Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

ברלינגו 99, קשיים בהנעה , מגמגמת ומעשנת בכבדות.

PorSche-911
שימו לב! השרשור הזה בן 5481 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום, אז ככה הרכב המדובר הוא סיטרואן ברלינגו 99 מנוע 1.9 דיזל כמובן אטמוספרי עם 209 אלף ק"מ על השעון.

בהתנעה הראשונה בבוקר או לאחר שהרכב עמד כמה שעות , יש קושי להניע אותו ולאחר שהוא מניע ומתחילים בנסיעה הרכב מגמגם מאוד ונכבה לאחר מספר מטרים וככה נמשכת הסאגה עד להתחממות הרכב של כמה דקות בנוסף לזה הוא גם מעשן בכבדות עננים של עשן פשוט נפלטים מהרכב (ולא זה לא האדים האלו שיוצאים ביום קר בד"כ בחורף) העשן בעל צבע לבנבן \קצת כחול ובעל ריח של סולר \ שמן שרוף כאשר אני עומד בסרק ונותן לחיצה על הגז על מנת לחמם את הרכב העשן מתגבר ומלווה את הרכב ב-10 דקות הראשונות של הנסיעה (פשוט שובל של עשן נגרר אחרי) והרכב מגמם מאוד.

מידי פעם נדלקת לי גם נורה לאחר ההנעה בלוח שעונים שאין לי מושג מה משמעותה , הנורה ניראת כמו האות F (סוג של מקל סבא כזה) ומהבהבת בצבע כתום ולאחר כחצי דקה נכבית.

לאחר שהרכב מתחמם הבעיות האלו נעלמות לחלוטין , נפסק העשן והרכב מפסיק לגמגם בנוסף אין בעיות נוספות בהנעה למשך היום.

חשוב לציין לא מזמן ההנעה של הרכב הייתה קשה עוד יותר ולפעמים הייתי יכול לנסות להניע רבע שעה , לכן הוחלפו הסלילי חימום של הדיזל (כל ה-4) למקוריים חדשים של בוש והבעיה כמעט נעלמה לחלוטין אך כמו שציינתי לעיל יש עדיין בעיה.

מלבד הסלילים הוחלף גם פילטר סולר.

מה יכולה להיות הבעיה של הרכב? , חשבתי להוסיף תוסף K44 כניראה שיש המון פיח ומשקעים ואולי זה יעזור ומה לעזזאל אומרת אותה נורת F מסתורית והאם היא קשורה לבעיה?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נורה עם האות F לא קשורה בכלל.

זו נורת התראה למפלס שמן נמוך במנוע, היא מהבהבת כ 30 שניות אחרי ההתנעה, כשמפלס השמן במנוע יורד מהנורמה.

וכמובן, שמה שמופיע על הנורה זה בכלל לא אות F, זה ציור של DEEPSTICK (מדיד שמן)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נכון זאת לא מנורה עם F אבל זה הכי קרוב שיכולתי להסביר למה זה דומה.

בכל מיקרה מה שמוזר שאני בודק שמן על בסיס קבוע ואף פעם לא חסר בנוסף בדקתי היום שוב ולא חסר שמן המדיד מראה על ה-MAX , יש מצב שיש איזה בעיה עם החיישן?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מתי לאחרונה הוחלף פילטר אוויר?

בכל מקרה אני הייתי ממליץ לנסות מספר תדלוקים בביו דיזל. ייתכן כי סולר באיכות נמוכה הותיר משקעים בכמויות ולכן אתה נמצא במקום בעייתי כרגע.

האם הרכב ביקר במוסך סיטרואן לאחרונה ע"מ לנסות לפתור את הבעיה? ייתכן כי יש מודול הצתה שאינו תקין או לא מקבל מתח מספיק ולכן יש צורך בביקור במוסך המכיר את הרכב ולאו דווקא מוסך ייעודי לדיזל.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

חג שמח

נתחיל שלב שלב:

1. בדיקת מצתי להט יכולה להועיל, אולי לא עובדים?
  2. בדיקת חיישן טמפרטורת מנוע יכול להיות פגום או מקצר?

תתחיל עם זה ותראה מה קורה הלאה

שא ברכה

אמר אחד מחכמי הפורום: המשותף לזול, זוגלובק, וזבל

הוא: הנקניקיה

MARIN MOUNT VISION 5.8

"אם לא תיתן לזה למות זה לא יתן לך לחיות"

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם הרכב מגמגם ומעשן 10 דקות אחרי ההתנעה, זה לא קשור למצתי להט.

מצתי להט לא תקינים יגרמו לקשיים בהתנעה עצמה, אחרי שהרכב כבר הניע, הם לא משחקים תפקיד יותר, ומתנתקים אחרי כמה שניות.

