Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

שאלה לגבי רכבים צרפתיים (סטיגמות)

puma
שימו לב! השרשור הזה בן 5509 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

כבר הרבה זמן החלום שלי סובב סביב ה206 CC.

אבל תמיד היו את הסטיגמות שהפחידו אותי.

אני רוצה שתעזרו לי לאמת או לנפץ חלק .

(אם אפשר שהתשובה תתיחס בעיקר ל206 CC )

נתחיל

* גיר אוטומט בעייתי - לא להתקרב

*בעיות חשמל

* רכב לא אמין , מעל ל100,000 ק"מ במיוחד

*חלקים יקרים

את ה4 הסטיגמות האלה , שמעתי כל כך הרבה פעמים שזה פשוט הפחיד אותי.

אשמח לדעת מה נכון ומה לא.

תודה מראש!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 44
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תמונות שפורסמו בשרשור

לא סטיגמות, עובדות מוצקות. בדיוק כפי שה"סטיגמות" על מכוניות יפניות שבעלי מוסכיהן הם הלקוחות הנאמנים ביותר של בתי התמחוי בארץ, אף הן עובדות.

ואם תתרגז ואולי בצדק על ה"חוכמולוגיה" שבראשית התגובה, אז ההסבר נעוץ בעובדה שהדעות הקדומות הללו שמקורן בהסטוריה לא מוצלחת, או במחלקת יחסי ציבור עדיפה אצל המתחרים, עדיין מושרשת אצל ישראלים לא מעטים.

אני לפחות סבור, גם לאור נסיוני האישי, שלחלוקה לאומית יש אולי מקום בתפישה התכנונית של הרכב ( גם זה מתערער לאיטו ), אבל לא בהבדלי אמינות.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

פששששש, עובדות מוצקות.

אני מניח שיש לך גישה לבסיסי הנתונים של לובינסקי וקרסו, שאתה יודע על כמות התקלות ואופיין, כך שאתה מוכן כבר לקבוע מסמרות.

שתיים מהעובדות פשוט לא נכונות - גירים אוטומטיים וחלפים יקרים. למרות שמיטב (?) עיתונאי הרכב כבר קבעו שהגיר "ידוע לשמצה", עדיין לא הוכח שישנה בעיית אמינות כלשהי (מלבד אותה תקלת שסתומים אי שם לפני כ-עשר שנים), ובסה"כ הגיר מפגין רמת אמינות די דומה לאחיו המלוכסנים.

עניין החלפים - יש כאלה שזולים יותר ויש כאלה שפחות. אם רוצים באמת להשוות - צריך לקחת קטלוג חלפים מלא למכונית צרפתית X ולמכונית יפנית Y, לסכם את סך העלות ולהשוות. להביא מחיר צינור א' שעולה כך וכך שקלים, מול צינור ב' שעולה פחות - זה פשוט לא רציני.

רכב לא אמין, מעל 100K? ובכן, במכוניות הישנות (בנות 10 שנים ומעלה), אכן היו הרבה בעיות בלאי עקב התיישנות מואצת של רכיבים שונים (בעיקר גומי/פלסטיק/חשמל) שיוצרו מחומרים בעלי איכות מפקפקת, אבל השינוי בערך משנת 2001 וצפונה הוא גדול, בעיקר במודלים החדשים יותר (בדוק כיצד מעריכים בשוק את ה-307/C4 ותראה שהן נהנות מאמינות מוצקה).

בעיות חשמל? שוב, עד 2001 היו להם צמות חשמל די מצ'וקמקות, בעיקר בחיבורים השונים (נטו להתפורר ולחטוף רטיבויות וקורוזיה). מאז יש שימוש בשיטות ובחומרים שונים (הוחלפו גם ספקי משנה, כיום עובדים עם ספקים מכובדים כמו AMP למשל), והאמינות של המערכות גבוהה בהרבה, מנסיון - כולל פירוק ובחינה מדוקדקת של המערכות, ולא רק עפ"י רס"ן שמועתי, כמו שאחרים נוהגים לעשות.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מסכים עם שמר, חמש שנים היתה בבעלותנו צרפתית מודרנית 02-07, אין ממש בטענות חוסר האמינות.

חשוב שכמו בכל רכב אחר לטפל ברכב כמו שצריך.

אני הייתי נמנע מהתיבה האוטמאטית פשוט כי היא מסרסת את הרכב.

עידן

צרפתיה שגורמת לך לחייך :-D

סקס סמים ואריה שאוהב סולר

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אה, אנשים, רועי היה ציני כשהוא דיבר על "עובדות מוצקות".

