Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

התחדשתי בסקודה פאביה החדשה - קצת רשמים

Ron Poh
שימו לב! השרשור הזה בן 5573 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

נתקלתי בסיקור הנפלא של stio

http://www.carsforum.co.il/vb/showthread.php?t=238735&highlight=%D7%A1%D7%A7%D7%95%D7%93%D7%94+%D7%A4%D7%90%D7%91%D7%99%D7%94

לכן אני השתדל להצמד למבנה המאוד נוח וברור של הסיקור שלו.

וגם לתת את הדעה שלי

חלק א'- הקדמה:

את הפאביה שחררתי מבית סקודה, בבני ברק.

בזמן המסירה מד האוץ עמד על 14 ק"מ ( מעניין איך הם מספקים את הרכב עם 14 ק"מ לכולם :wink: ).

מערך השחרור מאורגן ומסודר, קבענו מראש את הזמן שאני מגיע לקבל את הרכב.

בשעה היעודה הגעתי והרכב חיכה לי במבנה מיוחד שמחולק לשניים, חציו משרד שבו ישבנו וקבלתי מסמכים חתמתי וכיו"ב, וחציו השני רחבה שבו חיכה לי הרכב.

לאחר החתימות נגשנו לרכב וקבלתי הסבר ממצה על הרכב, מיקום מתגים, תפעול רדיו, אימבוליזר ועוד.

התרשמתי מאוד לטובה, ממש ציון 10 לצמפיון.

חלק ב'- מנוע, דגם, סוג גיר וצבע:

הרכב הוזמן בגרסת ה- SPORT, בצבע כחול מטאלי + גג לב.

לאחר שנים רבות מאוד של נהיגה ברכבים לבנים או כסופים החלטתי שאני רוצה קצת צבע (אני עדיין לא מוכן לקחת צבע כתום, שהוא נראה נפלא כדרך אגב)

תיבת ההילוכים שלקחתי היא ידנית. לאחר שלוש שנים שבהם נהגתי על גיר אוטמטי איזה כיף היה לחזור לגיר רגיל, ממש חצי ז** (יש פה ילדים קטנים?)

מכיון שהרכב עדיין בהרצה ואני קצת יקה (יהודי קשה הבנה)אני לא מנצל את כל טווח ההילוכים, אך יש לציין שהרכב מתמסר בקלות, דוושת המצמד רכה כחמאה וידית ההילוכים נוחה לאחיזה ולתפעול, וגם למגע (מישהו שאל פעם מה טוב בציפוי עור :wink:).

חלק ג'- בטיחות:

א.מ.ל (אין מה להוסיף)

חלק ד'- אבזור:

אין ספק הרכב מצוייד בדברים שקיימים ברכבים אחרים, רק בדגמים מפוארים יותר. כך שגם ברכב שממותג כזול "יחסית" יש איבזור מעולה.

* 4 חלונות חשמל כולל יחידת מרים חלונות בנעילה - ממש נוח, אין צורך לבדוק בסיום נסיעה שכל החלונות סגורים, לחיצה בכפתור השלט והדלתות ננעלות והחלונות עולים למצב סגור.

* 2 מפתחות קפציים עם כפתור לפתיחת דלת תא המטען מרחוק- השלט והמפתח בנויים כיחידה אחת, פחות משהו אחד שיהיה תלוי על צרור המפתחות (שלט ומפתח כאשר הם נפרדים), נראה ממש כמו תכשיט מתי שסגור.

* משענת יד נפתחת לאכסון חפצים - תא האיחסון במשענת קצת קטן, גם מיקומו לא הכי נוח נוח לי ומטריד אותי בזמן החלפת הילוכים, לכן הרמתי אותו למצב סגור.

* מושבי ספורט איכותיים עם תמיכה צידית לגב - מושבים נוחים מאוד, אנשים שמנמנים ומעלה יתקשו לדעתי להכנס לתוכם.

* מראות חשמליות עם הפשרת אדים - תוספת מבורכת, כאשר הגשם בארצנו מועיל בטובו לרדת.

* מושב נהג המתכוונן גם לגובה - לרכב אומנם יש כאמור כיוונון לגובה, אך נתקלתי כבר ברכבים שבהם יש שני ברזים לכיוונון הגובה(חלק קדמי ואחורי) מה שמאפשר יותר שליטה, אך גם כאן השליטה לא רעה.

