Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

סקודה פאביה החדשה: סיכום מפורט- חודשיים ביחד

stio
שימו לב! השרשור הזה בן 5577 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

Skoda fabia 2008- מבחן מתמשך, חודשיים ביחד

חלק א'- הקדמה:

את הפאביה הצעירה שחררתי ממוסך "סקודה" בחיפה, בראשית חודש אוקטובר 2008.

כשנמסר הרכב לרשותי הוא כבר הספיק לצבור 14 ק"מ, וביום המדוייק של נק' החודשיים ביחד, גמע הרכב 636 ק"מ.

חלק ב'- מנוע, דגם, סוג גיר וצבע:

הרכב הוזמן בגרסת הגימור היותר בכירה בהיצע, ה- SPORT.

החבילה כוללת חישוקי סגסוגת נאים "16 בעלי צמיגים בחתך נמוך, הגה 3 צלעות, מושבי ספורט, מושב נהג מתכוונן גם לגובה ופנסי ערפל קדמיים. את הרכב הזמנתי בצבע כסף מטאלי, גם כדי לא למשוך לאנשים יותר מידי את העיניים. בישראל מסתבר, זה שיקול בבחירת הצבע לרכב חדש.

המנוע המותקן ברכב הינו בעל נפח של 1600 סמ"ק המספק 105 כ"ס. האצה מ- 0 ל- 100 קמ"ש תתבצע תוך 11.5 שניות, וכוח הסחיבה בעליות של הרכב הוא 15.6 קג"מ.

לאמיצים שבנינו שמכירים בע"פ את מפת מצלמות המהירות של מתנ"א, יוכלו להאיץ עם הרכב עד ל- 185 קמ"ש.

תיבת ההילוכים של הרכב היא אוטומטית רגילה, בעלת 6 הילוכים קדמיים והילוך אחורי.

התיבה מצויידת במצב S (ספורט) לנהגים שאוהבים למשוך הילוכים, וכמו כן במצב תפעול טיפטרוניק (ידני), ע"י הזזת מוט ההילוכים לצד ימין.

חלק ג'- בטיחות:

הרכב מצוייד בכל מערכות הבטיחות הפופולריים כיום.

6 כריות אוויר עם אפשרות לביטול כרית האוויר של מושב הנוסע הקדמי באמצעות המפתח, מערכת ABS עם בלמים בעלי סיוע כוח Dual-Rate ומערכת MSR לוויסות מומנט המנוע, מערכת בקרת משיכה ASR, מערכת ESP עם כפתור ESP OFF לביטול באופן מוחלט של המערכת, ומערכת TPM לניטור לחץ האוויר. במקרה של פנצ'ר, תידלק נורת התראה בלוח השעונים.

חלק ד'- אבזור:

דגם הרכב שלי מצוייד ב- 4 חלונות חשמל כולל יחידת מרים חלונות בנעילה, 2 מפתחות קפציים עם כפתור לפתיחת דלת תא המטען מרחוק, משענת יד נפתחת לאכסון חפצים, מושבי ספורט איכותיים עם תמיכה צידית לגב, מראות חשמליות עם הפשרת אדים, מושב נהג המתכוונן גם לגובה, הגה המתכוונן לגובה ולעומק, נעילה מרכזית באמצעות המפתח, נעילת דלתות מתוך הרכב בלחיצת כפתור, מחשב דרך, תאורה קדמית ומרכזית בתוך הרכב הנדלקת אוטומטית עם פתיחת הרכב ע"י השלט ונכבת עם הכנסת המפתח לסוויץ', תא כפפות מקורר, תאורה בתא המטען, שקע 12V כולל מצית, מאפרה, התראה לדלתות פתוחות, תא למשקפיים, רדיו דיסק לא מקורי של חברת "קנווד" הקורא MP3 ובעל חיבור AUX הניתן במתנה עם קניית הרכב, 2 רמקולים וטוויטרים מקוריים בדלתות הקדמיות ו- 2 רמקולים וטוויטרים בדלתות האחריות שניתנו גם במתנה לאחר מו"מ עם הנציג בסוכנות, חישוקי מגנזיום עם ברגי נעילה, גלגל חלופי בגודל מלא, ידיות ומראות בצבע הרכב, ולסיום לא נשכח את הקודנית והעלוקה שחברת הביטוח כ"כ אוהבת.

