Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

עד כמה גרועה עיתונות הרכב הישראלית.

poko
שימו לב! השרשור הזה בן 7897 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

טוב , היום יש לי יום של תלונות , ואני מתחיל דווקא במגוון עיתוני הרכב הישראלים.

החודש נחתו בפתח ביתי כלל עיתוני הרכב הישראלים (אוטו, הגה, דרייב, מכוניות, רכב) וכהרגלי קראתי את מרבית הכתבות בהם.

מדהים (ואני בכוונה לא מציין דוגמאות) אילו הבדלי רמות קיימים ביניהם בכתיבה ויותר חשוב כיצד כל עיתון נותן חוות דעת שונה על אותו הרכב !! פשוט מזעזע.

אני ממש מרחם על אותם מסכנים אשר קונים עיתון אחד (ולא משנה איזה) ומסתמכים על דיעותיו בקניית רכבם הבא.

יותר מכך, אחד מהעיתונים סקר את הטוארג החדש של פולקסוואגן (3 עמודים בלי שבכלל נהגו) ותיאר בהשתאות את הדמיון בין מערכותיו לאילו של הפורש קאיין (בחייאת ?!).

פשוט בושה. אין מה לקנות עיתוני רכב בישראל, אוסף גיבובים.

ועוד משהו לגבי מגזין מכוניות של גלובס:

את המגזין נהנתי לקרוא בשל כתבות מתורגמות מאוטוקאר (שאפשר ועדיף לקרוא ישר). הבעייה היא שהתרגום ישיר מדי וכך יש התייחסויות בגוף ראשון בכתבות לכל מיני מצבי נהיגה ומכוניות אשר בכלל לא קיימות בארץ.

אז אני בינתיים ממשיך לקרוא מהישראלים רק את אוטו (סביר , למרות היותו פרסומון לעתים) ואת כל השאר, אפילו שאני מקבל בחינם, אני אבקש שיפסיקו להביא לי, יש לי מספיק נייר טואלט.

(כמובן שכל הנאמר על העיתונים לא מתייחס לשתי כתבותיו המעולות של תומר :) )

Leon Cupra 2009

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אחת הטעויות הגדולות שעשיתי הייתה לעשות מנוי ל6 חודשים ל"הגה" - פשוט עיתון בזיוני - השוואות בין באלנו ללאונה , כל מיני דרכים לחסכון (סעו ברכבת...) - בחייאת - אתם אמורים לעודד תרבות מוטורית לא לעודד נסיעה ברכבת!!!!!

פשוט בזיון...נשארו לי עוד חודשיים לקבל את הבזיון הזה ולאחר מכן כנראה שנעשה מנוי לעיתון מחו"ל....

:-)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קודם כל, אם אתה באמת מוותר על כל השאר אתה מוזמן להפנות אותם אליי....(אם אתה רציני תקבל כתובת למייל)

זה גם מסתדר טוב עם זה שיש לי מנוי לאוטו. דרך אגב אני דווקא מרוצה ממנו.

בקשר לשאר עיתוני הרכב :

קראתי את גיליון מספר תומר של רכב (מספר 7 למי שלא יודע) והופתעתי מהרמה הנמוכה. אמנם לא ציפיתי למשהו מדהים מעיתון שאתה קונה במטבע אחד ועוד מקבל עליו עודף, אבל בכל זאת...

2 הכתבות האיכותיות היחידות היו בנושא נס הרים ובנושא השיפורים. מבחנים מרדימים, טעויות, ובעיקר - הכי מרגיז - אין סינכרון בין הרכב שבוחנים לבין הנתונים !!! לדוגמה :

- כתבה על סאאב. אני יודע שה 9-3 החדשה עושה 9.7 שניות בגירסת 175 כ"ס, אבל הם לא ??? (כתבו 'לא פורסם'). :mad:

- ציטוט מכתבה על אוקטביה : "ביחד עם מנוע ה 1.8 ליטר טורבו, היא אמורה לספק כלי רכב ייחודי במערך הפלטפורמות/צורות גוף/מנועים של קבוצת פולקסווגן". מה ? מה ייחודי ??? :mad:

