Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

האם שיפורים לרכבי ט.בנזין מתאימים גם לרכבי ט.דיזל?

שימו לב! השרשור הזה בן 5498 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

האם כל השיפורים הקיימים למנועי ט.בנזין מתאימים גם לרכבי ט.דיזל? ואיזה שיפורים ניתן להכניס בC220 מנוע ט.דיזל 2200 סמ"ק . (לא היא לא מונית לשעבר)

Audi A6 3.0T Quattro - לשייט ב260 קמ"ש :lol:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נא לא לצטט את ההודעה שמעליך . תודה , יאשה .

מה עם דברים קטנים כמו פילטר פתוח ופורקי לחץ..וכמה הבדל אני יקבל (חוץ מהרעש) עם אגזוז לחץ (אני מתכוון להחלפת סעפת הפליטה ולא רק את הדוד למשהו של רמוס למשל)

הרכב במקור 150 כ"ס, כמה כל אחד מהשיפורים הנ"ל יוסיף לרכב? הצ'יפ אני מאמין שבסביבות ה20/25 כ"ס, תקנו אותי אם אני טועה..

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עם מנוע בסידרי גודל קטנים בהרבה הוצאתי המון : 1.5L טורבו דיזל עם במקור 65 כ"ס, כרגע אחרי צ'יפ+פילטר עם קרוב ל-90, ולאחר התקנת IC (ומשחק באקטואטור של הוויסטגייט) אמור להגיע ל-1.4 באר גדישה וסביב 110 כ"ס (אולי 105, למי אכפת - האוטו פתאום נוסע ממש טוב).

את המנוע שלך אפשר להפוך לקרבי ביותר. דווקא בדיזלים הפוטנציאל הוא גדול יותר (רשימת הסיבות לכך ארוכה).

עצתי לך, על סמך ניסיוני הדל:

א. לפני שאתה בכלל מתחיל לעשות משהו - התקן שעון EGT. למד את מהלך ההתחממות בטורים השונים ובמאמץ המשתנה. לאחר שתעשה שיפורים תצטרך לדעת להשתמש בשעון כדי לא להזיק למנוע

ב. צ'יפ. אני עשיתי לבד, לקח לי כמה שבועות. אם יש לך IC במקור - לך על זה כדבר ראשון לפני הכל. אם לא - כדאי לשקול כי אם תרצה קאסטום - כדאי עם ה-IC שכן התקנתו דורשת שינויים מסויימים. צ'יפ לדיזל הוא פשוט בהרבה מבנזין - יש רק ענייני לחץ מזרקים, גדישות והסרת מגבלות בטבלאות השונות. אין את כל ענייני הכיוונים כדי להגיע ליחס אויר/דלק מושלמים.

ג. פילטר פתוח - לא בגלל הרעש, ולא בגלל שהוא נותן סוס ורבע בטורים הגבוהים - אלא בעיקר כי הוא מפנה מקום לדברים אחרים

ד. צריך לבדוק מהירות פינו גזים - אם יש בעיה, צריך אגזוז זרימה חופשית, וזה כבר פירוק סעפת ועבודה "חכמה" ונקייה שלדעתי רק סדנאות רציניות יכולות לעשות כמו שצריך. אצלי אין בעיה של פינוי.

ה. הפורק הפנימי שלך מספיק טוב. לא צריך פורק חיצוני. בדיזלים גם כך הגדישה המקורית גבוהה בהרבה מבנזין. אני מנחש שלשלך יש לפחות 0.9 - 1 באר בנורמה. המגדשים אמורים להיות בנויים לבוסט גבוה מלחתחילה. אין צורך בפורק\

ו. בעתיד תוכל להחליף מזרקים (אבל למה בעצם?) ופיסטונים (לשלי יש מחוזקים, אני שוקל להחליף בעתיד הרחוק)

כמובן שלא תעשה דבר לפני שתתיעץ עם בעל מקצוע (אני לא כזה), ואם אני לא אומר לך את זה אני חוטף במקום עוד התראה מבגירה... LOL..

זכור שעלות משוערת של כל הנ"ל להוציא סעיף ו', ובהנחה שתקנה צ'יפ ואת שני השעונים הנידרשים BOOST ו-EGT, תוכל לבזבז סביב 6 אש"חים חופשי.

