Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

שרשור בנושא נהג חדש (2 נוסעים, מלווה, לימוד נהיגה, ביטוחים, וכו')

shellcase
שימו לב! השרשור הזה בן 1340 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שאלה: קיבלתי את רשיון הפלסטיק הקבוע לאחר סוף תקופת נהג חדש, אך הרשיון הקודם שלי עדיין בתוקף (לעוד 20 יום).

האם אני כבר לא נהג חדש? או עדיין בתחום האפור?

"ai motoare capul doare"

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 1.4 אלף
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תמונות שפורסמו בשרשור

אני לא בעל נסיון בנושא כיון שאני אגיע לשלב זה בעוד כחודשיים, אבל מהנסיון שצברתי, השוטר עלול שלא לשים לב שאתה נהג חדש אם הוא לא רואה שלט (אפילו שזה כתוב ברשיון, לך תבין) - אם מישהו יתפל אלייך, הוא כמובן עלול להעלות את הנקודה, אבל עו"ד יוציא אותך מזה בקלות.

לסיכום, אלא אם כן עשית משהו שעלול לגרום לשוטר להיטפל אלייך - הוא יפעל לפי מה שכתוב ברשיון החדש (כלומר, לא נהג חדש).

בשבועיים הקרובים תשתדל לא למלא את הרכב (הרי זה העניין לא?) אבל אם אין ברירה, אל תפחד מזה - כי גם אם משהו יקרה, זה יהיה רק כאב ראש ולא "כאב רשיון".

*אין לי נסיון בנושא וכל זה נובע מהיגיון בריא, אם תעשה חיפוש בפורום אני חושב שתמצא קצת מידע בנושא, זה עלה בעבר.

בתאריך 13.7.2020 בשעה 17:22, pl7410 כתב:

זו בכל זאת מדינה שמסתמכת על טמטום כמשאב לאומי

לפני 5 שעות, HybridBoy כתב:

תיבה טובה סטייל DSG

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפי דעתי דווקא כן יהיה כאב רשיון. אם השוטר ירצה להיטפל, הוא יזמין אותו למשפט. ובו עו"ד לא יעזור, כי הוא עדיין נהג חדש. אף על פי שהרשיון החדש ללא נהג חדש, תוקפו של הנהג חדש למשך שנתיים מהוצאת הרישיון המקורי, וזה לא משנה אם הוא כבר קיבל את הרישיון הקבוע ללא הנהג חדש. עד סיום תוקף השנתיים הוא נהג חדש. לכן תחכה את השבועיים האלו ואל תסיע יותר מ2.

כנ"ל אגב לגבי עבירות של מהירות וכל עברה אחרת, בתקופה שבין הרשיונות הוא עדיין נהג חדש לכל דבר, הוא מפסיק להיות נהג חדש בסיום תוקף הרישיון המקורי עם הנהג חדש.

ROOONEEYY

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

פליקס אני מסכים, אבל תסכים איתי שבמידה ומשהו יקרה יהיה הרבה יותר קל לצאת מזה, במיוחד עם עו"ד טוב.

תיבה טובה סטייל DSG

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא מסכים שיהיה יותר קל לצאת, היות והוא נהג חדש לכל דבר. זה שהוא חשב שהרשיון החדש מבטל את הישן זה לא תרוץ להקלה על העונש, לטעמי אף שופט לא יקנה את התרוץ הנ"ל, היות וכל בר דעת מבין שהוא נהג חדש עד לתום הרישיון של הנהג החדש, גם אם הוא קיבל רישיון ללא נהג חדש בתקופה הנ"ל. בקיצור במקום לנסוץת ולבנות על מזל שעו"ד יציל אותך (שלא בטוח שהוא יוכל לעשות את זה), בשבועיים הללו לא להסיע יותר מ2 נוסעים ומי שנוהג עם השלט שימשיך לנהוג עם השלט.

ROOONEEYY

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כל הכבוד על היוזמה ! כן ירבו!

שאלה לי אלייך ולשאר חברי הפורום, שיכולים לענות לי תשובה מבוססת וחד משמעית.

כידוע, בתקופת המלווה כאשר יש לידי אדם שיכול להיות המלווה שלי , מותר לי להכניס אוטו מלא.

לאחר תקופת המלווה

יושב לידי אבי (שהוא היה המלווה בתקופת המלווה שלי)

אני יכול להכניס אוטו מלא או לא?

