Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

שרשור בנושא נהג חדש (2 נוסעים, מלווה, לימוד נהיגה, ביטוחים, וכו')

shellcase
שימו לב! השרשור הזה בן 1331 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

בעקבות תלונות שהתקבלו מעמוס השרת על ריבוי שאלות בנושאי "נהג חדש" הרמתי את הכפפה וכתבתי לכן מאמר שאלות נפוצות קטן, את התשובות לרוב השאלות בנושאי נהג חדש תוכלו למצוא כאן. תבלו :smile:.

השאלות אגב נלקחו ישירות מהפורום.

חוק הגבלת 2 נוסעים:

אני בן 19 ונגמר לי הנהג חדש - האם אני צריך לחכות עד שאהיה בן 21 בשביל להסיע יותר משני נוסעים?

כלל לא! הנה ההסבר המלא לחוק, כפי שכתבתי אותו בעצמי באחד מהשרושורים לאחרונה:

החוק קובע חד משמעית:

נהג חדש, בן פחות מ21 שנים רשאי להסיע עד שני נוסעים.

נהג חדש: מי שיש לו רשיון פחות משנתיים (+- כמה ימים עד שעושים חידוש).

גיל 21: מגיל זה אינך זקוק לשנתיים שלמות של ותק כדי להסיע יותר נוסעים.

המסקנה:

כאשר ילד בן 17 מוציא רשיון הוא לא רק צעיר, הוא גם צעיר על הכביש - לכן מגבילים אותו.

כאשר אדם בן 50 מוציא רשיון (יש גם כאלה) - הוא אמנם צעיר על הכביש אבל הוא אדם בוגר ואחראי.

בגלל שאנשים אוהבים דוגמאות:

הוצאת בגיל 17 רשיון - אתה מוגבל עד סוף נהג חדש.

הוצאת בגיל 20 רשיון - כעבור שנה, כאשר תהיה בן 21, כבר לא תחול עליך ההגבלה.

הוצאת בגיל 26 רשיון - 3 חודשים מלווה וסע עם כמה אנשים שבא לך.

לסיכום: שני התנאים חייבים להתקיים בשביל שהחוק יחול עלייך:

גם נהג חדש וגם בן פחות מ21 שנים, אם אחד התנאים לא מתקיים, אין שום הגבלות.

:multi:עדכון: מי שחיפש הוכחה משפטית להלן פסק דין:

קישור

אני נהג חדש ואסור לי להסיע יותר משני נוסעים ברכב. האם הביטוח שלי לא תקף אם אני מסיע יותר משני נוסעים באוטו?

התשובה לשאלה זו מתחלקת לשני חלקים:

מכיון שאתה נוסע שלא בתנאי הרשיון (יותר נוסעים ממה שמותר לך להסיע) אתה בעצם נוסע ללא רשיון מתאים בתוקף.

חברות הביטוח נוטות להתנער מאחריות כאשר זה שתובע את הביטוח עובר עבירה (ולנהוג בלי רשיון זו עבירה).

מצד שני יש הלכה פסוקה של ביהמ"ש העליון שביטוח חובה יהיה בתוקף אפילו במקרה של תאונה של נהג חדש ללא מלווה כשנדרש. מכאן אפשר להסיק שבמקרה תאונה - ביטוח החובה יהיה בתוקף למרות הכל, אך ביטוח צד ג' ומקיף לא.

מלווה:

אם כתוב לי שיש לי מלווה עד ה-2 לאפריל, אז הכוונה שמותר לי לנהוג כבר ב-2 או רק החל מה 3?

התאריך המופיע על גבי הרשיון הוא תאריך "כולל" כלומר אם רשום שיש לך מלווה עד תאריך מסוים, אתה צריך לנסוע עם מלווה גם באותו תאריך. למחרת (או בעצם החל מחצות אותו היום, במקרה זה חצות שבין ה-2 ל-3, אתה תוכל לנסוע לבד.

נגמר לי המלווה בעוד 10 ימים, מתי יגיע כרטיס הפלסטיק?