- אותה כתבה. כל הכתבה מדובר על תיבה אוט' (מי בוחן רכב כזה עם תיבה אוט' ???), ובהשוואה עם המתחרות מדברים על ידנית... :mad:

פרסומות חבויות בלי סוף (אוטו דיל, שמוטו דיל...) :mad:

כתבות 'מעניינות' :

- 'אווירה מוטורית' - כתבה על אחד שמצייר (כן, ציור....זה הדבר הזה עם המכחול) מירוצים מהטלוויזיה....את מי זה מעניין ??? :mad:

- כתבה שהכותרת שלה היא : 'רק אוטומטית'....להמשיך ? :mad:

וההערה הכי חשובה :

למה בכתבה של תומר לא רואים כלום בעמוד השני ??? מה זה האיכות הדפסה הגרועה הזאת ??? (או שהם עשו את זה בכוונה בשביל להוסיף על ה'מסתורין'...או להמחיש את טשטוש המספר...)

:mad::mad::mad:

עד כאן התוכנית 'זוהר עצבני' להיום...אחרי הפסקת חדשות קצרה נעבור לורדה רזיאל ז'קונט... :?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

דרך אגב, אם מישהו לא הבין מההודעה שלי (עלה במסנגר). החברה שכתבו על הטוארג כנראה לא ידעו שהקאיין הוא אחיו.

אהה.. ולגבי איכויות ההפקה - שמתם לב שאת הכתבה של תומר על נס הרים הדפיסו בדפוס שחור על רקע תמונה שחלקים ממנה כהים, יש שם מילים שעד היום לא הצלחתי לקרוא.

Leon Cupra 2009

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אתם לא היחידים שמעירים על זה, אבל הכל ברוח טובה - הרי מי שצריכים, כבר קראו ונהנו בפורום Y NET. 8) .

לגבי העיתונות בארץ? איפה להתחיל ואיפה לסיים...

ב Y NET הסתבר לכולנו שאנחנו לא היחידים שמשוטטים בפורום ועד מהרה הגיעו הדברים לכיוונים של איומים בתביעות דיבה . אני יודע שגם כאן מסתובבים "גורמים" רבים ולכן אמנע מלהביע את דעתי בפורום פומבי זה.

גברים ממאדים ונשים מפגרות על כל השכל.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם רוצים חומר משובח, חייבים לרעות בשדות זרים.

בשבילי התענוג זה CAR, פשוט לא יכול לעמוד באיכות שלו, תאווה לעיניים.

הגיליון האחרון מוקדש לאנזו, שם הכתירו את הנהיגה בה כחוויה הטובה ביותר שאפשר לעשות עם הבגדים (באנגלית זה גם נשמע הרבה יותר טוב).

הוא גם רצה להוריד את הבגדים כדי לקבוע חד משמעית מה עדיף אבל זכה לתגובה צוננת מנהג המבחן של פרארי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

פוקו, אני שמח שאתה אופטימי.

אתה עוד קורא לזה "עיתונות".

פחחח...

ממש ( :roll: ) גאווה לאומית ש"אוטו" הוא הרמה הגבוהה ביותר שיש בארץ.

אני מצטרף לדעתו של Z-MAN,

CAR, CAR, CAR ושוב פעם - CAR.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מכל הגיליונות שאני קורא- אוטו רכב הגה ועוד כל מיני חארטות, בדוגרי העיתון הכי מהנה לקריאה הוא "הגה", למרות שיש את "רכב" ב- 10 שקל הוא לא מושקע, מלא בפרסומות ופשוט רע!

בקיצור- למי שמתכוון לעשות מינוי על אחד מהעיתונים בארץ-- אוטו זו התשובה! :wink::drinking:

חן@זה מזה פשוט!:Fade-color

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הרבה זמן לא קניתי גיליון....אבל מהערמה שיש לי (הרבה אוטו, קצת הגה)

אני נהנה לקרוא כול גיליון וגיליון.....מה לעשות....גם מבחן לדייהו לגנצה זה מבחן רכב...

אחחחח......איך הזלתי על זה ריר שהייתי צעיר טיפש וחסר רישיון....