גם כשמערכת חימום קדם לא עובדת כלל, ומצליחים להניע איכשהוא את המנוע, יפלט ענן עשן לבן עם ריח של סולר בשניות הראשונות, ואחר כך המנוע ימשיך לעבוד רגיל.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שלום לך

הסימפטומים שהעלית בפנינו נוטים להצביע על אוויר במערכת הסולר .

הסבירות ששסתום אל חוזר בבית מסנן הסולר לא תקין ברכב זה עולה ,

אלא ויש דליפה בקו הזנת הסולר ( כולל המשאבה) .

עיצה שלי , גש לאיש מקצוע ,כי אני מתרשם שלא אתה ולא הקוסם מארץ עוץ

תיפתרו את הבעיה .... בהצלחה :)

חוכמת החיים האמתית היא אינה בלהחזיק את הקלפים הטובים,

אלא לדעת היטב איך לשחק עם הקלפים העומדים לרשותך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• 3 שבועות מאוחר יותר ...

טוב אז עדכון לאחר שבועיים שהרכב יושב במוסך.

בית פילטר סולר , הייה חשד שנכנס דרכו אויר והוא הייה שבור במקצת ( כנראה מהחלפה האחרונה של הפילטר) הוחלף לבית פילטר חדש ומקורי בעלות של כמעט 600 ש"ח , לא פתר את התקלה המנוע ממשיך בשלו מעשן ומגמגם ועל פי דעתו של המכונאי עובד על 3 בוכנות.

משאבת סולר , פורקה ונשלחה לבדיקה + שיפוץ , המשאבה התגלתה כחלשה, שופצה והורכבה חזרה לרכב , לא נפתרה הבעיה הרכב ממשיך בשלו והלכו עוד 1700 ש"ח על שיפוץ משאבת סולר.

דעה נוספת של המכונאי היא בעיה בראש המנוע, יש כנראה איזה בעיה עם הסתומים זאת אומרת שסתום תפוס או בעיה עם התזמון שנובע אולי מקפיצת שן בטיימניג, בנוסף לכל הצרות האלו גם הפולי מנוע רועד וכנראה אחראי לקפיצת שן בטיימינג הבעיה היא שאחד מהברגים של הפולי תפוסים שחרור בלחץ פיזי חזק עלול לשבור את ההברגה שמחוברת לקרנק ושם הדרך להחלפת מנוע קצרה .

כמו שזה ניראה עכשיו אין הרבה ברירות אלה להחליף מנוע בעלות של 10K, אין סיכוי שבעולם הרכב הזה בקושי שווה 12-13K במיקרה הטוב , זה רכב שמשמש לעבודה וכבר שבועיים יש בעיות איתו בקיצור הרכב הזה דפק אותנו מכל הכיוונים כבר רק לפני חודש ניתפס אלטרנאטור באמצע נסיעה וקרע את הרצועת אביזרים איתו ואותי תקע בדרך, מזל שהייתי קרוב לבית עוד 1000 ש"ח.

לפני חודשיים - שלוש כל הרכב נזל בנזילות שמן באופן פתאומי למדי החליטו המחזירי שמן שנמאס להם כולל המחזיר שמן שבין הגיר למנוע עלות תיקון 1700 ש"ח .

בקיצור כנראה שיש משהו במיתוס על האמינות של הצרפתיות = זבל

רנו 19 שהייתה לפני משהו כמו 10-12 שנה הייתה זבל של אמינות

ה-306 שהייתה לי הציגה אמינות בינונית -

הברלינגו עכשיו אמינות זבל ברצפה .

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• ספונסר פורום

אני לא מבין למה כולם מתלוננים?

חבר,הרכב שלך כבר למעלה מ10 שנים על הכביש,עם 210000 ק"מ!! רצית שהרכב ימשיך לנסוע באמינות מופלגת?

לרכבי עבודה שמטופלים בצורה לקויה לרוב, יש בלאי,מחזירי שמן שנוזלים? תאמין לי,אין רכב שלא הוחלפו לו מחזירי שמן אחרי 200K ואלטרנטור ששבק חיים אחרי 200 K זה סביר בהחלט.\

ואם קפצה שן בטטימיג,זה רק בגלל שחלק מהרצועת אביזרים,חדרה לטיימיג,ובכל מקרה,שהרכיבו את המשאבה הרכיבו את הטטיימיג חזרה,ובכלל,אם הבעיה הייתה בתזמון,המנוע היה מעשן גם לאחר התחממות.

בכל מקרה,לגופו של עיניין,האם המזרקים נשלחו לבדיקה?

האם ניסו להניע את המנוע עם מיכל סולר מחובר בנפילה חופשית,לביטול משיכות אוויר בצנרת?