חלק ה'- חיצוני/ פנימי:

כבר עם זיהוי הרכב על ידי ביום המסירה, הבחנתי בוילון אחורי שהותקן בהתקנה מקומית עם הסיסמא "אל תקראי לי מותק" בצבע ירוק. בדיקה מקיפה מחוץ לרכב לא הניבה שום פגמים, בדיקה לגילוי חלונות לא מקוריים העלתה שאני סתם מדמיין.

עוברים לפנים הרכב: בדיקה לא העלתה כלום, למרות שכנראה מיהרתי לשחרר את הרכב ומאוחר יותר התגלתה שריטה קטנטנה על הדשבורד בצד הנוסע, כנראה מהתקנה רשלנית של הר"ד והקודנית. העיניין סודר על ידי לאחר שצ'מפיון כצפוי התנערה.

פנים הרכב מעוצב באופן שמרני ורגוע, כמיטב המסורת של VAG. לא תמצאו שום דבר יוצא דופן, ולמעט מסגרת פתחי המיזוג בקונסולה המרכזית ובצדדי הרכב, וכמו כן בידיות הרכב- לא תמצאו כלל חלקים כסופים, הכל שחור.

חלק ו'- על הכביש:

נפרדים לשלום ממחלקת רכב חדש ע"י לחיצת יד לנציג, מקישים את הקוד, מתניעים בקלות ללא משיכת צ'וק מימי האונו, ויאללה, נוסעים הביתה.

בשבועיים הראשונים בהתחלת נסיעה היתה נשמעת נקישה קלה בודדת כשהרכב היה מגיע ל- 20 קמ"ש, אשר נעלמה לחלוטין אח"כ. כמו כן בעת מעבר על פסי האטה הרכב היה מרגיש נוקשה, דבר שהקשה מאוד על הגוף שלי. לאחר התקופה הראשונית, הבלמ"ז התרככו והיום ניתן לנסוע כמעט ללא חשש על בורות ופסי האטה. כמו כן תוך שבועיים בלבד מיום מסירת הרכב, נשרה גומיית איטום שנמצאת מתחת לקורת A השמאלית. תפקיד הגומיה לאטום את איזור הכנף הקדמית מכניסה של עלים. מכיוון שמדובר בנושא זניח ומכיוון שהיבואן מחליף את החלק לכל דורש ובחינם- אטפל בזה בעוד 10 חודשים, בטיפול.

האצה ברמזורים בגבולות הטעם הטוב מסתיימת ברוב המקרים בעקיפת כל המכוניות מימין ומשמאל תוך רעשי מנוע חזקים במעט מהמתחרות בקטגוריה. מעבר למצב ה- S בגיר, יגרום לזירוז ההאצה באופן משמעותי בכך שהגיר ימשוך הילוך עוד ועוד לסל"ד גבוה ולא ימהר להחלפת ההילוך. הזזת מוט ההילוכים לכיוון צד ימין תגרום לכניסה למצב הידני. לחיצה בודדת למעלה תעלה הילוך, בעוד שלחיצה בודדת למטה, ניחשתם נכון- תוריד הילוך. יש לציין שנסיעה בהילוך גבוה ואח"כ עצירה ברמזור ללא הורדת ההילוכים באופן מסודר תגרום למחשב להתעצבן, והוא ייאלץ להוריד להילוך ראשון גם בלי לשאול את הנהג.

בשיוט רגיל ונינוח על 100 קמ"ש המנוע ייסתובב על 2100 סל"ד, דבר שיעניק שקט מופתי ברכב. למרות זאת, רעשי רוח קלים מכיוון קורות A נוכחים ברכב במהירות העולה על 90 קמ"ש ופוגעים במעט בהנאה מהרכב.

פניות של 40 מעלות עם הרכב ב- 60 קמ"ש נעשות ללא ציוץ מהרכב ומהצמיגים, למרות שההגה לא מספק כ"כ הרבה תחושה לגבי מה עובר על הסרן הקדמי, ולכן צריך להיזהר בפניות מעודף ביטחון עצמי, שעלול לפגוש לבסוף את העמוד הקרוב.

עם צבירת הקילומטרים הפאביה הצעירה סופגת מהמורות בכביש בצורה הרבה יותר טובה מההתחלה, ונהג לא רחמן שייסע על פסי האטה בלי להאט- לא ייקבל מכות כואבות בכל הגוף.

עקיפות נעשות בצורה חדה, זריזה ומושלמת: כל רכב נעקף בזריזות, גם בעלייה, ללא קושי כלל. לחיצה חזקה על דוושת הגז, תגרום להורדת הילוך מיידית ולהאצה טובה הרבה יותר של הרכב.

