Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

עקפת משמאל וחזרת לימין? חייך, אכלת אותה!

אלעד
שימו לב! השרשור הזה בן 5070 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

ראשית, אפתח בהקדמה קצרה:

את זה שקוראים לי אלעד אני מניח שהבנתם כבר מהכינוי שלי. אני מחזיק ברישיון נהיגה כבר עשור שלם, ולמעט דו"ח אחד על הפרעה לתנועה שקיבלתי כחודשיים לאחר קבלת הרישיון (ושבדיעבד אני יודע שעשיתי טעות ששילמתי אותו במקום לבקש משפט) ואזהרה על כך שפניתי ימינה בקשת רחבה מלפני יותר משלוש שנים, עברי התעבורתי נקי.

אומנם לפני כשבע שנים הייתי מעורב בתאונת דרכים באשמתי, אולם היות ולא היו נפגעים, המשטרה ניאותה לסגור את התיק מחוסר ענין לציבור.

מעבר לכך, עשיתי מספר קורסים של נהיגה מתקדמת, ואני בהחלט מחשיב את עצמי לנהג טוב ואחראי מהנהג הממוצע הישראלי.

ועכשיו לענייננו:

אמש נסעתי לי על כביש החוף לכיוון דרום. מעט לפני מחלף הסירה יצאתי לעקיפה, אולם מכיון שאינני אוהב לעקוף מימין, עברתי לנתיב השמאלי ביותר מתוך שלושה. תו"כ העקיפה הבחנתי בניידת מתנ"א שנסעה בנתיב הימני ביותר, אולם היות וידעתי כי לא ביצעתי שום דבר חריג, המשכתי בדרכי. עם סיום העקיפה, אותתי כמנהגי, עברתי לאמצעי, ומשהבחנתי כי הימני פנוי לגמרי, עדיין עם איתות ימינה פועל, השלמתי את החזרה לימין.

המשכתי בנסיעתי, וכעבור כמה מאות מטרים, משראיתי שוב רכב איטי באמצעי (שכמובן לא עקף אף אחד), הפעלתי איתות שמאלה, יצאתי לעקיפה מהנתיב השמאלי ביותר, סיימתי וחזרתי ימינה במעבר מתון בין הנתיבים.

כל אותה עת, חשוב לציין שהבטתי במראות כדי לוודא שאיני מקפח את זכותו של מאן דהוא להשתמש בדרך, ובאותה עת גם הבחנתי בניידת שהחלה מצמצת את הפער ממני.

מעט לאחר תחנת הדלק פז (אחמד את סלים) התקרבה אלי הניידת משמאל, והשוטר הורה לי להתכונן לעצירה בצד.

עצרנו, השוטר ניגש אלי ובטונים גבוהים פנה אלי ושאל אותי האם אני ממהר למקום כלשהו. מיד לאחר שנענה בשלילה, הוא החל לטעון שאני עובר בפתאומיות בין נתיבים תוך סיכון התנועה ושזה לא יכול להיות שאני עובר מהנתיב הראשון לנתיב הרביעי.

בהתחלה ניסיתי להסביר לו שעקפתי ושבכלל יש שם רק שלושה נתיבים, אבל בשלב כלשהו החלטתי לשתוק ולתת לו להוציא את אשר על לבו. לאחר שגמר, ביקש ממני את רישיון הנהיגה והרכב שלי, כדי לבדוק לי את גיליון ההרשעות.

בלב בוטח הגשתי לו את המסמכים שביקש, בידיעה שאם גיליון ההרשעות הוא זה שיכריע את הכף - מצבי בכי טוב. מקסימום, אולי אקבל אזהרה על עבירת שקר כלשהו.

לאחר המתנה מסויימת, השוטר שב אלי עם דו"ח ביד ומסביר לי שהוא היה יכול לתת לי דו"ח על נהיגה בחוסר זהירות, אולם היות והגיליון שלי נקי ומעבר הנתיבים בוצע עם איתות, הוא נותן לי דו"ח רק על סטיה מנתיב - דבר הגורר קנס של 250 ש"ח וללא נקודות בכלל.

בזה הרגע, הבנתי שלא נותר לי עוד דבר להפסיד, והסברתי לו ש:

1. מקטע הכביש שבו עקפתי אותו ועד לקטע שבו שבתי מהעקיפה השניה, בכביש החוף יש שלושה נתיבים בלבד, כך שלא ברור לי מדוע הוא טוען שחציתי בדרכי לנתיב השמאלי ביותר שני נתיבים.
  2. נהגתי כחוק, לא עקפתי מימין ושבתי לימין הדרך מיד עם תום העקיפה.
  3. אורות הבלימה שראה היו שלי, מכיון שבזמן שהייתי בנתיב האמצעי בדרכי חזרה לימני מהעקיפה השניה, התקדמתי במהירות לעבר רכב שנסע לפני, דבר שאילצני לבלום. גם אם מישהו מאחוריי אכן בלם, אין לזה אפילו צל צלו של קשר לעובדה שעברתי נתיב, מכיון שכאמור, האיתות שלי לווה במבט רצוף במראות, ועובדה שהייתי בקשר עין עם הניידת מהרגע שבה הבחנתי בה לראשונה ועד לרגע שבו הוא הורה לי לעצור.