אני מבין שאנשים חסרי סבלנות בגלל המצב הבטחוני אבל עדיין, תקראו תשובה לעומק לפני שאתם מגיבים עליה. :idea:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הנה זה מתחיל.....בהצלחה לשני הצדדים...:-D

תבדוק את כל המנגנון של הגג, הוא מאוד עדין ורגיש למכות(גם קלות)

Talbot Horizon->Seat Ibiza->Mazda 121->Toyota Yaris->Toyota corolla->Toyota Runx->Honda Civic--Mazda3 2.0 Spirit

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אה, אנשים, רועי היה ציני כשהוא דיבר על "עובדות מוצקות".

אני מבין שאנשים חסרי סבלנות בגלל המצב הבטחוני אבל עדיין, תקראו תשובה לעומק לפני שאתם מגיבים עליה. :idea:

וואלה, אצבע קלה על ההדק :oops: עם הקוראים (ובעיקר רועי 5) הסליחה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני יכול להגיד לך שלרכב גרמני יש "סטיגמה" של רכב חזק ואמין אתה יכול לפנות למוסכי vw מלאים בגולפים a4 פאסאט המון תקלות בגירים שנגמרים בטרם עת,חיישנים מכל הסוגים שמתקלקלים,קילופים בדשבורד[מחלה בגולפים],חלונות נופלים,צריכת שמן מוגזמת,וכו.אז כטיעון הסטיגמה לא רק שלא נכונה אלא רחוקה מהאמת.לגבי הנסיון שלי עם מכוניות צרפתיות אז ככה:2 יחידות פיגו 309.סיטרואןzx.סיטרואן קסנטיה.3יחידות פיגו 306.פיגו307.פיגו406. הנסיון הנ"ל במשך ה13 שנים האחרונות ומאות אלפי קילומטר שלי ובני משפחתי הקרובים אני יכול לומר לך שמכל הצרפתיות שהיו לי נהנתי ללא שום תקלות ושום בעיות.מה שכן תקפיד לרכוש רכב שטופל ותוחזק כמו שצריך אחרת תאכל קש.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אין ולא תהיה דעה אחידה ביחס למוניטין האמינות של הצרפתיות.

בזהירות רבה ניתן לומר שגם אם סטיגמה (ואני מעדיף את המינוח דעה) אינה לגמרי נכונה,עצם קיומה בהיקף רחב מעיד בכל זאת על משהו. שוק רכב חי ונושם התנסות יומיומית של אנשיו,כך ירדו יצרנים מגדולתם ואחרים עלו,כך נמוגה תהילה אחת ובאה אחרת.

הדעה על אמינותן של הצרפתיות היא בעייתית,לבוא ולומר שכולם אינם מבינים זה קצת מתנשא,לא לשכוח שפעם (לפני מעט מאד זמן)כולם חשבו שסקודה זה זבל והנה היום,אפילו בפורום זה,רבות עד מאד ההמלצות על המותג כלומר,הדעות משתנות בהתאם לניסיון הציבור.

ולא רק,אתם זוכרים בוודאי שרכב צרפתי נחשב בעשורים קודמים לפחנוע מסוכן עם פח בעובי נייר שמחליד עוד על האוניה והיום רכב צרפתי הוא דוגמה לרכב בטיחותי ושהחלודה ממנו והלאה,מנגד אתם גם זוכרים שפעם אמרו שאין רכב נוח כרכב צרפתי והיום זה כבר לא זה בלא מעט דגמים... והדוגמאות עוד רבות רבות.

דעת הציבור (או חלק מספיק גדול ממנו) אינה דבר שצריך לזלזל בו. לא כל הציבור מחפש נהיגה על מגבלות או להיות בעלים של רכב יחודי ומיוחד ורובו מבקש ובצדק כלי תחבורה אמין שאפשר לסמוך עליו בכל עת ולאורך זמן,כלי שיכנס למוסך רק לטיפול שגרתי,כלי שלא ישאב כספים לצורך תיקונים וכלי שלא יאבד ערך רב כי רבותיי,בשביל כסף עובדים ועובדים קשה.

לכן,אינני סבור שאפשר לבטל בהינף יד דעה שקיימת ואגב,טרם מראה סימנים ממשיים של שינוי אם כי אין מחלוקת שאמינות הצרפתיות משתפרת אבל השאלה ביחס למה.

וכהרגלי,ברור לגמרי שלא כל מכונית צרפתית סובלת מבעיות אמינות וברור שגם במוסכי היפניות יש רכבים שבאים לתיקונים ולא רק לטיפולים שוטפים אבל צריך גם להיות אובייקטיביים ולשאול סטטיסטית מהם הסיכויים לתקלה כאן וכאן ולפחות לי וגם לחלק לא מבוטל מהציבור התשובה די ברורה.

