Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

רכב חדש ספורטיבי 150-160 אש"ח

Mosho
שימו לב! השרשור הזה בן 5505 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

הפעם זה בשבילי עם תקציב מעודכן...

הדרישות:

1. "מכונית לנהג"

2. מראה חיצוני

3. ידנית

4. טורבו

5. לא פיצית (כמו המיאטה)

6. שנתון 2007+, מעדיף מהחברה...

7. לא רכב של ערסים (אתם יודעים למה אני מתכוון)

לא רוצה:

נינג'ות, סיאט, גולף.

דברים שחשבתי עליהם:

מיטו

שירוקו

מגאן ספורט

קליאו ספורט

בעיקרון אני רוצה לדעת אם יש משהו שפיספסתי.

בעיקרון המיטו והשירוקו דומות, אבל יש לי חיבה לאלפא.

קראתי הרבה ביקורות על המגאן, והמסקנה הייתה שהאוטו לא כיף. מהיר, מתנהג, אבל (?) לא כיף. ואני לא מת על התחת..

קבעתי נסיעות מבחן למגאן ולמיטו אבל השירוקו עוד רחוקה לצערי..

מה יש לכם לומר על ייבוא אישי? למרות שאני לא מת להיכנס לכל זה...

תודה לכולם :)

כל קרב הוא קרב אוכל כשאתה קניבל

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 51
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

קראתי הרבה ביקורות על המגאן, והמסקנה הייתה שהאוטו לא כיף. מהיר, מתנהג, אבל (?) לא כיף.

אם האוטו מהיר ומתנהג, מה לא כיף?

עשיתי נסיעה על המגאן, לא ארוכה (20 דקות), אבל הבנתי את האוטו (אני חושב).

ההגה לא משו, אבל אין מכוניות חדשות עם הגה משו במחירים הללו.

האוטו מתנהג יפה מאוד, קל מאוד לנהיגה מהירה בזכות מנוע גמיש ו...ESP, מהסוג שאי אפשר לנתק. עכשיו, ה-ESP הזו עובדת ממש ממש, אבל ממש ממש ממש, באופן בלתי (כמעט) מורגש לחלוטין. אתה באמת מרגיש איתה כאילו אתה המלך ולא היא. כלומר, מי שלא אוהב ריזיקות, זה האוטו בשבילו. זה פשוט מגוחך כמה קל לנהוג את האוטו הזה מהר ואני משוכנע שהוא עושה ל-WRX שלי ביצפר בכל מצב.

אבל...

זה "הלא כיף" שלי איתו. הוא לא נותן להגיע ממש למגבלות. זה לא שאני תמיד רוצה להגיע לשם, אבל בשבילי המשחק עם המגבלות הוא שעושה רכב למעניין. אני יודע, עם ההעדפה הזו בא גם סיכון אמיתי, מוחשי, רציני, שאני לא מזלזל בו, לחיי. יודע. כדברי הגשש: "תרשום: אני משוגע עם עבר פסיכי...", אבל אני רוצה אוטו שייכנס קצת לתת היגוי/היגוי יתר וייתן לי לתקן. שייתן קצת תת היגוי תחת כוח. שייתן לי לעשות את העבודה. אל תעצור אותי שנייה לפני שהצמיגים עושים "אייייייייייי". תן עוד קצת. לפחות קצת. הפורשה קאיימן נותנת עוד מהקצת הזה במצב "ספורט" (ויותר). המגאן לא נתנה ומבחינתי רכב שלא נותן להיכנס על הבלמים עם קצת טקס בישבן לסיבוב (לפעמים יותר מקצת), הוא לא מספיק מעניין.

אז אולי יש לה מצב שכן נותנת ואני לא התעסקתי נכון עם ה-ESP. ובכל זאת, לפעמים אני באמצע הלילה בקבינימט שאין כלום מסביב ואני רוצה לזרוק את האמאמא של התחת. ככה, ביני לבין עצמי, רכבי והביטוח.

