Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

האוטו מתחמם ומתקרר - כריזמה

israchamp
שימו לב! השרשור הזה בן 5482 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום לכולם ,

יש לי בעיה .

לפני כמה ימים נסעתי ברכב כריזמה 98 , וראיתי שהמחוג של הטמפ הגיע לאיזור האדום

והוונטה הרעישה .. מלאתי מים והכול היה תקין

לאחר יומיים שמעתי איזה רעש קטן וחד פעמי מהמנוע , ומאז הרכב שוב מתחמם

בדקתי שוב מים , ולא היה חסר...

העניין הוא שאני נוסע המחוג חוגג פעם על האדום ופעם באיזור התקין של הטמפ..

ושוב , לא חסר מיים . ( אולי טיפה)

כמובן שכמו תמיד שהאוטו מתחמם הוונטה עובדת.

מה עושים ??? מישהו מכיר את התקלה ?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני הכל לא הייתי ממליץ לך לנהוג ברכב כשהמחוג "חוגג באזור האדום"

בדקת מיים כשהמנוע היה קר או רק כששמת לב שחום המנוע עלה?

האם צינורות המיים "מנופחים" לאחר נסיעה?

האם הוונטה עובדת ב2 המהירויות שלה?

אתה עושה שימוש במיים ירוקים או מי ברז חלודה?

(זוהי תגובה של רפי לין משרשור ישן -צריך לבדוק שמאורר הרדיאטור מתחיל לפעול בחום המנוע הנכון (כ 92 מעלות) ושהוא מסתובב בכוון הנכון, שואב אויר מקדמת הרכב דרך הרדיאטור לכוון המנוע.

כמו כן יש לבדוק את המאורר הנוסף של מעבה המזגן (שהנו התקנה ישראלית) שהוא פועל כשהמזגן פועל וגם כן שכוון סבובו נכון.

חיבור חוטים הפוך אל מאורר הרדיאטור ו/או מאורר המעבה יגרום להם להסתובב הפוך ובכך לא לקרר טוב את הרדיאטור ולגרום להתחממות המנוע.

בברכה - רפי לין )

יכול מאוד להיות שהרדיאטור סתום ויש לבצע ניקוי,בזמן נסיעה לא עובר מספיק זרם של מיים ברדיאטור ולכן אין לו מספיק "כח" לקרר את המיים.

בהצלחה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני הכל לא הייתי ממליץ לך לנהוג ברכב כשהמחוג "חוגג באזור האדום"

בדקת מיים כשהמנוע היה קר או רק כששמת לב שחום המנוע עלה?

האם צינורות המיים "מנופחים" לאחר נסיעה?

האם הוונטה עובדת ב2 המהירויות שלה?

אתה עושה שימוש במיים ירוקים או מי ברז חלודה?

(זוהי תגובה של רפי לין משרשור ישן -צריך לבדוק שמאורר הרדיאטור מתחיל לפעול בחום המנוע הנכון (כ 92 מעלות) ושהוא מסתובב בכוון הנכון, שואב אויר מקדמת הרכב דרך הרדיאטור לכוון המנוע.

כמו כן יש לבדוק את המאורר הנוסף של מעבה המזגן (שהנו התקנה ישראלית) שהוא פועל כשהמזגן פועל וגם כן שכוון סבובו נכון.

חיבור חוטים הפוך אל מאורר הרדיאטור ו/או מאורר המעבה יגרום להם להסתובב הפוך ובכך לא לקרר טוב את הרדיאטור ולגרום להתחממות המנוע.

בברכה - רפי לין )

יכול מאוד להיות שהרדיאטור סתום ויש לבצע ניקוי,בזמן נסיעה לא עובר מספיק זרם של מיים ברדיאטור ולכן אין לו מספיק "כח" לקרר את המיים.

בהצלחה

תודה על התגובה המהירה

בדקתי את המיים חצי שעה אחרי הנסיעה - מאמין שדיי התקרר

אין לי מושג אם הצינורות מנופחים או איזה צינורות אלא :)

הוונטה עובדת ממש ממש חזק אני מאמין שבמהירות החזקה יותר

ולסיום - מי ברז חלודה !

