Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

הרכב נשרף והביטוח מסרב לשלם...

bonbon3
שימו לב! השרשור הזה בן 5570 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום רב.

המקרה שקרה הוא כזה..

העמדתי את הרכב שלי(הסובארו ז"ל) ליד הרכב של השכן בחניה שליד ביתי.

מסיבה לא ידועה הרכב של השכן עלה באש ושרף גם את הרכב שלי שעמד צמוד אליו.

הרכב שלי הוגדר טוטאל לוס.

על אף שלשכן יש ביטוח צד גימל,חברת הביטוח של השכן מסרבת לפצות אותי היות שלטענתם השכן לא היה ברכב ולכן אין לו ולא להם כל אחריות בעניין.

מה אתם אומרים על זה? האם יש עילה לתביעה?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קודם כל, מצער לשמוע רכבך נשרף.

איך הרכב של שכנך נשרף, עקב תקלה או עקב הצתה ? האם יש דו"ח של חוקר שריפות ?

למה שלא תעזר בסוכן ביטוח שלך, בשביל מה הוא מקבל פרמיות.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לדעתי סיבת שריפת הרכב של השכן אין נגיעה לחובת הביטוח לשלם על הנזק הישיר אשר נגרם לרכב שלך כתוצאה ישירה משריפת הרכב המבוטח שלהם.

ביטוח צד ג אמור לכסות בדיוק מקרים מעין אילו, ולעניות דעתי הביטוח מנסה את שיטת מצליח שוב.

אני גם נוטה לנחש שמדובר על ביטוח אינטרנטי כזה ואו אחר, כיוון שסוכן ביטוח טוב היה דואג לך לתשלום מלא על הרכב עקב הסיבות המיוחדות הללו..

Hyundai Tucson Prime 2.0– הבחירה של האישה..

Kia Niro Plug In - כי שומרים על הסביבה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כמו שכתבו לך פה, בשביל זה יש לך סוכן ביטוח, פנה אליו, תסביר לו את העניין,תן לו את פרטי פוליסת הביטוח של השכן ותן להם לשבור את הראש בינהם,זה הכל.

במאמר מוסגר, לא אמור לעניין אותך למה נשרף הרכב של השכן,בין אם כתוצאה מהצתה מסיבות כאלה ואחרות או כתוצאה מתקלה כלשהי,השורה התחתונה היא שהרכב שלך נשרף בגלל הרכב שלו,וחברת הביטוח שלו צריכה לשאת בפיצוי שלך.

ניתן לפנות אלי בה"פ לייעוץ בענייני יהלומים ותכשיטים

http://www.sheynjewellery.com.hk

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ספר להם שבדיוק שמת מטען חבלה מתחת לשולחן של מנכ"ל החברה אתמול, אבל אתה מסרב להכיר באחריותך לנזק בגוף וברכוש, כי לא תהיה שם בזמן הפיצוץ. :idea:

הדבר היחיד שחשוב הוא דו"ח מכבי אש, בו יהיה כתוב שהשריפה החלה ברכבו של השכן, וכתוצאה מכך גם רכבך התלקח.

אין לך מה לריב עם חברת הביטוח, צור קשר עם השכן, והודע לו שאם לא יטפל בעניין מול חב' הביטוח, תיאלץ לתבוע אותו.

אם יש לך סוכן ביטוח, פנה גם אליו בבקשת עזרה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

דבר עם הסוכן ביטוח שלך דחוף, אל תשב בחיבוק ידיים. אם הרכב מוגדר כטוטאלוס וזה לא קרה באשמתך אתה אמור לקבל את

מלוא שווי השוק של הרכב בלי בלבולי שכל! לא סתם עשית ביטוח לרכב.

אלעד

:evil:LEON CUPRA 2011 ,GIAC STAGE 1

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ספר להם שבדיוק שמת מטען חבלה מתחת לשולחן של מנכ"ל החברה אתמול, אבל אתה מסרב להכיר באחריותך לנזק בגוף וברכוש, כי לא תהיה שם בזמן הפיצוץ. :idea:

הדבר היחיד שחשוב הוא דו"ח מכבי אש, בו יהיה כתוב שהשריפה החלה ברכבו של השכן, וכתוצאה מכך גם רכבך התלקח.

אין לך מה לריב עם חברת הביטוח, צור קשר עם השכן, והודע לו שאם לא יטפל בעניין מול חב' הביטוח, תיאלץ לתבוע אותו.

מחזק את דבריי שמר, תמיד חברות הביטוח מנסות להתנער, איזה מן תרוץ עלוב זה "השכן לא היה ליד הרכב כשזה קרה"?

תבקש את דוו'ח מכבי האש ומהמשטרה ומדא אם היו שם, בדרך כלל משטרה גם מגיע עקב חשש לארוע פלילי, תפקסס לחברת הביטוח תלחץ תתקשר כל יום אין דבר כזה להתחמק ממך.

תגיד שאתה מפעיל שמאי פרטי ואתה הולך לתבוע אותם על סכום הרכב, הוצאת רכב מושכר בזמן התקופה, אובדן ימי עבודה, וציוד שהיו ברכב שלא תוכל להשיג עוד, כל דבר אפילו אוסף בולים, ותראה שמהר מאוד יגיע אליך שמאי מטעמם ותקבל את מחירון הרכב, וגם על זה אל תתפשר שלא יקזזו וכדומה.