אז אם אני צריך להשוות בין המגאן, לבוא נאמר, A3 2.0 TFSI, המגאן, כמכונית נהיגה, לוקחת בהליכה, למרות שב-A3 ניתן לנתק את ה-ESP. והמחיר שלה, לפחות דאז, מעולה. מעולה! אבל בהשוואה ל-WRX, למשל, היא פשוט קלה מדי לנהיגה ומנומסת מדי בשבילי.

אבל אני לחלוטין ממליץ על נסיעת מבחן, כי זה רכב מצויין מהמון בחינות, במיוחד למחיר. דו שימושית אמיתית למי שלא רוצה שהרכב יאתגר אותו, אבל עדיין רוצה רכב שמתנהג טוב מאוד.

uʍop ǝpısdn sı ɹǝʇndɯoɔ ɹnoʎ sıɥʇ pɐǝɹ uɐɔ noʎ ɟı

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ולא במסורת.

207GTI זה רכב גרוע לכל הדעות (בהשוואה לדורותיו הקודמים).

הוא פשוט לא מספק את הסחורה שצריך לספ בעקבות השם GTI שקיבל, הוא לא חזק בצורה יוצאת דופן, הוא לא מתנהג בצורה יוצאת דופן, הוא ממש לא יוצא דופן.

המיטו עסקה מאוד מוצלחת כיום, קח אותה לנסיעת מבחן, רכב מדהים.

המדריך המלא לכניסה לעולם הדיטיילינג

HU: Pioneer AVH2750BT | Midbass: Morel Virtus MW6 | Tweeters: Morel MT230 | Amp: Sundown SAX100.4 | SW: DLS Nordica 12" | SoundDeadener: Stinger Roadkill

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

175 כ"ס, 7 שניות למאה. אני לא יודע אם ראיתם אותה במציאות, אבל היא מאוד יפה (לטעמי). מחירה 151K.

parkers די מחמיאים לה ונותנים לה 4 כוכבים.

מחפש קבריו לא יקרה שתנייד 2+2.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קראתי הרבה ביקורות על המגאן, והמסקנה הייתה שהאוטו לא כיף. מהיר, מתנהג, אבל (?) לא כיף. ואני לא מת על התחת..

איפה קראת ביקורות שאמרו שהאוטו לא כיף? חוצמזה, כמו ש-falou אמר, אם האוטו מהיר ומתנהג אז למה הוא לא כיף?

ההתרשמות שלי מהמגאן היא שהיא מכונית מאוד מאוד מהנה לנהיגה, למרות ההגה וה-ESP. מה שכן, היא די מעליבה בעיצוב ואבזור הפנים ויש רבים הסולדים מהעיצוב החיצוני.

אגב, לקליאו אין טורבו, להזכירך (אחת הדרישות שלך, לא?). בכל זאת היא מהמכוניות המהנות ביותר בקטגוריה. למיטו יש גם יתרונות משלה (הרבה יותר מעוצבת, נעימה, מאובזרת ומפנקת) אבל היא עדיין פחות מהנה לנהג הספורטיבי.

רוני

BMW 325i E46

שלום, רוכב.

נא לא לבקש ממני גישה לאוף טופיק

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני עדיין לא גיבשתי את זהותי כנהג ספורטיבי... הרכב הנוכחי הוא HGT. אני רוצה להשתדרג ולהתקדם, לא להשתגע.

לקליאו אין טורבו, נכון, שכחתי מזה :p כנראה שזה פוסל אותה.

המגאן אכן לא משהו בתחומים שאינם קשורים לביצועים.. אבל בגלל זה המחיר, לא? אני לא מפונק, לא חשוב לי חיישנים ואורות וכפתורים ופיצ'יפקס כאלה, לא ברמה שהמגאן לא יכולה לספק בכל אופן. מבחוץ היא באמת ייחודית ומוזרה. אני לא חושב שהיא מכוערת אחרת לא הייתי שוקל אותה.