* הגה המתכוונן לגובה ולעומק - נפלא, בהרבה רכבים קיים רק הכיונון לגובה.

* מחשב דרך - המון פרמטים, אותי מעצבן שצריכת הדלק מחושבת כליטרים למאה קילומטרים, כך שבהתחלה לא הבנתי מה כוונת המשורר ב 6.5 - כשהכוונה היא כמובן ל 1:15, מה הם מצפים שאני אלך עם מחשבון ?

* תאורה קדמית ומרכזית בתוך הרכב הנדלקת אוטומטית עם פתיחת הרכב ע"י השלט ונכבת עם הכנסת המפתח לסוויץ' - אין מה להגיד תענוג (השתמשתי כבר במילה הזאת? :wink: ) בלילה כשנגשים לאוטו, שוב לא צריך לחפש היכן החור של הסוויץ', שהרי האור נדלק באופן אוטמטי.

* תאים - המון תאים, באמת המון. אבל חבל שכולם קטנים ( היכן התא הענק שהיה לי במאזדה 3).

* רדיו דיסק - שדרגתי לרדיו דיסק של קנווד שכולל בלוטות, השמיעה בזמן שיחה קצת מתכתית גם בצד שלי וגם בצד השני, אך לפחות ללא הפרעות.

* קודנית ועלוקה - קודנית בעלת חמישה ספרות, מה שקצת מגביל בבחירה, ראתי כבר קודניות עם 10 ספרות ( אמיתיות, לא כאלה שיש על כל מקש שתי ספרות), אך מצד שני יש גם קודנית עם 4 ספרות. העלוקה גם ממוגנת בכספת (לא שזה אומר לי משהו)

* חיישני רוורס - מיקום צג חיישני רוורס בצד ימין של הרכב, מופנה כלפי הנהג קצת מציק לי. מתאים אומנם נפלא למי שמפנה את הראש לאחור בזמן רוורס, אך אני בדרך כלל רק בהתחלה זורק ראש לאחור ואז עושה רוורס בסגנון של נהגי משאיות ומסתכל במראות, ולכן היה רצוי שהצג יהיה מולי.

* פתיחת תא מטען ומיכל דלק - אין נעילה למכסה מיכל דלק מתוך האוטו, המכסה נפתחת במשיכה קלה ( יש נעילה לפקק המסתובב). בכניסה לקניונים תיווכחו לדעת שאין ידית משיכה לפתיחת תא המטען, הטריק הוא לפתוח את דלק הנהג ( אפשר כמובן לסגור אותה מייד) ואז משתחררת הנעילה של תא המטען

חלק ה'- חיצוני/ פנימי:

הרכב התקבל שטוף, נקי ומלוקק .

כאן אני חייב הערה ממוסגרת: הרדיו דיסק וחיישני הרוורס הותקנו ע"י רדיו מילאנו סניף בני ברק, לא נתקלתי בשום בעיה שכשורה להתקנה שלהם, כך שיש בעיה ייתכן שהיא ממוקדת בסניפים מסוימים.

הרכב נראה בפנים קצת אנמי, נזכיר שנית את המאזדה 3 שבה הקונסולה המרכזית הייתה חגיגה לעיניים, אז כאן היא נראה אפורה ומשעממת.

חלק ו'- על הכביש:

הרכב עדיין בהרצה (מומלץ 1500 ק"מ) וכאמור אני קצת יקה, אז עדיין לא בדקתי מגבלות של הרכב. אך יש לציין שגם מבלי שהסל"ד ימריא הרכב מגיב בזריזות ומתמסר בקלות.

יש קצת רעש בתור הרכב, בהחלט לא חזק אך קיים.

הישיבה, מבט על הכביש, מיקום המתגים, וכיו"ב ממש נוחים. הכל נמצא בהישג יד.

סיכום:

עד לפני כשלוש שנים הייתה לי איביזה 1400 ידנית, מאז נסעתי עם דגש על נסעתי מנקודה א' לנקודה ב' עם רכבים אוטמטים.

עכשיו אני נהנה מכל רגע, תענוג להיות על הכביש (ולא, אני לא חולה הגה).

