Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

התארגנות לצייד שטפונות

אומי5
שימו לב! השרשור הזה בן 4803 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

או קיי למי שלא מכיר שטפון הוא מחזה שקשה מאוד לצוד, או שהוא בא ואתה כבר שם , או שאתה מגיע כשהוא כבר נגמר.

כדי לצוד שיטפון צריך כמה דברים.

קודם כל ניחוש טוב ולצאת מהבית ככה שמגיעים קצת לפני שהוא מתחיל

דבר שני , ידע , צריך לדעת איפה בטוח לעמוד, ואיפה ממש מסוכן להיכנס (כשיטפון בא הוא לא מודיע יותר מפעם אחת וכשהוא מגיע זה החלטי מאוד...).

דבר שלישי רכב שטח, גם אם לא יורדים לשטח לפעמים בדרך חזרה יש הרבה אבנים ובלגאן על הכביש) .

רכב שטח אין לי , ידע יש לי קצת ויש לי עם מי להתייעץ , וניחוש נדע רק אחרי הנסיונות .

אז מה אני מציע ?

קודם כל צריך בעל רכב שטח (ואני מתכוון לרכבי שטח אמיתיים ולא כל מיני רכבי פאר, אני לא לוקח אחריות על הובלה לשטח של שום דבר עם פלסטיק ).

מספר חברים , לפי כמה שבעל הרכב מחליט שנוח לנסוע אצלו ברכב (קר בחוץ צפיפות זה טוב ).

ציוד בסיסי ( פק"ל קפה, עזרה ראשונה ועוד כמה שטויות עלי ).

ויכולת התארגנות קצרה , ז"א אומרת שמרגע החלטה תוך חצי שעה שעה יוצאים מהמרכז.

עדיף כמובן שרוב המשתתפים יהיו עם נסיון שטח כזה או אחר , אבל לא מחייב , נווט ונהג עם נסיון זה מספיק.

בכל מקרה הירידה לשטח קצרה מאוד בדרך כלל .

למען ההברה עוד לא תפסתי שיטפון וגם לא יצא לי לצאת לצוד אחד , אני בהחלט חושב שהגיע הזמן שזה יקרה .

נו מי בפנים?

נשוי לשתי חיפושיות 74 1300 האחת ידנית השניה חצי אוטומטית כבר לא חצי אוט' :twisted:.

וגם לסובארו בראט (טנדר ) 81 4X4.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 53
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תמונות שפורסמו בשרשור

היי אומי, יש לי ג'ימני 08 מוגבה 5 ס"מ, פגוש צינורות, צמיגים 50-50 ונסיון (לא רב אבל בכ"ז) בשטח.

אני מאד מאד רוצה לצאת לצייד שטפונות אבל אין לי יכולות להוביל או ידע היכן מותר לעמוד והיכן לא.

יש לי פק"ל קפה ואפשרות להקפצה מיידית עקב נכות ואיני עובד, אני רובץ כל היום מול המחשב.

במידה ומתארגן דבר כזה, אני מוכן לקחת אותך איתי ברכב, יש ברשותי גם קשר נייד בתדרים אמריקאים.

הנייד שלי הוא 0508785552, אור.

אני מחולון :)

אגב, אני לוקח על עצמי את האחריות הבלעדית במקרה של נזק כלשהו לרכב, אז הסר דאגה מליבך.

אור מעבר לדלת, שירותי פריצה לבית ולרכב 24/7

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אומנם לא נסעתי בג'ימני בשטח אבל ממה שיודע לי הוא בהחלט רכב שטח.

לדעתי רכב כזה מתאים למאקסימום שלושה אנשים + ציוד .

לא צריך להיות בוגר הפריז דאקר , אנחנו לא הולכים לחצות שיטפון , וגם לא שום נחל עמוק כי לא עושים את זה כשיש התרעת שיטפונות.

מבחינת הנכות , אתה יכול לנהוג ים המלח חזור + קצת שטח ?

מבחינת חילוצים אתה יכול לעבוד או רק לנהוג ? אם לא אז חייבים אדם שלישי.

אני אהייה איתך בקשר .

אם יש עוד בעלי רכבים תשרשרו , תמיד טוב לצאת בצמד לשטח .