היכן שבטוח, כדאי, וסביר לנהוג מהר - הזהר!

שם השוטר מחכה...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ולעניין הסוסים - לשם דוגמא, מנוע 2.2HDI של פיז'ו עם במקור 135 כ"ס מגיע רק עם צ'יפ ל-190 על הדיינו. ה-150 שלך יהיו חייבים לעבור את ה-200 בשיפורים המוצעים. ולכן אני ניזכר בעוד עניין חשוב : הקלאץ'. בדיזלים המומנט הוא רב והוא גודל לינארית עם השיפור בסוסים. הקלאץ' צריך טיפול מתאים אחרת הוא יפרפר בגיר ידני, ואנחנו רוצים שהגלגלים יעשו את זה במקומו...

שם השוטר מחכה...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בדגם שהזכרתי הגיר הוא אוטומט (טיפטרוניק), לא יצא דגם דומה עם גיר ידני מה שגם אני מנסה להגיע לשיפור בלי להחליף לגיר ידני..

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אז רק קח בחשבון את המונמט הרב שאליו תגיע, ולעומסים שזה ייצור על הגיר. יש לי תחושה פנימית (לא בדוקה) שמרצדס מסוגלת לעמוד במומנט גדול יותר, ואם הגיר האוטו' הספציפי הזה משודך למנועים הגדולים יותר, אז אולי יתאים.

בכל מקרה - התחל עם שעון EGT כבר עכשיו, אח"כ צ'יפ+פילטר, ואח"כ התקדם הלאה. אגב, תוספת חמודה - מזרקי מים ל-IC. משהו שאני גם מתכוון לעשות לדיזלונת שלי, שם יש יותר משמעות מאשר מנועי בנזין.

שם השוטר מחכה...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שכחתי לשאול עניין לא פחות חשוב : איזה מודל האוטו? (ניגזרת מזה - איזה מחשב יש לו, ומה אפשר לשנות שם, שיטת הזרקת הדלק וכו')

שם השוטר מחכה...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הגיר הזה מופיע גם במנועי הגדולים יותר של דגמי הC והE (של חלקם) אני יודע שהגיר הזה משודך גם לדגם 2600/2700 סמ"ק של מרצדס.

אגב אני מאמין גם באמינות ובעמידה בעומסים של חלקי מרצדס אך אני חושב שאם הוספת המומנט לרכב אני אצטרך להחליף בלמים לרכב..

חוץ מזה הרכב הוא שנת 2001 עשה כ150,000 ק"מ בקירוב.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מצע מצויין לשיפור משמעותי ביותר. לדעתי ניתן בקלי קלות לעבור את ה-200 כ"ס, ואפשר להגיע ל-220 עד 240 מבלי לפתוח ראש מנוע. ואני מזכיר - הכל בתלות בהתקנת EGT (וגם לנהוג על פיו).

1. מודל 2001 - המחשבים היו בסדר כבר, ואני מניח שהזרקת הדלק היא עם COMMON RAIL (בדוק זאת, קריטי לעניין הצ'יפ).

2. בלמים - קשור למהירות ולמשקל, לא למומנט של המנוע. אולי התכוונת "בולמים" ?

3. אני מניח שמותקן אצלך IC מקורי - איזה? אויר / מים ? ניראה מספיק גדול? קוטר צנרת? (צריך להיות צנרת גומי בדיזלים בניגוד לבנזין שם צנרת אלומיניום עדיפה). מה קורה עם פילטר אויר - כמה הוא גדול, מה האפשרויות לבודד פילטר פתוח מחום המנוע?

בהצלחה.

שם השוטר מחכה...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מצע מצויין לשיפור משמעותי ביותר. לדעתי ניתן בקלי קלות לעבור את ה-200 כ"ס, ואפשר להגיע ל-220 עד 240 מבלי לפתוח ראש מנוע. ואני מזכיר - הכל בתלות בהתקנת EGT (וגם לנהוג על פיו).

1. מודל 2001 - המחשבים היו בסדר כבר, ואני מניח שהזרקת הדלק היא עם COMMON RAIL (בדוק זאת, קריטי לעניין הצ'יפ).

2. בלמים - קשור למהירות ולמשקל, לא למומנט של המנוע. אולי התכוונת "בולמים" ?