אז אלו האפשרויות שלי? מיטו\מגאן? מה עם השירוקו? אולי משהו אחר שפסחתי עליו?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפותח השרשור: בתור אחד שהיה בדיוק במקום שלך, עם ליינאפ דומה של מכוניות, עד לפני פחות מחודש - החלטתי עפ"י השיקולים\נתונים הבאים:

• כחבילה, המיטו היא כנראה הטובה ביותר בטווח מחירים. יפה, מאובזרת, שם טוב. מה שכן - היא לא בדיוק המכונית להתגרזנויות. היא הבחירה הכי סולידית לדעתי.
  • השירוקו הכי מרשימה. הבעיה איתה שהיא מותחת את המחיר וגם אז נכנסת רק הגרסא העדינה יותר (עפ"י הנראה יש הבדלים מהותיים ביותר בין גרסת ה- 1.4 וה- 2 ליטר, לא רק במנוע אלא גם שלדה). אני אישית לא הייתי רוצה להתפשר.
  • המגאן - לא יודע בדיוק איזה ביקורות בדיוק קראת, כל ביקורת בודדת\קבוצתית שקראתי עליה היללה אותה, זמני המדידה הטובים ביותר nurburbring למכונית הנעה קדמית סדרתית וכו'. בקשר ללזרוק תחת - כמו שנאמר מעלי - היא שומרת על הקו. בנוסף הכי חזקה, ובהפרש ניכר מכל המתחרות. בשביל מחיר *על הכביש* של פחות מ- 175K (כולל רישוי, מקיף, תוספות נחוצות וכו'), היא על הנייר ה- value הכי טוב לכסף בקבוצה, לדעתי.
  • הקליאו - לדעתי נראית פצצה, לא מתפשרת. הגה שדורש משחק, שלדה מעולה (מעט מאד גלגול מרכב), יחסי העברה קצרים ומנוע שמתעורר ב- 2.5K סל"ד, וממשיך משם עד להיסטריה טוטאלית ב- 7.5K כשהשיפט לייט נדלק. לי אישית היא עושה פרפרים בבטן לפני, בזמן, ואחרי כל נסיעה. הקליאו היא גם הזולה ביותר לביטוח וקנייה. אין לה טורבו אבל כוח לא חסר והיא השניה במדד הסוסים אחרי המגאן.

אישית בחרתי בקליאו כי החלטתי שאני רוצה מכונית לפאן נטו. לא את המראה של השירוקו או את האבזור והקריצה של המיטו, אבל גם לא את הכוחניות (והמראה :D) של המגאן. זה שהיא הכי זולה גם משחק לטובתה.

בקשר לנסיעת מבחן - אין סיכוי שאתה מדגדג את היכולות של איזשהי מהמכוניות כשהן חדשות לך ב- 20 דקות, קח את זה בחשבון, בייחוד אם הנסיעה באזור המרכז. נסה למשוך אותה קצת בזמן ותבחר שעות לא עמוסות על הכבישים (יש כאלה ?).

בהצלחה.

שמעון תמיד היה חזק בלחיצות, עוד כשהיתה לו המאה שש ראלי היה עושה רכבות מטבריה לת"א.
- רזמל על שמעון פרס :-D
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה עופר! הבעיה עם הקליאו היא שאני ממש רוצה לנסות טורבו, ואם אכן ניתן לקבל את המגאן עבור 25K מעל הקליאו... צ

היו לך עוד אפשרויות?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני דווקא קראתי (וחוויתי) דברים אחרים (אני רואה שבינתיים הגיבו עוד כמה בנושא).

ההתלבטויות שלי היו מול גולף GTI/לאון קופרה ובאופן כללי קטגוריה (ומחיר) אחת למעלה. כמובן שלא יכולתי להתעלם מהקליאו (שזה גם הרכב הקודם שלי) אז גם היא נכנסה למשוואה.

המגאן הייתה הכי מתנהגת/כיפית מבחינתי (מה נחשב אצלך כיפי ?) וזאת הייתה הבחירה שלי אבל כל אחד עם השיקולים שלו.

אם במערכת השיקולים שלך הסעיף הראשון הוא גם החשוב ביותר אז המגאן והקליאו (הקליאו לא ממש עומדת בתנאי של הטורבו שהצבת, לא ? אבל אני יכול להבין למה לדחוף אותה בכל זאת פנימה :wink:) עומדות בראש, בטח בתקציב המדובר (אל תשכח שהשירוקו שאתה מדבר עליה היא ה-1.4 TSI (שאגב, אח שלי בדיוק קנה אחרי מערכת שיקולים משלו :-)) ורוב הביקורות יתייחסו ל-2.0 שעולה הרבה יותר).

