Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

צריך כמה עצות לפני כניסה לשטח.

Nakamichi
שימו לב! השרשור הזה בן 5516 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום לכולם.

אין בעברי יותר מדי ניסיון שטח כנהג.

אני צריך כמה עצות לפני "טבילת האש" שלי.

הרכב הוא טנדר טויוטה היי לקס 4*4 ידני, כמו הישנים שיש למג"ב.

משו כזה:

2001.hilux.jpg

אני רוצה ליסוע איתו קצת בחולות של הסופר לנד.

אז ככה?

1. איזה מצב לשים את הבורר הילוכים? HI או LO?

2. צריך להוריד אוויר בגלגלים נכון? לכמה?

3. בעיקרון הבנתי שאני חייב לשמור על מהירות יחסית גבוהה ע"מ לא לשקוע, נכון?

4. עד כמה זה יהיה נורא אם אני אכנס בפעם הראשונה בלילה?

5. למישהו כאן בא לבוא לחלץ אותי אחרי שאני ככל הנראה ייתקע? :-P

עוד משהו שחשוב שאני אדע?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

1. תתחיל בHI. כל עוד אתה מסתפק בנסיעה רגועה יחסית ולא מנסה לטפס דיונה גבוהה סביר להניח שהוא יעשה עבורך את העבודה. אני לא זוכר אם הלוקרים בהיילקס הם אוטומטיים או לא, אבל אם הם ידניים אל תשכח לשלב אותם אחרת לא תיהיה לך הנעה כפולה.

2. רצוי להוריד אוויר. כמה? כלל האצבע שאני מכיר הוא באזור ה20%.

3. לא הכי נכון, הרי בסופו של דבר תצטרך לעצור להכין קפה או לטבול קצת בים, לא?

4. אני לא הייתי נכנס פעם ראשונה לשטח, לבד, בלילה. גם אם זה רק "לביקור קצר". קח את הזמן, תלמד את הרכב ויכולות השטח שלו (ושלך!), תלמד להכיר את השטח שאתה נכנס אליו וגם אז זה בסימן שאלה.

5. לא אני :lol:

תהנה, היילקס 4X4 הוא אחלה רכב!

מחפש סוזוקי ג'ימני סטיישן 1,600 סמ"ק אוטומט

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עצות בסיסיות מאוד

קצת משחק בהגה עוזר במצבים גבוליים .

זרוק כמה קרשים נטולי מסמרים בארגז , זה טוב לחילוץ עצמי .

על תטוס בחול כי אתה תתהפך מהר מאוד ( לאור נסיונך).

שמור על רציפות נסיעה , תעצור בראשי דיונות או על משטח קשה יחסית .

תתחיל נסיעה עם מעט גז ועזיבת קלאץ' איטית.

סע ביום , יותר סיכוי שיעבור מישהו שיוכל לחלץ אותך , כי בלי נסיון כנראה תשקע מתישהו .

והכי טוב , תמצא מישהו שיודע שיסע איתך ככה תלמד מהר יותר .

תהנה, אחלה רכב לשטח .

אני גם לא אוכל לחלץ אותך , נטול רכב שטח .

נשוי לשתי חיפושיות 74 1300 האחת ידנית השניה חצי אוטומטית כבר לא חצי אוט' :twisted:.

וגם לסובארו בראט (טנדר ) 81 4X4.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

חובה מפתח ונטילים בתא הכפפות

רצועת גרירה חובה

כבלי התנעה

שני מכלי מים 8 ליטר

גלגל חילופי תקין

מגבה תקין

את חפירה קטן

רצ'ט רצועה קטן

ערכת קפה

בלילה ,פנס ראש חובה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עכשיו שמתי לב שכתבת שאתה רוצה לרדת לסופר-לנד.

לדעתי אין יותר מדי מה לעשות שם. סע עוד כמה דקות לאזור פלמחים, הרבה יותר מעניין.

אגב, ציוד החילוץ הכי חשוב הוא סלולרי טעון!

