Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

סקר: כלי עבודה- איכות (מותג), סיני או זבל סיני?

ברווז
שימו לב! השרשור הזה בן 5505 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

במה אתם הייתם בוחרים- בכלי עבודה קצת יקר אבל עם אבא ואמא, ושקט נפשי, ויכולות טובות, או באיזה זבל סיני חד פעמי שעלול לעשות צרות מהרגע הראשון בדרכים שאתם לא יכולים לצפות?

אישית, אני מאסתי בזבל סיני.

נשברה לי בוקסא ביד פעם אחת, ופוטר אוטומטי של המקדחה תוצרת יונדאי שקניתי נפתח כל הזמן באמצע העבודה. פשוט סכנת נפשות.

אז קניתי מקדחה חשמלית של בוש במקום היונדאי, וסט בוקסות של סיגנט. אמנם סיגנט הם טאייוואנים, אבל לפחות הם נותנים לבוקסות שלהם חוזק מכאני ע"י עיבוי משוגע של הדופן. מה שכן לא ממש אהבתי את ציפוי הכרום, הוא גורם להם להיראות יותר מדיי "מצועצע",והבוקסות רוטטות כמו משוגעות בתוך התיבה מה שעושה רעש אימים.

אז-נכון, יש דברים שלא צריך להשתגע ולקנות את הכלי הטוב ביותר בעולם, אני למשל מסתפק היטב בקליבר מפלסטיק שעלה איזה 10 שקלים (ושהסינים היו מגדירים אותו כזבל), כי אין לי שום צורך בכלי טוב יותר או מדוייק יותר או עמיד יותר או במדידות מדוייקות לחלוטין- אחוז הסטייה שלו לא מהווה בעייה כלל עבורי.

אז- מה אתם חושבים? מה אתם הייתם קונים?

ערוץ היוטיוב שלי: BuildiT - DIY Israel.

מעוניינים לעזור לחתולי הרחוב? מחפשים מתנה מיוחדת?

סבונים 100% טבעי ובעבודת יד- כל ההכנסות קודש לטיפול בחתולים. דברו איתי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 48
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

אם זה לא כלי מיקצועי שאתה עובד איתו כל יום, אני חושב שתמורה יחסית למחיר של כלי סיני יכולה להיות לא רעה בכלל.

קניתי פטישון סיני ב-300 ש"ח עם מנוע 1200W. יש שם מקום איפה לשים גריז ונתנו קופסת גריז. יש גם סט פחמים נוסף.

כל זה בא במזוודה ויש ראש למקדחים רגילים וסט איזמלים.

מצד אחד אני צריך פטישון/מקדחה חזקה. מצד שני אני צריך אותו לעיתים רחוקות. למה לי לקנות BOSH במחיר פי 4? יתקלקל כלי סיני הזה? - אקנה חדש.

זה לא כלי עבודה שאני מרוויח איתו את הלחם שלי. זה כלי שאני צריך לפעמים. מנוע מתחמם די מהר, אבל בתור מקדחה הוא חזק מאוד (קרעתי איתי כמה מקדחים עד שהתרגלתי אליו, שניתקעו ולא היה אכפת לו - מקדחה אחרת הייתה נתקעת וזה אפילו לא הרגיש). לכן במקרה ספציפי הזה, כאשר מדובר על כלי לשימוש מזדמן, הוא עושה את העבודה שלו יופי. כלי הזה משווק ע"י הום סנטר תחת שם EXPERT. בינתיים אני מבסוט. אולי כלי הזה יעשה לי שיעור שלא צריך יותר להיתעסק עם כלים כאלה ואולי לא.

כיצד לחסוך דלק? להאיץ לאט, לצבור תנופה לקראת עליות, לחזות מהלכים של נהגים אחרים בכביש, לא לעבור על המהירות המותרת, להמנע מגז-ברקס אלא לגלוש כמה שיותר ולהתאים נסיעה לתנאים

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם כבר מדברים על EXPERT, אז לפני חודש היה מבצע על הדרמל שלהם ב 150 ש"ח, התלבטתי מספר ימים בעניין אבל בסוף רכשתי דרמל מקורי של חברת Dremel, רשמים מיוחדים ממנו עדיין אין אבל הוא נראה כלי מסיבי ומאוד נוח.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני דווקא חושב שצריך להחזיק כלי טוב. גם אם לא משתמשים בו באופן יומיומי.

