Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

double distilled water למהילה כנוזל קירור , מה דעתכם?

erezfed
שימו לב! השרשור הזה בן 5606 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

אני בקרוב מתכוון להחליף את נוזל הקירור בקוואליר.

חשבתי על האופציה של dexcool , שהוא הנוזל המקורי , אותו מוהלים ביחד 1:1 עם "מי ברז".

יש לי בהישג יד מים מטוהרים/מזוקקים כמוזכר בכותרת, נאמר לי כי לאחר התהליך כל שנותר הוא מים טהורים , כלומר H2O בלבד!

האם יש דיעות (מאוששות/מגובות בידע ונתונים) לכאן או לכאן , האם אפשר/כדאי להשתמש במים אלה למהילה? אני חושב שזה בטח עדיף על מי ברז "כהגדרת היצרן" , השאלה אם יש סיכון כלשהו בכך.

ארז

עכשיו: מאזדה 6 2009 2.0L

היה:אאודי 80 אוטומטי 95, נפח 2 ליטר הזרקה מנוע ABT | העולם מתחלק ל- 10 סוגי אנשים: אלה שמבינים בינארי, ואלה שלא... :arrow:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני בקרוב מתכוון להחליף את נוזל הקירור בקוואליר.

חשבתי על האופציה של dexcool , שהוא הנוזל המקורי , אותו מוהלים ביחד 1:1 עם "מי ברז".

יש לי בהישג יד מים מטוהרים/מזוקקים כמוזכר בכותרת, נאמר לי כי לאחר התהליך כל שנותר הוא מים טהורים , כלומר H2O בלבד!

האם יש דיעות (מאוששות/מגובות בידע ונתונים) לכאן או לכאן , האם אפשר/כדאי להשתמש במים אלה למהילה? אני חושב שזה בטח עדיף על מי ברז "כהגדרת היצרן" , השאלה אם יש סיכון כלשהו בכך.

ארז

אני בעד. היצרנים בוודאות מוהלים את נוזלי הקרור שלהם עם מים מזוקקים ולא מי ברז.

יבואו חברי פורום אחרים ויאמרו שרמת החומציות של מים מזוקקים גבוהה ויכולה לפגוע בתרכובות המתכת במנוע. אבל אני אומר (ואני לא כימאי) ששילוב של מים מזוקקים ותרכיז קרור יוצר יחד תרכיז שהוא לא חומצי מידי. מי ברז לדעתי פסולים לשימוש בגלל עצם העובדה שהם מכילים אבנית ומינרלים אחרים, חלודה, חול וכד'.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אוקי , אוסיף עוד כמה נתונים לדיון , יש לי תנאי מעבדה מלאים , לרבות בדיקת חומציות בשיטות שונות.

מה נכנס להגדרה "חומצי מידי" ?

ועוד שאלה , בלי להסיט את הדיון מהנושא המקורי (אני לא רוצה לפתוח מליון שרשורים, ומנסה להתאים כל שרשור שלי למילות מפתח שתעזורנה בחיפוש), הבעיה בניקוז קוואליר ידועה. כעיקרון , ביטלתי את צינור המתכת הבעייתי שהיה לי , וכרגע אני מנקז רק מנק' אחת בראש המנוע (הצינור היה יוצר בעיה של אויר כלוא - כרגע הניקוז ללא טרמוסטט פשוט מושלם). בנוסף , אני כמובן רוצה להחזיר טרמוסטט חדש, לאחר שהוצאתי את הבנ$%$& שכמעט גמר לי על המנוע. מצורפות תמונות של טרמוסטט מקורי של קוואליר. נשמעו הרבה דיעות שכדאי לקדוח חור קטן איפשהו , לניקוז אויר טוב יותר. אבקש לסמן על אחת התמונות היכן עושים את הקדיחה הזו, ומה קוטרה? לשים לב, בטרמוסטט המקורי החדש, ישנה גומיה בין החלק הקבוע לחלק שנפתח, נא לקחת זאת בחשבון.

