Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

שבירת תוכנית חסכון - בנק הפועלים | יעוץ

STAS-S
שימו לב! השרשור הזה בן 5501 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום לכולם,

אני תלמיד במכללה , מסיים כיתה יד' עוד כחודש ימים ומתגייס .

בגלל המבחנים בזמן האחרון , לא יצא כ"כ לעבוד והצטבר מינוס בבנק בסך XXXX שקלים.

היום קיבלתי שיחה מהבנק ונאמר לי שאני צריך להגיע דחוף ולסגור את זה , אמרתי שאני יגש מחר ואנסה לסגור את כל ה"-".

היא הציעה לי גם כן , לפתוח\לשבור את התוכנית חסכון שקיימת אצלי בחשבון ומכסה את המינוס הקיים.

עכשיו שאלתי אלייכם היא כזאת :

*במידה ולתוכנית חסכון נשארו עוד כ6 חודשים , ואני יפתח\ישבור אותה מחר מה אצטרך לשלם עבור זה או לעשות עבור זה?.

*לתוכנית חסכון מגיע כסף מחשבונות X\Y ולכן לא רוצה שהתוכנית תפסיק לפעול, ברגע שאני שובר ומוציא את הכסף לדוגמא, אני יכול לבקש מהבנק להמשיך את התוכנית כרגיל?.

*האם אני יכול להוציא חלק מהסכום שנמצא בתוכנית , ואת החלק השני להשאיר ולהמשיך בתוכנית שציינתי לפני זה.

הבנק הוא בנק הפועלים , החשבון הוא חשבון חייל (ללא עמלות וכו').

אשמח לכל יעוץ והכוונה.

תודה מראש.

סטס.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

היי

השאלה היא כמה ריבית אתה משלם היום על המינוס וכמה ריבית אתה מקבל על התוכנית חיסכון,

מן הסתם אתה משלם על המינוס יותר מאשר התוכנית חיסכון (הרי הבנק צריך להרוויח מזה, נותן הלוואות בריבית גבוהה ממה שהוא נותן לאנשים שמפקידים אצלו את הכסף),

בכל מקרה, תמיד אפשר להוציא רק סכום מסויים מהתוכנית חיסכון, וזה מן הסתם יעלה לך בקנס, אבל בגלל שמדובר בסכומים נמוכים (4 ספרות לפי מה שהבנתי) , אז זה קנס מגוחך...

ממליץ לך בחום לסגור את המינוס (אם יש לך כמובן תוכנית חיסכון), אפילו שזה יעלה לך בלשבור את התוכנית.

תתיעץ גם עם הבנקאי שלך איזה אפשריות עומדות בפניך.

Golf 1.6 DSG 2009

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אתה בהחלט יכול למשוך כספים מתכנית החיסכון ולהעבירם לחשבון העו"ש שלך.

פעולה זו אינה בהכרח תביא לחיסול תכנית החסכון, גם אם תמשוך את כל הסכום שהצטבר בתוכה, היא עדיין תמשיך להתקיים ולקבל כספים מ X/Y..

סביר להניח שהתכנית "סגורה" למשיכות באופן רבעוני, חצי-שנתי או שנתי. סביר גם להניח שיום המשיכה שלך (נניח מחר) הוא לא יום החידוש של התכנית (הן בד"כ מתחדשות אוטומטית בסיומה של כל תקופה, אלא אם אתה מודיע שאינך מעוניין בחידוש).

לכן, סביר להניח שיהיה קיים קנס מסוים, שגובהו תלוי בסוג התכנית שיש לך. תצטרך לעשות את השיקולים האם שווה לשאת בקנס כדי לסגור את המינוס (אלא אם הבנק דורש את זה ממך, ואז לא ממש יש לך ברירה), לבין הפער בין השקלים הבודדים שאתה מקבל על תכנית החיסכון כריבית לעומת הריבית שעולה לך המינוס בעו"ש. עם הפריים הנוכחי - 2.25% - סביר להניח שאתה לא מקבל כמעט כלום על התכנית כרגע, לכן יהיה כדאי יותר להעביר את הכסף לחשבון העו"ש ולחסל את המינוס..

אין לראות בדברים כייעוץ או הכוונה מקצועית, אלא דעה אישית בלבד...

SPL - 143.6DB

"

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

צריך להכיר את תנאי התכנית אבל בדרך כלל אם נשארו לך 6 חודשים אתה לא תפסיד כסף מהקרן אלא רק מהרווחים, שאל את הבנקאי מה השווי המלא בסיום התכנית ומה השווי בזמן שבירה, אם הסכום החסכון לא גדול (כמה אלפים וגם עשרות) הנזק לא גדול.

לגבי המשך התכנית כנראה שהתכנית תסגר ותצטרך לפתוח חדשה במקומה עם תנאים של היום (בכל מקרה אתה תצטרך לעשות זאת עוד 6 חודשים)

בכל מקרה אתה צריך להגיע להחלטה מכיון שלבנק יש זכות להחליט בשבילך ולמשוך את הכספים גם בהפסד.