2. מראה חיצוני - עניין של טעם וריח. אין ספק שהמגאן מוזרה והתחת לא קל לעיכול.

207GTI זה רכב גרוע לכל הדעות (בהשוואה לדורותיו הקודמים).

הוא פשוט לא מספק את הסחורה שצריך לספ בעקבות השם GTI שקיבל, הוא לא חזק בצורה יוצאת דופן, הוא לא מתנהג בצורה יוצאת דופן, הוא ממש לא יוצא דופן.

יש הבדל בין גרוע לכל הדעות לבין ממש לא יוצא דופן (או לא עומד בציפיות).

אני כבר שמעתי דעות לא רעות בכלל מכמה אנשים שאני סומך עליהם (כולל כתבי רכב שיותר יסכימו עם התיאור השני שלך, בטח לא הראשון).

* עריכה בעקבות מה ש-oferh הוסיף: לגבי השירוקו, רכב מאוד מרשים וגם מתנהג לא רע. לא יצא לי אישית לנהוג עליו, אבל הטענה בביקורות היא לשיפור של ה-GTI אז רע זה לא יכול להיות. לגבי הבדלים ב-1.4 לעומת ה-2.0, זה אמור להיות אך ורק במנוע ובאבזור. הכיול אמור להיות זהה, ע"פ אנשי צ'מפיון וגם ע"פ אח שלי שלא הרגיש בהבדל בין נסיעת המבחן לבין הרכב שלו מבחינת כיול והתנהגות.

לגבי המגאן, רוב הביקורות בחו"ל שהכתירו את הרכב בשלל תארים, וזה כולל את תוצאת הרינג, התייחסו לגרסה קיצונית יותר שלא הובאה לארץ. עדיין, גם עם הגרסא הרגילה אני מאוד מרוצה ונהנה.

ניר

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אה, והנה ציטוטים:

זה ג'רמי:

Think of this car, then, as a five-star luxury hotel. They’ve thought of every little detail so it looks fine in the brochures. But they've built it in Wakefield; they’ve lost sight of the main point. Put simply, it’s fast but no fun.

-----

That lack of stimulation extends to the performance. The Megane is unquestionably a quick car, but the engine's delivery is strangely flat. Even the very capable, quiet ride seems to isolate you from the action. It seems slightly perverse to say it, but the fastest Megane is almost too good to be the serious, super-fast hatch the specification (and Renault Sport's reputation) would lead you to expect.

----

האמת עכשיו שאני מסתכל על זה, זה ממש מוזר. יש ביקורות בשני צידי הסקאלה. יש ממש ביקורות שנוגדות אחת את השניה. כנראה ששמתי יותר דגש על הביקורות הרעות, אני רק אנושי :)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ההתרשמות שלי מהמגאן... מה שכן, היא די מעליבה בעיצוב ואבזור הפנים

זה כי אין לך WRX. בשבילי היא היתה כמו מרצדס.

uʍop ǝpısdn sı ɹǝʇndɯoɔ ɹnoʎ sıɥʇ pɐǝɹ uɐɔ noʎ ɟı

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני הייתי הולך על השירוקו 1.4TSI או האלפא מיטו, תזמין נסיעת מבחן על שני הדגמים ותראה...

האלפא קלאסית יותר בעיניי וממש מדליקה אבל אל תשכח את ירידת הערך בארץ וחוסק השוק שיש לרכבים מסוג אלפא בארץ.

השירוקו מאוד איכותית ובעל מראה חיצוני מאוד מאוד מיוחד תלך תראה את שתיהן, תזמין נסיעת מבחן ולדעתי אתה בסוף תלך על אחת מה2, אומנם מנועים לא חזקים כל כך אבל צ'יפ קטן יכול לסדר את זה(אפסולוט על שירוקו 1.4 נותן 200 כח ומומנט יותר גבוהה מה2.0TFSI)

בהצלחה ותעדכן.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 5505 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...