל וישאירו את הכנף מעוכה קצת).

יש לציין שאני נהג חדש וצעיר (בלי הרשעות). הנהג חדש נגמר לי באמצע יולי הקרוב. אני מבוטח חובה+ג' בחברת כלל ביטוח. (לא אצל סוכן).

ההשתתפות העצמית הינה כ 1300 ש"ח כמדומני. אך חשוב לזכור שאני נהג חדש ואולי לא כדאי לקבל הרשעה על תאונת נזק שתגרום לביטוח יקר יותר /נקודות (לא יודע מה הפרוצדורה). מה ההשלכות ומה כדאי עלי לעשות? מאיזה סכום תיקון כדאי לי להפעיל ביטוח במקרה הנ"ל, בהתחשב בהיותי נהג חדש.

התמונות:

http://www.uploadfileyou.com/files/ujn7u9up0ahocggokr3n.jpg

http://www.uploadfileyou.com/files/9wyxt2r9mzv0z8dj35dq.jpg

http://www.uploadfileyou.com/files/9021jhgf0mmn2ivacw49.jpg

תודה ליועצים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עדיף שתשלם לה את המזומנים ושתלך הביתה. הנזק הוא בכלל לא רציני.

לא שווה לך בכלל להפעיל את הביטוח. אתה מהצד שלך תנסה כמה שיותר לחסוך בעלויות שלה ותגיד שאפשר לסדר את זה בפחחות כדיי שתצא בנזק כספי מינימלי. אל תדבר בכלל על כנף.

דבר נוסף הוא שאפילו אם כנף תעלה 1500 סתם לדוגמא או אפילו 2000 שזה סתם הגזמה , עדיין לא ישתלם לך כי אתה תתבע את הביטוח שלך , הפוליסה שלך תעלה, תשלם 1300 שקל השתתפות עצמית והשאר ישלם הביטוח ( אם הנזק הוא 2000 נגיד אז הביטוח ישלם 700 ) ככה יוצא מצב שעדיף לך לפתור את זה בלי ביטוח כי זה אח"כ סתם ייקור פוליסה.

ולא יהיה לך שום נקודות ושום נעליים.

ניב.

פאולאנר- זאת הבירה שלי! ואין לה מחליפה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עומר, קבל קודם הצעה מהמוסך, או נסה לשכנע אותה לקחת את הרכב שלה לפחח אמין ולא יקרן וקבל הצעה.

כל עוד לא עולה הרבה מעבר להשתתפות העצמית שלך אז אין טעם להפעיל את הביטוח כפי שמשמש רשם לך.

עוד טיפ סתם שתדע, ישנה אפשרות לעשות ביטול השתתפות עצמית שבעבור אתה משלם עוד סכום קטן יחסית לחברת הביטוח.

אך זה כמובן להבא.

סע בזהירות, לפי השרשורים שלך רק כעת קנית את הרכב, למה להסתבך עם שטויות?

לתמיכה טכנית וייעוץ בחומרה ומחשבים פנו בה"פ.

החלפת מסכים לניידים בעלות ללא תחרות.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפי מה שאפשר לראות מהתמונות, הרכב המדובר הוא אקורד (הדגם לפני אחרון, עד 2008 )

כמו כן, אני מציע שבמידה ותחליט לא לערב את חברת הביטוח שלך, כדאי שתתכונן למכה דיי קשה

המכה שנראית בתמונה מעכה את הכנף, נכון, אבל גם שרטה את הפגוש (עוד כסף, צביעת פגוש יכולה להגיע לאזור ה200 ש"ח) ואחרי מבט שני בתמונות גם הזיזה אותו מהמקום (את הפגוש) מה שכמובן יגרור עוד הוצאות

וקח בחשבון שלפי מיקום המכה יש סיכוי סביר שנשברה גם תושבת הפנס.

בנוסף אני אצטרף למגיבים מעליי ואומר שעדיף לך לשכנע את הגברת הנכבדת לגשת למוסך פחחות אמין אבל בשום אופן לא מורשה/מרכזי, שכן כמו שיודע לכולנו העבודה שם תעלה לרוב באיזור ה200% וחבל כי זה הכסף שלך אחרי הכל.