"הסטטיסטיקה הרשמית חושפת כי נהגי מכוניות ותנאי כביש בעייתיים, הם הגורמים לחלק משמעותי מתאונות הדרכים הקטלניות ב-2010 בהן היו מעורבים רוכבי דו-גלגלי". ynet

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תבדוק מה הריביות בתכנית החיסכון מול הריבית על הלוואת גישור עד לסיום התכנית ומה הקנסות על שבירתה ואז תוכל לעשות את החשבון מה עולה יותר.

תודה הגברת שרה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תשאל על הלוואת גישור (מלווים לך כסף עכשיו ובתמורה כשיפתח החיסכון בעוד 6 חודשים הוא יפרע את ההלוואה)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

היום הייתי בסניף הבנק,

המזכירה הייתה מגעילה בטירוף וגרמה לי לרצות לעבור סניף :evil: , דווקא עליה נפלתי.

תשובות קצרות ולא מספקות כמו "לא" "כן" "לא" "אי אפשר".

נאמר לי כי אני יכול לפתוח את החסכון רק בעוד כחודשיים ואין שום דרך אחרת ואסור לפתוח אותו עכשיו.

האם זה הגיוני.

תודה לעוזרים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אל תישאר במקום בו אתה מקבל שירות רע. אם הבחורה שעימה דיברת לא הבינה שבזכותך היא מקבלת משכורת בסוף החודש - תעבור למקום בו מישהו כן מבין את זה ומתייחס אליך כראוי.

עניינית - יכול להיות שעקב גילך הצעיר לא היו מוכנים לתת לך אשראי, גם אם יש לך חיסכון שמשמש כבטחון לאותו אשראי זמני. אני לא בטוח אם יש מגבלה חוקית על מתן אשראי לקטין (מתחת לגיל 18 . )

לשבור חסכון -כמעט תמיד אפשר. הבנק חייב להציג לך את עלות השבירה על גבי דף מודפס, ואתה חותם שאתה מאשר.

תחזור לשם ותבקש לדבר עם מנהל או עם פקיד/ה יותר ידידותי. אם אתה מרגיש שמשתינים עליך בקשת - תכתוב להנהלת הבנק. אני רציני. בכל אתרי הבנקים יש מקום לכתוב להנהלה (חלק מסתיר את זה יותר וחלק פחות). קוראים לזה לשכה לפניות ציבור או משהו דומה. יענו לך בכבוד, בהגינות ולעניין.

www.car-pad.co.il - טיפים, חדשות, השקות, מבחנים, ועוד. על מכוניות. רק על מכוניות. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

גילי מעל 18, יש לי אשראי כבר כשנתיים וחצי- שלוש.

כל הפקידות שם אחלה , ותמיד נעים לדבר ולהתייעץ.

ודווקא היום נפלתי על אחת סליחה על הביטוי "כ*בה!".

שאלתי אותה כמה כסף יש לי בחסכונות ,

היא ענתה לי "ככה וככה",ונפתח בתאריך *\*\* (את הפרטים אני לא זוכר במדויק לכן לא רושם).

שאלתי אותה אם אני יכול עכשו לפתוח בעצם ולהוציא את הכסף והיא ענתה לי בפירוש "לא!".

שאלתי אותה אם היא בטוחה בדבר והיא ענתה לי כן הכסף יכול להפתח רק בעוד חודשיים ושאלה אם אני רוצה להגיש בקשה שהכסף יפתח בתאריך ככה וככה.

שוב תודה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפי דעתי הפקידה לא יודעת מה שהיא מדברת, הכסף בסופו של דבר הוא שלך אין דבר כזה לא ניתן , בדוק זאת שנית עם פקידה אחרת

לגבי הלוואה כנראה שרק הלוואה ללא רעבעת תהיה משתלמת משבירת חסכון, כל הלוואה אחרת תהיה ככל הנראה לא משתלמת כלכלית.

"הסטטיסטיקה הרשמית חושפת כי נהגי מכוניות ותנאי כביש בעייתיים, הם הגורמים לחלק משמעותי מתאונות הדרכים הקטלניות ב-2010 בהן היו מעורבים רוכבי דו-גלגלי". ynet

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לאור מה שכתבת,

אין שום סיבה שבעולם שהבנק לא יאפשר לך שימוש מיידי בכסף, בין אם באמצעות אשראי זמני (הלוואה) עד שייפרע החסכון, ובין אם באמצעות שבירה.

תחזור לשם ותמתין למישהי קצת יותר אינטיליגנטית או נעימה. אין מצב בו לא יאפשרו לך להשתמש בכסף.

אם עושים לך צרות - אל תהסס לפנות להנהלה כפי שציינתי.

יואב

www.car-pad.co.il - טיפים, חדשות, השקות, מבחנים, ועוד. על מכוניות. רק על מכוניות. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...