מחפש סוזוקי ג'ימני סטיישן 1,600 סמ"ק אוטומט

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

חובה מפתח ונטילים בתא הכפפות

רצועת גרירה חובה

כבלי התנעה

שני מכלי מים 8 ליטר

גלגל חילופי תקין

מגבה תקין

את חפירה קטן

רצ'ט רצועה קטן

ערכת קפה

בלילה ,פנס ראש חובה

:-o

הוא לא יוצא לפריז-דקאר עד כמה שהבנתי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

את האויר בגלגלים אתה מוריד ל15 psi ,או אם אין ברשותך שעון ,בעזרת מפתח הונטילים אתה מבריג את הונטיל החוצה ונותן לאויר לצאת עד לשמיעת ה"שריקה" ומיד לסגור

הזהר בסיבובים חדים במהירות גבוהה עם לחץ אויר נמוך ,הצמיג עלול לברוח מהחישוק, גם בחישוקי ההיילקס

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קודם כל תודה רבה.

בנוגע ללחץ אוויר - יש תחנת דלק ליד הסופרלנד, אני פשוט יוריד שמה אוויר במכונה.

בנוגע למיקום - הרכב הוא לא שלי, אלא סוג של רכב של העבודה, זמני כזה, וכיוון שאנחנו בד"כ לא מקבלים רכבי 4*4 (אלא אם כן אתם מחשיבים את ה-B4) אז החלטתי לנצל את ההזדמנות.

כיוון שיהיה לי ממש קשה להסביר אחרי שאני אתקע, מה בדיוק חיפשתי בפלמחים אני חושב שאשאר בגבולות הגיזרה שלי שהם איזור ראשל"צ.

אני לא מתכוון לעשות משהו גרנדיוזי, אלא יותר בקטע של - לקבל קצת תחושה של נהיגת שטח.

בנוגע למישהו מיומן שיבוא איתי - היחידי שאני יכול לסמוך עליו שיבוא איתי ולא ילשין עליי לא ממש מבין בשטח אז, נראה מה יהיה :wink:

תאחלו לי בהצלחה (ושלא יפטרו אותי בעקבות כל השטויות שאני עושה :-P)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מבריג את הוינטיל החוצה ???

הרבה יותר פשוט להבריג החוצה את מכסה הפלסטיק השחור המגן על הונטיל, להפוך אותו וללחוץ עם החלק העליון שלו (יש לו בליטה למעלה) על הפין הפנימי של הוינטיל עד שהגלגל ישקע בכ-3 ס"מ.

וחשוב שיהיה לך מדחס (רצוי מתכתי, לא מפלסטיק) כדי שתוכל לנפח את הצמיגים אם תוריד בטעות יותר מדי אויר, או כאשר תצא מהחולות ולא תרצה לחפש תחנת דלק עם מדחס תקין.

ועל מדחס כזה יש גם שעון שבעזרתו תוכל לשחרר אויר ללחץ הרצוי.

טיול נעים.

עד 27.1.2020 אני עסוק

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יורד ב - 3 ס"מ? מאיפה הזיוני שכל האלו? כל צמיג יירד בצורה שונה, יש צמיגים יותר "קשים" שכמעט לא רואים בהם ירידת אוויר. ויש כאלו יותר רכים שישר שמים לב.

תעבוד עם שעון לחץ אוויר, לא עולה הרבה כסף. מפתח ונטילים זה בשביל שיהיה יותר קל להוציא אוויר וגם יותר מהר, אבל יש לשים לב לא להוריד יותר מידי ולא לאבד את הונטיל. כדאי להחזיק כמה ספייר.

Jeep CJ7 Laredo 1982

Suzuki GSXR750 1987

Yamaha Vmax1200 1986

Harley Davidson Sportster XLH 1200 1989

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קודם כל אל תיכנס לחולות של הסופר לנד ישר, הם חולות שבקלי קליות אפשר לשקוע בהם וגם לא לחולות פלמחים,

יש במערב ראשון חולות שהם יותר נוחים לנסיעה שמאוד מומלץ לסוע שם ולקבל ניסיון וידע בסיסי ולדעת גם מה הרכב שלך מסוגל (והטויוטה שלך מסוגלת להרבה...)