באם חשקה נפשכם להתעלל ברכב, לחיצה פתאומית וחזקה על דוושת הגז, תגרום אפילו להורדת 2 הילוכים במכה.

הגיר האוטומט בעל 6 ההילוכים עושה עבודה מצויינת. התיבה האוטומטית מעבירה הילוכים בצורה נעימה, רגועה ולא מורגשת כלל. בעת נסיעה ב- 60 קמ"ש הגיר נמצא כבר בהילוך רביעי ואף חמישי- לחיסכון בדלק ולשקט מצד המנוע.

בעליות, אפילו חדות, הרכב לא ידרדר אחורנית ויעניק תחושה של ביטחון וזינוק ללא עזרה בבלם היד. תצוגת לוח השעונים תראה בזמן אמת באיזה הילוך הגיר נמצא.

חלק ז'- תקלות:

בינתיים לא נרשמו בעיות ותקלות ברכב, גם כל הפריטים שהותקנו בארץ ע"י רדיו מילאנו- עובדים מצויין.

חלק ח'- סיכום:

לאחר חודשיים ו- 636 ק"מ ביחד, ניתן להודות בכנות שהפאביה החדשה היא הרכב הכי מוצלח בסיכום הכולל לרכישה היום.

הרכישה השתלמה, הרכב מהנה לנהיגה, מאובזר, נוח ושקט יחסית. עדכונים נוספים בהמשך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 68
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

כנ"ל כמו קודמי. אתה לא זז בכלל :roll: (וחשבתי שאני לא נוסע - 13K בשנה).

ולכן אתן לו בכל הכבוד את הזכות להרצות לי על מחזיקי כוסות וגגות שמש, לא יותר מזה.

ZOOM-ZOOM

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ניראה שאתה נהנה סה"כ מהרכב, וזה העיקר.

ואתה באמת לא זז ממש ^_^

אצלי לאחר קצת יותר מחודשיים יש 3.6K, אבל הרכב כבר הספיק לעשות 2 נסיעות לאילת, אבל בכל זאת אני לבד עשיתי 1000+.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה על הסיקור. אבל 600 ק"מ? זה תדלוק וחצי. זה 10 ק"מ ליום. זה חצי מתקופת ההרצה. אוטו חדש - סע בו קצת :wink:

רוני

נ.ב. חזרת שם על כמה דברים פעמיים.

נ.נ.ב. אני מקווה שאתה לא נוסע עדיין עם כיסויי המושבים שבתמונה...

BMW 325i E46

שלום, רוכב.

נא לא לבקש ממני גישה לאוף טופיק

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

היה כיף לקרוא את מה שכתבת,והכי חשוב זה שאתה מבסוט מהרכב.

מצער באמת לשמוע שבארץ כשאתה קונה רכב אתה צריך לחשוב על איך למשוך הכי פחות תשומת לב,

עיניים צרות של אנשים,והכי חשוב צרות לרכב. באמת חבל שאתה לא יכול להנות מכל צבע אפשרי,אבל לא נורא. מתגברים.

בקשר לזה שאתה לא זז עם האוטו,זה לא נכון,אתה פשוט לא נוסע הרבה. קח את זה בחיוך, במכירת הרכב תהנה מק"מ נמוך.

כל הכבוד על הסיקור,על התמונות,על הפירוט הממוקד והמפורט. כיף לקרוא "כתבות" שכאלה.

אז תהנה ותמשיך לנהוג עם חיוך,אני בטוח שהוא לא יורד לך מהפנים בזמן הנסיעה על פי מה שרשמת.

בברכה, אלעדיקו.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בתור אחד שיש לו את אותו דגם אבל ידני, זה הבדל עצום הגיר, יש לי בבית עוד אחת אוטומטית עם רמת אבזור אלגאנס.

הגיר האוטומטי שלהם טוב מאוד, זה הגיר האוטומטי הכי טוב שניתקלתי בו מכל גירסאות הטיפטרוניק למיניהם.

לתג מחיר שלו, אני חושב שאין לו מתחרים, אך נשים דברים בפרופורציות, ההתנהגות כביש שלו טובה מאוד, אך ביחס למתחרים.

הרכב הזה אינו מתיימר להיות עם התנהגות ספורטיבית בכלל, התאוצה שלו בסדר גמור, לא נפלתי מהכסא מהתאוצות שלו.

איכות התא נוסעים גבוהה.

