Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

סיאט איביזה 1.4 VS סיאט איביזה 1.8 טורבו

QUAD-X
שימו לב! השרשור הזה בן 5531 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

למרות הכותרת המצחיקה, ולמרות שהתשובה נראית ברורה זה לא ככה על הנייר.

יש ברשותי 60 אלף שקל, נהג צעיר, מחפש אוטו עם מראה טוב, וביצועים לא פחות, האיביזה ישר משכה לי את העין.

אני מדבר על האיביזה בצורתה החדשה, שזה אומר דגמי 2003 ומעלה עד התקציב שלי.

מה שחשוב לי הוא תצרוכת דלק לא גבוהה, עלות חלפים נמוכה ותיקונים זולים.

עכשיו בהתחלה ראיתי מודעה של איביזה 1.8 טורבו, שהיא לא מעל התקציב שלי שנת 2005, אוטו נראה מעולה - אבל אני מפחד שהיא צורכת דלק בצורה חריגה, וגם אמרו לי שהחלקים שלה יקרים כנ"ל לגבי התיקונים והטיפולים.

עם זאת ראיתי מודעה של איביזה 1.4, גם שנת 2005, אבל במחיר הרבה יותר זול שהוא 41 אלף, אבל כאן נתקלתי בקאץ' אחר, אמרו לי שצריכת הדלק שלה גבוהה, וגם אני לא בטוח מה קורה עם הביצועים שלה.

חיפשתי בין השאר איביזה 1600 אבל לא נמצאה אחת כזאת בצורה החדשה.

עכשיו אני צריך שתכריעו בשבילי, מה יותר טוב לדרישות שלי שזה אומר תצרוכת דלק לא גבוהה, חלפים \ תיקונים לא יקרים, וביצועים סבירים:

איביזה 1800 טורבו או איביזה 1400? (שניהם שנתון 2004 ומעלה)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 37
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

מצד אחד אתה רוצה ביצועים, מצד שני חיסכון בדלק? אתה יודע שאלו הפכים מוחלטים, כן?

ה-1.8T תהיה יקרה יותר לאחזקה בכל פרמטר אפשרי. החל בביטוח ואגרה, דרך מחירים חלפים וכלה בצריכת הדלק.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא מדויק מה שנאמר פה,ניתן לקבל רכב זריז ובעל ביצועים(לא חורכי אספלט)אך לא צמא מדי.

ה1.4 של האיביזה 100 כ''ס ידני,בעל ביצועים יפים,הוא לא חורך אספלט וגם לא בעל פוטנציאל שיפורים אך יעשה את העבודה ויענה על דרישותיו.

1.8 טורבו,רכב חזק הרבה יותר, אחזקתו תהיה יקרה יותר מ1.4 האטמוספרי (דלק,ביטוח,אגרות...).

אני מניח שאתה נעול על האיביזות אך ישנן חלופות.

לדוגמא פיג'ו 206 XS בעלת מנוע 1600 סמ''ק ידנית(תהיה מהנה מהאיביזה ובעלת צריכת דלק טובה) כמובן שהכל תלוי באופי הנהיגה ותוכל להפיק צריכה טובה ופחות טובה לפי נהיגתך.

יאריס TS ייתכן ואולי תיכנס לתקציבך..

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפותח השרשור, כשרוצים לקנות אוטו, לא מסתכלים רק על העלות שלו כרגע ואמורים איזה מגניב, אין הרבה הבדל בין 1.4 ל-1.8T.

החלק הכי קשה בלקנות רכב זה להחזיק אותו, בגלל זה ההשוואה שלך והשאלה שלך לא הגיונית ולא רלוונטית.

גם אם התקציב מאפשר לך לקנות את ה-1.8T תצטרך לחרוג בהרבה מהתקציב שהקצבת לך להחזיק את האוטו.

סתם שיהיה לך מושג להשוואה, יש לי איביזה קופרה, הביטוח - 6,500 בשנה, דלק - כ-12,000 שקל בחודש ואגרה - 1860 שקל כל שנה.

ההוצאות על 1.4 היו פחות מחצי מזה.

בכל מקרה שיהיה בהצלחה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

6,500 חובה + מקיף?

ואני מניח שהתכוונת ל1,200 על דלק בחודש?

ונושא הדלק זה גם בסופו של דבר תלוי כמה אתה נוסע בממוצע בחודש ואיך אתה נוסע....

אבל אין כל ספק שאחזקה של הקופרה תהיה הרבה יותר יקרה מה1.4

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אבא שלי לא רוצה לנגוע בצרפתיות ואין לי מושג למה, בכל מקרה אתם טוענים שכדי לרדת מהאיביזה? תנו לי חלופות.

זה רכב שלך או של אבא שלך?

האיביזה 1400 תהיה מצויינת עבורך. ביצועים טובים עם מראה צעיר. אם תמצא גם 1600, מה טוב (יותר מומנט בקצת).

!AWDSOME

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זה רכב שלך או של אבא שלך?

האיביזה 1400 תהיה מצויינת עבורך. ביצועים טובים עם מראה צעיר. אם תמצא גם 1600, מה טוב (יותר מומנט בקצת).

אוטו בשבילי בגלל זה אני מחפש אחזקה זולה יחסית.

למה כל כך קשה למצוא 1600 מעל שנת 2003? ומה הכ"ס של ה-1600 אם היא קיימת בכלל בשנתון 2003 ומעלה?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

איביזה TDI (אם תמצא...) = צריכת דלק נמוכה, 130 כ"ס, גיר ידני 6 הילוכים, 32 קג"מומנט !!!

מה הנפח מנוע שלה?

מדובר ב1900 דיזל? אם כן לפי מה שידוע לי דיזל מאוד לא זול.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נכון נפח 1900, מה בדיוק לא זול לפי מה שידוע לך?

מחיר הסולר היום עולה 8.94 שקלים בעוד מחיר הבנזין היום עולה 5.04 שקלים לליטר.

ה-TDI והצריכה דלק שלה היא גבוהה יותר מהצריכת דלק של הלנסר שנחשבת יחסית גבוהה.

עכשיו תגיד לי איך הוא חסכוני בדלק?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מחיר הסולר היום עולה 8.94 שקלים בעוד מחיר הבנזין היום עולה 5.04 שקלים לליטר.

ה-TDI והצריכה דלק שלה היא גבוהה יותר מהצריכת דלק של הלנסר שנחשבת יחסית גבוהה.

עכשיו תגיד לי איך הוא חסכוני בדלק?

מעניין מאיפה אתה ממציא את המחיר הזה..

הנה: http://www.fulltank.co.il/ShowFuelStations.asp?act=filter&cityid=0&countryareaid=2&fcomp=0&freetext=&fueltypeid=5

אני בדקתי את אזור המרכז, אתה יכול לבדוק כל איזור אחר כרצונך.

מלבד המחיר, תתעניין בצריכת ק"מ סולר וק"מ ליטר ואולי תופתע.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אוטו בשבילי בגלל זה אני מחפש אחזקה זולה יחסית.

למה כל כך קשה למצוא 1600 מעל שנת 2003? ומה הכ"ס של ה-1600 אם היא קיימת בכלל בשנתון 2003 ומעלה?

אם האוטו הוא בשבילך אז מדוע אביך מתערב בנושא?

ל1600 יש גם כן 100 כ"ס. יותר מומנט.

אם אני לא טועה, הגרסאות האלו שווקו רק לאחרונה ולכן לא תמצא כאלה בשנתון 2003-2005.

!AWDSOME

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 5531 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...