Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

מה דעתכם על מרצדס C ספורט קופה?

איתן_כ
שימו לב! השרשור הזה בן 5492 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

במסגרת ההתלבטות ששיתפתי בה לגבי רכישת רכב שני בשבילי http://www.carsforum.co.il/vb/showthread.php?p=2013925&postcount=1 , נתקלתי במספר מודעות של מרצדס C ספורט קופה. רכב כזה משנת 2005 נמכר בסביבות 120-140 אלף ש"ח שזה סכום זול במפתיע בשביל חזית של SL (עיצוב האחוריים קצת שנוי במחלוקת, אז אחנה תמיד ברוורס :-P ), 163 כ"ס ומכונית שבזמנו במדריך החדשות של "אוטו" נכתב עליה שהיא ראויה לשם "ספורט קופה".

את מנוע ה 1.8 קומפרסור אני פחות מכיר ואני גם מחפש האם יש Catch מאחורי המחיר הזול של הדגם.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בזמנו שכרתי כזו בחו"ל ומאוד נהניתי.

לדעתי הקאץ' הוא פשוט המחיר שהוא לא זול בכלל למכונית קומפקטית משנת 2005. אני יכול לחשוב על הרבה מכוניות יותר טובות בסכום שאתה קורא לו "זול".

עמוס

וַיִּשְׁמַע אַבְרָם, כִּי נִשְׁבָּה אָחִיו; וַיָּרֶק אֶת-חֲנִיכָיו יְלִידֵי בֵיתוֹ, שְׁמֹנָה עָשָׂר וּשְׁלֹשׁ מֵאוֹת, וַיִּרְדֹּף, עַד-דָּן.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בבקשה תפרט איזה מכוניות עולות עליה.

אני מעדיף אותן (וזו שאלה סובייקטיבית, לא מדע מדוייק) על הקטנות היוקרתיות האחרות - ב.מ.וו. סדרה 1 ואאודי A3, שתי מכוניות אני לא שוקל את רכישתן.

במאמר מוסגר, כן הייתי שוקל גולף GTI, אבל היא לא מתחרה ישירה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ירידת הערך של ה-C קופה היא גבוהה מאוד (ובעצם של כל דגמי מרצדס). מדובר על כ-25K ש"ח שהולכים לאיבוד מדי שנה. תוסיף לזה סחירות נמוכה ותראה שבפועל הרכבים הללו נמכרים במחירים נמוכים מהמחירון אפילו.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני מכיר מישהו שרכש רכב דומה במחיר מצחיק(יחסית) נמוך הרבה מזה שצויין (ולא בגלל הנתונים היבשים של הרכב).

קח בחשבון שהמחירון הוא המלצה בלבד,הדגם לאחר מתיחת הפנים נאה משמעותית לטעמי ביחס לדגם לפני.

העלויות מסביב יקרות משמעותית מקומפקטיות אחרות.

בהצלחה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• 3 שבועות מאוחר יותר ...

הלכתי היום לראות מכונית כזו, C230 מודל 2005. לדברי זה שמוכר, הוא חבר של הבעלים שנמצא בחו"ל. הוא לא נראה סוחר, אלא אם כן הוא מתוחכם מואד ומחזיק מספר טלפון על כל רכב שהוא מוכר, כי כשהתקשרתי אמרתי "בקשר לאוטו" בלי לציין רכב ספציפי. עשיתי סיבוב באיילון. הרכב בהחלט מיוחד מבפנים והוא לא סתם גירסת שתי דלתות של ה C סדאן, אותה אני מכיר היטב. הישיבה הרבה יותר נמוכה מאשר בסדאן, יש החלפת הילוכים מההגה והסאנרוף (מזכוכית!) הוא ממש ענק.

לעומת זאת, אפילו הבן שלי שהוא בן שנה וחצי יתקשה לשבת במושב האחורי. תגובת הדוושה היא יפה. לא חזקה כמו ב C230 סדאן מודל 2007 שבה אני נוהג לפעמים (כי בסוף 2005 המנוע הפך מ 1.8 קומפרסור ל 2.4 שישה צילנדרים), אבל בהחלט מספיקה לי.

אגב, סיומת מספר הרישוי היא 01 - קצת מוזר, כי למיטב זכרוני ב 2005 המספרים הסתיימו ב 59 וב 14.

עשיתי עכשיו חיפוש על הבעלים באינטרנט, לדעת מאיפה לבחור בן 26 יש כסף לאוטו כזה כשהחבר שלו אומר שהוא עשה את הכסף בעצמו. לפי גוגל הוא התעשר מתפיסת שמות דומיין באינטרנט.

שורה תחתונה: המחירון (לדבריו, לא בדקתי) הוא 141 אלף. הוא דורש 135 ולא מוכן להתפשר. הוא טוען שיש לו כבר קונה ב 135 שמגיע ביום ראשון מירושלים.

לדעתי, במצב של היום מכוניות כאלה נמכרות ב 20 אלף פחות מהמחירון, לא ב 6000 פחות.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

גם לא במצב של היום, מכוניות כאלה נמכרות בהרבה פחות מהמחירון, עכשיו לשיקולך טוב לך תקנה לא טוב תחכה, אולי הקונה לא יבוא (מאד סביר) שמעתי כבר את הסיפורים " יש לי קונה בדרך".

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אגב, סיומת מספר הרישוי היא 01 - קצת מוזר, כי למיטב זכרוני ב 2005 המספרים הסתיימו ב 59 וב 14.

ב 2005 אכן היו מכוניות עם סיומת 01 (חפש היטב על הכביש ותראה שתמצא גם ברלינגו, C5 [מודל חדש] ועוד).

איציק

Peugeot 3008 MY18 1.6HDi 120Hp Automatic
   Citroen Berlingo XTR MY17
 1.6
HDi 100Hp Automatic
Citroen C4 MY07 2.0 143Hp Automatic

eפ.מצולמים אחרונים: הח' שסתום ספיקה למדחס מזגן, טיימינג למנוע 2.0 EW10J4 ב 307, הח' COM2000 ברכבי PSA , הח' שמן AL4, הח' שסתומים AL4

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ב 2005 אכן היו מכוניות עם סיומת 01 (חפש היטב על הכביש ותראה שתמצא גם ברלינגו, C5 [מודל חדש] ועוד).

איציק

ב-2005 ינתן לרוב למצוא את הסיומות הבאות: 58, 59, 01.

ב-2006 ניתן למצוא את הסיומות: 60, 61, 13, 14 (אם איני טועה).

Opel Vectra 2.2 TDI 2003

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ב-2005 ינתן לרוב למצוא את הסיומות הבאות: 58, 59, 01.

ב-2006 ניתן למצוא את הסיומות: 60, 61, 13, 14 (אם איני טועה).

60 ו- 61 היו גם ב 2007 (לפחות במרצדס וגם במספר רכבים שהגיעו ביבוא אישי).

היו לי אופנועים וקטנועים של סוזוקי ופיאג'ו מתחילת שנות ה 90 עם הסיומת 01 ולכן התפלאתי על הסיומת הזו במכונית משנת 2005, אבל עכשיו נזכרתי שכמו שאיציק כתב, ראיתי בזמנו סיומת כזו על C5 שעברה מתיחת פנים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 5492 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...