אולי אפילו לצורך השוואה תלכו לכמה מוסכים לצורך השוואת מחירים שיבהירו לה את הנקודה הזאת

מכניסים לצנצנת, סוגרים, לופתים את המכסה כאילו חייך תלויים בזה, ומנערים את הצנצנת עד שהיא מודה ברצח ארלוזורוב.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפי דעתי כדאי לך להפעיל את הביטוח.

הנזק לרכב שלך הוא בסביבות 1600 ש"ח וזה בתנאי שהמוסך יצליח לישר את הכנף (לא נראה לי)

רוב הסיכויים שהפנס ראשי שמ' גם כן זקוק להחלפה וזה חלק לא זול אם,לעשות חישוב נזק כללי

רק חלקים זה 4113 ש"ח לפני עבודה זה עוד בסביבות 1800 ש"ח

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני גם בעד להפעיל את הביטוח, לא מזמן קרה לי משהו דומה הייתי בטוח שהנזק שנגרם לרכב שפגעתי בו נאמד גג ב2000 ש"ח, מה שהיה מבחינתי לשלם מכיוון הפעלת הפוליסה גם מייקרת אותה. הבחור שפגעתי בו גם היה עם רכב יחסית חדש ורצה ללכת רק למרכזי והשמאי שם העריך נזק לחלקים באיזור ה5000 ש"ח אז לבסוף יצא שהפעלתי את הפוליסה, אבל בכל אופן לך איתה קודם למוסך תעריכו נזקים ואז תראה מה שווה לך

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם תערב ביטוח, אז ההשתתפות העצמית תהיה אותו מחיר תמיד.

הטמבון צריך לעשות לו פחחות, אבל צריך להחליף את הכנף...תבדוק אצל פחח טוב, כמה עולה להחליף כנף.

אגב לגבי הטמבון, תבדוק אם יש עוד "מכות" חוץ מהפגיעה שלך מנסיון.

אמא שלי יום אחד נכנסה ברכב ושברה לו את הפנס ועל הדרך השאירה לו שריטה על הטמבון, שהנזק היה רק פחחות.

אחרי שהיא בדקה טוב את הרכב, היא ראתה שאותו טמבון כבר מרוסק בגלל מכה אחרת וככה יצא שאמי שילמה רק עבור החלפת פנס.

קאליפרים צהובים בגודל של הטוסטר שיש לאמא שלי במטבח

ודיסקים בגודל של מגש פיצה .

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא הבנתי משהו.

ברכב שלה נפגעה הכנף הקידמית. ברכב שלך נפגע החלק האחורי.

אז למה אתה מניח שאתה אשם בתאונה? האם התאונה התרחשה בזמן שאתה נסעת לאחור?

מחפש סוזוקי ג'ימני סטיישן 1,600 סמ"ק אוטומט

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אתה נסעת אחורה והיא ראתה שאתה נכנסת בה?

אם לא אז תנסה להאשים אותה.

אלא אם כן הודתה כבר והתחלתם לדבר על תיקונים ותשלום מצידך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

חביבי, אם היא הולכת למוסך מרכזי עדיף שתפעיל ביטוח, מניסיון שלי עם מחלקת פחחות של מוסך מרכזי החדש בראשל"צ, רק על צביעת טמבון הם לוקחים 1000-800 שקל לפחות, ובסיוויק החדשות דיברו על 1200 שקל שזה מחיר הזוי וחסר תקדים (כשכל פחח טוב עושה את העבודה ב450 שקל וזה בהגזמה), את הכנף נראה שבאמת צריך להחליף, וכנראה גם לצבוע אם אין באותו הצבע.

במוסך מרכזי הנזק יגיע ללפחות 2800-3000 שקל, בשקט.

קיצר יש פה נזק גבוהה מאוד, ובמיוחד אם האישה תבחר ללכת למוסך מרכזי.

אבל רגע, מה קרה פה? לקחת רוורס ופגעת בה? אתה זה שנפגע מאחורה והיא מקדימה, מה הלך שם בידיוק? אולי אתה לא אשם?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מהיכרות קצרה מאוד איתה, היא תלך רק למוסך מרכזי ומורשה ורוצה לתקן את המצב להחזיר אותו כמו שהיה. להגיד לה "יש פחח אמין ומעולה שיעשה אותה עבודה בפחות מחיר" זה נראה לי מועד לכישלון מראש. אני אנסה אבל זה 95 אחוז שלא תסכים.

