Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

מה עדיף: שנתון חדש יותר או פחות קילומטרז'?

gregoryt
שימו לב! השרשור הזה בן 5562 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שאלת מיליון הדולר :-D

לא השנתון ולא הק"מ יכולים להבטיח לך איזה עדיף,

צריך לבדוק מה שמור יותר, ואיך התייחסו לכל אחד,

כל מקרה לגופו.

DS 7 CROSSBACK 2019

2019 PEUGEOT 308 GTI

2006 PEUGEOT 307 XT

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בהנחה ששני הרכבים שמורים וטופלו בצורה סבירה, כל זמן שהקילומטראז באזור הממוצע השנתי בארץ, יש לשאוף לרכב משנתון כמה שיותר מתקדם.

למה, כי עם התקדמות השנתון יש גם התקדמות בבטיחות, באבזור, בצורה (למי שזה חשוב) ובכל מקרה פחות בלאי לחלקים שלא קשורים למנוע כמו גומיות וכו.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כל זמן שאין שינוי מהותי בדגם, בהנחה ששני הרכבים תוחזקו באותה רמה ונסעו באותם תנאים (עיר או בינעירוני), עדיף הקילומטרז'. מה איכפת לך השנה, צריך להיות איכפת מהשחיקה והשחיקה המהותית ברכב קשורה לשימוש, קרי קילומטרז'. באירופה שנת הייצור היא לא פקטור ביכלל. יחד עם זאת כדאי לברר כיצד בוצע הקילומטרז'. קילומטרז בעיר בו השחיקה גדולה שקול לפעם וחצי קילומטרז' מחוץ לעיר.

נהג מנוסה
:roll:
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בעקבות חיפושי לאחרונה , אחרי רכב יד שניה. גם אני התעמקתי בדברים כאלה.

לגבי שאלתך, כתבת "רכבים פחות או יותר זהים".

לא בדיוק הבנתי האם מדובר על אותו סוג ודגם רכב והשוני הוא במצב פחחות קצת שונה וכדומה או שאתה משווה בכלל בין סוגי רכב שונים אך עם נפח מנוע דומה.

ברור שבמצב השני רק עם תיתן לחברי הפורום יותר מידע בין איזה כלי רכב אתה משווה הם יכולים לעזור לך, דבר שמניסיון הם עושים בשמחה.

שים לב שיכול להיות שהרכב משנת 2005 עלה על הכביש באפריל של אותה שנה והרכב של שנת 2006 עלה במאי של 2005,

כך שיכול להיות שמספר השנים/חודשים שהם נמצאים על הכביש דיי זהה.

לגביי הקילומטר השנתי שכל רכב עשה

בעוד שהרכב של שנת 2005 עשה בממוצע רק 8000 ק"מ לשנה, מה שמעמיד אותו הרבה מתחת לממוצה השנתי הממוצע של רכבים בישראל.

הרכב של שנת 2006 עשה 22,333 ק"מ בממצע לשנה, מה שמעמיד אותו במקצת מעל הממוצע השנתי המקובל .

לכן במידה ומדובר על אותו סוג רכב ודגם ובהנחה שהמצב המכני/חיצוני וכיו"ב שלהם דומה (לאור הקילומטרז אמור להיות יתרון לרכב של שנת 2005), אני הייתי הולך על הרכב של שנת 2005.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא בדיוק הבנתי האם מדובר על אותו סוג ודגם רכב והשוני הוא במצב פחחות קצת שונה וכדומה או שאתה משווה בכלל בין סוגי רכב שונים אך עם נפח מנוע דומה.

מדובר בסובארו אימפרזה. שני הרכבים (לפחות לטענת חברות הליסינג) ללא תעונות, ללא פגיעות בשלדה. לאחד מהם יש סריטה קטנה בכנף שתוקנה - לא משמעותי. כך שמעבר לשנתון וקילומטראז' על פי מה שנאמר לי הרכבים זהים. בשתי החברות אמרו לי כי הרכב היה בליסינג מימוני אצל נהג יחיד. כמובן, איני יכול לדעת באיזה תנאים הוא נהג (עירוני/בין עירוני)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לך על זאת עם הקילומטראג' הנמוך , חבל לקנות רכב "חדש" משנת 2007 לדוגמא , עם קילומטארז' גבוה , ובאמצע הדרך יתרפק לך האוטו.. עדיף את ה-2005 עם קילומטראז' נמוך שתשרת אותך להרבה יותר זמן.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שים לב , ליסינג מימוני זה למעשה רכב פרטי שאדם קנה ושילם עליו תוך קבלת הלוואה מחברת הליסינג.

הרכב טופל על ידי בעל הרכב ולא על ידי חברת הליסינג.

בקש לראות ספר רב מפורט עם היסטורית טיפולים, במידה ולא ימצא כזה אני בהחלט הייתי חושד ברכב הנ"ל..

Hyundai Tucson Prime 2.0– הבחירה של האישה..

Kia Niro Plug In - כי שומרים על הסביבה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

למה לחשוד?

יש הרבה מאוד רכבים שעושים פחות מ10K בשנה.

נכון, בליסינג זה מוזר אבל יש גם כאלה. אפילו אצלי בחברה אני מכיר כמה רכבים שצברו בתום תקופת שימוש של 3 שנים קילומטראז'ים מגוחכים. כמובן שהם לא הוהחזרו לחברת הליסינג. היה תור של אנשים שיקנו אותן במחירון 15%- כפי שנהוג לפי אופציה של תום התקופה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

למה לחשוד?

יש הרבה מאוד רכבים שעושים פחות מ10K בשנה.

נכון, בליסינג זה מוזר אבל יש גם כאלה. אפילו אצלי בחברה אני מכיר כמה רכבים שצברו בתום תקופת שימוש של 3 שנים קילומטראז'ים מגוחכים. כמובן שהם לא הוהחזרו לחברת הליסינג. היה תור של אנשים שיקנו אותן במחירון 15%- כפי שנהוג לפי אופציה של תום התקופה.

רגע אם הוא עשה פחות מ10000 בשנה זה אומר שהוא לא יעבור טיפול אף פעם?

רכב חדש מהשנתונים האחרונים חייב לבצע טיפול פעם ב10000 ק"מ או שנה המוקדם מביניהם.

יש כמובן יוצאי דופן אבל זה המינימום,יש מכוניות שהטיפול הוא כל 15000 ק"מ או כל 30000 ק"מ כמו בפג'ו סיטרואן עם מרווח של שנתיים בין טיפול לטיפול.

רכב בליסינג אפילו לא מקבל מדבקה ממשרד התחבורה לשנתיים כמו רכב פרטי, ככה שעובדה שהרכב הוא בליסינג ונוסע מעט לא אומרת שלא צריך לטפל בו בכלל לעומת הטיפול המועט והקמצני שהוא עובר בליסינג בדרך כלל

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בעולם שאני מכיר מבקשים לראות ספר טיפולים כאשר חושדים בקילומטראז' שמא יראה נמוך מדי.

או לפחות כך השתמע מדברי ידידנו מלומד CX25GTI בהקשר של היעדר ספר טיפולים.

לא הייתה התייחסות למרווח טיפולים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 5562 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...