וכן חברים,אני מאד אוהב מכוניות אירופאיות,החזקתי ומחזיק איטלקיות לנשמה אבל למשפחה-לרכב שאסור לו לאכזב לעולם,ניסאן 1999 שמעולם אבל מעולם לא התקלקל בה דבר (לא כפתור,לא חלון,לא מחשב,לא מחוון,לא צינור מים,לא אגזוז,לא ולא ולא ולמעט גומיית ציריה שנקרעה איכשהו כנראה ממכשול בדרך),רק טיפולים ושוטף (צמיגים,מצבר,בלמים,פילטרים,שמנים ורצועות בהחלפה יזומה)והכל מתועד.

וכן חברים,יש לי מידע סטטיסטי לגבי תקלות ברכבים צרפתיים מסויימים מול יפניים מסויימים (לא קשה לנחש,אותו יבואן שאצלו אני מטפל..) והמידע הזה תומך במשהו ב"סטיגמה"...

ולפותח השרשור,אתה רוצה רכב עם גג מתקפל,קשה מאד עד בלתי אפשרי למצוא רכב יפני שכזה,בוודאי שלא באותו תקציב,על תשוקה צריך לפעמים לשלם ואם אתה רוצה CC אז לך על זה רק מצא רכב מטופל עם הסטוריה מתועדת וקח בחשבון שאתה עלול להיכנס למוסך לפעמים גם בין הטיפולים. אשר למחירי החלפים,כאן באמת אין הבדלים של ממש,כמובן שאם הולך מחשב או גיר אז "החלקים יקרים" יותר מאיזו גומיה לציריה .

שיהיה בהצלחה!

בעלים גאה :inlove: של פיאט 124 ספיידר 1800.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

(בדוק כיצד מעריכים בשוק את ה-307/C4 ותראה שהן נהנות מאמינות מוצקה).

אולי אתה מתכוון "אמינות ברצפה".

נניח בצד על עיניין הגיר AL4, שאחרי נהיגה בפאביה המוצלחת, נהיגה ב- 307 מזכירה נהיגה במשאית.

אבל רכב פרטי, יד ראשונה, מסוג פיג'ו 307 דגם אקס ליין שיצא ב- 5/2007 מהסוכנות, התאהב במוסך- עוד מעט החתונה.

התחיל בפלסטיקים שתופסים את הכבל שתופס את המגש האחורי ששבוע אחרי יצאת הרכב מהסוכנות- עף אל על.

אח"כ המשיך במנגנון נעילת חגורת בטיחות אחורית שלא רוצה לנעול את החגורה. פשוט נוסעים בלי חגורה.

הגיע הזמן לנסוע לאזכרה מצפון הארץ ועד לבית העלמין בירושלים.

ליד שער הגיא הרכב לא נוסע, הסל"ד עולה. מה מתברר? הגיר "המעולה" נתקע על הילוך שלישי ולא רוצה להעלות הילוך.

מה עושים? עוצרים בשוליים. מכבים מנוע ומתניעים מחדש- הרכב נוסע, התקלה נעלמה.

אח"כ בעת נסיעה בצפון הארץ, החל לצאת עשן+ ריח שרוף מהקונסולה המרכזית בחלק שבין הרדיו המקורי לפאנל המזגן. הנהגת (החדשה) שנהגה לבדה ברכב כ"כ נבהלה, עזבה את הרכב בשולי כביש מהר, הפעילה איתות חרום, כיבתה מנוע, השאירה אפילו את התיק שלה ואת מפתח הרכב- ברכב, וברחה החוצה!

היא מתקשרת להורים שלה: "בואו מהר, הרכב עולה באש!" אמא שלה מתקשרת אליי: "בוא מהר עם הרכב, האוטו שלי עולה באש!"

בדיוק היו לנו אורחים בבית, התלבשנו זריז ויצאנו עם פולקסווגן פסאט 2.0 למקום האירוע, שהיה מרוחק ב- 17 ק"מ.

נוסעים מבוהלים במהירות לא ממש חוקית, מגיעים לרכב- אין שום עשן. התקלה הסתדרה מעצמה, אבל ריח השרוף נשאר גם נשאר.

בודקים נוזל קירור- אין כלום. מה הקשר לעשן? אין קשר, בעיה אחרת.

בעל הרכב, שכבר נשבר לו טוטאלית מהרכב- מתעלם וממשיך לנסוע.

עבר יום, עברו יומיים, עבר חודש ו- 3 שבועות. במהלך נסיעה בכרמל נדלקים בלוח השעונים נורת ABS ונורת ESP ביחד והרכב ממשיך לנסוע כרגיל, אבל נשמעים ציפצופים מרגיזים שמאלצים לרדת מהכביש, לכבות מנוע ולהתניע מחדש.