כרטיס הפלסטיק מגיע בד"כ כשבוע\שבועיים לאחר סיום תקופת המלווה, כמובן שתמיד יש יוצאים מן הכלל.

אם עבר הרבה זמן (נניח 3 שבועות) והכרטיס עדיין לא הגיע, שווה להרים טלפון למשרד הרישוי שיבדקו את העניין.

האם למי שיש רישיון על קטנוע, או עושה רישיון על קטנוע או טרקטורון, יהיה פטור מתקופת מלווה של 3 חודשים ברכב?

חד משמעית לא, הייתה פרצה בנושא אך היא נסתמה.

עונשים:

כאן אציג מאגר של שרשורים איכותיים אשר יפרטו מגוון של עבירות:

תפסו אותי על מהירות *85 בעיר*, מה יהיה פחות או יותר העונש?

145 קמ"ש העונש המקסימלי?

אני נהג חדש. הסעתי שלושה, שללו לי את הרשיון וצפוי לי משפט. מה יקרה שם?

ביטוחים:

אין לי ביטוח נהג צעיר על הרכב של ההורים ואני בכל זאת רוצה לנהוג עליו. מה יקרה עם יעצור אותי שוטר?

כל עוד יש לרכב ביטוח חובה בתוקף לא תקבל שום קנס.

במקרה של תאונה עם נזקים לגוף או לרכוש אתה בבעיה גדולה, גם אם התאונה הזאת התרחשה שלושה מטרים מהבית שלך.

נשיקה ב20 קמ"ש, יכולה להיות 6000 שקל באוטו משפחתי ממוצע מסוף שנות ה90.

אם אין לך ביטוח עלייך אתה תצטרך לשלם את זה מכיסך.

אם תיכנס במישהו ב30 קמ"ש כבר מגיעים ל10000 שקל, ככה בקלות מצמוץ קטן.

זאת הסיבה שלא נוסעים היום בלי ביטוח.

אגב גם אם יכנסו בך עדיף שיהיה לך ביטוח, במיוחד שאתה לא נראה לי בגיל שיש לך יותר מדי כסף לפזר למוסכים וצ'קים דחויים וכל הבלאגן המכוער הזה.

בקיצור - תשלמו עוד כמה אלפים בשנה, אבל סעו עם ביטוח.

פראיירים לא מתים, אבל הם בולמים פתאום ואז אתה נכנס בהם בלי ביטוח ונהיה הפראייר הכי גדול במחוז, ותזכור שמרפי חי ובועט.

וכל זאת עוד לפני שהזכרנו, חס וחלילה, תאונה עם נפגעים בגוף.

אם למישהו יש מה להוסיף - בכיף.

בתאריך 13.7.2020 בשעה 17:22, pl7410 כתב:

זו בכל זאת מדינה שמסתמכת על טמטום כמשאב לאומי

לפני 5 שעות, HybridBoy כתב:

תיבה טובה סטייל DSG

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 1.4 אלף
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תמונות שפורסמו בשרשור

מתשובך הבנתי,שכאשר נהג חדש שהוציא רשיון בגיל 17 צובר ותק של שנתיים (כלומר כעת הוא בן 19) הופך לנהג צעיר,ואז אחד מהתנאים אינו מתקים ומותר לו להסיע יותר מ2 נוסעים, האם יש ביסוס לתשובתך?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כן!!!!! מותר לך להסיע אוטו מלא!!!!

תשתמשו קצת בחיפוש. באמת מתחיל לשגע- כל שבועעים מישהו פותח שרשור עם אותה שאלה.

אם אתה לא יודע לנהוג על 100 כ"ס, לא יעזרו לך 500.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מתשובך הבנתי,שכאשר נהג חדש שהוציא רשיון בגיל 17 צובר ותק של שנתיים (כלומר כעת הוא בן 19) הופך לנהג צעיר,ואז אחד מהתנאים אינו מתקים ומותר לו להסיע יותר מ2 נוסעים, האם יש ביסוס לתשובתך?

כן כן כן!

