Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

מהו הרכב הכי מודרני שניתן לרכוש ב8k? [מתלבט בין פליסיה לפונטו]

dj_dani
שימו לב! השרשור הזה בן 5545 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

בינתיים יש לי התלבטויות רבות לגבי רכישת רכב ב8k.

אחרי הרבה קריאה בפורום הבנתי שרכב זה "מותרות" והחלטתי שאני מוכן להשקיע בזה כסף.

כן אני יודע צריך למצוא רכב שמור ואני אכן יחפש אחד כזה.

אני לא מבקש רכב בעל נפח מנוע גדול, אבל לא קטן מידי, בכל זאת אני גר בחיפה ולא חסרות עליות.

1.3-1.4 יעשה את העבודה אני מאמין.

בינתיים ראיתי המון רכבים בתקציב, רובם מיושנים כמו הג'אסטי השרייד והאונו, וחלקם "מודרניים" יותר בכל הקשור לאיכות הרכבה והנדסת אנוש.

מכיוון שאני מדבר על איכות הרכבה צרפתיות כמו zx קליאו 205 לא באים בחשבון, נוחים נוחים אבל מתפרקים (למרות שאני מדבר לא בתור נהג אלא בתור נוסע).

בינתיים יש שני מכוניות "מודרניות" שייכנסו לי בתקציב, ויש אופציה למצוא אותם במצב שמור ולא מה שנקרא "מחיר מציאה".

סקודה פליסיה 1.3 glxi, נראה לי רכב די כבד לעומת נפח המנוע, האם זה כך? מודל 97.

פיאט פונטו 1.3, הדגמים ה"מפוארים" כמו xtz או hsd לא ייכנסו בתקציב, אבל הדגמים הפשוטים יותר שווים את ההשקעה? מודל 97.

אני מדבר על דגמים ידניים.

כמה שאלות שמעניינות אותי:

1. הפונטו היא הזרקה או שרק דגמים מסויימים?

2. יש הבדל בין קרבורטור להזרקה בכל הנושא של צריכת דלק ועלות תיקונים?

3. האם יש בעיות נפוצות ברכבים האלה שכדי לדעת עליהם?

4. בכל הקשור למציאת חלפים וטיפולים, יש הבדל בין השניים, והאם או משמעותי?

5. לא מצאתי נתונים לגבי הפליסיה, כמה כ"ס ובמה היא מאובזרת?

6. נוחות ומרווח פנימי שיספיק ל3 אנשים (נהג חדש:-P) מי תספק את הסחורה?

7. בכללי על מה אתם ממליצים, ואתם מוזמנים להוסיף רכבים לרשימה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 41
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

לא יודע על איזו איכות הרכבה אתה מדבר אבל בכל אופן , כשקונים רכב ישן בתקציב הזה עדיף לשאוף לנפח מנוע גדול יותר,כך הבלאי נמוך יותר במיוחד בשנות הייצור שציינת . אם אתה כבר נעול על הסכום שציינת ועל הרכבים שציינת הייתי אומר לך ללכת על הסקודה,אם אתה פתוח להצעות תאסוף עוד איזה4 5 אלף ויהיו לך אופציות טובות יותר(בשנתון נמוך יותר אומנם) יפניות למינהם.

Gn'f'R

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נפח מנוע גדול יותר יתבטא בצריכת דלק גבוהה יותר ועלות ביטוח גבוהה יותר.

כמו שאמרתי 1.3 יתאים לעבודה, שהיא כמובן נסיעות בתוך חיפה לא ארוכות משהו כמה שעה וחצי שעתיים ביום.

באיכות הרכבה אני מתכוון שתוכל לראות רבות בפורום על בעלי רכב צרפתי ישן כמו 205 או קליאו שהוציאו חלק כלשהו על מנת להתקן או לנקות והחלק פשוט התפורר או שפשוט נשבר, וגם מניסיון במושב אחורי של כמה צרפתיות בכל במפר שומעים רישרושים של הפלסטיק, אני לעומת זאת מחפשת איכות הרכבה טובה ו"שקטה".

עוד משהו, לאסוף סכום כזה ייקח זמן, ואני די רוצה רכב כרגע.

אני צריך רכב שישמש אותי לתקופה של שנה פחות או יותר ואם הוא יראה אמינות אותי אפילו אני יישאר איתו, תלוי ברכב ספציפי.