האם הוחלט שמקור העישון הוא בסולר שלא נשרף טוב ,או שמן מנוע שנשרף?

בברכה,אורן

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

גם לנו יש ברלינגו, שנת 2000, וגם אצלנו החלה הבעיה של הקושי בהנעה בבקרים אבל לאחר שמצליחים להניע האוטו עובד טוב ובלי העיות.

אני לא מבין מה אתה מתפלא, האוטו שלך קרוב ל11 שנה על הכביש וזה טבעי שנוצר בלאי ובעיות... אין רכב שלא מתקלקל.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לי זה נשמע ככה:

1. האוטו בלוי ונוסע בשיטה של תחזוקת שבר - מה שמתקלקל מוחלף, מה שעדיין עובד לא יוחלף ביוזמתך.

2. המכונאי שלך עובד בשיטת "מצליח" על חשבונך - מחליפים חלק חלק עד שזה מצליח לעבוד חלק.

בכל מקרה סביר להניח שהרכב תוחזק בצורה לקויה. אצלי ברכב יש מנוע זהה לשלך ואני לא נתקל באף אחת מהבעיות הללו, וזאת מהסיבה הפשוטה שבכל טיפול 10 אלף אני דואג גם להכניס עוד טיפול מונע לחלקים חופשיים ונוזלים שאותם אני מחפש ביוזמתי!

מציע לך להחליף מוסך, לספוג לבינתיים את העלות של החלקים המיותרים שהחלפת ולפחות לפתור את הבעיה.

אני בספק אם הפיתרון האמיתי הוא להחליף מנוע.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הרכב מטופל לפי הספר , טיפול כל 10 K במקום כל 15 K , הרכב הייה יד פרטית לפנינו ושימש לנסיעות רגילות, לא אצלנו ולא אצל הבעלים הקודמים הרכב הייה מעומס בסחורה ובטח לא על בסיס קבוע או איזה עומס חריג מידי.

הרכב אינו בלוי הוא שמור , בשעת הקנייה בוצעה גם ישור קו מקיף שכלל החלפת הרבה חלקים בלויים והרכב הגיע למצב מדוגם !

(טיימניג + מותחנים,מחזירי שמן, החלפת כל רכיבי הפרונט כולל משולשים גומיות , מוטות מייצבים גומיות מוט מייצב שמנים כולל שמן גיר וכו' בקיצור טיפול ענק שעלה לא מעט) , כל תקלה ברכב סודרה ותוקנה , הרכב לא אוכל שמן או מאבד מים , נבדק על בסיס שבועי . בקיצור הרכב טופל מצויין ולא בתחזוקת שבר או בחלקים סוג ז' , הוקפד תמיד על פילטרים מקוריים בלבד, רצועת טיימניג מחברה איכותית (GETS) וכ'ו.

ברור שטבעי שנוצרים בעיות אין רכב שלא מתקלקל , אבל יש רכבים נבלות שלא מפסקים להתקלקל הבעיות שתיארתי למעלה זה רק קצה הקרחון מהבעיות של הרכב (היו עוד לא מעט בעיות הן מכניות והן חשמליות).

שוב בעיות שאינן קשורות לתחזוקה של הרכב כי הייה מתחוזק, הוא בעל קילומטרז נמוך יחסית לכלים האלו וקילומטרז מומצע לשנתון.

ESI , מנוע דיזל ששובק אחרי 210 אלף? , תגיד אתה רציני? המנועים האלו צריכים לשרוד הרבה הרבה יותר אורך החיים שלהם גבוה מבנזין (בעיקר רכב כזה שטופל כמו שצריך) , לא סתם אנשים קונים רכבי דיזל , הם נועדו לעבודה ולנסיעות ארוכות.

שחכתי לציין זאת אבל כן גם המזרקים נשלחו לבדיקה ושיפוץ , סלילי הצתה הוחלפו לחדשים מקוריים של בוש לפני חודש.

לא חסרים רכבים שהרבה מעבר ל-10 שנים על הכביש ועדיין מציגים אמינות מופלגת (ראה ערך , סובארו , טיוטה והונדה) מניסיון קרוב.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• ספונסר פורום

בכל מקרה,לגופו של עיניין,האם המזרקים נשלחו לבדיקה?

האם ניסו להניע את המנוע עם מיכל סולר מחובר בנפילה חופשית,לביטול משיכות אוויר בצנרת?

האם הוחלט שמקור העישון הוא בסולר שלא נשרף טוב ,או שמן מנוע שנשרף?

בברכה,אורן

ענה על שאלות אלו וננסה לכוון אותך לפתרון הבעיה.

ולא כתבתי שמנוע דיזל זקוק לשיפוץ לאחר 200K,אלא שיש בלאי לחלקים ברכב לאחר נסועה כזו.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 5481 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...