בתגובה לכל אלה, אמר השוטר שאומנם זה נכון, אך לטענתו ביצעתי את המעבר בין הנתיבים "בפתאומיות" (ציטוט שלו).

ניסיתי להסברתי לו ש"פתאומיות" זאת פרשנות שלו בלבד ושאם אני מאותת זה לא יכול להיות "פתאומי", אולם לצערי דבריי נפלו על אוזניים ערילות.

בנוסף, הסברתי לו שהמעבר שלי בחזרה לימין היה הדבר הטבעי שהיה עלי לעשות, מכיון שאין לי מה לחפש בכל נתיב שאינו נתיב ימני בכל מצב שאינו עקיפה. בתגובה, אמר לי השוטר שזה נאיבי להניח שהתנועה תתנהל בצד ימין :shock:

אתם הבנתם את זה? איך אנחנו כנהגים יכולים לכעוס על נהגים אחרים שנוסעים בנתיב האמצעי או השמאלי שלא לצורך, כאשר המשטרה עצמה כלל אינה מאמינה ביכולת לאכוף את התקנה הזאת?!

ביקשתי ממנו שיכתוב בדברי הנהג דברים שאני אומר לו, וכאשר התחלתי למנות את הדברים שכתבתי פה, הוא התחיל להתווכח איתי וסירב לכתוב את שאמרתי לו, תוך שהוא קוטע את דבריי ומסרב לתת לי להשלים משפט. בשלב כלשהו הרגשתי שאני באמת כבר מאבד את זה, ופשוט ביקשתי ממנו שיסתום את הפה ויתן לי להשלים משפט כי באמת שאני לא יכול להתמודד איתו בצורה הזאת (במילים אלה). בסופו של דבר, לאחר הרמות קול רבות מצד שנינו, ניאות השוטר לכתוב את דבריי כלשונם.

יש לציין שבסעיף נסיבות מיוחדת של המקרה, הוא אומנם כתב שמעבר הנתיבים לווה באיתות, אך גם ציין דברים שקריים, ובהם:

1. לפי דבריו, בעת שהבחין בי, הוא היה בנתיב השלישי מימין (שקר גס! אני זה שהיה בשלישי מימין מכיון שהייתי במהלך עקיפה, הוא היה בראשון מימין).
  2. בכביש קיימים ארבעה נתיבים - כאמור, בכביש החוף לכיוון דרום, כ-50 מטר לאחר הירידה למחלף הסירה, יש שלושה נתיבים בלבד.
  3. "סוטה בפתאומיות ומשתלב בנתיב הראשון מימין תוך עקיפת כלי רכב מימין". כאמור - להד"ם. את העקיפה ביצעתי אך ורק משמאל, ואין לי בעיה להעיד על כך במכונת אמת.
  4. "כל הסטיות היו כאשר המהבהבים פעלו, אך הכל בוצע במהירות שגרמה לרכבים לבלום את נסיעתם". כל מה שיש לי להגיד על הטיעון העלוב הזה זה שמי שמכיר אותי (ויש כאן לא מעט כאלה), יודע שהדבר האחרון שניתן לומר עלי זה שאני מעכב את התנועה. יחד עם זאת, גם אם נשים את העובדה הזאת בצד, כאמור, מעבר הנתיבים לווה במבט במראות, וברור לי שלא חתכתי רכב כלשהו.

אין לי כוונה להלאות אתכם בכל הדו-שיח (אם בכלל אפשר לקרוא לבליל הצרחות שהחלפנו ביננו שיח) שקיימנו, רק אומר שמהרגע שהוא עצר אותי ועד לרגע שבו שולחתי לדרכי עברו קרוב לארבעים דקות, רובן בשל סירובו העיקש לכתוב על הדו"ח את דברי הנהג כפי שדרשתי ממנו לעשות.

אין לי כוונה לשלם את הדו"ח המטופש הזה. בכוונתי לפנות לפרקליטות ולבקש את ביטולו, שכן לא יעלה על הדעת שאזרח יחשב כעובר על החוק רק משום שרצונו לקיים את החוק כלשונו. אם הייתי סבור שאכן ביצעתי כאן עבירה, הייתי שותק, מרכין את ראשי ומקבל את הבומבה לפרצוף בהבנה ובשתיקה.

