Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

שברולט אופטרה

bacal
שימו לב! השרשור הזה בן 7396 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

בוקר טוב ושבת שלום.

בעיקבות מבצע המכירות המפורסם בעיתונות, פניתי אתמול לסוכנות UMI והתעניינתי על האופטרה. חיצונית הרכב נראה מרשים מאד. תא הנוסעים מרווח ומכובד. הזמנתי נסיעת מבחן ליום שני הקרוב.

מישהו יכול להתייחס ולחוות דעתו על הרכב?

ידוע לי שאין מדובר ברכב אמריקאי אלא ברכב קוריאני ממוצע. אני בהחלט מוכן לקבל את המגבלות המתבקשול אבל אינני מעוניין לקנות זבל.

מבחינה כלכלית הרכב ממש מתאים לי והוא זול בכ10000 ש"ח ממתחרים אחרים.

אודה מאד להתייחסויות רציניות.

דר' בקאל טומי

אורטופד. :smilecol:

טומי בקאל

אורטופד

תל מונד

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בוקר טוב ושבת שלום.

בעיקבות מבצע המכירות המפורסם בעיתונות, פניתי אתמול לסוכנות UMI והתעניינתי על האופטרה. חיצונית הרכב נראה מרשים מאד. תא הנוסעים מרווח ומכובד. הזמנתי נסיעת מבחן ליום שני הקרוב.

ידוע לי שאין מדובר ברכב אמריקאי אלא ברכב קוריאני ממוצע. אני בהחלט מוכן לקבל את המגבלות המתבקשול אבל אינני מעוניין לקנות זבל.

דר' בקאל טומי

מאותו השיקול בדיוק, קניתי ב 1997 פיאט מריאה חדשה. טויוטה קורולה היתה 10,000 ש"ח יקרה יותר לאותה רמת גימור. היום אין לי ספק שזו היתה טעות.

אין לי דרך לנבא מה יהיה עם האופטורה, והקוריאניות כנראה בכ"ז אמינות יותר מהאיטלקיות (כהכללה גסה) , אבל משיקולי אמינות וסחירות הייתי משקיע את ההפרש וקונה משהו יפני מקביל.

נמרוד

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מנסיון עם האופטרה 1.8 בחודשים האחרונים :

נוח, די חזק (הכל יחסי), התנהגות נייטרלית (לא לצפות למשהו שמתקרב לקורולה\פוקוס), תנוחת נהיגה נמוכה משהו (טוב נו, היאריס ג'יפון עירוני :p ), רועש, איכות הרכבה לא רעה בכלל, די הרבה תאים שימושיים (מקום למשקפיים מעל קורת דלת הנהג... איכות :D ).

במהלך חצי שנה בערך לא חווינו תקלות עם הרכב (איזו אמינות :p ) מעבר לכיוון פרונט שנעשה.

דבר שלילי שצריך להזהר ממנו : אם תיסע עם האופטרה מהר בכביש החוף, יתפוס אותך שוטר :lol:

סה"כ ההתרשמות די חיובית, אבל אני הייתי משקיע את ההפרש (במידה וקיימת היכולת הכלכלית) וקונה יפנית...

:-)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

דבר שלילי שצריך להזהר ממנו : אם תיסע עם האופטרה מהר בכביש החוף, יתפוס אותך שוטר :lol:

אתה מוכן להסביר למה התכוונת ??? כי אני ממש ממש לא הבנתי... למה דווקא עם האופטרה יתפוס אותו שוטר ? דווקא אמרת שהיא רועשת יחסית, אז זה לא שלא מרגישים את המהירות או משהו ? לא ?

ינון.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אתה מוכן להסביר למה התכוונת ??? כי אני ממש ממש לא הבנתי... למה דווקא עם האופטרה יתפוס אותו שוטר ? דווקא אמרת שהיא רועשת יחסית, אז זה לא שלא מרגישים את המהירות או משהו ? לא ?

ינון.

נתפסתי עם האופטרה של אבא שלי על 147 בכביש החוף.

זו הפעם הראשונה שנתפסתי אחרי חמש שנים נקיות מתפיסות (לא מעבירות, מתפיסות...).

המסקנה---> אופטרה=תפיסה. (לא?! :lol: )

:-)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נתפסתי עם האופטרה של אבא שלי על 147 בכביש החוף.

זו הפעם הראשונה שנתפסתי אחרי חמש שנים נקיות מתפיסות (לא מעבירות, מתפיסות...).

המסקנה---> אופטרה=תפיסה. (לא?! :lol: )

בהחלט הגיוני... :D

ינון.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בוקר טוב ושבת שלום.