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 61
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

ימים פופולרים

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

ימים פופולרים

תמונות שפורסמו בשרשור

תתחדש.

באמת נראה כאילו צ'מפיון השתפרו מאוד בכל הקשור למסירת רכב. מנסיון עבר בקבלת רכב חדש מצ'מפיון, זה היה ממש רחוק ממה שתיארת.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תתחדש על הרכב! באופן חד משמעי לא יכולת לרכוש רכב סופר מיני טוב יותר מהפאביה!

לגבי "רדיו מילאנו"- אצלי התקינו רדיו דיסק, קודנית ועלוקה וגם צמד רמקולים אחוריים (הרכב מגיע רק עם קדמיים). גם אצלי לאחר יותר מ- 3 חודשים אין שום בעיות, אבל בגלל חוסר זהירות הם עשו לי שריטונת קטנטונת על הדשבורד. לא רואים את זה חוץ מפדנטים אמיתיים כמוני, אבל אותי מה שמעצבן שהם לא לקחו אחריות על העיניין והתנערו.

בקיצור- יש לצ'מפיון מה להשתפר עדיין, השירות לוקה בחסר, אבל אין ספק שהרכב עצמו עולה על הציפיות.

לגבי המושבים והמשענת יד- אכן אנשים עם עודף משקל לא יוכלו להיכנס לתוך המושבים אבל זה לא מפריע לי, בעיניין משענת היד- היא אכן קצת מפריעה להעברת הילוכים, אבל בגלל שאצלי זה גיר אוטומט היא תמיד למטה.

בעיניין צריכת דלק- אצלי מחשב הדרך מראה 1/10. מהי הנוסחה לחישוב הצריכה ליטר/ ק"מ?

יש תמונות? :-)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ח"ח על הסקירה המלמדת.

תתחדש על הרכב, מקווה שתהנה ממנו כמה שיותר!

טוב גם לשמוע שצ'מפיון השתפרו בשירות שלהם, לפחות במחלקה של הסקודות.

יש לי כמה הערות/שאלות:

חלק ג'- בטיחות:

א.מ.ל (אין מה להוסיף)

למה אין מה להוסיף? יש ויש. הרכב זכה בציון של 4 כוכבים (3 לילדים) בEuroNcap. לא רע, אבל לא מושלם בכלל.

http://www.euroncap.com/tests/skoda_fabia_2007/293.aspx

חלק ד'- אבזור:

* 4 חלונות חשמל כולל יחידת מרים חלונות בנעילה - ממש נוח, אין צורך לבדוק בסיום נסיעה שכל החלונות סגורים, לחיצה בכפתור השלט והדלתות ננעלות והחלונות עולים למצב סגור.

אחלה של פטנט, לידיעתך גם באקסנט 98 של סבא שלי היה כזה בדיוק (מצחיק לחשוב על זה).

* מחשב דרך - המון פרמטים, אותי מעצבן שצריכת הדלק מחושבת כליטרים למאה קילומטרים, כך שבהתחלה לא הבנתי מה כוונת המשורר ב 6.5 - כשהכוונה היא כמובן ל 1:15, מה הם מצפים שאני אלך עם מחשבון ?

אותי תמיד מבלבל כשאומרים "מחשב דרך", אם מדובר בסתם צג שמראה את תצרוכת הדלק וכו' (כמו שיש בC4 נניח) או שמה צג גדול (כמו זה שמצוי במכוניות יקרות לדוגמא) שמתפקד כמן GPS כזה. או גם לזה וגם לזה.

חלק ה'- חיצוני/ פנימי:

הרכב התקבל שטוף, נקי ומלוקק .

כאן אני חייב הערה ממוסגרת: הרדיו דיסק וחיישני הרוורס הותקנו ע"י רדיו מילאנו סניף בני ברק, לא נתקלתי בשום בעיה שכשורה להתקנה שלהם, כך שיש בעיה ייתכן שהיא ממוקדת בסניפים מסוימים.

זה לא אמור להגיע כתוספת של המפעל?

הרכב נראה בפנים קצת אנמי, נזכיר שנית את המאזדה 3 שבה הקונסולה המרכזית הייתה חגיגה לעיניים, אז כאן היא נראה אפורה ומשעממת.