רק המחשבה שבאמצע יום שבת שאני עושה איזשהי עבודה בבית, והמברגה/מקדחה/פטישון ילכו באמצע העבודה עושה לי לא טוב.

ברוב הגדול של המקרים, לא צריך את הסדרה הכי גבוהה של המוצר.

לי לדוגמא יש מברגת אימפקט של היטאצ'י שקניתי במחיר זנותי בשבדיה (סביבות ה800 קראון. זה יוצא 400 שקל בערך)

זו מבחינתי הייתה השקעה טובה. כי זה כלי מאד חזק ומכסח ומתאים לרוב העבודות הביתיות הקלות.

וכלי אחר היה הולך אחרי כמה דקות עבודה.

פשוט, להשקיע פעם אחת יכול להיות מאד משתלם.

"מה אתה מעדיף, מה רע בשביט? או מראה בשביט?"

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תלוי איזה כלי ולאיזו עבודה.

אצלי במפעל אחרי שנים של משחזות זוית 4.5 אינץ' מתוצרת מקיטה, בוש ומטאבו שלא החזיקו יותר משנה ניצלתי מבצע בהום סנטר וקניתי 5 משחזות סיניות ב 75 ש"ח ליחידה (כל החמש עלו כמו אחת מתוצרת בוש או מקיטה). הראשונה עובדת כבר שנתיים ולא מראה אפילו סימני גסיסה ויש לי עוד 4 בארון.

תודה הגברת שרה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם זה לא כלי מיקצועי שאתה עובד איתו כל יום, אני חושב שתמורה יחסית למחיר של כלי סיני יכולה להיות לא רעה בכלל.

שוב, תלוי בכלי ובאופן השימוש בו- הפטישון שמוזכר למטה עלול להוות סכנה למשתמש...

קניתי פטישון סיני ב-300 ש"ח עם מנוע 1200W. יש שם מקום איפה לשים גריז ונתנו קופסת גריז. יש גם סט פחמים נוסף.

כל זה בא במזוודה ויש ראש למקדחים רגילים וסט איזמלים.

מצד אחד אני צריך פטישון/מקדחה חזקה. מצד שני אני צריך אותו לעיתים רחוקות. למה לי לקנות BOSH במחיר פי 4? יתקלקל כלי סיני הזה? - אקנה חדש.

זה לא כלי עבודה שאני מרוויח איתו את הלחם שלי. זה כלי שאני צריך לפעמים. מנוע מתחמם די מהר, אבל בתור מקדחה הוא חזק מאוד (קרעתי איתי כמה מקדחים עד שהתרגלתי אליו, שניתקעו ולא היה אכפת לו - מקדחה אחרת הייתה נתקעת וזה אפילו לא הרגיש)אתה לא אמור לקרוע מקדחים עם כלי נורמאלי, הכלי אמור לעצור אם יש לו בעייה.

. לכן במקרה ספציפי הזה, כאשר מדובר על כלי לשימוש מזדמן, הוא עושה את העבודה שלו יופי. כלי הזה משווק ע"י הום סנטר תחת שם EXPERT. בינתיים אני מבסוט. אולי כלי הזה יעשה לי שיעור שלא צריך יותר להיתעסק עם כלים כאלה ואולי לא.

הומו סנטר וגייס מוכרים במחיר משוגע ++, את הדבר הזה יכלת להשיג בחנויות אחרות במחיר עוד יותר זנותי בלי להתאמץ.

אם כבר מדברים על EXPERT, אז לפני חודש היה מבצע על הדרמל שלהם ב 150 ש"ח, התלבטתי מספר ימים בעניין אבל בסוף רכשתי דרמל מקורי של חברת Dremel

אין על המקורי.

אני דווקא חושב שצריך להחזיק כלי טוב. גם אם לא משתמשים בו באופן יומיומי.

רק המחשבה שבאמצע יום שבת שאני עושה איזשהי עבודה בבית, והמברגה/מקדחה/פטישון ילכו באמצע העבודה עושה לי לא טוב.

ברוב הגדול של המקרים, לא צריך את הסדרה הכי גבוהה של המוצר.

.

מסכים במאה אחוז- אין שום טעם למשתמש ביתי להשקיע במוצר ההיי-אנד.

קחו למשל מברגות של בוש.