17-12-08_0001.jpg

17-12-08_0002.jpg

17-12-08_0003.jpg

היה:אאודי 80 אוטומטי 95, נפח 2 ליטר הזרקה מנוע ABT | העולם מתחלק ל- 10 סוגי אנשים: אלה שמבינים בינארי, ואלה שלא... :arrow:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

חיפוש קצר ברשת:

WATER QUALITY is extremely important if make-up water is added, or if coolant is diluted. Major engine makers recommend the following coolant make-up water specifications:

vHardness (calcium), less than 170 ppm

vChlorides, less than 40 ppm

vSulfates, less than 100 ppm

PH neutral

מקור: http://www.finalube.com/fina_check/fina_check_coolant.htm

נוזל מהול:

PH: Coolant pH values have a normal range of 8.5 – 10.5* when pre-charges with nitrite/nitrate or nitrite-molybdate SCA. If pH falls below 8.0, rapid nitrite depletion may result. This will be shown as low SCA units. Continued additions of SCA into low pH coolant will have little effect on SCA units per gallon. When pH is less than 8.0, coolant should be drained and flushed*. Coolant pH exceeding 11.5 will corrode aluminum and promote scaling. Drain and flush is recommended. If no serious problems are encountered, flushing can be accomplished using tap water. Corrosion, scale, or gelation problems require use of chemical flushing agents.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

גם לא במגהץ. גם שם החומציות גורמת לנזק.

ארז, PH 7 הוא הדרוש. בעזרת אינדיקטור נייר לחומציות לא ניתן למדוד חומציות של נוזל קירור לאחר שנמהל עקב צבעו שמשבש את הקריאה. אם יש לך מד PH אלקטרוני זה יהיה ניסוי מעניין.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

במגהץ אדים אני ממלא רק מים מוזקקים של חברת סנו שעברו אוסמזה הפוכה (פעמיים) זה מה שמומלץ על-ידי ייצרן המגהץ פיליפס).

המגהץ עובד כבר 5 שנים כמעט ללא שום אבנית/לכלוך, רק מידי פעם יש לנקות את המגהץ.

איזה כייף לי :)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כנראה ששכחתם שאנחנו נמצאים בפורום מכובד ולא במדינת בובליל. השפה וההעלבות ההדדיות לא מקובלות כאן ולכן כל ההודעות הקשורות בנושא נמחקו על אף תוכנן. בפעם הבאה גם התראות יחולקו, ראו הוזהרתם.

אם ברצונכם לנהל דיון ענייני ולהעשיר את הידע של כולנו בבקשה, אך בדרך ראויה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בניגוד למגהץ,באוטו המים צריכים להוליך חום. כמות מסוימת של מינרלים ומתכות עוזרת.לא מזוקקים.

אל תשכח שמדובר בתמיסה מהולה ולא במים מזוקקים נטו - שהם כשהם בוודאי שלא מומלצים לבדם.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שלום,

יש מד חומציות אלקטרוני , אבל הוא מוגבל בטפמ' , ולכן לשער מה החומציות בטמפ' גבוהה נצטרך להעריך ע"י נוסחה קיימת. לפחות נדע בערך.

הנקודה היא , שעל פי הבנתי חומציות המים זה לא הפאקטור היחיד שצריך להלקח בחשבון, כך שגם אם המדידות ייתנו תוצאות טובות , זה עדיין לא מבטיח שהנוזל אכן יבצע עבודתו נאמנה , קרי הסעת חום ושמירה על חלקי המנוע.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לגבי טמפ' אתה יודע כמה היא אמורה לשנות? מה הנוסחה? לדעתי השינוי מינורי.

לגבי הסעת חום- נוזל קירור בכל מהילה עם כל מים יעשה את העבודה בלי בעיה כל עוד שלא מדובר ברכב מירוץ מוגדש, משופר שפועל על קצה גבול יכולת מערכת הקירור.

איכות הנוזל בשאר היבטים- אתה אכן צודק, ההנחה היא שנוזל קירור איכותי מטפל בזה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אישית אני לא יודע , זה התחום של הצד שמספק את המעבדה (:wink:) , הוא מבין יופי (השנה סוגר דוקטורנט).

אז , לפי מה שאני מבין, אין מניעה למהול את ה- DEXCOOL עם המים שציינתי? אני רוצה לחסוך את כל המרעין בישין שבאים עם המים מהברז.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני לא יודע מהיכן הבנת את זה. ללא בדיקה שלכל הפחות רמת חומציות זו לא תהיה מסקנה נכונה לדעתי.

אם כבר אז כהמלצת היצרנים- מהילה עם מים רגילים מהברז.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אוקי , לטובת הדיון , בכל מקרה אקח דוגמית ואעשה בדיקות , אשוב עם תוצאות.

מה עם העניין השני? איפה קודחים בטרמוסטט?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 5606 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...