המזדה 3 בפנים לא ממש חגיגה לעיניים לטעמי, אבל בפאביה יכולת לקחת צבעים בהירים שמאוד משפרים את המראה מבפנים.

סיכום:

עד לפני כשלוש שנים הייתה לי איביזה 1400 ידנית, מאז נסעתי עם דגש על נסעתי מנקודה א' לנקודה ב' עם רכבים אוטמטים.

עכשיו אני נהנה מכל רגע, תענוג להיות על הכביש (ולא, אני לא חולה הגה).

Insane things comes from insanely people.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בעיניין הנעילה- גם באונו 93' היה לי את זה (נעילה מרכזית מקורית (!) עם יחידת מרים חלונות באמצעות שלט האזעקה).

בעיניין סוג הצג- צג LCD עם תאורה ירוקה.

תוספת על רדיו דיסק מקורי היא 2900 ש"ח, על שליטה מההגה צריך להוסיף עוד 900 ש"ח, וזמן האספקה הוא 3 חודשים במקום 12 ימים בלבד- אז גם אני לא לקחתי את המקורי.

תוסיף לזה את העובדה שגונבים גם את המכשירים המקוריים בעוד שבמכשירים הלא מקוריים אתה יכול להוריד את הפאנל פשוט, ותוסיף לזה את העובדה שעם השנים הרדיו מתקלקל ואז להחליפו עולה אלפי שקלים רבים, בעוד שבלא מקורי אתה קונה מכשיר אחר ב- 600 ש"ח, ותגיע למסקנה שעדיפים המכשירים של "פעם". הייתרון היחידי זה שהוא משתלב יפה עם הקונסולה המרכזית.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בעיניין צריכת דלק- אצלי מחשב הדרך מראה 1/10. מהי הנוסחה לחישוב הצריכה ליטר/ ק"מ?

הצריכה היא לא 1/10 , אלה 10 ליטר ל100 ק"מ ומכן נובע 1 ליטר ל 10 ק"מ (עושים 100 לחלק 10

בדוגמא שאני הצגתי החישוב קצת יותר קשה לעשות בראש - 100 לחלק ל 6.5

(דרך אגב, גם אני הוספתי רמקולים אחוריים)

ל S^M;1963203

אתה צודק שהרמת חלונות זאת לא המצאה של שקודה, אך לדוגמא במזדה שנת 2008 שהייתה לי עד עכשו, האופציה הזאת לא הייתה קיימת.

המחשב דרך - הוא לא gps

הוא צג משוכלל, שבו ניתן לראות :צריכת דלק נוכחית, צריכת דלק ממוצעת מצטברת, מרחק נסיעה משוער בהתאם לכות דלק שיש במיכל, וכמובן מרחקי נסיעה כפי שיש בכל רכב.

רדיו דיסק - הרבה רכבים באים ללא רדיו דיסק

מאזדה 3 - התיחסותי הייתה לקונסולה בלבד, פנל השליטה של הרדיו דיסק אם האורות הרצים בזמן כיון ווליום וכדומה, כפתורי הפעלת המזגן. ובכלל כל הקונסולה עצמה שהיא מובנת ובתור יחידה אחת נראת יפה מאוד

ומצורפת תמונה

המאזדה היוצאת מול השקודה הנכנסת

12.jpg

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הלו!

שכחתי שהמחשב דרך אצלנו מאוד מאוד משוכלל! הוא כולל גם מד טמפרטורה וגם זמן נסיעה ומהירות ממוצעת.

:brickwall:

נו באמת.

עם כמה שאני מבסוטה מהאוטו, באמת כל פעם שמישהי יקנה אותו יפתח שרשור חדש כזה?

באמת שאני שמחה שקנית את האוטו, והכי מפגרנת שבעולם, אחלה קניה.

אבל לא נראה לי סביר שעכשיו כל אחד שיקנה את הפאביה, יבוא ויפרט את מה שיש בה.

גם כי זה מצויין על גבי הפורום הזה לפחות 50 פעם.

וגם כי זה לא כזה מיוחד, זה לא שקנינו עכשיו איזו M3 ואנחנו מתלהבים מכל מיני פיצ'רים חדשים ש"העם הפשוט" עוד לא שמע עליהם.