אני אציין,

שחייגתי 100 למשטרת ישראל

ושם אמרו לי שאכן אני יכול להכניס אוטו מלא.

תודה לעונים ..

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בוודאי שכן. החוק מציין מפורשות: נהג חדש בן פחות מ21 מותר לו להסיע שני נוסעים אלא אם יושב לידו מלווה כדין.

מלווה כדין למי שלא יודע - מעל גיל 30 עם 3 שנים רשיון או מעל גיל 24 עם 5 שנים רשיון.

נ.ב.

פליקס, יודע מה - צודק. לקחתי את דברי בחזרה.

תיבה טובה סטייל DSG

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני רק רוצה לחדד את העניין, אם פג התוקף של רישיון הנהג החדש, אך לא עברו שנתיים מיום הוצאת הרישיון (הרי התאריך שעל הרישיון הוא ה-15 לחודש. נגיד והוצאתי רישיון ב-29 לחודש.), האם בעל הרישיון כבר אינו נהג חדש?

אציין כי איני שואל כיוון שאני נמצא במקרה שכזה, אלא בעקבות ויכוח עם חבר ומתוך סקרנות, אז נא לא לענות תשובות של "תחכה עוד שבועיים ליתר ביטחון".

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם פג התוקף של הרשיון לדעתי אתה פטור - אבל שוב, בוא נשמע את הצד השני (פליקס זה אתה) :D.

דעתי הסופית היא שב15 לחודש אתה מפסיק להיות נהג חדש ולא לאחר שנתיים בדיוק.

תיבה טובה סטייל DSG

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לדעתי החוק מאוד ברור בנושא

בדיוק שנתיים, לא עד ה-15 לחודש לפני או אחרי או בלה בלה אלא בדיוק שנתיים

ליאור

מאזדה 3 2.0 "ספיריט" 2020

בתאריך 12.5.2021 בשעה 13:54, יבגניפ כתב:

באמת. אני אוהב אותך כמו שאתה.

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נכון, זה שנתיים. אבל שנתיים החל מאיזה תאריך? החל ממעבר הטסט? החל מקבלת הרישין נהיגה? שני המועדים הנ"ל אינם באותו התאריך...

אני נוטה לחשוב שזה אכן שנתיים בדיוק, ולטעמי זה ממועד מעבר הטסט. בכל מקרה זה כבר דקויות שמיועדות לעורכי דין שמוצאים כל מיני פירצות בחוק ומנצלים את זה. ההגיון אומר שאם פג התוקף של הרישיון נהג חדש קשה יהיה לשוטר לחשוב שאתה עדיין נהג חדש, כנ"ל לגבי משפט. אבל אני לא בטוח בעצמי ולכן לא עונה חד משמעית, כאמור זו סתם עוד פירצה שמשאירה מקום לפרשנויות שונות של כל מיני עו"ד. אני אישית הפסקתי לקרוא לעצמי נהג חדש ברגע שפג התוקף הרישיון נהג חדש שלי.

ROOONEEYY

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני חושב שפליקס סיכם את זה בצורה הטובה ביותר - וגם הסיק את המסקנה הנכונה ביותר.

אתה נהג חדש למשך שנתיים, אם תוקף הרשיון שלך פג לפני תום השנתיים ואינך מחזיק יותר ברשיון נהג חדש, יהיה קשה מאד לשוטר, או אף לשופט להחליט שאתה בכל זאת נהג חדש.

תיבה טובה סטייל DSG

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בכלל לא קשה, לא פירצות ולא נעליים

שנתיים ממועד מעבר הטסט שלך (שאם תשים לב ב-99% מהמקרים זה אותו התאריך שבו מודפס הרשיון שלך מנייר עם הנהג חדש)

זה מאוד פשוט, יש לך תקופה מאוד מוגדרת ומאוד ספציפית

ליאור

מאזדה 3 2.0 "ספיריט" 2020

בתאריך 12.5.2021 בשעה 13:54, יבגניפ כתב:

באמת. אני אוהב אותך כמו שאתה.

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אוקיי, אבל מצד שני תוקף הרשיון נגמר לפני שעוברות שנתיים והוא מקבל כבר רשיון רגיל.

אתה טוען שבתקופה הזאת הוא צריך לנסוע תחת ההגבלות של נהג חדש - למרות שהוא מחזיק רשיון רגיל לכל דבר?

תיבה טובה סטייל DSG

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1340 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...