רק תיקון קטן, אתה לא "הופך" לנהג צעיר. ברגע שאתה בן 17 ומוציא רישיון, אתה גם צעיר וגם חדש. אחרי שנתיים רישיון, אתה כבר לא חדש. מה נשאר? צעיר!

או לחילופין. אם הוצאת רישיון בגיל 23. אתה גם צעיר (נהג צעיר זה עד גיל 24) וגם חדש. כעבור שנה (כשתהיה בן 24) אתה כבר לא תהיה נהג צעיר, אבל אתה עדיין תהיה נהג חדש עד שיהיה לך וותק שנתיים על הכביש (במקרה הזה בגיל 25).

מקרה שלישי ואחרון- אתה בן 39, הוצאת עכשיו רישיון, במשך שנתיים אתה נהג חדש, אבל לעולם לא תהיה נהג צעיר (כי אתה מעל גיל 24).

אגב, על כל שלושת הדוגמאות האלה חלה חובת המלווה למשך 3 חודשים, אבל רק לנהג בדוגמא הראשונה אסור להסיע יותר מ2 נוסעים עד שהוא כבר לא נהג חדש.

דני- כל הכבוד, כבר חודשים שאני רוצה לעשות את זה אבל לא מוצא את הזמן. קבל ח"ח! :)

hagggg55 כתב:

ברשותי אייפון 3gs 32 גיג'ה בערך כ3 חודשים ואין ספק אני נהנה איתו ברמות מטורפות

אני מציע לנסות יחסי מין, לשם קבלת פרופורציה.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

shellcase, אני מאוד אבל מאוד מקווה שמה שרשמת זה נכון לחלוטין, אבל אני בור. תסביר לי, למה משרד הרישוי הוסיף את צמד המילים "גיל 21"? הרי לפי איך שאתה מציין את זה; מי שנגמר לו נהג חדש יכול להסיע אוטו מלא נכון? אז בשביל מה היה צריך להוסיף את צמד המילים 21? אני קראתי בסביבות ה20 פעם את מה שאתה רשמת, קראתי את החוקים ברישוי ועדיין לא הבנתי. למה הוסיפו את צמד המילים גיל 21?

"הבעיה עם העולם היא שהמטומטמים הם בעלי ביטחון עצמי מופרז והחכמים מלאי ספק." (ברטרנד ראסל)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

shellcase, כל הכבוד!

