Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

הפעלת מנוע בזמן ריקון שמן גיר אוטומט

jossef
שימו לב! השרשור הזה בן 5556 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום לכולם

כידוע בזמן ריקון שמן גיר נשארים כמה ליטרים טובים של שמן ישן בתוך המערכת ובממיר ממומנט, ובכדי לרוקנם יש למלא שמן חדש ושוב לרוקן עד שכל השמן הישן כביכול יוצא החוצה.

שאלתי היא האם ניתן להניע את המנוע לכמה שניות בלבד על מנת שהמניפות בממיר יזרימו את השמן שבתוכם לקרטר מבלי לעשות נזק? (כמובן ההנעה היא לכמה שניות בלבד), ואם גם זה יכול להזיק , מהי הדרך לבצע החלפה מלאה של השמן ?

תודה יוסי

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 31
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תמונות שפורסמו בשרשור

אני לא ממליץ לנהוג כך.

גם בסרק יש אספקת שמן למסבים

וכידוע גם בטורק יש מסב קלאטץ' חד כיווני SPRAG

וגם בגיר יש מסבי סיכות עדינים.

יש מכשיר ייעודי

BG Big Dawg® II

Power Flush and Fluid Exchange SystemThe BG Big Dawg® II Power Flush and Fluid Exchange System is the most effective and efficient service for extending transmission life. From small passenger cars to medium capacity, heavy duty vehicles, the BG Big Dawg® II can service all automatic transmissions up through 42 quart (40 Liter) capacity in as little as 2 minutes. The fluid exchange is fully automatic and requires no monitoring during use. When the exchange is complete, the system simply goes into bypass mode. The only power required to operate the system is the vehicle’s transmission pump, making the system truly portable and simple to hook up.

The BG Big Dawg® II is designed to be used with BG Quick Clean for Automatic Transmissions, Part No. 106, which is added to the transmission fluid just before servicing to remove deposits from the valve body, filter screen and other transmission components. After the BG Big Dawg® II has thoroughly flushed the transmission and replaced used fluid with new‚ BG ATC Plus‚ Part No. 310, is added to extend the effective life of the transmission fluid. The special antioxidants in BG ATC Plus prevent harmful gum and varnish deposits from forming inside the transmission. Part No. PF19Part No. PF19

קישור לקרדיט

http://www.bgprod.com/products/transmission.html

תגולל עד למטה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

התשובה הקודמת נכונה

a2954

אני לא ממליץ לנהוג כך.

גם בסרק יש אספקת שמן למסבים

וכידוע גם בטורק יש מסב קלאטץ' חד כיווני SPRAG

וגם בגיר יש מסבי סיכות עדינים.

ההחלפה היעילה ביותר , עם מכונה השואבת את הנוזל ממסרה ( שמן ) הישן - ולמלא נוזל חדש .

- כמובן סוג נוזל הממסרה - לפי הוראות היצרן - חשוב מאוד -

אפשרויות נוספות -

ריקון הנוזל מאגן הממסרה האוטומטית כ 60% , ואחרי כמה ימים , החלפה נוספת .

או

החלפה חלקית - ריקון אגן הממסרה , ומילוי נוזל חדש , בחצי מזמן הטיפול הנדרש לפי ההוראות

אם הדרישה - כל 90,000 ק"מ או 5 שנים - להחליף חלקית כל כ 40,000 ק"מ או 3 שנים .

הטוב ביותר - לבדוק עם שרות לקוחות היבואן - או מוסך מורשה , האמין עלייך .

אייל .

עצמאי בשטח - 1 מטר מהצד.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שומו שמים נשאר עוד שמן משומש לאחר הריקון ...אז מה ?.

אל תהיה קטולי יותר מהאפיפיור. בצע טיפול רגין קונבנציונלי ואל תדאג !

איש באר שבע שמאוד אוהב אותכם

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שלום רב

לגבי ריקון שמן גיר אוטומט ע"י פתיחת בורג קרטר ( אים יש בכלל מכיוון שיש גירים שבכלל אין להם בורג קרטר ).

ראשית בפתיחת בורג הריקון נשפך מהגיר בין 2 ל3 ליטר בלבד ולמעשה בגירים אוטומטים יש בין 7.8 ל12 ליטר שמן ( לפי סוג הגיר )

שנית יש כמה סוגי שמן ממסרות אוטומטיות (לדוגמא חלקם מבוססים על אלכוהל ) אז מאד כדאי לדעת מה יש בגיר ולא ליצור ראקציות מסוגי שמנים לא זהים .