VW יכלו להפיק יותר מהמנוע הזה, 1.6 עם 105 כ"ס זה לא להיט, כבר הונדה שיווקו בעבר בסיויק מנועי 1.6 עם 125 כ"ס ובמו פיתחו מנוע עם אותו נפח והספק 120 כ"ס (שנמצא ב 207, ב C4 ובמיני קופר), עוד פרט משמעותי - המנוע הזה יחסית אינו חסכוני מול המתחרות, הונדה סיויק עם מנוע 1.8 יותר חסכונית.

אם המנוע היה יותר חזק, אני חושב שהרכב הזה היה מס' אחד במכירות בקטגורית הסופר מיני.

Skoda Octavia MK III 1.8TSI

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא יודע אולי אני משוחד כי יש לי סוויפט 08 אבל אני לא מתחבר לפאביה הזאת

יותר מידי מנופחת , הפרונט לא משהו מושך קדימה יותר מידי.

אם הייתה לי אפשרות לבחור מיני זה או סוויפט או מזדה 2 .

אבל מה ?? שאפו על הג'נטים עשו לי את זה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לאחר חודשיים ו- 636 ק"מ ביחד, ניתן להודות בכנות שהפאביה החדשה היא הרכב הכי מוצלח בסיכום הכולל לרכישה היום.

.

ממש השקעת, כל הכבוד.

המשפט שסימנתי נשמע לי מעט מתנשא והאמת שהוא די הצחיק אותי :) (בלי שום קשר לפאביה).

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

באמת שנהניתי לקרוא את הסיקור, מושקע ומנוסח ברמה גבוהה מאוד.

שמח לשמוע שאתה מרוצה מהרכב, סע בזהירות ותהנה מרכבך.

In 9.000 RPM, No One Can Here The Badgers Scream :twisted:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

חלק ח'- סיכום:

הרכישה השתלמה, הרכב מהנה לנהיגה, מאובזר, נוח ושקט יחסית. עדכונים נוספים בהמשך.

אכן סקירה מדויקת ואובייקטיבית :shock:

לפעמים אנשים מדהימים אותי עם השטויות שהם עושים בשביל להוכיח לעצמם ולכולם שמה שהם קנו הוא הכי טוב. אני זוכר שרוני בעבר השתמש הרבה במונך הפסיכולוגי המדויק שנשמע כמו קללה.

אני רק אציין שאני מסכים אתך שהפאביה נותנת תמורה מצויינת לכסף, היא מאובזרת ומרווחת אבל היא בהחלט לא הקניה הכי מוצלחת שיש כיום. קח בחשבון שלכל אחד יש דרישות שונות, רוצה הוכחה? קח לידיים את גיליון החודש של "אוטו" בו נערך מבחן השוואתי בין הקורסה החדשה, הפאביה והסוויפט. לפי דעתי כתבי מגזין "אוטו" סיכמו את המבחן מצויין, הפאביה היא הרבה יותר אוטו משפחתי לעומת הסוויפט (הקורסה נשארה הרבה מאחור למי שזה מעניין אותו) אבל מי שעוד מחפש טיפה ספורטיביות בסופרמיני שלו יקח את הסוויפט. ד"א, לדעתם הסוויפט ניצחה את המבחן. אתה יודע למה? מכיוון שהסוויפט קלעה יותר לטעמם של הבוחנים, זה לא אומר שהיא יותר טובה מהפאביה.

להגיד לך את האמת, אם לא הייתי בעלים של פאביה אולי הייתי "קונה" את רשימת המחמאות שרשמת על הפאביה. אבל מכיוון שמזדמן לי לסוע דיי הרבה על הפאביה של חברה שלי ונסעתי הרבה שעות בשאר המתחרות (ולא נסיעת מבחן של 10 דקות) אני יכול לרשום בבטחה שאתה מייפה את התמונה.

בכל מבחן שלא תבחר אתה תקרא שהרעש מנוע שלה נוכח מאוד כבר מסל"ד נמוך ("שקטה יחסית" זה האנדרסטייטמנט של השנה) ויש אפילו שרשמו שסל"ד גבוה הרעש כמעט בלתי נסבל. לגבי הנאה בנהיגה, אולי אם תשווה את ההתנהגות של הפאביה להתנהגות של קורולה אולי הייתי מסכים אתך שהיא יותר מהנה. ואם אתה רוצה לרדת לפרטים אז הפאביה יותר מקשקשת בזנב אבל הקורולה יותר מתקשרת (בחיים לא דמיינתי שאני אגיד את 2 המושגים האלה על קורולה ופאביה, אלוהים ישמור לאן הדרדרנו).