ממש נהנתי לקרוא! יוזמה ברוכה ביותר! :beerchug:

~~~

MAYDEN לשאלתך הוסיפו את צמד המילים 21, מכיון שכפי שshellcase רשם, אם עדיין תהיה נהג חדש אבל תעבור את גיל 21 אז כבר לא תהיה מוגבל ב2 נוסעים בלבד!

:loco:How can I be lost, If I've got nowhere to go?

:loco:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כל הכבוד על היוזמה.:arrow:

ולבחור שלא הבין עדיין,

הגבלת הנוסעים חלה אך ורק תחת התנאים הבאים:

נהג חדש (פחות מיומיים רשיון) צעיר מגיל 21 (נולד לפני ה 1\9\1986)

אם עברו שנתיים מיום הוצאת הרשיון אך אתה צעיר מגיל 21 - אין הגבלת נוסעים

אם לא מלאו שנתיים מיום הוצאת הרשיון אך אתה מבוגר מגיל 21 - אין הגבלת נוסעים

בכל שאר המקרים - ההגבלה חלה

"I teach the fools some basic rules"

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

shellcase, אני מאוד אבל מאוד מקווה שמה שרשמת זה נכון לחלוטין, אבל אני בור. תסביר לי, למה משרד הרישוי הוסיף את צמד המילים "גיל 21"? הרי לפי איך שאתה מציין את זה; מי שנגמר לו נהג חדש יכול להסיע אוטו מלא נכון? אז בשביל מה היה צריך להוסיף את צמד המילים 21? אני קראתי בסביבות ה20 פעם את מה שאתה רשמת, קראתי את החוקים ברישוי ועדיין לא הבנתי. למה הוסיפו את צמד המילים גיל 21?

כי לדעת המחוקק נהג חדש מעל גיל 21 הוא כבר מספיק בוגר וכבר לא ילד כמו נהג חדש בן 17, אז מותר לו להסיע יותר מ2 נוסעים.

המחוקק קבע ש2 סוגים של אנשים יכולים להסיע רכב מלא בלי סיכון:

1. אדם שכבר וותיק על הכביש, יש לו כמה שנים ניסיון בנהיגה ויודע איך לנהוג, אז גם אם הוא עדיין צעיר, הרבה נוסעים לא אמורים לפגוע בריכוז שלו.

2. אדם מבוגר, שלמרות שעדיין לא יודע לנהוג טוב, מספיק בוגר ואחראי בשביל לא לתת לרכב מלא נוסעים להסב את תשומת ליבו מהכביש ויוכל עדיין להתרכז במשימת הנהיגה.

המחוקק קבע שהגיל הזה שמפריד בין מבוגר לצעיר הוא 21, והוותק שמפריד בין חדש על הכביש למנוסה הוא שנתיים.

אם אתה גם צעיר (מתחת לגיל 21) וגם חדש על הכביש- אתה מהווה סיכון לתנועה במידה ואתה נוהג ברכב מלא באנשים (רעש וכ'ו) ולכן חוקק החוק הזה. אם אתה שייך לאחת הקבוצות הנ"ל אתה כשיר לנהוג עם רכב מלא. לכן, אם אתה רוצה לנהוג עם יותר מ2 נוסעים, אחד מהתנאים הנ"ל חייבים להתקיים.

לא נראה לי שאפשר להסביר את זה בצורה יותר מובנת. אז אם אתה עדיין לא מבין, קח את החוק הזה כאקסיומה וזהו.

אורן.

hagggg55 כתב:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מהאתר של משרד התחבורה:

נהג חדש שטרם מלאו לו 21 שנים וחלפה לגביו התקופה שבה חלה עליו חובת הליווי לא יסיע ברכב מנועי יותר משני נוסעים עד שימלאו לו 21 שנים, אלא אם כן יושב לידו מי שכשיר להיות מלווה.

ילד שהוציא רישיון כשהיה בן 17, סיים את הנהג החדש והוא כרגע בן 19, לא יסיע יותר מ-2 נוסעים עד גיל 21.

אתם מטעים פה אנשים לחינם, והלוואי שלא ייתפס הלילה מישהו שקרא אחת מהתשובות האלה.

בעברית פשוטה:

מי שנגמר לו הנהג חדש ואין לו 21 ימי הולדת בחייו, לא יסיע יותר מ2.

למה לעזאזל אי אפשר להסיע משפחה מדרגה ראשונה זה משהו אחר,

כל נסיעה לאור יהודה בלי אבא זה 2 נגלות.

----

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קצת הבנת הנקרא, בבקשה!

תקרא את 2 המילים הראשונות בנוסח החוק, ותבין למה אתה טועה...

נהג חדש שעוד לא בן 21. אם אתה לא נהג חדש החוק לא תקף, אם אתה מעל גיל 21 החוק לא תקף! הבנת הנקרא הכי בסיסית בעולם!