שאני פותח את הפקק של המילוי מיים אני רואה צבע חום חלודה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפי התיאור שלך הוונטה לא פועלת במהירות הנמוכה,יש לבדוק יוניט וונטה!!!

לאחר נסיעה כשהרכב מגיע לחום עבודה (חצי בשעון) תעצור בצד וכבה מנוע,תלחץ עם היד בזהירות על הצינור שמוביל לרדיאטור האם הוא קשיח מדיי? או רך וניתן ללחיצה (אם קשיח מדיי זאת אומרת שהצינור מנופח)

המלצה חמה מאוד היא לשפוך את כל המיים (מי ברז חלודה) ולמלא נוזל קירור איכותי

אם אתה שואל אותי מפה מתחילות כל הבעיות חום ברכב מחסכון בנוזל קרור

אין מנוס מביקור במוסך ובדיקת "מערכת הקירור"

1-בדיקת יוניט מאווררים

2-החלפה בדחיפות של המיי חלודה

3-אחרי שביצעת את 1-2 נראה לי שפה קבור הכלב.

תעדכן אותנו בטיפול.

ולקוראי השירשור למען יראו ויראו זה מה שקורה עם הזמן לאחר שימוש במיי ברז במקום בנוזל קירור ייעודי

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני לא חושב שיוניט מהירות נמוכה שלא פועלת תגרום למנוע להגיע להתחממות יתר עד לאיבוד מים ומחוג שעון חום באדום ויש לבדוק באילו תנאים המנוע מתחמם.

תמיד רצוי לבדוק מפלס נוזל קירור גם ברדיאטור יחד עם מיכל העיבוי ורק שהמנוע קר (לפני נסיעה), חוסר מים הוא פשוט הגורם מס' 1 להתחממות מנוע ואם מתגלה חוסר יש לבדוק כמובן נזילות מהמערכת ואת מכסה הרדיאטור.

עוד מספר תסמינים:

נסיעה בעיר מתחמם ונסיעה שותפת מהירה לא: מערכת מאווררים לא תקינה.

נסיעה מהירה מתחמם ונסיעה בעיר לא: משאבת מים, תרמוסטט ורדיאטור יהיו החשודים המידיים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

טוב

אני מאמין שמחר כבר אלך לטפל בזה

לאן ללכת ? למוסך ? לאיש רדיאטורים ?

מה להגיד ?

יש אפשרות שיבדקו לי ויתנו לי הצעת מחיר במקום ואז אחליט אם לתקן ?

וכמה זה אמור לעלות בערך ?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

צריך ללכת למוסך ולא למכון רדיאטורים.

כי רמת הידע של מכונאי סביר היא בדרך כלל גדולה יותר מרק מומחה לרדיאטורים.

כמו שאמרו לך יש לבדוק מה מצב הטרמוסטת, משאבת מיים, ולבצע שטיפה לרדיאטור.

מאיפה אתה בארץ? אם מאיזור המרכז: ראשל"צ, חולון בתים וגדומה הייתי מפנה אותך למוסך אמין שידע לטפל לך בבעיה.

Seat Leon ST 1.2 Tsi

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם לא אכפת לך להגיע לבת ים. מרחק נסיעה 20K אכוון אותך למוסך טוב.

03-5517046 - מוסך נחום איזור תעשיה בבת ים דבר איתם.

אני מטפל אצלם ברכב שלי.

Seat Leon ST 1.2 Tsi

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אותו רכב ברשותי.

החלפתי רדיאטור (מצולם בפרוייקטים) וזה היה בגלל אותה בעיה כמוך רק שלקח איזה שבועיים עד שהבעיה החריפה ואז שמעתי רעש של בריחת אוויר או מים מהרדיאטור.

אצלי היתה הסיבה:

הטמבון הקדמי חלש מאד בכריזמה, יש לו מוט מייצב ואם הוא מקבל מכה אפילו קטנה מאד מרכב שנסע רוורס הוא יימעך מעט. בנקודה זו הוא לוחץ על בורג שמחזיק את הרדיאטור של המזגן והבורג מחורר חור מאד קטן בהתחלה ברדיאטור. קשה לעלות על זה אלא אם כן המנוע חם יותר מהרגיל וכבוי ומסביב הכל שקט. אם זו הבעיה אז תשים אוזן ליד הגריל ותשמע.