לסיכום : פעם היו מחליפים שמן עים מה שיש . מומלץ לעבוד על פי הוראות היצרן ולא לעשות ניסוי וטעיה ( התיקון של הטעויות עולה המון כסף ).

לגבי הנושא של האים להחליף שמן גיר או לא הדעות הם מגוונות והסיבה לכך שלדוגמא שמן גיר שבנוי על מרכיב של אלכוהל ולא הוחלף תקופה לא מבוטלת סביר שהאלכוהל התנדף והשמן נהיה יותר סמיך ( גם בגלל העיסה של הקלאצים שנשחקו ) ואז אים מבצעים החלפת שמן גיר לחדש . שמן הגיר החדש הוא יהיה יותר דליל ודבר זה יכול ליצור להחלקה ואיבוד לחץ.ישנם רכבים שהוראות היצרן הם לבצע ויסות ( עים המחשב ) לאחר החלפת שמן גיר (לדוגמא קריזלר )

אני יכול לומר שאצלי לא נתקלתי אף לא פעם אחת שגיר נהרס לאחר החלפת שמן אך שמעתי על כך רבות ממוסכים ואני יודע שמוסכים מורשים מחתימים את הלקוחות לפני החלפת שמן גיר .

בברכה זיסו יוסי- מוסך זיסו

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שומו שמים נשאר עוד שמן משומש לאחר הריקון ...אז מה ?.

אל תהיה קטולי יותר מהאפיפיור. בצע טיפול רגין קונבנציונלי ואל תדאג !

זה לא שנשאר 100 גרם שמן....כמות גדולה מאד נשארת ברדיאטור שמן (למי שיש) ובטורק, לכן מומלץ אחרי חודש להחליף שוב כדי לדלל את הכמות של השמן הישן.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בלי קשר לשמן שנשאר בקולר אז מומלץ לשטוף את הקולר עם כל החלפת שמן.

אם כבר עובדים בשיטה של החלפה דרך פקק ריקון אז נסיעה של מספר דקות ואז ריקון נוסף תעשה את העבודה. אין צורך בנסיעה של ימים ושבועות ע"מ לבצע החלפה זו. הצירקולצייה בין יציאת השמן וכניסתו עושה את העבודה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שלום רב

אני יכול לספר לכם שבכול הרכבים שלי ( כמובן שאני מדבר על התקופה שלא היתה לי מכונת שטיפת גירים ) הייתי מפרק לגמרי את הקרטר +מחליף מסנן + ניקוי קרטר ומגנטים וממלא שמן חדש ( סנטטי ) ומבצע נסיעה של כמה דקות ושוב מחליף שמן גיר . כלומר הייתי מחליף 3 פעמים את השמן ( כמו הצעתו של דניסאן בהודעה הנ"ל ) ואז הסבירות שהחלפתי את רוב השמן היא גבוהה

בברכה זיסו יוסי -מוסך זיסו

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא מצפים מהפורום הזה להיות בי"ס אלא לשתף מידע (גם אישי) . כמו זה למשל:

http://au.geocities.com/OZBRICK850/atfflushmethod.html

אם יש מישהוא שניסה את השיטה, שידווח.

בסיס שיתוף המידע תלוי באנשים ובידע שלהם, מן הסתם תיבה אוטו' היא לא מכלול שכל חובבן מתעסק איתו בניגוד לשאר הפרוייקטים שישנם כאן ולכן המידע הקיים הוא יחסית דל. בפורום TT יש דיונים יותר לעומק על תיבות אוטומטיות בהקשרים מקצועיים כמובן.

שיטת הפלאשינג הזו מוכרת אך מצריכה 2 או 3 אנשים לבצעה וגם תשומת לב יתרה שכמות הנוזל שנכנס בקצב מספק ושלא יפחת מהמכות שיוצאת. למי שיעשה חיפוש יסודי בפורום גם ימצא הסבר בעברית איך לבצע זאת בצוהר נכונה וזהירה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לי הייתה שיטה יותר מקורית לריקון שמן הגיר ביונאי אטוס שלי.

הנחתי לגיר להשאר פתוח ללא האגן למשך כל הלילה, בבוקר באתי ומצאתי שבמשך הלילה נוספה כמות די רצינית לזו שהייתה במיכל האגירה ששמתי מתחת לגיר ומפעם לפעם עוד הוסיף לטפטף שמן למרות שהגיר היה פתוח כבר 12 שעות.