hagggg55 כתב:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כי לדעת המחוקק נהג חדש מעל גיל 21 הוא כבר מספיק בוגר וכבר לא ילד כמו נהג חדש בן 17, אז מותר לו להסיע יותר מ2 נוסעים.

המחוקק קבע ש2 סוגים של אנשים יכולים להסיע רכב מלא בלי סיכון:

1. אדם שכבר וותיק על הכביש, יש לו כמה שנים ניסיון בנהיגה ויודע איך לנהוג, אז גם אם הוא עדיין צעיר, הרבה נוסעים לא אמורים לפגוע בריכוז שלו.

2. אדם מבוגר, שלמרות שעדיין לא יודע לנהוג טוב, מספיק בוגר ואחראי בשביל לא לתת לרכב מלא נוסעים להסב את תשומת ליבו מהכביש ויוכל עדיין להתרכז במשימת הנהיגה.

המחוקק קבע שהגיל הזה שמפריד בין מבוגר לצעיר הוא 21, והוותק שמפריד בין חדש על הכביש למנוסה הוא שנתיים.

אם אתה גם צעיר (מתחת לגיל 21) וגם חדש על הכביש- אתה מהווה סיכון לתנועה במידה ואתה נוהג ברכב מלא באנשים (רעש וכ'ו) ולכן חוקק החוק הזה. אם אתה שייך לאחת הקבוצות הנ"ל אתה כשיר לנהוג עם רכב מלא. לכן, אם אתה רוצה לנהוג עם יותר מ2 נוסעים, אחד מהתנאים הנ"ל חייבים להתקיים.

לא נראה לי שאפשר להסביר את זה בצורה יותר מובנת. אז אם אתה עדיין לא מבין, קח את החוק הזה כאקסיומה וזהו.

אורן.

תודה רבה על ההסבר ועל ההשקעה לכבוד בור כמוני :-P,

אני שמח שסוף סוף מישהו הסביר לי כראוי :).

"הבעיה עם העולם היא שהמטומטמים הם בעלי ביטחון עצמי מופרז והחכמים מלאי ספק." (ברטרנד ראסל)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בקיצור, ממה שאני מבין מכל העסק,

בחור בן 17 שהוציא רשיון, אחרי שנתיים הוא בן 19, נגמר לו : "נהג חדש".

עכשיו הוא יכול להסיע יותר מ-2 אנשים.

מה שאני לא מבין זה את מי שכרו משרד הרישוי שיינסח את המשפט הזה בצורה כלכך קשה?

בשביל מה להקשות על הציבור? על מנת שזה ייראה יותר "רשמי" או יותר "מכובד"?

אוהד.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מהאתר של משרד התחבורה:

נהג חדש שטרם מלאו לו 21 שנים וחלפה לגביו התקופה שבה חלה עליו חובת הליווי לא יסיע ברכב מנועי יותר משני נוסעים עד שימלאו לו 21 שנים, אלא אם כן יושב לידו מי שכשיר להיות מלווה.

ילד שהוציא רישיון כשהיה בן 17, סיים את הנהג החדש והוא כרגע בן 19, לא יסיע יותר מ-2 נוסעים עד גיל 21.

אתם מטעים פה אנשים לחינם, והלוואי שלא ייתפס הלילה מישהו שקרא אחת מהתשובות האלה.

בעברית פשוטה:

מי שנגמר לו הנהג חדש ואין לו 21 ימי הולדת בחייו, לא יסיע יותר מ2.

למה לעזאזל אי אפשר להסיע משפחה מדרגה ראשונה זה משהו אחר,

כל נסיעה לאור יהודה בלי אבא זה 2 נגלות.

איך קוראים לכל החוק הזה?

נכון מאוד "נהג חדש"

אם אתה לא נהג חדש, אז חוק שנקרא "נהג חדש" חל עליך? לא

מה זה אומר? שגם כל הסעיפים הכלולים בחוק הזה לא חלים עליך

מספיק מובן?

ליאור

מאזדה 3 2.0 "ספיריט" 2020

בתאריך 12.5.2021 בשעה 13:54, יבגניפ כתב:

באמת. אני אוהב אותך כמו שאתה.

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אך אך אך, לטעמי זה לא יעזור. גם בפעם ה-20 יכנס מישהו ויתחיל לשאול עוד 20 שאלות על המלווה ונהג חדש, ושאצלו השאלה היא פרטנית, כי הוא בן 18.7 ונוהג על אוטומט ללא עדשות ולכן זה מקרה פרטי. והבן דוד שלו שעובד עם המורה שלו לנהיגה אמר לו שהוא שמע שאתמול תפסו את משה מהשכונה.

אבל סחתיין שיש לך את הכוח להסביר כל פעם מחדש ולכתוב שרשור, כי לי כבר נגמר הכוח הזה. :roll:

ROOONEEYY

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1331 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...