יש מועדון של סובארו שטח 4X4 אתה יכול להצטרף אליהם הם נוסעים בשטחים שהם קלים יחסית כי הלאונות 4WD הם לא המילה האחרונה ברכבי שטח, (למרות שיש פוטנציאל גדול לשיפורים), זה יתן לך מושג ובסיס.

אל תעשה טעות שלי , נכנסתי ישר עם הרכב שלי 4X4 ושקעתי תוך חצי מטר, לא היה לי שום ידע בסיסי בנסיעה כזו, ומזל שהיה שם מישהו שחילץ אותי (ולא בגרירה) .

מה שהכי חשוב שתדע מה הרכב שלך מסוגל ,ומה הוא לא מסוגל.

חשוב לשמור על סל"ד קצת גבוה בהילוך נמוך וברגע שאתה מרגיש שאתה שוקע או נתקע פשוט לסובב את ההגה בקצרה ימינה ושמאלה מהר, תוך כדי העלאת הסל"ד, ליסעו על לחץ אוויר מאוד מאוד נמוך כדי לקבל אחיזה,

ברגע שאתה נעמד במקום הרבה יותר קשה לצאת,

דרך אגב אם יש לך דיפרנציאל מוגבל החלקה או נעילות למינהן, זה יקל עלייך מאוד את הנסיעה.

ביצוע תיקוני שפכטל ועבודות צבע בבתים,

פרטים בה"פ .

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא ממליץ להכנס לסופרלנד לבד, יש שם מספיק חולות שאתה יכול לשקוע ולך חפש מי יחלץ אותך.

בעקרון, אם אתה בכ"ז הרפתקן ותעשה שטות אז המספר שלי הוא 0508785552 למקרה שתזדקק לחילוץ.

אם אתה מעוניין להכנס לחיי השטח, דבר איתי אני אדאג לזה.

אור מעבר לדלת, שירותי פריצה לבית ולרכב 24/7

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• 4 שבועות מאוחר יותר ...

היילקס עם צמיגים 31, נעילה אחורית, עם קצת הגבהה, לא יודעת מה זה לשקוע בחול ים, מנסיון.

היילקסים בחולות ים, רק LOW, ויש מספיק הילוכים כדי להגיע למהירות סבירה, לא צריך HIGH.

בחולות ים אסור לתת לצמיגים להתחפר בתחילת הנסיעה, צריך להתחיל לאט, שתהייה אחיזה בחול.

אסור לעשות סיבובים חדים, ויש לעצור באיטיות כדי לא לעשות חורים בחול הרך.

עם צמיגים 31, אני הייתי נוסע בחולות רצינים על לחץ 17PSI.

אבל דיונות היא לא יודעת לעלות, מנוע כ-ו חלש

עם יש לך היילקס מהשנים 98-01, טורבו עם מערכת מכאנית (לא מחשב בקרה) אפשר לשפר את הביצועים בעלות אפסית, עבודה בלבד. להעלות את המהירות הסופית ב10 קמ"ש, ולהגדיל את טווח הפעולה של הטורבו שלמנוע יהיה יותר מומנט.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה לכל המגיבים.

ההילקס לא איתנו מזמן, הוא היה רכב זמני של העבודה לכמה ימים, ורציתי לנצל אותו ע"מ לראות איך החוויה.

כתבתי כאן עוד כמה תגובות, אך מכיוון שהייתי במעקב אז המנהל היה צריך לאשר את הפרסום שלהם, ומשום מה בפורום שטח הוא לא עשה את זה :roll:

בכל מקרה, עכשיו יצאתי מהמעקב, עשיתי נסיעה קצרצרה באיזור הסופרלנד בחושך, היה מאוד נחמד.

תודה לכל המגיבים.

ביום שיהיה רכב שטח יותר זמין אני ינסה יותר.

(יש דיבורים על לנדקרוזר, אבל פעם אחרונה שדיברו על לנדקרוזר קיבלנו במקום סוואנה, אז אני לא יודע )

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 5516 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...