Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

פוליש בעזרת מלטשת אורביטלית - האם אפשרי?

Ctzvi
שימו לב! השרשור הזה בן 5528 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום רב

הרכב שלי נמצא ברשותי כשנה. למרות שאני מקפיד לשטוף אותו ולבצע טיפולים בווקס ישנן עדיין שתי בעיות - הנקודות השחורות המוכרות וסימני שריטה מעגליים בכל מקום, כתוצאה מניקוי לא נכון של הרכב בעבר.

יש לי בעבודה מלטשת אורביטלית.

חשבתי לרכוש פדים מבד אשר מתאימים למכשיר ולהשתמש בהם בצירוף משחת פוליש לניקיון יסודי של הרכב.

רציתי לדעת האם זהו הליך מקובל, או שמא זוהי פעולה אגרסיבית מדי, אשר עלולה לגרום לנזקים.

תודה,

צביקי

Ford Fiesta Ambiente 2012

Ford Focus Active Tourer  2020

Magenta Workshop

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני לא יודע בדיוק מה זה "מלטשת אורביטלית" אבל אני יודע שאם מלטשת זה אפשרי לעשות מה שכן צריך לדעת לעבוד איתה ברגש כי בקלות אפשר להוריד יותר מדי מהצבע ולהגיע לפח.

אם אין לך ניסיון בזה אולי עדיף שתעשה פוליש בעזרת הידיים זה נראה לי יותר בטוח.

בברכה שמעון.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הנה דוגמא למלטשת אורביטלית (ככה קוראים לזה אצלי בסטודיו, אולי יש לזה שמות אחרים גם).

נסיון עם המכשיר יש לי מעל ומעבר.

אני לא הולך להשתמש חס וחלילה בניירות ליטוש, אלא בפד מיוחד מבד שנצמד למכשיר.

עריכה:

כנראה שקוראים למכשיר מלטשת אקצנטרית.

Magenta Workshop

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

המלטשת שיש לך בעבודה זו מלטשת רוטטת עבדתי אם כזאת לא מעט פעמים נראה לי שלא צריכה להיות בעיה רק תיהיה זהיר איתה כדי לא להוריד יותר מדי צבע מהרכב. יש לפעמים נקודות שחורות שלא ניתן לתקן אותם על ידי פוליש על על ידי פחחות וצבע.

ידוע לי גם שיש פדים מבד למלטשת הזאת אני עבדתי עם כאלה.

בברכה שמעון.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הבעיה היחידה עם המלטשת הפניאומטית הזאת (בקישור הראשון) היא שמירה על סל"ד מתאים, במלטשות החשמליות ישנו בקר שקובע את המהירות אך כאן מדובר על רגישות המשתמש.

דבר נוסף הוא הסל"ד המקסימלי של המלטשת הזו. במלטשות לרכב בד"כ עובדים על כ-2000 סל"ד, אין לי מושג מה הסל"ד המקסימלי של הפניאומטית.

שים לב לחומר הפוליש שאתה בוחר, אם מדובר על צבע מטאלי הזהר משימוש בפוליש שאינו ייעודי לצבע שכזה.

כמובן, אל תשכח למרוח ווקס מיד לאחר ביצוע הפוליש.

Morel Dotech + MT22 - JBL 75.4 - Hertz ES250

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש לי בסטודיו מכשיר חשמלי של dewalt שניתן לקבוע בו את המהירות, אני אשתמש בו.

מדובר בצבע לבן רגיל (קליאו B שנת 99 אם זה משנה).

האם rubbing compound מבית no7 הוא חומר שמתאים למלאכה?

אני מתכוון לבצע ווקס בתוספת פיגמנט לאחר הפוליש.

תודה רבה,

צביקי

Magenta Workshop

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש בפורום אוף טופיק שרשור שעוסק בזה. שם היה מדובר על שימוש בדיסק אם אני זוכר נכון.

בכל מקרה דובר שם על מהירויות ושיקולים שונים. כדאי לך למצוא אותו ולעיין בו.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא להשתמש במלטשת אקסצנטרית. אתה יוצר תנועה על מקום קטן מאוד ועלול לשחוק את הצבע.

יש להשתמש בדיסק ייעודי לעבודות וקס/פוליש, בעל מהירות סיבוב נמוכה יחסית ושטח פנים גדול.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 5528 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...