אחרי 10 ק"מ- שוב פעם, שוב מדליקים ומכבים והנורות כבו ונדלקו שוב פעם יום אחרי.

הפעם הגיע הזמן לנסוע שוב למוסך, הלך איזה מפסק. הוחלף במסגרת האחריות והנורות כבו.

שואל בעל הרכב: מדוע יצא עשן? עונה לו המכונאי: "לא יודע".

שואל בעל הרכב: "מדוע הגיר נתקע לי על אותו הילוך באותו יום?" עונה המכונאי: "לא יודע".

שואל בעל הרכב: "למה מיכל נוזל הקירור ריק?" עונה לו המכונאי: "מילאתי אותו".

אגב המנגנון שנועל את החגורה והפלסטיק של המגש האחורי הוחלפו בביקור אחר במוסך בחינם. מזל שיש אחריות.

אגב הרכב עבר 37,000 ק"מ.

עריכה: איך שכחתי:

שכנה שלי מקומה למטה, בבעלותה פיג'ו 307SW (סטיישן) הדגם הכי מפואר עם מגנזיום, פנסי ערפל, גג פנורמי וכ'. רכב יותר חדש מהרכב שעליו סיפרתי קודם לכן.

לפני חודש היא לא מצליחה להניע. מתקשרת לבעלה שהיה בחו"ל:

"האוטו לא מניע!"

הוא אומר לה משהו ואח"כ היא מתחילה לצרוח עליו בחלון וכולם שומעים:

"מה אתה רוצה מהאוטו שלי?! אני אוהבת אותו, הוא נוח לי! לא רוצה שתקנה לי טויוטה! לא ראית איך היא נוסעת, מה זה?!"

5 דקות אח"כ מגיע רכב מסוג אופל קורסה ישנה ומנסה להניע עם כבלים.

חשבתי לעצמי: "איך הם מנסים להניע עם כבלים? הריי יש סטרטר!!"

בסוף הזמינה שרותי גרירה והניעו לה אותו. אגב- מאוד שמחתי, שכנה על הפנים. לאף אחד אני לא מאחל שכנים כאלו.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אמינות ברצפה על סמך 307 אחת .. , אחלה סיפור, מה ניתן להסיק ממנו ?, שהרכב הספציפי היה לימון.

Hyundai Tucson Prime 2.0– הבחירה של האישה..

Kia Niro Plug In - כי שומרים על הסביבה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הבעייה של לא מעט מכוניות אירופאיות, בעיקר מתחילת שנות ה 2000 היתה אלקטרוניקת בוסר.

תקלות חיישנים הן לא סוף העולם, אבל הן אלו שממאיסות את המכונית על בעלייה.

היצרנים היפניים היו הרבה יותר זהירים בהכנסת מערכות מתקדמות ולכן אחוז התקלות מסוג "הלך החיישן" היה נמוך בהרבה, עד לא קיים.

VOLVO 144 73'- 82 (!) HP.

15.7 קג"מ ב 2300 סל"ד נשמע טוב יותר.:-)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אמינות ברצפה על סמך 307 אחת .. , אחלה סיפור, מה ניתן להסיק ממנו ?, שהרכב הספציפי היה לימון.

כן, אבל בחצר לובינסקי גדל כבר עץ לימונים שמביטים עליו לקוחות כעוסים.

לימון או לא לימון, כשאני רואה דבר כזה אני נרתע, וזה בדיוק מה שגרם לי לא להעיז בכלל לגשת לסוכנות לובינסקי כדי לבדוק את ה- 207 החדשה לפני 3 חודשים. תודה, אבל אני לא מחפש צרות.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כן, אבל בחצר לובינסקי גדל כבר עץ לימונים שמביטים עליו לקוחות כעוסים.

לימון או לא לימון, כשאני רואה דבר כזה אני נרתע, וזה בדיוק מה שגרם לי לא להעיז בכלל לגשת לסוכנות לובינסקי כדי לבדוק את ה- 207 החדשה לפני 3 חודשים. תודה, אבל אני לא מחפש צרות.

ומה ציפית למצוא במוסך רכבים תקינים ???

אתן לך רמז קטן, בכל מוסך סביר מאוד להניח שמעבר לרכבים אשר עושים טיפול שיגרתי תמצא גם רכבים עם קילקולים..

מין הגיון מוזר שכזה..

Hyundai Tucson Prime 2.0– הבחירה של האישה..

Kia Niro Plug In - כי שומרים על הסביבה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 5509 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...