אם אתה חושב שזה היוניט חום מדובר ב 350 ש"ח אבל יש לי אחד ישן (תקין) לניסיון אם תרצה. אני עובר באור יהודה פעמיים בשבוע.

ד"א כמה המנוע עשה?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפי התיאור שלך, לאחר התחממות המנוע התגלה חוסר נוזל. תתחיל לחפש נזילה, ובכל מיקרה, מאוד חשוב להחליף תרמוסטט לאחר התחממות (חדש ומקורי) marlboro-Hd - בכריזמה 98 מהירות הגבוה והנמוכה היא אותה אחת והיחידה! בהצלחה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

גם לי היתה אותה בעיה .החלפתי נוזל קרור ניקיתי רדיאטור שום דבר לא עזר. כבר חשבתי ללכת לבדוק את השעון בלוח.בסוף נסעתי למוסך מורשה שהתחבר למחשב וראה שהמחוג מראה על האיזור האדום זה בעצם הטמפרטורה הנכונה .אחרי החלפת יוניט חום מקורי נפתרה הבעיה. אם אני זוכר נכון עלה לי כל הסיפור 350 שח כולל נוזל קרור מקורי

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מחזק את דבריו של לירוי.

גם בכריזמה 98 שיש אצלנו במשפחה הוחלף בזמנו יוניט במורשה, והמד חום מגיע לקצה הסקאלה - אבל זה תקין.

כך נאמר לנו בבדיקה. היוניטים היו אחרים מהמקוריים, ולכן יש שינוי במיקום המחוג, אבל בפועל הרכב אינו מתחמם מעבר למותר.

מר מרלבורו, חבל שאתה מצטט תגובות של יודעי דבר, תוך הוצאת הדברים מהקשרם וגורם לבלבול מוח (ואולי גם הוצאות) לאחרים.

תגובתו של רפי לין ניתנה אז לגבי פיאט פונטו, שהיא ממש לא מיצובישי כריזמה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מחזק את דבריו של לירוי.

גם בכריזמה 98 שיש אצלנו במשפחה הוחלף בזמנו יוניט במורשה, והמד חום מגיע לקצה הסקאלה - אבל זה תקין.

כך נאמר לנו בבדיקה. היוניטים היו אחרים מהמקוריים, ולכן יש שינוי במיקום המחוג, אבל בפועל הרכב אינו מתחמם מעבר למותר.

מר מרלבורו, חבל שאתה מצטט תגובות של יודעי דבר, תוך הוצאת הדברים מהקשרם וגורם לבלבול מוח (ואולי גם הוצאות) לאחרים.

תגובתו של רפי לין ניתנה אז לגבי פיאט פונטו, שהיא ממש לא מיצובישי כריזמה.

כשהמד חום מגיע לקצה הסקאלה זה לא תקין נקודה!!!! לכן יש קו אדום מצוייר כדי להבין שכשהמחוג מגיע לשם המצב לא טוב.

מר רקובי אני מצטט דברים שנראים לי מתאימים לנושא כשרכב מתחמם אין קשר אם הוא מרצדס או פיאט כולם עובדים עם קירור של מיים ,לכולם יש שעון חום , וכולם מחליפים את אותם שמות החלקים כמו משאבת מיים וכוו.

אני לא מנסה להגביר בהוצאות בעבור חברנו. אני מנסה לתת לו כיוון אם תשים לב ותקרא היטב תבין שהדבר היחיד שביקשתי ממנו להחליף היו מיי חלודה בנוזל קרור זה הכל!! ומה לא בסדר בזה כשביקשתי ממנו לבדוק יוניט מאווררים כדי להגיע לתקלה במלואה צריך לעבור בדרך כמה בדיקות. שים לב גם למה שכתב לירוי שלאחר החלפת יוניט חום התקלה הסתדרה

לסופו של עניין הייתי שמח אם לא היית משתמש בצמד המילים "בלבול מוח"

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 5482 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...