דר' בקאל טומי

א. אני מסכים עם כל מלה מדבריו של נמרוד.

ב. אם אתה אורטופד ודאי תרגיש שיש סיכוי שתצטרך טיפולים נגד גב כואב אחרי נסיעה ארוכה באופטרה.

ג. ממליץ לך לחזור לאלמרה עליה חשבת לפני כמה שבועות (והתייקרה ב-4000 ש"ח) או לקנות טויטה קורולה (שהיא הרבה יותר נוחה, מהאופטרה ומהאלמרה אבל גם יותר יקרה...)

סקודה יטי 2.0 TDI 4x4 (נמכרה)

וולוו XC40 T3 Momentum

טויוטה יאריס קרוס הברידית

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני גם מסכים עם כל מה שנכתב לעיל. הבעיה - אין לי את התקציב כדי להשלים למתחרות היפניות והאשה רוצה רק רכב חדש. שלא תטעו - הפונטו שירתה ומשרתת אותנו יפה מאד ואנינו מאד מרוצים, אבל האשה רוצה רכב יותר גדול ואתם יודעים מה? מגיע לה.

ההתייקרות של האלמרה היא לא ב 4000 ש"ח אלא בכ 6000 ש"ח מתחילת החודש! בנוסף, גם כל יתר היפניות התייקרו באופן דומה, האופטרה לא.

לגבי נוחות, ישבתי בפנים - הרכב מאד מרווח ונוח וקיבל ציונים טובים בתחום גם בביקורות רכב שקראתי באינטרנט.

מחר אני עושה עליה נסיעת מבחן ואם אתרשם לטובה, ככל הניראה אקנה אותה.

חיצונית וגם בתא הנוסעים, הרכב מאד מאד מרשים.

טומי בקאל

אורטופד

תל מונד

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עוד הצעה אחת... לשיקולך... במידה והשיקול לעבור מפונטו הוא אכן עליה בגודל ובנוחות, ולא דווקא צורך בתיבה אוטומטית, אזי מגאן 2 1600 ידנית עולה רק 3,000 ש"ח יותר, ומציעה הרבה יותר, "דווקא" לנהג המשפחתי (ולא לחובב הספורט המוטורי) - היא מאוד נוחה, מציעה עיצוב פנים נעים ואיכותי, מובילת הקטגוריה בבטיחות, ולמרות שכאמור איננה מכונית נהיגה כמו פוקוס, היא נותנת די שליטה ויכולת דינמית כדי לספק גם את הבטיחות האקטיבית הרצויה. יש לי ניסיון מצויין בחודשים האחרונים עם מגאן 2 אוטומטית. ייתכן שרנו איננה בעלת קרדיט איכות "יפני", אבל גם הקוריאניות ושברולט אינן כאלו, וניסיוני עם מגוון דגמי רנו בשנים האחרונות הוא בסה"כ חיובי מאוד.

ערן | חבר IAROC - הבית לבעלי וחובבי אלפא רומיאו* - נפגשים כל יום שישי בהרצליה פיתוח!

*וגם אבארט :)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ד"ר יקר :!:

הד"ר השני ניסה להניא אותך מלקנות את האופטרה בדיוק מאותן סיבות שהוא מצטער שהוא קנה את המריאה, אני אנסה להביא נתונים שיבהירו שאתה בסה"כ דוחה את תשלום ההפרש למכירה (אם לא יצא יותר...)

בוא נשווה:

דיהו נובירה שנת 2000 S: מחיר כחדשה 92000 ש"ח מחיר היום: 48000 ש"ח

ניסאן אלמרה GXI שנת 2000: מחיר כחדשה 99000 ש"ח מחיר היום: 65000 ש"ח

הבדל של 7000 ש"ח לפני 4 שנים גדל להפרש של 17000 ש"ח כיום, שלא לדבר על הפרשי הטיב בין המכוניות, והעובדה שהדייהו נמכרת באחוזים נכרים מתחת למחירון....

שווה לחשוב על זה :!:

וולוו XC40 T3 Momentum

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ד"ר יקר :!:

הד"ר השני ניסה להניא אותך מלקנות את האופטרה בדיוק מאותן סיבות שהוא מצטער שהוא קנה את המריאה, אני אנסה להביא נתונים שיבהירו שאתה בסה"כ דוחה את תשלום ההפרש למכירה (אם לא יצא יותר...)