הנחתי לו לעוד כמה שעות ואז סגרתי את האגן.

הוספתי שמן, הנעתי, התחלתי ליסוע וגיליתי שהגיר מחליק והמנוע נשאר בניוטרל ומשתלב ומתנתק בפיתאומיות.

הגיר היה תקין לחלוטין עד להחלפה.

לאחר יום של נסיעות מעצבנות עם החלקות של הגיר החלטתי לבצע שוב החלפת שמן, הבעיה קצת השתפרה אבל המשיכה.

לאחר כמה ימים מורטי עצבים כצעד של יאוש קניתי תוסף לגיר אוטומטי שאינני זוכר את שמו ומילאתי.

להפתעתי התוסף חולל פלאות והתופעה נעלמה והגיר חזר לתפקד כמו שהיה.

עברו כמה חודשים מאז והכל בסדר.

המסקנה שלי היא שאני יותר לא מחליף שמן בתיבת הילוכים אוטומטית. מסתבר שהנזק שיכול להגרם מהחלפת שמן עלול להיות גדול יותר מהנזק של אי החלפת השמן בכלל...

שכל אחד יסיק את המסקנות מהסיפור שלי בעצמו...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

להפתעתי התוסף חולל פלאות והתופעה נעלמה והגיר חזר לתפקד כמו שהיה.

עברו כמה חודשים מאז והכל בסדר.

המסקנה שלי היא שאני יותר לא מחליף שמן בתיבת הילוכים אוטומטית. מסתבר שהנזק שיכול להגרם מהחלפת שמן עלול להיות גדול יותר מהנזק של אי החלפת השמן בכלל...

שכל אחד יסיק את המסקנות מהסיפור שלי בעצמו...

לא ולא - - בהחלפה ההיא , אתה עשיתה את כל הטעויות האפשריות .

לא קראתה את ספר הרכב או מפרט טכני , ולא התקשרתה ליעוץ הטכני של החברה לפני ביצוע הטיפול .

מאחר והייתי שותף לדיון ( אני מצרף את הדיון )

http://www.carsforum.co.il/vb/showthread.php?t=212606

לא בדקתה נכון , ולפי ההוראות את גובה נוזל הממסרה - היה חסר נוזל .

לא בדקתה את סוג נוזל הממסרה הנכון הרשום ומתאים לממסרה .

הוספת התוסף שיפרה את הצמיגות - השאלה אם לאורך זמן :?:

לכן כאשר רוצים לבצע טיפול - רצוי לאסוף מראש את כל הנתונים הנכונים .

אייל .

עצמאי בשטח - 1 מטר מהצד.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יתכן ואתה צודק אבל בכל אופן בהחלפה השניה הוספתי המון שמן וגם לא עזר עד להכנסת התוסף.

יתכן וסוג השמן לא התאים אבל אני לא יודע אם הייתה אמורה להיות לזה השפעה כל כך קיצונית ומיידית, סה"כ נוזל הוא נוזל וגיר אוטומטי עובד על לחץ נוזלים, עד כמה יכול להיות הבדל בצמיגות בין השמן הסטנדטי שהוספתי לשמן של היצרן שתהיה כזאת בעיה?

כך או כך אני לא הולך לשחק עוד עם תיבת ההילוכים האוטומטית הזו ונצמד לכלל "עובד, לא נוגעים".

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לי הייתה שיטה יותר מקורית לריקון שמן הגיר ביונאי אטוס שלי.

הנחתי לגיר להשאר פתוח ללא האגן למשך כל הלילה, בבוקר באתי ומצאתי שבמשך הלילה נוספה כמות די רצינית לזו שהייתה במיכל האגירה ששמתי מתחת לגיר ומפעם לפעם עוד הוסיף לטפטף שמן למרות שהגיר היה פתוח כבר 12 שעות.

הנחתי לו לעוד כמה שעות ואז סגרתי את האגן.

הוספתי שמן, הנעתי, התחלתי ליסוע וגיליתי שהגיר מחליק והמנוע נשאר בניוטרל ומשתלב ומתנתק בפיתאומיות.

הגיר היה תקין לחלוטין עד להחלפה.

כאחד שעזר לשפץ כמה גירים אוטו' ובילה ימים רבים במכון הגירים הוותיק ביותר באזור, של הדוד שלי, עליו אני לא ממליץ בפורום, מסיבות השמורות עמי, אני יכול לומר שלא סוג השמן גרם להחלקה.