נשוי לשתי חיפושיות 74 1300 האחת ידנית השניה חצי אוטומטית כבר לא חצי אוט' :twisted:.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עכשיו חזרנו מהצייד

נסענו מבירכת צפירה לכיוון דרגות

חבר וחבריו זרמו

צמונה מחבר

_MG_5605.JPG

היו: CJ5, CJ6, סמוראי, גולף קבריו, טראנו, פרוזה, סופה, אונימוג, דיפנדר, דיסקברי

ועכשיו עו דיפנדר.... קשה להיגמל מהרגלים רעים

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יוני , לצערי את הנגלה הזו כבר לא נתפוס , לדעתך גימני כזה יעמוד במסלול הזה ביום שטוף?( במילים אחרות כמה הרכב שלך מוגבה? )

תפסתם משהו מגיע ? או שהגעתם כבר לזרימה של אחרי ?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אומי, ברכב שלי אני מעדיף 2 אנשים (אני מגיע לבד לכן אין לי בעיה לצרף אותך).

יכול לנהוג עד ים המלח וגם אילת עם צריך (רגל שבורה, שמאל, רכב אוטומט).

יכול להתרוצץ מחוץ לרכב ע"מ לקשור אותו לפאשה במידת הצורך.

יש לציין כי מבחינת ציוד חילוץ אני מצויד אך ורק בפאשה אחת :( (ירוקה) ו2 שאקלים + קומפרסור.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

באסה, קיוותי לתפוס את הגל הזה בעודי בדרום ודווקא אתמול חזרתי למרכז.

אם להיות טיפה אופטימיים, אז יש סיכוי שיגיע גל גשם נוסף לאזור הדרום מיום ראשון בערב ועד יום שני. אני מקווה לראות גשם רציני באזור ב"ש והדרום בשני בבוקר ואז לוותר על כמה שיעורים באוניברסיטה ולחתוך לכיוון שדה-בוקר או המכתשים בתקווה לתפוס קצת זרימה.

אני לא עם רכב שטח אלא עם 206 שבקושי מסוגלת לטפס על מדרכות, אבל מקווה שיהיה בסדר. אם מישהו יורד לדרום עם רכב שטח אני כמובן אשמח להצטרף.

מחפש סוזוקי ג'ימני סטיישן 1,600 סמ"ק אוטומט

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא צריך רכב שטח, לפני חזית גשם תרים טלפון לביה"ס שדה בשדה בוקר ותזמין לך חדר ללילה.תשהה שם יומיים ותתפוס את השיטפון בנחל צין במלוא תפארתו ואפילו אתה יכול לרדת אל הערוץ ברגל.

מחפש חלפים יעודיים לאימפרצה סטיישן ניו אייג'.

אשמח לדעת אם מישהוא מכיר אחת בפירוקיה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אומי, היה איתנו גם גימני שעבר הכל כמו גיבור

האיזור שזרם הוא איזור מדבר יהודה ולא נחלים גדולים, למרות שאין כמו לראות את הפארן זורם:-)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יוני, היו לג'ימני שנסע אתכם שיפורים ? אם כן איזה ? שנדע איפה אני עומד.

(זה רכב שכל שיפור קטן בו משמעותי מאוד)

תודה :)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אור, יש לך את אחד הרכבים העבירים ביותר במצבם הסטנדרטי- תלמד להכיר אותו וסע לשלום

הגימיני שהצטרף אלינו היה סטנדרטי לחלוטין ולא ממוגן ועדין עם נהיגה נכונה הצליח לעבור הכל (כולל ירידה של עוזי)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

היי יוני אני מכיר את הרכב מצויין, אני ירדתי איתו את ורדית במצב מקורי, היום אני כבר קצת משודרג :)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

טוב, כמו שתמיד קורה עם מרפי, בדרום לא ירדה היום אפילו טיפה של גשם :?

אבל התחזית לשבוע הבא מדברת על סופה רצינית שמתקרבת לאזור בשישי-שבת הבאים, עם גשמים רציניים מהגולן ועד הנגב, מה שאומר שיש סיכוי יותר מסביר שיהיו שטפונות נוספים והפעם גם בנחלי הנגב ולא רק בנחלי מדבר יהודה (צין, פארן ושות').

מחפש סוזוקי ג'ימני סטיישן 1,600 סמ"ק אוטומט

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יאללה מי הצידים לסופש הקרוב?

בא לי לראות את הפארן זורם...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 4803 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...