כולה אוטו פשוט, זריז וטוב, יותר מאובזר מרוב המתחרים בקטגוריה שלו ובמחיר מעולה.

אגב, אני עוד לא שמעתי לאחרונה, על רכבים חדשים מהחברה שנמכרים בלי רדיו דיסק.

תתחדש! אחלה קניה.

הפאביה נמכרה.:-(

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה על ההסבר. אגב, לפי התמונה הרכב נראה מעולה.

הייתי בנסיעה עירונית עם מזגן והוא הראה 10, אח"כ ירד ל- 9 וכך הלאה. בכל אופן אני שמתי את הצג על טמפ' חיצונית, אבל כבר חודש לא הייתי בתחנת דלק! (אמיתי והזוי מצד שני). אני אבדוק נתונים מעודכנים בקרוב.

ל- S^M: אני לא מתמצא איך אפשר לפרק מערכות, אבל חיפוש קצר בפורום יציג לך שרשורים גם על פירוק מערכות מקוריות, גם על גניבות של מערכות מקוריות, גם על תקלות במערכות מקוריות וכ'.

נטלי- אז מה אם הוא פתח שרשור כזה? תני לו לספר לנו על הרכב שלו.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שיפתח בכיף שירשור ויספר לנו על הרכב.

על ההרגשה שהרכב נותן על השירות בצ'מפיון וכו וכו.

אבל אם עוד פעם אני שומעת שמישהו מתלהב על זה שיש לרכב הגה מתכוונן לעומק ולגובה, או על המפתחות הקפיצים, או על המרימי שמשות, או נעילה אוטומטית אני פשוט :2gunfire:

כנראה שאני פסיכית, מה לעשות.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לך כנראה זה מובן מאליו, לרבים אחרים (גם לי) זה לא.

אני "גדלתי" על רכבים ישנים עם מינ' פונקציות כאלו, כשקיבלתי את הרכב הייתי בהלם.

פעם ראשונה בחיים שלי לפני 3 חודשים שמילאתי דלק 95 נטול עופרת, עד אז זה היה רק 96.

פעם ראשונה שיש לי רכב שיש בכפתורים של החלונות חשמל תאורה (ממש התפלאתי בהתחלה, עד כדי כך), שיש בכלל חלונות חשמל מאחור, שיש אפשרות לנעול אותם כך שאלו מאחור לא יוכלו לפתוח אותם! שיש מראות חשמל עם הפשרת אדים..

כל מיני דברים ואפילו נאמר שטויות, שאנשים אחרים כבר התרגלו אליהם.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נטלי כמה שאת צודקת :arrow:

רכב הכי פשוט שקיים, לא משהו מעניין או ייחודי.

אז בסדר פתחתם אשכול, שניים, שלושה... זה כבר הופך לבדיחה. "התחדשתי בפאביה" :lol:.

רכב מעולה ביחס למחיר שלו, קניה משתלמת.

ולכל מי שקנה פאביה שיהיה לו מזל טוב ושיהנה מהרכב :mm_yeah:

נ.ב.

אתמול ראיתי בנמל ת"א סוויפט כחולה עם גג לבן :loco:

"If you can't explain it to a six year old, you don't understand it yourself."

- Albert Einstein

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

:mm_yeah::mm_yeah:

שיפתח בכיף שירשור ויספר לנו על הרכב.

על ההרגשה שהרכב נותן על השירות בצ'מפיון וכו וכו.

אבל אם עוד פעם אני שומעת שמישהו מתלהב על זה שיש לרכב הגה מתכוונן לעומק ולגובה, או על המפתחות הקפיצים, או על המרימי שמשות, או נעילה אוטומטית אני פשוט :2gunfire:

כנראה שאני פסיכית, מה לעשות.

פשוט צודקת.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

פיליפ צודק חלקית, ליד המיאטה היא בהחלט נראת גדולה מאוד.

ליד ה3 וה6 היא נראת קטנה.

ליד ה2 היא נראת שפויה, אולי קצת גבוהה, העיצוב של ה2 נראה פשוט מזעזע, אבל זה כבר טעם וריח.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 5573 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

Guest
הנושא הזה נעול לתגובות.

• תוכן חדש...