התוסף שהוספת, גם הוא לא גרם לתיקון ההחלקה.

ההחלקה נוצרה בגלל שנתת לו להתרוקן במשך של כ-15 שעות.

מה שקרה הוא, שכל המנהרות במוח של הגיר התרוקנו, את מקום השמן תפס אוויר אטמוספרי.

לאחר המילוי, השמן שקלט לתוכו בועות אוויר, לא לחץ מספיק על הסרבו כדי להצמיד את הדסקיות כראוי בכלוב. הסרבו שהוא בוכנה עם רינג מגומי שמקבל לחץ מהסלקטור, בלחץ פחות מהדרוש(בגלל בועות האוויר) על צלחת הדיסקים. המנהרות במוח הם למעשה מערכת סגורה, שבה נוצר לחץ שמן, בדומה למערכת הברקס של האוטו.

רק שבמערכת הברקס יש במשאבות הגלגלים פטמות אוויר, דרכם ניתן לשחרר את האוויר. הסלקטור הוא למעשה בוכנה ארוכה עליה מותקנות גומיות עם קפיץ, שמקבל את הפיקוד/הלחץ מהתקן שנמצא ביציאה האחורית של הגיר, תפקיד ההתקן, להזרים לחץ שמן לסלקטור בהתאם למהירות סיבובי הציר. עוצמת הלחץ נקבעת ע"י כוח צנטרופוגלי, בדומה למשקולות שיש במפלג.

בגירים החדשים יותר עם המחשב, הסלקטור הוחלף לסלואיד שמפוקד אלקטרונית ע"י מחשב הגיר שמקבל מידע לגבי המהירות מחיישן מהירות ובהתאם לכך מחליף הילוכים. ומכאן נגרמות גם רוב הבעיות.

מוסכניקים שאינם בעלי מכון לשיפוץ גיר אוטו', שמחליפים שמן גיר ולאחר מכן, באם הרכב לא זז, נכנסים להלם וקובעים מיד שהגיר הלך, זאת מתוך חוסר ידע, שולחים את הרכב למכון הגירים. מכאן נפוצו השמועות, שמתגלגלות ב"רמה", שהחלפת שמן גיר עלולה להרוס את הגיר. התופעה קוראת גם לאחר שפוץ גיר, כאשר הגיר נקי משמן.

ועכשיו לטיפ. אם היית מסיר את המדיד ונותן למנוע לעבוד מספיק זמן במקום ומידי זמן היית מעביר את ידית ההילוכים הלוך ושוב בין ההילוכים למספר שניות, האוויר היה מתנקז דרך הקרטר לצינורית המדיד ומשם החוצה, הגיר היה חוזר למצבו הרגיל.

מה שכתבתי מתייחס לגיר שהיה תקין לפני החלפת השמן, ולאחוריה כביכול שבק.

'Jcrew, ,הבכת אותי, לא צריך להגזים. מומחה אינו ניכר לפי מס' ההודעות שלו, אלא לפי תוכנן. :-P

דוד.

דוד מזרחי נפטר ועזב אותנו לעולם טוב יותר. יהי זכרו ברוך

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

דוד אתה לגמרי לא בכוון או בעניין!

גם אם היחידה ההידראולית ריקה מנוזל לגמרי (כמו שקיים לאחר שיפוץ מוח), מיד עם הנעת המנוע ובניית לחץ קו במערכת והוזזת ידית ההילוכים לכל המצבים נוזל ממלא את כל המקומות הדרושים ואויר מיד נדחק החוצה מכל הניקוזים. גם כך אין בכל מצב ובכל תעלה תמיד נוזל ולכן איפה שאין שמן בלחץ יכנס גם אויר, זה טבעי ותקין ואינו גורם לתקלה או נזק.

ולמה להסיר את המדיד? לתיבה יש נשם כמו כל מערכת ממסרה או מנוע.

לדעתי החלקה הנגרמת לאחר שיפוץ תיבה מקורה בתהליך BREAK-IN של המצמדים הרטובים או הסרטים ולא אויר במערכת.

אגב הסלקטור זה הבורר הילוכים או בשפה המקצועית "שסתום ידני", והוא קיים בכל תיבה אוטומטית כמעט, בין אם תיבה בעלת פיקוד הידראולי או ממוחשב.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 5556 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

Guest
הנושא הזה נעול לתגובות.

• תוכן חדש...