Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

סיאט טולדו 2001 1.8 אוט', האם כדי?

adel
שימו לב! השרשור הזה בן 5525 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום,

אני מחפש רכב אמין, יפה וטוב. מצאתי סיאט טולדו 2001 1.8 סיגנו אוט'. יד שניה שעשה 105000 ק"מ.

עוד לא ראיתי אותו, אך ביררתי עם מכונאי שעובד שנים בצ'מפיון. הוא אמר לי שמנוע ה 1800 לא כדי, כי יש לו כמה מחלות, כמו כואלים שנשרפים הרבה, מותחן יקר מאוד שמתקלקל מהר וכו' ואמר לי שיש למנוע 2 קרנקים וזה בעייתי! האם באמת המנוע הזה כל כך בעייתי כך שכדי לחפש 1600 או שהוא סתם מדבר? הלא המנוע הזה הוא אותו אחד של הגולף 1.8 125 כ"ס?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אין שום סיבה להבהל מהמנוע. מאוד נפוץ ברכבי VAG. גם בסיס למנוע ה GTI של גולף 4 והגרסאות המקבילות אצל סיאט וסקודה. מנוע מצוין ואמין. מגרעתו הבולטת היא רעש מכני כבד מעל 3000 סיבובים, לפחות כך אצלי בגולף.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תבקש להסתכל על ההיסטוריה של הרכב ולראות אם היו תקלות במנוע/עלויות מותחנים/תקלות חשמל יכול להיות שהמנוע לא פנינה מוטורית אבל זה לא אומר שכל שני וחמישי הוא יתקלקל ואם הרכב שמור לדעתי תקבל תמורה טובה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הי

כבעלים גאה של טולדו 1.8 אוטומטית כמעט שנה אני יכול לספר לך את הדברים הבאים:

1. הרכב יציב, מדוייק, מהנה מאוד בנהיגה וסופג את מהמורות כבישי ארצנו בכבוד ובשקט

2. הרכב חסכוני (למרות שהוא לכאורה לא אמור להיות בשל היותו 1.8 ליטר) אני מגיע לצריכה של 7 ליטר ל100 ק"מ במישור על 100 קמ"ש יציבים (דהיינו - קצת יותר מ 14 ק"מ לליטר), לדעתי זה נובע ממנוע חזק שלא צריך למשוך לקצה כדי לסחוב את הרכב על נוסעיו.

3. אמינות - טפו טפו - אין בעיות. בדקתי אותו במכון בדיקה טרם הקניה, וכן במוסך מורשה לבדיקת היסטוריית טיפולים, ובדיקת דיאגניסטיקה ממוחשבת שהתחברה לכל המערכות האלקטרוניות (שריטה שלי - אני חייב לדעת שהכריות אויר מחוברות ועובדות ושכל שאר החיישנים תקינים)

4. טיפולים: במוסך פולקסווגן מרכזי - קצת יקרים (בעיקר בחלקים ובשמנים - מוסיפים לך על כל דבר כמה שקלים (יצא לי לשלם על 4 ליטר שמן סינטטי מלא של MOBIL 1 כ 250 ש"ח בעוד שבאוטו דיפו אותו שמן עלה בסביבות ה 200 (היכן יתרון הגודל של המוסך ?)

בעקבות הסעיף הקודם עברתי למוסך רון בת"א ואני מרוצה עד הגג מהטיפול מהיחס ומהמחירים

לגבי המותחן של הטיימינג - אכן בעייתי, אצלי ברכב הוא נזל (מותחן בעל בוכנה הידראולית) והמוסכניק (רון) המליץ להחליפו בחדש, כאשר עלותו לא זולה - סדר גודל של קצת פחות מ 1000 ש"ח אצל רון, ולדבריו, יותר מ 1000 ש"ח במוסך המרכזי.

למרות המחיר ולמרות שלא בטוח שהייתי חייב להחליף, אני מעדיף ראש שקט - והחלפתי.

לסיכום:

רכב תענוג, מאוד מהיר, כח מתפרץ בשמחה, מומנט זמין ברוב הסקלה, והרעש של המנוע - נעים מאוד לאוזני.

גילוי נאות - הרכב הקודם שלי היה סיאט איביזה שנת 2000 שטופלה בקפדנות, גילתה אמינות מופלאה ונמכרה בכ 1500 ש"ח מעל המחירון בשל מצבה המכני והחיצוני. ועל כן חיפשתי שוב סיאט - רק גדולה יותר שתתאים למשפחה.

תקנה ותהנה

אגב, לגבי גירסת ה 1600 - אני ממליץ לך לבצע נסיעת מבחן על שני סוגי המנועים בכדי שתוכל להשוות, כי ההבדל משמעותי.

יוסי

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 5525 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...