דרך אגב לא ציינת אפילו למה המלצת על הסקודה, אשמח אם תפרט.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נפח גדול לא אומר צריכה גבוהה של דלק-מנוע גדול יותר מתאמץ פחות בעליות וכד במיוחד בעיר כמו חיפה. לא אמרתי לך לקנות נפח 3800 או משהו דומה אלא לחשוב יותר בטווחים של עד 2000 שבעיניי זה לגיטימי .אבל אתה יודע...איש איש וההעדפות שלו... לא שמעתי רעות על הסקודה משמע רכב לא רע.. יותר חשוב מסוג הרכב שאתה רוכש הוא האדם ממנו אתה רוכש ואיך הרכב טופל במרוצת השנים.אים אתה בסטייל הזה של הרכבים הסוויפט הקטנות גם לא רעות... ואם זה רק לשנה אז וואלה גם קורקינט חשמלי עושה תעבודה...

Gn'f'R

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בינתיים יש לי התלבטויות רבות לגבי רכישת רכב ב8k.

אחרי הרבה קריאה בפורום הבנתי שרכב זה "מותרות" והחלטתי שאני מוכן להשקיע בזה כסף.

כן אני יודע צריך למצוא רכב שמור ואני אכן יחפש אחד כזה.

אני לא מבקש רכב בעל נפח מנוע גדול, אבל לא קטן מידי, בכל זאת אני גר בחיפה ולא חסרות עליות.

1.3-1.4 יעשה את העבודה אני מאמין.

בינתיים ראיתי המון רכבים בתקציב, רובם מיושנים כמו הג'אסטי השרייד והאונו, וחלקם "מודרניים" יותר בכל הקשור לאיכות הרכבה והנדסת אנוש.

מכיוון שאני מדבר על איכות הרכבה צרפתיות כמו zx קליאו 205 לא באים בחשבון, נוחים נוחים אבל מתפרקים (למרות שאני מדבר לא בתור נהג אלא בתור נוסע).

בינתיים יש שני מכוניות "מודרניות" שייכנסו לי בתקציב, ויש אופציה למצוא אותם במצב שמור ולא מה שנקרא "מחיר מציאה".

סקודה פליסיה 1.3 glxi, נראה לי רכב די כבד לעומת נפח המנוע, האם זה כך? מודל 97.

פיאט פונטו 1.3, הדגמים ה"מפוארים" כמו xtz או hsd לא ייכנסו בתקציב, אבל הדגמים הפשוטים יותר שווים את ההשקעה? מודל 97.

אני מדבר על דגמים ידניים.

כמה שאלות שמעניינות אותי:

1. הפונטו היא הזרקה או שרק דגמים מסויימים?

2. יש הבדל בין קרבורטור להזרקה בכל הנושא של צריכת דלק ועלות תיקונים?

3. האם יש בעיות נפוצות ברכבים האלה שכדי לדעת עליהם?

4. בכל הקשור למציאת חלפים וטיפולים, יש הבדל בין השניים, והאם או משמעותי?

5. לא מצאתי נתונים לגבי הפליסיה, כמה כ"ס ובמה היא מאובזרת?

6. נוחות ומרווח פנימי שיספיק ל3 אנשים (נהג חדש:-P) מי תספק את הסחורה?

7. בכללי על מה אתם ממליצים, ואתם מוזמנים להוסיף רכבים לרשימה.

אופל אסטרה או קדט עם קרבורטור,תחסוך גם את בדיקות הגזים הטורדניות,ותחסוך כסף על טיפולים,שתיהן מכוניות אמינות מאוד,חפש אחת שמורה,מובטחת לך הנאה.

בדוק היטב לפני הקנייה,עדיף עם טסט לשנה מה שמכיח ברוב המקרים(לא כולם) שהרכב תקין בטיחותית.

אני אישית מעדיף זאת על כל פיאט.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

פונטו היא מוזרקת.

עם פליסיה אין לי נסיון, אבל פונטו בהחלט מומלצת. נוחה, אמינה, זריזה.

לרכב תקין אין שום בעיה לעבור את בדיקות הגזים הטורדניות, שלעומתן אין לו צורך באישורי בלמים טורדניים:-D.

'אבל אותי לא מעניין מה שיכנס. אותי מעניין מה שיצא..'

אלטמן.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני אציע לך משהו מעט שונה.

לא מזמן חבר שלי קנה מציאה- פורד מונדיאו 1800 ידנית שנוסעת ונראית מצויין ב-3000 שח :shock:

רק לפתוח את הסאנרוף ולהנות מהנסיעה.

רכב מעולה ששווה בדיקה שגם יותר יתאים לעליות המדוברות.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני אציע לך משהו מעט שונה.

