Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

נורת מצבר דולקת לאחר החלפת מצבר

ramipi
שימו לב! השרשור הזה בן 5420 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום. ברשותי טויוטה קורולה 2004 .לפני יומיים החלפתי מצבר לאחר שהמקורי עשה את שלו . בנסיונות ההתנעה שלי לפני ההחלפה ככל הנראה שרפתי פיוז 100A ולכן הוחלף גם הפיוז וגם המצבר אצל חשמלאי . לפני יציאתי ממנו הפניתי את תשומת ליבו שנורת המצבר דולקת . קודם היא לא דלקה . הוא בדק טעינה עם פלוק וראה שתקין . ניתק פלג מהאלטרנטור והנורה כבתה . מה יכול להיות הגורם לנורה הדולקת . האם מחייב לפנות למוסך מרכזי.האם מדובר באיפוס מחשב , האם זה סתם חוסר מקצועיות של החשמלאי שלא ידע להתמודד עם הבעייה . האם בכל זאת מדובר בתקלה באלטרנטור?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

באופן כללי אפשר לומר שהשיטה (המקובלת) של ניתוק חוטים כדי לכבות נורות ולחפות על תקלות היא סימן מובהק לחוסר מקצועיות.

כמו כן החלפת מצבר אינה אמורה לגרום לתקלות.

הרכב אמור לפעול אחרי ההחלפה בדיוק כמו לפניה: כל החוטים מחוברים והכל פועל באופן תקין ללא נורות אזהרה. אם החשמלאי המדובר אינו יודע כיצד להגיע למצב זה, כדאי שתנסה חשמלאי אחר.

דני

נ.ב. אפשר, תקין ומקובל לנתק חוטים באופן זמני לצורך בדיקה בלבד, אבל ממה שכתבת אני מבין שלא בכך מדובר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש לי חשד שבנסיונות ההתנעה שבצעת (עם כבלי הנעה ומצבר עזר?) חיברת כבלים הפוך ולכן נשרף הנתיך של 100A

ויתכן שגם גרמת נזק לאטרנטור ולכן הנורה דולקת.

את האלטרנטור יש לבדוק למתח פעולה וכן תפוקת זרם מירבית תוך כדי העמסת המצבר עם מכשיר בודק מצברים ומעטים בעלי המקצוע הבודקים תפוקת זרם מירבית של האלטרנטור ונשווים אותה לנתוני היצרן.

זאת כמובן אבחנה מרחוק בלבד.

בברכה - רפי לין :-)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה על ההסברים .עלו הרבה שאלות.

אני מבקש לדעת כיצד אני מוצא חשמלאי שבודק תפוקת זרם מירבית . אני גר בפתח תקוה .האם כדאי לגשת למוסך טויוטה או שיש באזור חשמלאי מומלץ.אם הבעייה אכן באלטרנטור, האם צריך להחליף את כולו או שיש רכיב ספציפי חיצוני שניתן להחליף בו ( "גשר דיודות?"\ "וסת").האם בזמן הזה שהנורה דולקת יכול להגרם נזרק כלשהו?האם יש טעם לנסות איפוס מחשב?( ואיך אני עושה זאת?)אילו פעולות נוספות כדאי לשקול במידה ומוחלף אלטרנטור ( החלפת רצועה למשל) וכמה יכולות לעלות ?כאמור הרכב מ2004 ונסע רק 53000.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כדאי לבדוק את הפיוזים הקטנים בתיבות הפיוזים אולי אחד שרוף עקב חיבור הפוך של המצבר .אם כולם תקינים אז החשש הוא באלטרנטור . ברוב המקרים זה הוסת בדגם בוש ...ניניו

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• 3 חודשים מאוחר יותר...

אכן ניגשתי ליצחק - באמת נחמד מאוד והתרשמתי ממנו שכיון שיש טעינה תקינה מיותר להחליף או לטפל . אם אני מתעקש ההחלפה היא בסביבות 1400 שח ( חלק +עבודה) . זו ההצעה שקיבלתי גם במכון אלטרנטורים אבל הם הפחידו אותי שאם אמשיך לנסוע כך עלולים להדפק חלקים חשמליים אחרים כתוצאה מקפיצות מתח - נזקים לרדיו וכו ועד נזק למחשב הרכב .האם יש אמת בדבר . ניגשת גם למוסך נוסף והם הציעו לי לתקן את האלטרנטור בעלות של כ 400 עד 800 שח - נראה לי זול מידי ומסריח מידי. איפה האמת ? בינתיים אני נוסע - האם אפשר להמשיך לנסוע ?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

להמשיך לנסוע עם נורת טעינה דולקת זה לא טוב כי במקרה של תקלת טעינה משמעותית (ואפילו רצועה קרועה) לא תדע זאת ולבסוף תיתקע עם המכונית.

קפיצות מתח גבונהות מדי או מתח טעינה גבוה מדי אכן עלולים לפגוע ברכיבי אלקטרוניקה שברכב ולשריפת נורות שונות.

גש למפעל לשיפוץ אלטרנטורים ומתנעים שגם מפעיל חשמליית רכב כדי לבדוק את האלטרנטור וכו' ושם זה יהיה זול יותר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 5420 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...