למשתמש הביתי, הירוקה נועדה לשימוש מזדמן ובמרווחים מסויימים- אם תנסה לעבוד איתה קבוע, יום יום, כל הזמן, היא לא תאהב את זה ותתקלקל חופשי.

לעומת זאת, הסדרה הכחולה נועדה להתעללות ושימוש מאסיבי, כך ששימוש מועט לא ממש עושה לה טוב, אבל האמת גם לא פוגע בה.

משתמש ביתי צריך כלים שיחס העלות-תועלת שלהם הוא הגבוה ביותר, עם ההסתייגות של כלים שלא יישברו לך ביד, מה שדיי מוציא את הזבל הסיני מחוץ לתמונה.

הבעייה עם כלים סיניים, זה שכשאתה ממש ממש צריך אותם, הם נשברים\נהרסים\נשחקים, ואתה נשאר עם תאוותך בידך.

אני לא רוצה לחשוב על מצב של החלפת גלגל שבו אתה תלוי בבוקסא סינית שיש לך, למשל.

או מקרה שבו אתה תקוע ב"שטח" ואין לך מאיפה להשיג כלי אחר לביצוע העבודה. יש מצבים שזה יכול ממש להיות מסוכן- עם המקדחת יונדאי כמעט קדחתי לעצמי ביד כשהייתי במרפסת, בגובה, מנסה לעשות משהו (קומה רביעית).

זה השלב שאמרתי לעזאזל עם ה-120 שקל שעלתה היונדאי, אני מוציא עוד 300 וקונה משהו נורמאלי.

למרות שהבוש הכחולה המקצועית לא כל כך יקרה יחסית.

אגב- ידעתם שמברגים יכולים להישבר משימוש רגיל לחלוטין?:lol:

מברגי זבל סיני לא עומדים בלחץ שבו הברגים תפוסים לפעמים. פשוט מגוחך- כבר ראיתי מברגים שפשוט נשר להם הראש בשבר מגעיל כזה. אשכרה ראו בועות אוויר קטנות-קטנות בפלדה:shock:

עם כל זה, יש לי משהו אחד לומר לטובת הזבל הסיני.

יש פרוייקטים שאני מגדיר כ"פעם אחת". אז אם אני צריך כלי לפרוייקט כזה אני קונה זבל סיני.

לפרוייקט במרפסת הייתי צריך קטר. עקב היותו פרוייקט "פעם אחת" קניתי מה שנקרא "פלייר פיט" שמורכב עם קטר רחב מקדימה וקטר רחב מאחורה, ושפה רחבה של הפלאייר. בדיוק מה שהייתי צריך. עלה איזה 10 שקלים. הסתייגות אחת- ידעתי שאני לא הולך להפעיל עליו יותר מדיי לחץ שהוא לא יוכל לעמוד בו, זאת אומרת ידעתי בדיוק שהוא יחזיק מעמד יופי. אחרת לא הייתי קונה אותו.72_5.jpg

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני לא בעל מקצוע אבל בהחלט נופל תחת ההגדרה של חובב עשה זאת בעצמך.

ברוב המקרים אני נוהג לקנות בשלב הראשון כלי פשוט וזול ואיתו מגשש את השטח. אם אני מגלה שמדובר בכלי עבודה ששימושי עבורי והכלי הסיני לא ממלא את תפקידו כראוי, אני משדרג למשהו יותר מקצועי ואיכותי.

מקדחה היא דוגמא טובה. לפני שנתיים בערך קניתי מקדחה סינית פשוטה. הייתי בטוח שלא תחזיק הרבה זמן מעמד אבל להפתעתי הרבה היא פועלת עד היום ובשביל דיבל בקיר פה ושם אני לא צריך יותר.

דוגמא טובה אחרת היא ג'אבקה. אמנם לא כלי יקר, אבל אחרי שקניתי אחת פשוטה ולא ממותגת הבנתי מהר מאוד את ההבדל והג'אבקה השנייה שקניתי (wise-grip מקורית) היא אחד מכלי העבודה היותר חביבים עלי בארגז הכלים.

מחפש סוזוקי ג'ימני סטיישן 1,600 סמ"ק אוטומט

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עד שלא תעבדו עם כלי מקצועי, לא תבינו כיצד הסכמתם לעבוד עם החרא הסיני/טייוואני שהיה לכם לפני כן.

כבר קניתי בימי חיי הרבה כלים. הייתי בסרט של "על פעם אחת אני אשקיע?" לא פעם.

