Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

עצות להחלפת גלגל בבטחה

General M
שימו לב! השרשור הזה בן 5510 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

1. במידת האפשר הייתי נעמד כך שהגלגל המפונצ'ר יהיה בצד הדרך ולא בצד של הכביש.

2. תחשבו אם לנהגים שנוסעים על הכביש יש מספיק טווח להבחין בכם, אם לא - תחפשו מקום אידאלי יותר לעמוד בו.

3. חובה ארבעת וינקרים עובדים, ומשולש אזהרה במרחק סביר מהרכב ולא מטר או שניים כמו שרבים עושים.

4. אפוד זוהר כמובן !

5. להכין הכל מראש, עוד לפני שמתחילים להרים את האוטו על המגבה, כך שתהליך ההחלפה יהיה קצר ככל שניתן.

6. במהלך החלפה תהיו עירניים לסביבה, אל תדחפו את הראש בגלגל , תפתחו אוזנים ותזרקו מבט גם לכביש.

7. תלמדו מראש היכן מונח הגלגל הרזרבי ברכב שלכם ואיך שולפים אותו מהמקום, תלמדו היכן נקודות ההיגון של המגבה, וכיו"ב - כאשר אתם נמצאים על הכביש זה הזמן לעשות הכל בזריזות ולא להתחיל לעיין בספר הרכב או לטלפן לחבר טלפוני.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

פתרו לך את הבעיה, יצאה השבוע תקנה שאסור לתקן פנצ'ר על ציר סואן, אלא יש לרדת למקום שיש בו אפשרות חניה בבטחה.

בקשר לקנס- לא היה ולא נברא. אין זה אומר שזה בטוח להחליף גלגל באמצע כביש סואן וכמובן שמומלץ לנסוע לאט ובזהירות למקום שבו אפשר להחליף את הגלגל בביטחה. קח בחשבון שמעטים המקרים שהצמיג מתרוקן מיד וזה לא הורס את הג'נט :evil:

בנוסף, אם אף פעם לא יצא לך להחליף גלגל, אני ממליץ, בשיא הרצינות, להתאמן פעם אחת בבית, כדי שתכיר את התהליך מא' ועד ת' ולא תיתיקל בהפתעות דווקא בשעת חירום.

נסיעה טובה.

סוזוקי ג'ימני His side- JLX-L 2006 [   ] [][][][][] [   ]

טויוטה קורולה Her side- GLI 2013

שימרו על מרחק בכביש ועל קירבה בלב

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אשמח לשמוע כיצד לנהוג בצורה מיטבית בזמן החלפת גלגל על ציר סואן

לא צריך עצות, מספיקה אחת שעונה על הכל.

לא מחליפים גלגל על ציר סואן, בין אם זה כביש בינעירוני או מהיר ובין אם זה רחוב ראשי בעיר !

החיים שווים הרבה יותר מכל עלות של צמיג ו/או ג'נט.

דני G.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

דני, החיים שווים יותר מה-כ-ל! אבל מה הסיכוי שיקרה משהו? קטן.

אני החלפתי גלגל בכביש ראשי בתוך עיר בחושך, בלי אפוד ובלי איתותים וכולם ראו אותי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש סיפור ניו יורקי על אחד שהיה לו פנצ'ר באמצע הרלם(יש כביש מהיר כמו איילון שעובר את כל מנהטן) והוא לא רצה לעצור שם אז הוא המשיך בנסיעה על הג'נט עד שהאוטו עלה באש.

אז להמשיך בנסיעה עד שרואים מקום בטוח לא כלכך פרקטי.

וסט?אם אתה חושב שאתה יפה עם וסט תלבש אותו.שאתה עומד באמצע הכביש ואיזה שיכור עובר ומשחק בדיוק ברדיו ומדבר עם חברים במושב האחורי.הוא יוריד אותך גם עם הוסט.

אייל

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא צריך עצות, מספיקה אחת שעונה על הכל.

לא מחליפים גלגל על ציר סואן, בין אם זה כביש בינעירוני או מהיר ובין אם זה רחוב ראשי בעיר !

החיים שווים הרבה יותר מכל עלות של צמיג ו/או ג'נט.

דני G.

התקנה הזו תהייה בתוקף עד שמישהו יעשה תאונה קטלנית בשל נסיעה עם צמיג מפונצ'ר.

אז היא שוב תשתנה וימליצו על החלפת הצמיג וגם זה יהיה עד לאירוע הבא.

על סלילת כבישים עם שולי ביטחון סבירים לא שמעו כאן.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני החלפתי גלגל בכביש ראשי בתוך עיר בחושך, בלי אפוד ובלי איתותים וכולם ראו אותי.

אני פעם נסעתי 160 קמ"ש בתוך העיר, זיגזגתי בין המכוניות אבל כולם ראו אותי והתרחקו ממני. לאמץ תפיסה שלמה לפי מקרה אחד זה דבר ממש חכם ובריא לעשות.

וסט?אם אתה חושב שאתה יפה עם וסט תלבש אותו.שאתה עומד באמצע הכביש ואיזה שיכור עובר ומשחק בדיוק ברדיו ומדבר עם חברים במושב האחורי.הוא יוריד אותך גם עם הוסט.

קסדה? אם אתה חושב שזה יפה לך אז תשים. אם תעמוד ברמזור בדרך נמיר ויבוא טרנזיט משום מקום, ייכנס בך ויעיף אותך לאמצע הצומת, תיפול על הגב ותהיה משותק מהכתפיים ומטה, גם קסדה לא תעזור לך.

אתם עושים את זה בכוונה? למה אתם עקשנים כל כך?

מה עדיף- להחליף גלגל בכביש חשוך בלי מהבהבים ואפוד ולהיפגע, נניח ב80%, או להתגלגל לאט עוד 500 מ' למקום מואר, "לטרוח" ולהדליק מהבהבים, לשים את האפוד (המאוד כבד ולא נוח!!) ולהיפגע ב50%?

עקשנות כזו לא ראיתי כבר הרבה זמן.

סוזוקי ג'ימני His side- JLX-L 2006 [   ] [][][][][] [   ]

טויוטה קורולה Her side- GLI 2013

שימרו על מרחק בכביש ועל קירבה בלב

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זאת לא עקשנות, זאת טיפשות!

כל עוד הם עושים את זה, שיהיה להם לבריאות, ברגע שהם גם ממליצים על זה בפורום הם גם פושעים, לא פחות מזה!

מחפש חלפים יעודיים לאימפרצה סטיישן ניו אייג'.

אשמח לדעת אם מישהוא מכיר אחת בפירוקיה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

דני, החיים שווים יותר מה-כ-ל! אבל מה הסיכוי שיקרה משהו? קטן.

מילא שהסיכוי להיפגעות לא כ"כ נמוך כמו שאתה חושב (תבדוק את הסטטיסטיקה),

אבל העניין הוא במחיר.

נגיד שאת הסיכון אתה מוכן לקחת, אתה מוכן לשלם את המחיר ?

אגב, כל זה מזכיר לי משהו שעולה הרבה בהדרכות שאני מעביר.

דני G.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 5510 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...