בוא נשווה:

דיהו נובירה שנת 2000 S: מחיר כחדשה 92000 ש"ח מחיר היום: 48000 ש"ח

ניסאן אלמרה GXI שנת 2000: מחיר כחדשה 99000 ש"ח מחיר היום: 65000 ש"ח

הבדל של 7000 ש"ח לפני 4 שנים גדל להפרש של 17000 ש"ח כיום, שלא לדבר על הפרשי הטיב בין המכוניות, והעובדה שהדייהו נמכרת באחוזים נכרים מתחת למחירון....

שווה לחשוב על זה :!:

צבי אתה צודק, אבל הדגמים החדשים של דייהו בשם שברולט עשו קפיצת דרך משמעותית וגם בעיתנות המקצועית יש קונצנזוס שהאופטרה גם אם לא מהטובות ראויה לרכישה, אני לא בטוח שהיא תסבול מחוסר ביקוש או תדמית כה גרועה כמו של דייהו לשעבר.

אז ישנה התקדמות וישנו מחיר אטרקטיבי, האופטרה טובה יותר בכל תחום מכל דייהו שאי פעם הייתה, אני לא הייתי פוסל אותה על הסף, אבל גם לא רץ לקנות, ניטראלי, משאיר את השיקולים לקונה וכמו שהוא ציין ישנם גם שיקולים שטחיים (וזה בסדר).

מה שאני כן יכול לומר זה שעם האשראי שנוח שרוב היבואנים נותנים, זו לא בעיה להוסיף 10K אפילו לתקציב, מדובר בתוספת של פחות מ-10% לתקציב המקורי ואכן התמורה וכל מה שמסביב (אמינות יותר מוכחת, שמירת ערך כנראה טובה יותר) יהיו טובים יותר, אם כי לא משמעותית לדעתי או קיצוני כמו הדוגמא שהבאת, שאגב, בזמנו אני בטוח שאיש לא יכול היה לצפות אותה, בטח לא במדוייק.

מילה לסיכום באותו נושא, מבלי לבדוק ובלי שיהיה לי מידע קונקרטי כלשהו, אני מאמין שהביטוח של האלמרה היה יקר יותר, אם אכן זה קח הנה קיזוז מסויים לטובת הדייהו.

ינון.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אז ככה...

הביטוח של האלמרה זול באופן אבסולוטי (פחות מ-3000 ש"ח לשנה לנהג ממוצע)

אחת מנקודות האור של דייהו בעבר היה השירות הטוב שנתנו להם טלקאר.

השירות של UMI ידוע ברדידותו, וגם שמירת הערך של המכוניות הקטנות שלהם

( ראה קורסיקה, טמפסט וקוואליר )

תוסיף לזה את העובדה שתשע מתוך עשר שברולט קוריאניות נמכרות לציי רכב, וקיבלת מתכון בטוח לירידת ערך זוועתית צפויה.

אני אישית לא הייתי מהמר על סוס מת או הייתי משכנע את אשתי שלנסוע באוטו בן חצי-שנה זה לא אסון.

וולוו XC40 T3 Momentum

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אז ככה...

הביטוח של האלמרה זול באופן אבסולוטי (פחות מ-3000 ש"ח לשנה לנהג ממוצע)

אחת מנקודות האור של דייהו בעבר היה השירות הטוב שנתנו להם טלקאר.

השירות של UMI ידוע ברדידותו, וגם שמירת הערך של המכוניות הקטנות שלהם

( ראה קורסיקה, טמפסט וקוואליר )

תוסיף לזה את העובדה שתשע מתוך עשר שברולט קוריאניות נמכרות לציי רכב, וקיבלת מתכון בטוח לירידת ערך זוועתית צפויה.

אני אישית לא הייתי מהמר על סוס מת או הייתי משכנע את אשתי שלנסוע באוטו בן חצי-שנה זה לא אסון.

אם כך אז אני מצטרף לדעתך, ולא ששללתי אותה לחלוטין לפני זה... פשוט לא הייתי נחרץ כמוך.

אגב עם זאת, קניית הרכב לציי רכב מעיד על אמינות לרוב, סעיף חשוב.

ינון.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם כך אז אני מצטרף לדעתך, ולא ששללתי אותה לחלוטין לפני זה... פשוט לא הייתי נחרץ כמוך.

אגב עם זאת, קניית הרכב לציי רכב מעיד על אמינות :?::?: לרוב, סעיף חשוב.

ינון.

בתנאי השוק של היום יש תנאי סף אחד לכניסה לציי רכב והוא מחיר רכישה נמוך

(דבר שמבטיח, אגב, ירידת ערך גבוהה בזמן קצר.)

אין שום דרך לדעת אם אופטרה, אוויאו, ויונט ודומיהם יהיו "אמינים" - ימים יגידו.

וולוו XC40 T3 Momentum

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 7396 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...