זה לא ככה.

ברגע שיש כלי - פתאום אתם מוצאים את עצמכם מסוגלים לבצע עבודות בדרגת קושי וברמה שלא חלמתם עליה לפני כן. אני בניתי חצי קומה של בית - כולל הכל, וזה רק בגלל שהיו לי כלים שנתנו לי פתרון לבעיות שנתקלתי בהן.

עדיף לקנות פחות כלים, אבל שיהיו טובים.

כשגדלים בכפר, וכל הזמן צריך לתקן טרקטורים/כלים/מכוניות/בית/גדר/ברזים/חשמל וכו' - מחזיקים הרבה כלים, ורק כך לומדים כמה כלי איכותי הוא חשוב.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שמר, אני קניתי כבר כלים באלפי שקלים ומקבילי סיניים בעשרות שקלים ואם תה קורא את הנתונים הטכניים מבחינת תפוקת עבודה הם יתנו לא פחות.

יש לי בעבודה פטישון חציבה של מקיטה ועוד אחד סיני (שנרכש בטמבוריה כשהייתי בשטח עם צוות והמקיטה שבק). הסיני נותן תפוקה יותר טובה (עוצמת הלמים יותר גבוהה בשילוב עם כלי יותר כבד), משחזות זוית 4.5 הסיניות יותר טובות (במקיטות מהשנתיים האחרונות גלגל השיניים של הגיר נטחן), מקדחת וולף בת 5 עובדת אצלי יופי ליד מקדחת בלק אנד דקר בת שנה ושתיהן נותנות תפוקות זהות.

עם כלי עבודה ידניים אני מחזיק סטים ברמת הביניים במפעל אבל לשטח אני לוקח כלים סיניים פשוטים (כשכלי נופל לך לבור ביוב אתה לא מוציא אותו ופשוט לוקח אחר אז חבל להשקיע בכלי יקר).

בעזרת בכלים הסיניים בניתי קצת יותר מבית ללא כל בעייה.

תודה הגברת שרה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עד שלא תעבדו עם כלי מקצועי, לא תבינו כיצד הסכמתם לעבוד עם החרא הסיני/טייוואני שהיה לכם לפני כן.

ברגע שיש כלי - פתאום אתם מוצאים את עצמכם מסוגלים לבצע עבודות בדרגת קושי וברמה שלא חלמתם עליה לפני כן. אני בניתי חצי קומה של בית - כולל הכל, וזה רק בגלל שהיו לי כלים שנתנו לי פתרון לבעיות שנתקלתי בהן.

מסכים לחלוטין.

הכלי הרציני נותן לך טולרנס ויכולות יותר משמעותיות ונחוצות מאשר הבולשיט הסיני.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בהתחלה הייתי משתמש בכלים "מזדמנים" לביצוע עבודות שונות,אבל עיצבן אותי שכל פעם את מגלה שבדיוק הבוקסה שאתה צריך נשחקה ואי אפשר לעבוד איתה או שהיא בכלל נשברה או חסרה.

עברתי לסט כלים של סיגנט, העבודה הפכה להיות תענוג, הכלים איכותיים יחסית, מאוד חזקים ויש להם אבא ואמא בדמות אחריות לכל החיים, ואכן פעם אחת השתמשתי בבוקסה ולא הצלחתי להגיע איתה לזווית עבודה נכונה ופשוט פיצצתי אותו.

נסעתי ליבואן שבדק את המספר שלה ומיד הביא לי בוקסה חדשה בלי לבקש אפילו תעודת אחריות.

גם במברגה חשמלית עברתי מהמברגה הפשוטה שלא ממש אהבה להתאמץ למברגה חזקה יותר של בוש.

אני בדעה שגם אם אין לך הרבה דברים לעשות מבחינת תיקונים ועבודות, תחזיק כלים טובים, זה פשוט יישפר את איכות וחווית העבודה שלך.

ניתן לפנות אלי בה"פ לייעוץ בענייני יהלומים ותכשיטים

http://www.sheynjewellery.com.hk

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אפילו אם אתה חובב ועושה עם הכלים שלך רק עבודות מזדמנות, אתה גם צריך כלים איכותיים. מספיק שכלי זבל פעם אחת יגמור לך ראש בורג במקום לא נגיש, ותבין את ההבדל.