דרך אגב איך זה קרה? האם דיברת עם השכן או משהו?

איזו סובארו יש לך?

הלוגו של רוב מכוניות העל הוא חיית בר. יגואר, למבורגיני, פרארי, רק פג'ו האגדית יש לה אריה, בגלל זה פג'ו בעייני היא מכונית על.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אין רלוונטיות לעובדה שהשכן לא היה ברכבו בזמן השריפה

אם הרכב היה חונה בעליה ומתחיל להתדרדר (שאין אף אחד בתוכו) ופוגע ברכב אחר - ברור שהביטוח של הרכב הפוגע צריך לפצות את הרכב הנפגע.

בנוסף אל תשכח שביטוח צד ג' מוטל על הרכב ולא על הנוהג ברכב - כלומר נזק שנגרם על ידי הרכב ולא על ידי הנהג

אני חושב שחברת הביטוח סתם מנסה את מזלה - "שיטת המצליח"

אגב בנוסף אתה רשאי לתבוע אותם ולבקש ציפוי על כל הנזקים המשניים שלך - נזק לחניה, בזבוז ימי עבודה וכו'

בטוח שיסתדר אבל מקווה שמהר

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קח את דו"ח מכבי האש, שלח מכתב התראה, ואם זה לא עוזר תגיש תביעה (תלוי בשווי הרכב - אולי עדיף תביעות קטנות).

אם אתה רוצה עזרה בעניין פנה בפרטי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני חושב שאנשים לוקים בהבנה מה זאת חברת ביטוח ומי המבוטח.

האחראי הוא השכן. אם יש לו ביטוח או אין לו ביטוח למקרה כזה, זה בינו לבין חברת הביטוח שלו וזה אינטרס שלו שחברת הביטוח שלו תשלם, אחרת הוא יצטרך לשלם מכיסו (בהתאם למידת האחריות שלו למקרה ששריפה פורצת ברכושו, שאין לי מושג מהי).

אפשרות אחרת היא שבעל הרכב שנשרף (פותח השרשור) ייתבע את חברת הביטוח שלו עבור נזקיו (אם יש לו ביטוח), אם הפוליסה שלו מכסה נזק מעיין זה, ושהיא תחליט אם היא תובעת את חברת הביטוח של הצד שכנגד.

uʍop ǝpısdn sı ɹǝʇndɯoɔ ɹnoʎ sıɥʇ pɐǝɹ uɐɔ noʎ ɟı

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אהמ...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

וואו כמה תגובות :-)

אז קודם כל ככה:

מדובר ברכב סובארו לגאסי 92...מחירון סביב ה12.500 ש"ח.

לאחר ששוחחתי עם הסוכן הביטוח שלי מסתבר שזה טיפל בניירת ואף שלח מכתב לביטוח של השכן ובתגובה אלה הגיבו במכתב שכמו שציינתי הם מסרבים לשלם כי בעל האוטו לא היה ברכב ומצוין שם שם הסוכנת שדחתה את התביעה. (אגב מדובר בביטוח הראל למי שרוצה לדעת..)

סיבת השריפה לא ידועה אך מדובר ברכב ישן מאוד והשכן נהג תמיד להשאיר את מכסה המנוע פתוח (אלוהים יודע למה) השכן עצמו הפסיד כי לא היה לו מקיף.

הסוכן שלי שלח לי בצורה מסודרת את כל המסמכים,צילומים,הערכת שמאי ובנוסף היא צירף לי טופס הגשה לתביעות קטנות.

השאלה שלי אם לנסות קודם את מה שחלקכם הציעו-לשלוח להם מכתב + דו"ח מכבי אש ומשטרה שבו אני כביכול "מאיים" עליהם או שאני סתם טוחן מים ועדיף כבר ללכת על תביעות קטנות? האם בכלל כדאי לי לתבוע את השכן ישירות?

ממש תודה חברה על כל העזרה אין כמוכם.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני יודע שכאשר לחבר נשרף הרכב כתוצאה מהצתה של קטנוע+רכב שעמד ליד, הוא קיבל את כל הכסף מחברת הביטוח של אותו אחד.

לדעתי זו שיטת "מצליח".

בהצלחה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני חושב שאנשים לוקים בהבנה מה זאת חברת ביטוח ומי המבוטח.

האחראי הוא השכן. אם יש לו ביטוח או אין לו ביטוח למקרה כזה, זה בינו לבין חברת הביטוח שלו וזה אינטרס שלו שחברת הביטוח שלו תשלם, אחרת הוא יצטרך לשלם מכיסו (בהתאם למידת האחריות שלו למקרה ששריפה פורצת ברכושו, שאין לי מושג מהי).

אפשרות אחרת היא שבעל הרכב שנשרף (פותח השרשור) ייתבע את חברת הביטוח שלו עבור נזקיו (אם יש לו ביטוח), אם הפוליסה שלו מכסה נזק מעיין זה, ושהיא תחליט אם היא תובעת את חברת הביטוח של הצד שכנגד.

נכון אבל חשוב להזכיר שאם הוא תובע את חברת הביטוח שלו , לא מדנה אם הם יוציאו מהחברה השנייה כסף או לא , אבל זו נחשבת תביעה והפרמייה שלו תעלה בשנה הבאה .

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 5570 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...