(ד"א השינוי היחידי עכשיו שזה שיש לי רישיון)......

בכול מקרה, אני לא חושב שהאיכות כזו גרועה...והתחרות הבחלט מבורכת...

רמת המכוניות שנבחנות עלתה....חבל רק שגם המחיר....

ואם פרומצ'נקו מבקר פה..אז......תורידי את המחיר של המנוי כדי שזה ישתלם!!!!!!

תודה, ולילה טוב :)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כמו שכתבתי לצערי יש לי מנוי להגה...

העיתון בכלל לא משהו למרות שלעיתים יש גליונות נחמדים

אבל - יחד איתו אני מקבל גם "הגה-שטח" שאותו (למרות שאני לא מעורה\מבין בתחום) פשוט כיף גדול לקרוא....זו איזושהיא נישה די קטנה בארץ שכולם שם כנראה מכירים את כולם והעיתון פשוט כתוב בצורה מאוד מהנה....הלוואי שהיה לנו גם עיתון דומה .... :)

:-)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מסכים לגמרי, לא מעט פעמים נדרשנו לנושא הזה בYNET והרמה עדיין לא השתנתה.

אני עדיין טוען שאוטו הוא עיתון ראוי, גם אם הם עושים פרסומת סמויה למכונית כזו או אחרת (ואני בספק באשר לזה, בסך הכל יש קורלציה כלשהי בין תוצאות מבחינהם לתוצאות בחו"ל) אז הרי שהיא באמת סמויה... רואים שלא מדובר בחבורת חובבנים, וסגנון הכתיבה נע מסביר ועד מצויין (רוני נאק, בחור מוכשר).

כל היתר?

ובכן, "מכוניות" מעולם לא היה עיתון בזכות עצמו, זה בערך כמו להביע ביקורת על "מדע פופולרי" בעברית (כן, יש כזה).

רכב? יש משפט חכם שאומר, You pay peanuts, you get monkies. מה אפשר לצפות ב9.90? הגרפיקה, הצילומים והאיכות בכלל הם על הפנים ומזכירים לי יותר מכל מגזינים מקצועיים בנושאי רכב (משאיות למשל) מתחילת שנות ה90. לא במקום בכלל. עיתון שמוציא את החשק לקרוא אותו כבר מראש.

הגה? מגוחך. נסיון פתאטי להעמיד פני משהו שאתה לא - מקצועי. אני לא מדבר על ענייני אובייקטיביות (מה זה בכלל כשמדובר במכוניות?) או שוחד, אלא פשוט רמת המבחנים והכתיבה. אומלל, אומלל, אומלל. השיא היה ב"מבחן" בין הSTI, הWRX PPP והסוזוקי R1000..

give me a break.

ותראו לעומת זאת את CAR. המון תוכן, מגוון עצום של נושאים - והכי בולט, איכות וויזואלית נדירה. תצלומים מדהימים בזה אחר זה, והתאמה מוחלטת בין מושא הכתבה והכתיבה עצמה.

כשמדובר במכונית מלהיבה ישנו פאן אמוציונלי בעוד שהנתונים הטכניים מוזכרים כבדרך אגב (אבל מוזכרים, וזה חשוב), וכשמדובר בעוד מכוניות משפחתיות גדולות לדוגמה, הרגש מפנה את מקומו לבדיקה פרקטית ועניינית (אלא אם כן המכונית באמת מעניינת אותם..).

ישנה רק בעיה אחת קלה לרוב האנשים והיא האנגלית - זו לא סתם אנגלית, אלא אנגלית של בריטים, ועוד מתחכמת לעיתים... לרוב האנשים (שאני מכיר) יהיה קשה, והרבה מהשנינות (המצויה בשפע אצל הכותבים שלהם) תלך לאיבוד. הם, לפחות, ישארו עם התמונות :lol:

למכירה פנסים קדמיים מקוריים חדשים לGTI MKV

My grandfather rode a camel, my father rode a camel, I drive a Mercedes, my son drives a Land Rover, his son will drive a Land Rover, but his son will ride a camel -

Rashid bin Saeed Al Maktoum

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 7897 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...