שאני החלפתי שרשרת וגג"שים ב-GS500 שלי, הייתי צריך לפתוח 4 ברגים עם ראש 8 מ"מ במכסה בצד מנוע, כאשר 3 מהם נגישים ואחד מהם מתחת למנוע במקום לא נגיש בעליל. היו לי כמה בוקסות 8 מ"מ למפתח 3/8 והם הצליחו לפתוח את הברגים הנגישים, אבל את הבורג הלא נגיש הם לא הצליחו לפתוח ונשחקו כולם, כאשר הם פגעו גם בראש הבורג. הלכתי וקניתי בוקסה 8 מ"מ דקה וארוכה של סיגנט למפתח 1/2, שפתחה את הבורג הסורר בלי בעיה, ואותו הבורג חי עד היום. לבוקסה מאז מקום של כבוד בארגז כלים שלי.

כמובן שיש גם כלים סינים איכותיים, והנדוגמא הכי טובה זה KING TOOLS שמוכרים ל.כ. בצריפין. הבוקסות איכותיות והחריטה שלהן מדוייקת, הן מתיישבות על הברגים בדיוק, ואפילו עבודות "כבדות" הן עושות בלי בעיה. יש לי גם ידית ראצ'ט 72 שיניים שלהם, שעושה עבודה מצויינת גם בעבודות ששברו לי ידית דומה של סיגנט.

:evil: לא תצליחו לעצור אותי, לא תצליחו להשתיק אותי! :evil:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הומו סנטר וגייס מוכרים במחיר משוגע ++, את הדבר הזה יכלת להשיג בחנויות אחרות במחיר עוד יותר זנותי בלי להתאמץ.

עשית לי את היום. קרעת אותי מצחוק :roflmao:

>>"אתה לא אמור לקרוע מקדחים עם כלי נורמאלי, הכלי אמור לעצור אם יש לו בעייה."

במילים אחרות, אתה אומר שמקדחה אחרת הייתה עוצרת? מעניין איך מנגנון של מקדחה אמור לדעת שמקדח ניתקע במקרה של מנוע מספיק חזק שלא מרגיש את זה. אולי אני טועה, אבל במקדחות בד"כ אין קלאץ' ובורר של מומנט כפי שיש במברגות.

גם, אני לא כ"כ מבין את מהות שרשור שלך שמטרה שלו להיות סקר, אם כל דבר חוץ מכלים נבחרים אתה מגנה.

כיצד לחסוך דלק? להאיץ לאט, לצבור תנופה לקראת עליות, לחזות מהלכים של נהגים אחרים בכביש, לא לעבור על המהירות המותרת, להמנע מגז-ברקס אלא לגלוש כמה שיותר ולהתאים נסיעה לתנאים

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

דיברתי על מברגה שאמורה לעצור, ולא מקדחה חשמלית.

ואני לא מגנה כל דבר חוץ "מכמה כלים נבחרים" כהגדרתך. אני גם לא ממש ממליץ על סיגנט ככלי איכותי, מדובר על טייוואן, בכל זאת. ועדיין לפחות רואים שהשקיעו בכלים שלהם קצת מעבר למה שהסינים משקיעים.

אבל כלים שהם זבל ממש? אותם אני מגנה בכיף.

מקדחות ומברגות, לא תראה אצלי של חיקוי זול או זבל סיני, היונדאי הזו לימדה אותי לקח טוב-טוב.

משור ג'יגסו, אותו סיפור- למרות שעבדתי עם משור SKILL עם חבר טוב כמה פעמים, והוא אוהב אותו, אני הרגשתי כמה הבדלים בינו לבין בוש(- וזה למרות ששניהם אותו היבואן, אגב-) שעבדתי איתו. הסקיל היה מעט חלש יותר למרות נתונים דומים, והיה צריך לעבוד איתו קצת יותר קשה כדי להגיע לתוצאה משביעת רצון, בעוד שעם הכלי השני העבודה הולכת חלק ומהר. אבל האמת, אני חושב עד היום אם עשיתי שטות שלא לקחתי מסור של מקיטה במקום, באותו מחיר. מעניין מה אני מפסיד.

בכל מקרה, לבוש המזורגג אין רגש בהדק, וזה ממש מעצבן אותי. אפילו לסקיל היה.

ובאשר למטרת השירשור- מעניין אותי לשמוע דיעות בנושא. זה הכל.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...