לא מזמן חבר שלי קנה מציאה- פורד מונדיאו 1800 ידנית שנוסעת ונראית מצויין ב-3000 שח :shock:

רק לפתוח את הסאנרוף ולהנות מהנסיעה.

רכב מעולה ששווה בדיקה שגם יותר יתאים לעליות המדוברות.

למה אתה מתאכזר אליו ???????????????

הוא ישים במונדאו 3000 ויגמור עם 20000

לא חאראם ?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

פונטו היא מוזרקת.

עם פליסיה אין לי נסיון, אבל פונטו בהחלט מומלצת. נוחה, אמינה, זריזה.

לרכב תקין אין שום בעיה לעבור את בדיקות הגזים הטורדניות, שלעומתן אין לו צורך באישורי בלמים טורדניים:-D.

ומה עם חיישן פה,וחיישן שם,והלמדה,והרגש...מקלפים את הציבור עם הגימיקים הללו,לאט אבל בטוח.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני לא חושב שאני יזדקק למרווח של הקדט או האסטרה, ובכלל אני בחור צעיר והרכב הזה לא שיא היופי.

נפח גדול יותר אכן יתבטא בביטוח, ואני נהג חדש.

הגבול מבחינתי זה 1.6 אני לא חושב שצריך יותר מזה, ודרך אגב ראיתי לא מעט רכבים כמו ג'אסטי ושרייד עולות את העליות, אומנם לא הכי במהירות אבל מה שבטוח הם עקפו את האוטובוס שהייתי בו:-) (ולא הוא לא עצר בתחנה).

לגבי תקופת האחזקה, הרכב ישמש כעיקרון בלבד לשנה אולי קצת יותר, תלוי איפה אני ישרת בצה"ל ואם ישתלם להחזיק ואם הרכב יפגין אמינות.

אני די נעול על הפליסיה, רק חסרים לי נתונים של איבזור וכ"ס וחוות דעת של מישהו שנהג בה.

לגבי המונדאו ופורדים בכללי, אני רואה שלא תהיה בעיה למצוא פיאסטה או מונדאו או אסקורט בתקציב, יש סיבה שהמחיר שלהם בריצפה? ואיך איכות ההרכבה כמובן, אין לי בכלל ניסיון על פורד, אמינות מוסכים, מה אתם יכולים לספר?

נ.ב, קשה למצוא מונדאו ידנית, ביד 2 מפורסמות רק שתיים ידניות והם לא הכי שמורות.

אבל מה שכן, אשמח לקבל מידע על האסקורט 1.6

ועוד משהו, דיברתם על הטסט, קראתי הרבה בפורום שרכבים מתחת למודל מסויים ובעל מנוע בתוצרת מסויימת צריך לעבור בדיקות מחמירות של עשן ובלמים ומשהו על ממיר קטליטי.

כמה שאלות, על איזה מודלים ומנועים האמור מתכוון?

ומה זה ממיר קטליטי?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

למה אתה מתאכזר אליו ???????????????

הוא ישים במונדאו 3000 ויגמור עם 20000

לא חאראם ?

אתה מדבר מניסיון, או שאתה סתם זורק שטויות באוויר?

אתה חושב שהייתי ממליץ על המונדיאו אם האקזמפלר של חברי היה עושה לו צרות? כרגע הוא מרוצה עד הגג, הוא קנה רכב שמור.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בסדר, ניראה אותך מכייף עם סקודה פליסיה 1.3.

אתה מדבר שטויות בחור.

אני קונה רכב ישן, לא הכי מאובזר ולא הכי חזק.

תהיה בטוח שהעובדה שתהיה לי רכב זה דבר ראשון כיף, ואני לא בטוח שכל מי שרכש רכב ראשון התחיל אם איזה רכב שנת 09.

אני מודע למה הרכב פחות או יותר מסוגל ואני לא מתכנן לעשות איתו פתיחות או משהו כזה אם זה נקרא אצלך כיף.

ניידות בלבד.

וכמו שאמרתי, מונדאו ידנית נדירה והנפח די גדול עליי כמו שאומרים.

אבל מה כן אני מעוניין בחוות דעת לגבי האסקורט 1.6 ותשובות לשאלות ששאלתי למעלה עם זה לא קשה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אתה מדבר מניסיון, או שאתה סתם זורק שטויות באוויר?

אתה חושב שהייתי ממליץ על המונדיאו אם האקזמפלר של חברי היה עושה לו צרות? כרגע הוא מרוצה עד הגג, הוא קנה רכב שמור.

מנסיון

למזלי הצלחתי להתפטר מהרעה החולה הזו

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 5545 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...