שורה תחתונה: כאשר אתם חולפים ליד ניידת תנועה, השתדלו לא להחליף נתיבים, גם אם פירוש הדבר הוא שעליכם לעבור על החוק ולעקוף רכב מימין. מסתבר שגם במקרה שבו העקיפה מבוצעת לפי הספר ולפי כל הכללים, זה עדיין מעצבן את הכחולים.

עדכונים בהמשך.

AUTOBIANCHI A112 JUNIOR '84 | FIAT BRAVO SENSATION '11 | RENAULT CLIO ESTATE '14

לא תמצא רוטס HR במחיר זול יותר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 193
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תמונות שפורסמו בשרשור

שורה תחתונה:

יש לנסוע מכביש מספר 4, על 80 כל הדרך בצד ימין, מגיעים הביתה בטוח, בשלום, ללא התקלויות עם שוטרים :)

(יש לזכור לכבות את מסך הDVD ע"מ שלא ישמש להם תירוץ לדו"ח)

אור מעבר לדלת, שירותי פריצה לבית ולרכב 24/7

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אתמול עברתי שם וראיתי אותך עם הניידת מול הסינימה סיטי והייתי בטוח שהיום יפתח פה אשכול.

אם הדברים התנהלו כאיך שרשמת אז אכן תטען לבוררות/משפט.

אין סיבה לקבל עונש על עברות שלא ביצעת, ועד שהעניין יגיע למשפט ב" שנים הבאות" יש סיכוי גם שהשוטר לא יגיע לעדות

וגם אם כן לדעתי יש לך סיכוי טוב לצאת מזה.

בכל אופן זה כאב ראש שסתם נפל עליך, והמסקנה הברורה היא שגם אם אתם עושים הכל כחוק , פשוט להתרחוק מניידות ושוטרים כי לא תדעו מה הם יכולים להפיל עליכם.

לתגובה רצינית, ראה את הודעתו של gsi16v.
זה משפט שלא ציפיתי לראות בפורום הזה
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם זה באמת מעצבן אותך (ואני יכול להבין את זה) - תסרב לשלם את הדו"ח ודרוש להישפט ואחרי שיזמינו אותך פעם אחת, ופעם נוספת ופעם שלישית - יביאו גם את השוטר (כמובן שאז כבר יעברו חודשים ארוכים) ותוכל להתעמת עם השוטר למול כבוד בית המשפט: שכל שייוותר לו הנו להכריע בין שתי גירסאות סותרות - כאשר מדיניות בית המשפט לתעבורה הנו שלא להתערב בשיקול הדעת של המשטרה בכדי לא לפגום באמינותה ולא להרתיע אותה מאכיפת החוק.

אופציה נוספת הנה לערער בכתב על הדו"ח ולשלוח אותו - אז יש סיכוי כי הדו"ח יבוטל או יופחת, זאת אלא אם ביהמ"ש יבחר להזמין אותך להעיד. בכל מקרה - מה שכתבת כאן הנו הגירסא שלך וטוב שזה רשום כי נוטים לשכוח את הפרטים הקטנים לכשתוזמן להתעמת מול גירסאת השוטר, כאמור חודשים ארוכים לאחר קרות האירוע.

בהצלחה,

זיו

(אין לראות בכתוב כאן עצה משפטית אלא רק דעה של חבר לפורום).

?How Can Anything Bigger Be a MINI

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש בעיה עם השוטרים במדינה והבעיה היא שרוב השוטרים מתוסכלים,יש כמה חביבים שגם אני נתקלתי בהם

אבל הרוב מוציאים עלייך את כל העצבים עקב מצבם הנפשי\כלכי\משפחתי ומה לא...הם העבריינים הכי גדולים במדינה

לצערנו כי הם מעל החוק ואין אף אחד שמפקח עליהם...אם הם יעצרו מישהו ויירצו לתת לו דו"ח הם ייתנו...

ורק מהטיפשים שביניהם תוכל לבטל את הדו"ח בבית משפט וגם לא מכולם...כי הרי ברור שבמשפט מילה של שוטר מול מילה של נהג זה לא כוחות,אלא אם כן יש שגיאות במילוי הדו"ח.

מה שנשאר לנו לעשות ברוב המקרים בצער רב זה כמו שרשמת בכותרת: "חייך,אכלת אותה"

שבוע טוב לכל הנהגים ושלא ניפול לזרועות החוק הארוכות,מפותלות והשקרניות...

מקווה שתצליח לבטל את הדו"ח

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מוסר ההשכל הוא - לעקוף משמאל ופשוט להישאר שם ולהעלם לעבר האופק.

אחרי זה מתפלאים מדוע הציבור "מעריך" את המשטרה...