3. אני מניח שמותקן אצלך IC מקורי - איזה? אויר / מים ? ניראה מספיק גדול? קוטר צנרת? (צריך להיות צנרת גומי בדיזלים בניגוד לבנזין שם צנרת אלומיניום עדיפה). מה קורה עם פילטר אויר - כמה הוא גדול, מה האפשרויות לבודד פילטר פתוח מחום המנוע?

בהצלחה.

ממש לא נכון.

ככל שהתאוצה שלך חזקה יותר,ככה תצטרך יותר כוח בלימה כדי לעצור את הרכב.

הספק יותר גבוהה,חייבים בלמים טובים.

DSCF901111111105_resize1.jpg
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

DEVIL - האר את עיניי. אתה מאיץ עם רכב מסויים במשך 20 שניות ומגיע ל-100 קמ"ש ואז בולם. עם אותו רכב (אחרי צ'יפ נניח) אתה עושה את המיאוץ ל-100 קמ"ש במשך 10 שניות ואז בולם. האם צריך בלמים שונים ?????

GOLF - אתה מבלבל בין דיזל לבנזין. בבנזין הוא ישיג 30 כ"ס, בדיזל - הצ'יפ לבדו יוסיף סביב 50 כ"ס לפחות, בהנחה שההזרקה היא בשיטת COMMON RAIL, והצ'יפ הוא לא READY MADE אלא קאסטום. יחד עם IC מקורר אויר/הזרקת מים, אפשר להגיע להרבה יותר. יכול להיות שאתה רגיל למספרים בבנזין, ויכול להיות שלא מודע למה אפשר לעשות עם דיזלים מוגדשים בנפחים גדולים. בתחום המומנט הוא יכול להשיג תוספת של 15-20 קג"מ (אני לא מגזים) ולהגיע לסביב 40-45 קג"מ. אצלי ה-1460 סמ"ק דיזל בא במקור עם 22 קג"מ ואחרי השיפור אמורים להיות שם 35 קג"מ. זה לא אומר שהרכב נוסע פתאום כמו אימפרזה טורבו עם מומנט דומה. ולכן מצחיקה אותי לפעמים ההשואה : "כוח סוס שווה למהירות סופית, מומנט שווה לתאוצה". זה ממש רחוק מהמציאות.

שם השוטר מחכה...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נ.ב.

למשל, רק פיגיפק (שהוא רחוק שנות אור מצ'יפ איכותי) דוגמאת סתם איזה גוגל: http://www.tuningstyling.co.uk/tuning/mercedes/tuningstyling614.htm

מוסיף כאן 35 כ"ס (די ברור שעם תכנון נכון של טבלאות ההזרקה מול עומסים/טורים וגדישה אפשר להגיע להרבה יותר), וכן המומנט עולה ל-42 קג"מ. עם צ'יפ הוא יכול למצוא את עצמו עם מומנט רב יותר - ואז צריך לתת את הדעת לעומס על המכלולים השונים - לרבות גיר, תלתלים וכדומה. אגב - צריך לתת את הדעת גם ללימיטים של משאבת דלק לחץ גבוה (אצלי העלתי את הלחץ למקסימום ש"מותר" על פי היצרן שזה 15% יותר ממה שבא בצ'יפ המקורי), ולפעמים הטווח האפשרי גדול יותר כי היא מתאימה גם למנועים גדולים יותר, והרכב הזה "מריח" כמו רכב שיש לו רכיבים שונים של דגמים חזקים בהרבה - ולכן המצע לשיפור הוא רחב יותר

שם השוטר מחכה...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני לא מתבלבל אבל אתה צודק. העניין הוא שאני מכיר מקרים ושמעתי על מקרים שבהם אנשים ניסו להוציא כמה שיותר כח רק בעזרת צ'יפ/שינוי תוכנה, ובסוף קיבלו מחשב שרוף וסעפות סדוקות. בסופו של דבר אני לא חושב שזה מומלץ לשאוב את התוספות רק באמצעות צ'יפ אלא גם בעזרת שיפורים מנוע נטו. אם הבחור בעוניין במנה נדיבה של כח ולא משהו מוגזם, תאמין לי שתוספת של 30 כ"ס ו-6 קג"מ יגרמו לו להרגיש בהבדל.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 5498 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...