עד איזה מחיר כדאי לי לשלם מזומן על התיקון בלי להפעיל ביטוח? אם המחיר יהיה גבוה ממה שנראה לדעתכם-ואפעיל ביטוח- מה התהליך? חקירה? מהי הפרוצדורה? ומה עתיד להיות לי? (התייקרות פוליסה? נקודות?)

שכחתי לציין שבחברת הביטוח שלי (כלל ביטוח) נהג לא נחשב נהג חדש כבר אחרי שנה שיש לו רישיון, ולי כאמור נגמר הנהג חדש עוד 3 חודשים. אבל אין לי עדיין שנתיים רישיון. לא יודע אם זה משנה משהו.

לגבי מהלך התאונה זה נשמע הזוי אבל אני לא כ"כ זוכר. אפילו לא ראיתי שחתכתי אותה ואני בד"כ נהג מאוד זהיר. לא היה שום רוורס אלה נסיעה ב 2 נתיבים. אני רציתי להיכנס נתיב אחד ימינה. אם היא רצתה להמשיך ישר כנראה שזה אשמה שלי. אם היא רצתה להיכנס נתיב אחד שמאלה האשמה יכולה להיות מחולקת. (וזכור לי היטב שרכב אחד נדחף ורצה לעבור לנתיב השמאלי ואפילו היה באותו צבע של הרכב שלה אך היא טוענת שזו לא היא ורק נסעה ישר ומשום מה אני מאמין לה). מה גם שאחרי המכה אני המשכתי לנסוע והיא "רדפה" אחרי. עצרנו בצד אחרי הצומת. אני לא מאמין שאם היא נדחפה לנתיב שלי ופגעה בי היא עוד תרדוף אחרי. אחרי שיצאתי מהרכב כאילו היה לי מובן מאליו שאני אשם ולא ניסיתי להכחיש רק אמרתי לה שרכב אחד נדחף לנתיב שלי. בקיצור "הודתי". זה יהיה קצת דפוק עכשיו להגיד "את אשמה". ויכול מאוד להיות שאני באמת אשם-לא יודע. חבל שאין עדי ראייה שיפסקו.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

טוב אז העניין של להאשים אותה ירד מהפרק בגלל מה שאמרת.

עכשיו דבר שני אתה צריך להפסיק לפחד לגביי נקודות וחקירות וכל מיני דברים כאלה.

ברגע שאתה מפעיל את הביטוח , הביטוח מביא שמאי שיעריך את הנזק. לא אכפת לו בכלל מהרשיון שלך ואם לחקור אותך או לא.

הביטוח מסתכל על מה שקרה וכמה כסף עכשיו הוא צריך להוציא מכיסו.

עכשיו כמו שאמרתי לך תהיה יותר חכם כאשר תדע מהי העלות של הנזק.

ככה תוכל להשוות בין ייקור הפוליסה לבין כמה כסף תצטרך לשלם ואז תראה מה עדיף לך , אם לספוג את הנזק או לייקר את הפוליסה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אנחנו מסכימים לגבי כל שורה ושורה מההודעה שלך מישמש.

אבל כדי שאני אגיע למוסך יותר חכם- תוכלו להביא לי מן "הצעת מחיר" להפעלת ביטוח?

הכוונה- מאיזה טווח מחירים במקרה הנ"ל כדאי עלי להפעיל ביטוח? שכשתגיע הערכת נזק מהמוסך שם אני אדע מה להגיד לגברת חוץ מ"אוקיי אני צריך יום יומיים התייעצות ואני אחזור אליך".

שאלה שניה היא מהו הדין (פחות או יותר) בעניין התייקרות הפוליסה (עניין של עשרות שקלים? מעל 100? 500?) והאם יש דינים אחרים (טסט מחדש חלילה אני מתאר לעצמי שלא כי זה תאונת נזק בלבד, אבל משהו כן?) סתם שאני אדע כמה זה שעשיתי תאונה הולך "לדפוק" אותי במקרה של הפעלת ביטוח.

והכי חשוב- האם הייקור הוא לכל החיים?

בברכה ותודה ונסיעה רגועה,

עומר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 5477 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...