עידן

צרפתיה שגורמת לך לחייך :-D

סקס סמים ואריה שאוהב סולר

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אוי כמה שטויות אתה רושם (בילבונג).

אם אני אתחיל לפרט את כמות הדוחות שויתרו לי עליהם, בעבירות שביצעתי באשמה מלאה, סתם זורק 2 לאויר:

נתפסתי כאשר הסלולרי היה ביד לצורך התקשרות (יש לי דיבורית BT, אבל זה עדיין לא חוקי להחזיק את הטלפון ביד בנסיעה).

נתפסתי נוסע ללא חגורה !!! והשוטר שחרר אותי ואמר חג שמח, אפילו שבמחשב מופיע לי עבירה על חגורה כחצי שנה קודם.

אז לא לבלבל את המוח שהשוטרים הם מתוסכלים וזה, כנראה לשוטר ההוא היה בא על הפרצוף של אלעד פשוט.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

דווקא אתה, אחרי התאונה שלך, נתפסת נוסע בלי חגורה? אני מקווה שלפחות זאת הייתה תפיסה טובה של השוטר ושהתכוונת לחגור.

Insane things comes from insanely people.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אור אני חושב שיש לך בעיה רצינית

תקרא שוב את התגובה שלי ותראה שרשמתי שרוב השוטרים מתוסכלים אבל גם יש כאלה חביבים שלא יידחפו לך דו"ח בכח

אם גם את זה לא הבנת תפנה אליי בפרטי אני יסביר לך שוב

ואם לך ביטלו דוחו"ת ולי לא אז זה לא אומר שאני מדבר שטויות אידיוט

ואם לשוטר ההוא היה בא על הפרצוף של אלעד אז אולי הוא היה מתוסכל

וכדאי שתסתום את הפה ולא תרשום לי פה עוד תגובה אלא בפרטי עדיף שלא כולם ייראו כמה אתה דביל

שוב יום טוב...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

היי, המקרה עם החגורה היה לפני התאונה הראשונה אפילו, עוד כשהיה לי אופנוע, השוטר עמד מחוץ לחניון שיצאנו ממנו.

אז כן, התכוונתי לחגור, אבל הייתי אמור לחגור עוד לפני שהתחלנו נסיעה.

לגבי הטלפון, זה היה לפני איזה חצי שנה בדרך לירושלים.

מאז התאונה, אני באמת חוגר לפני הנעת הרכב.

בילבונג, אין לי בעיה עם זה שאני דביל, אבל צר לי לאמר לך, יש לי "כמה" חברים שוטרים, בגלל זה אני עומד על שלי שאתה מבלבל את המוח, רוב השוטרים הם נחמדים, יש כמה מתוסכלים (בדיוק ההפך ממה שאתה טוען ;) )

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הפרשנות שלי למשפט " בכביש אל תהייה צודק תהייה חכם"

באמת חשבת שמול ניידת מתנ"א תבצע שתי עקיפות , פלוס מעברים פעמיים הלוך חזור על שלושה נתיבים .

והם לא ימצאו משהו לרשום לך ?

כשאתה רואה ניידת מתנ"א תנהג כמו סבתא, אלא אם אתה נהנה להיגרר למשפטים .

בכל אופן מאחל לך הצלחה בהוצאת הצדק לאור , תעדכן .

נשוי לשתי חיפושיות 74 1300 האחת ידנית השניה חצי אוטומטית כבר לא חצי אוט' :twisted:.

וגם לסובארו בראט (טנדר ) 81 4X4.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אז בוא נסכים שהרוב נחמדים ומעט מתוסכלים,דעתי היא הפוכה,הניסיון שלי אומר לי בדיוק הפוך

ואתה לא תגיד לי אם אני מבלבל את המח ומדבר שטויות על דברים שקרו לי

ואם הם חברים שלך אז בטח שהם יהיו נחמדים אלייך,גם אצלי כל החברים שלי נחמדים אליי...

אני לא רוצה לאחל לך אבל אם חס וחלילה תיפול לידיו של שוטר כועס וממורמר נראה אותך אומר לו שיש לך חברים שוטרים

והם נחמדים כלפייך...ושיהיה בהצלחה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אחח, פשוט לא ייאמן על מה המשטרה מבזבזת את זמנה..

פשוט מרתיח. לא פלא שלמשטרה יש בעיה קשה של תדמית ובכל הסקרים היא מקבלת ציון נמוך בהערכת הציבור אליה.

אלעד, ביקשת מהשוטר לכתוב בדו"ח גם את מה שהוא אמר לך ("בתגובה, אמר לי השוטר שזה נאיבי להניח שהתנועה תתנהל בצד ימין :shock:") ?

Cadillac ATS Premium 2015

Citroën C5 Aircross Shine PK 2021

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 5070 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...