Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

נושא שמעניין אותי כבר הרבה זמן - חיבורים אופטיים ברכב

gsi16v
שימו לב! השרשור הזה בן 5542 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

בכל DVD ביתי של שקל תשעים יש יציאה אופטית, למה ברכב אין את זה על כל מכשיר ברמה סבירה ומעלה ?

ועדיין לא נתקלתי במגברים עם כניסה אופטית, בהחלט לא אומר שאין פשוט זה ממש לא נפוץ.

הרי היתרון באיכות סאונד ומניעת רעשים הוא בכלל בסקאלה אחרת מאשר חיווט.

אז למה זה לא נכנס לסטנדארט ?

לתגובה רצינית, ראה את הודעתו של gsi16v.
זה משפט שלא ציפיתי לראות בפורום הזה
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

gsi16v,

למה זה לא נכנס לסטנדרט? כי זה עולה כסף, בוא תנסה אתה לעשות מכשיר בגודל 1DIN שכולל בתוכו ממיר אופטי חשמלי, DAC ברמה, קרוס 3 WAY, אקולייזיר פרמטרי וגרפי, TA, רדיו ועוד ועוד ועוד, תעדכן אותי במחיר שתסיים את שלב ה- Chip Design.

לא חסרים HU עם יציאה ואפילו כניסה אופטית, מכשירי ALPINE מסדרת IVA, מכשירים של CLARION, ואפילו פיוניר עם P9.

לעניין המגברים? עניין ערך סדרת ODR של פיוניר, עולים בהתאם.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לביט 1 גם כן יש כניסה אופטית - אני שוב שוקל רכישה של הHU DVD של סוני שפתחתי עליו פעם ת'רד :?

B4 2010 - ANY-PHONE + MOSCONI AMAS2 + Audsion BitOne + Voce5.1K FullDA + MASSIVEBX4 +HatL1 + Morel CDM880 + Morel Hybrid602 + Micca COVO-S + Audison TH10 + Pioneer TS-X150

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עד כמה שאני יודע זה לא צריך להיות חלק כזה גדול פיזית.(אני מדבר על הכניסה\יציאה אופטית)

היום לכול DVD הכי קטן ממש מיני, יש יציאה אופטית.

באמת מעניין הסיפור הזה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

האם ל-DVD קטן ככל שיהיה יש רדיו? יש קרוס 3 WAY? יש DAC 24BIT? יש TA? יש מגבר פנימי? שלא נדבר בכלל על מתחים של בית מול מתחים של רכב.

איך בדיוק אתם רוצים להפוך את זה לסטנדרט, נראה לך הגיוני שלכל באנדם יהיה פרוססור? או לחילופין HU עם 2\3\4 יציאות אופטיות ומגברים עם כניסה אופטית? הרי ה-HU מוציא סיגנל אופטי אחד, בסופו של דבר צריך להמיר אותו לחשמל ולפצל אותו ל-2\3\4 ערוצים שונים שלכל אחד ואחד מהם צריך עיבוד, צריך פרוססור שימיר את הסיגנל לחשמל ויוציא RCA נפרד לכל ערוץ או לחלופין כבלים אופטים ומגברים אופטים, כל זה מסתכם בלא מעט כסף.

גם אם יהיה לכולם מכשיר עם יציאה אופטית, מה הם יעשו איתה? זה מוציא סיגנל מוזיקה נקי בלי עיבוד בלי כלום, מה הלאה? מי יעשה את העיבוד?

חברים, רכיבים עולים כסף, ככל שיגדלו הצרכנים שיהיו מוכנים לשלם כך ירדו גם המחירים, שלא נדבר בכלל על בעית המקום\חימום\חשמל וכו' וכו'.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לכל DVD שמנגן 5.1 צריך להיות אפשרות לTA לרמקולים זה נובע מהצורך ליצור נקודת מיקום למאזין בגלל חוסר איזון בין הרמקולים הקדמיים לאחוריים - אני לא זוכר שראיתי פעם DVD שאין לו את האופציה של DELAY לרמקולים.

לHU DVD וגם לDVD בעקרון אין הכרח לקרוס אובר מתקדם במיוחד, לרוב זה לפי HPF\LPF ורמקולים קטנים או גדולים, אין ממש משחק עם המתלול של נקודת החיתוך ואין יותר מידי משחק עם נקודות החיתוך עצמן.

ממיר 24 ביט יש היום כמעט בכל יחידה של סוני שעולה מעל ה1500 ש"ח, אני מניח שהדבר גם לא שונה במכשור של קלריון ומתחרים נוספים.

ככה שאם ביציאה אופטית חשקה נפשך - הפתרון הכי זול והכי זמין הוא רכישה של HU שמנגן DVD.

B4 2010 - ANY-PHONE + MOSCONI AMAS2 + Audsion BitOne + Voce5.1K FullDA + MASSIVEBX4 +HatL1 + Morel CDM880 + Morel Hybrid602 + Micca COVO-S + Audison TH10 + Pioneer TS-X150

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני עדיין לא התקנתי אותו...

אני מוכר כי אני הולך על שידרוג ...:lol:

אבל אני חושב שמי שרוצה להוציא סכום לא גדול של כסף עבור יציאה אופטית, זה פתרון מעולה וזול יחסית.(אני מדבר על הצינג'ר)

או DVD חדש של אלפיין כמו הADI 106 (כמו שאני הולך להביא:-P)

אז אני חושב שזה הפתרון הכי טוב\זול שיש,הצינג'ר.

ברור שאם יש לך כמה אלפים טובים בצד, אז עדיף DVD...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 5542 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...