Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

חלון חשמלי פעם עובד פעם לא פעם למה לא - סיטרואן קסארה

shaiby
שימו לב! השרשור הזה בן 5592 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

(גילוי נאות: ערכתי חיפוש בפורום, מצאתי כמה דיונים בעלי אופי דומה, עדיין נותרו כמה שאלות פתוחות)

יש לי בקסארה 4 חלונות חשמליים מקוריים + מרים שמשות באזעקה.

בד"כ אני נוסע עם חריץ פתוח בחלון הנהג (למעט כביש 6, שאז הרעש לא נעים).

אתמול כשהגעתי לעבודה שמתי לב שכשאני נועל את האוטו עם השלט - החריץ בחלון הנהג לא נסגר באופן אוטומטי.

קיללתי את האזעקה, נכנסתי לאוטו, הכנסתי מפתח לסוויץ', וסגרתי ידני.

כשיצאתי מהעבודה ניסיתי לפתוח את החלון - כלום. פתחתי את דלת הנהג וסגרתי אותה (הייתי צריכ להצמיד כרטיס עובד לחיישן שפותח את מחסום היציאה של החניון) והנה זה פלא - החלון חזר לעבוד.

קיללתי את סיטרואן ונסעתי הביתה.

היום, תפס אותי המבול בדרך לעבודה, ניסיתי לסגור את החלון - כלום. ניסיתי את הטריק של לפתוח - לסגור את דלת הנהג - עדיין כלום.

קיללתי את עצמי, ועליתי לעבודה חצי רטוב.

הערב, חיפשתי בפורום והבנתי שצריך לבודד האם מדובר בתקלת מתג, חיווט, מנוע או מנגנון ושבכל מקרה הכל מתחיל בלפרק את הדיפון הפנימי של הדלת. ירדתי לאוטו חמוש בארגז כלים ומולטימטר ותוך חצי דקה גיליתי שלבורג שמחזיק את הריפוד בדלת יש ראש כוכב לא סטנדרטי, ואין לי מברג כזה.

מכיוון שכבר קיללתי את סיטרואן במהלך התקלה הזו לא חשתי צורך לחזור על התהליך.

כאקט של יאוש פירקתי את הקונקטור של הצמה החשמלית שנכנסת לדלת, נשפתי קצת, מיגלרתי קצת, חיברתי בחזרה - כמובן שהחלון עובד. עד מחר, ככל הנראה.

ועכשיו לשאלה - לאיזה בעל מקצוע עלי לגשת מחר ? חשמלאי ? מתקין אביזרים ? מורשה סיטרואן ?

תודה מראש,

שי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני שאתה רץ לקלל את סיטרואן, תקלל את המרים חלונות שלך ותתחיל את הבדיקה שלך ממנו כי 99% הבעיה שלך שם ולא במתג\חיווט\חלון\מנגנון.

איציק

Peugeot 3008 MY18 1.6HDi 120Hp Automatic
   Citroen Berlingo XTR MY17
 1.6
HDi 100Hp Automatic
Citroen C4 MY07 2.0 143Hp Automatic

eפ.מצולמים אחרונים: הח' שסתום ספיקה למדחס מזגן, טיימינג למנוע 2.0 EW10J4 ב 307, הח' COM2000 ברכבי PSA , הח' שמן AL4, הח' שסתומים AL4

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה על כל התגובות!

מחר בבוקר אני:

א. הולך לרכוש סט מברגי טורקס. באמת הגיע הזמן שיהיה לי.

ב. ניגש למתקין אביזרים ואזעקות בכפ"ס, שבפעם שעברה היה נחמד והחליפ לי את הקוד בקודנית אחרי שאחת הספרות שם הפסיקה להגיב, חינם אין כסף, ושלח אותי הביתה "לעוד שנתיים לפחות" במקום לדחופ לי קודנית חדשה.

ג. חוזר לפה לעדכן את מי קיללתי לחינם ואת מי בצדק...

איציק - איכ בודקים מרים חלונות ? איכ היחידה נראית בכלל ? כבר יצא לי להתעסק בחלונות חשמליים (בפוקוס), אבל מרים חלונות אני מכיר רק בשם.

שי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עדכון (לבקשת הקהל) -

אחרי הניקוי של הקונקטור החשמלי שמתחבר לדלת אתמול, היום החלון תיפקד מצויין (ובדקתי אותו ה-מון פעמים). מכיוון שהתקלה לא חזרה על עצמה לא ניגשתי לשום בעל מקצוע, כדי לא לצאת דביל....

לדעתי הכי נכון היה באמת לקלל את סיטרואן (או את האבק בארץ הקודש), אבל ימים יגידו.

בנוגע למברגי טורקס - ביקשתי מאבא שיקנה לי... עיתותיו בידו, הוא מת על חנויות כלים וכמובן - יוצא הכי זול :-)

שי.

עריכה: איציק - אני עדיין אשמח לקבל כל אינפורמציה על מה זה "מרים חלונות". מכל מלמדיי השכלתי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

"מרים חלונות" הוא שם לקופסת ממסרים המחוברת ליחידת האזעקה ותפקידה כשמה: להרים את החלונות בזמן הפעלת האזעקה.

איציק

Peugeot 3008 MY18 1.6HDi 120Hp Automatic
   Citroen Berlingo XTR MY17
 1.6
HDi 100Hp Automatic
Citroen C4 MY07 2.0 143Hp Automatic

eפ.מצולמים אחרונים: הח' שסתום ספיקה למדחס מזגן, טיימינג למנוע 2.0 EW10J4 ב 307, הח' COM2000 ברכבי PSA , הח' שמן AL4, הח' שסתומים AL4

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 5592 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...