לסיכום, כל הכבוד על הסקירה. רק פעם הבאה תנסה להוסיף קצת חסרונות (בוא אני אתן לך רמז, לא כל הרכבים מושלמים).

אלעד רוזנקר, טלפון 0524626633.

ניתן להתקשר להתייעץ בכל הקשור ברכבי אספנות ואופל בפרט (בעיקר ישנים).

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני זוכר שרוני בעבר השתמש הרבה במונח הפסיכולוגי המדויק שנשמע כמו קללה.

דיסוננס קוגניטיבי?

AUTOBIANCHI A112 JUNIOR '84 | FIAT BRAVO SENSATION '11 | RENAULT CLIO ESTATE '14

לא תמצא רוטס HR במחיר זול יותר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מסכים עם הג'וקר השחור,

בין זה שהפאביה אמנם רכב נחמד לבין זה שהיא הקנייה הכי משתלמת, המרחק גדול....

מעבר לזה, אחלה סיקור,אני בטוח ש-RS ייאשר אותו :)

ניתן לפנות אלי בה"פ לייעוץ בענייני יהלומים ותכשיטים

http://www.sheynjewellery.com.hk

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

דבר ראשון - אם אתה מרוצה מהבחירה שלך - זה הכי חשוב למרות כל מה שכתבו לך וכנראה גם יכתבו. אנחנו סתם מקנאים...(עוד סוג של דיסוננס)

ה"סקירה" שלך היא לא ממש אובייקטיבית. בחלקה ניתן לכתוב אותה מתוך הפרוספקט של היבואן, ובחלקה השני - אכן דיסוננס.

למראה התמונות - הזכרת לי את דודה שושנה שבשנת 85' קנתה אופל אסקונה. עד שנת 87' נשארו כיסויי הניילון על המושבים. זה שהאוטו שלה היה כבר דפוק מכל הכיוונים (עניין של ראיה וקשר בין המוח לרגל) לא שינה כלום שהיא טענה ש"האוטו חדש, אפילו לא הורדתי את הניילונים". מעבר לתחושה המאוד לא נעימה, אתה גם מחליק מהמושב בסיבובים.

לגבי חלק הפלסטיק - אם גילית משהו לא תקין גש איתו מייד להחלפה. אל תחכה 10 חודשים.

בסה"כ כפי שכתבתי בהתחלה - אם אתה מרוצה, מי אנחנו שנלין על כך?

www.car-pad.co.il - טיפים, חדשות, השקות, מבחנים, ועוד. על מכוניות. רק על מכוניות. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אלעד, אני לא אכנס למבחן סופר מיני'ס האחרון של "אוטו" - התוצאה הייתה ידועה מראש.

במבחנים רבים מגרמניה - הפביה יוצאת שידה עליונה, על כל הגרמניות (הפיאסטה החדשה, הפולו [שהגרמנים כ"כ מעריצים], הקורסה החדשה), על היפניות (2, סוויפט, יאריס) וגם על שאר האירופאיות (גרנדה פונטו, 207 וקליאו החדשה) - ולא מדובר במבחן אחד של מגזין אחד, אלא בכמה מבחנים - של כמה מהמגזינים הגרמנים המובילים (Autobild, Autozeitung ו-Automotor Und Sport).

המבחנים של המגזינים האירופאים הרבה יותר מפורטים ומעמיקים משל "אוטו" - יש ל"אוטו" עוד הרבה מה ללמוד בנושא.

גיא, אמרתי לך - אתה ממש לא נוסע :shock:

ביומי הראשון עם הפביה גמעתי מעל 500 ק"מ :-o

כיום, אחרי 7 חודשים וכמעט 9000 ק"מ, אין לי שום תלונות לגבי הרכב - מאוד מרוצה (בהתחשב בחיים הלא קלים במיוחד שהיא עוברת תחת ידי :oops: - יש מי שיעיד :-P).

היה טוב לחזור מהאיביזה בחזרה "הביתה" - לפביה.

כרגע יש מחשבות על מעבר לפביה "ספורט" 1.9TDI (לא סגור על האצ'בק או סטיישן) - עם תוספות מקוריות (17' ,חלונות כהים מקוריים, סאן רוף מקורי, בקרת אקלים דיגיטלית, מערכת שמע מקורית עם GPS, לוח שעונים Maxi-DOT וריפודי בד משולבי עור, קפיצי הנמכה 15 מ"מ וקיט "ספורט" חיצוני).

Abarth 595 Turismo BiColor 2017 :twisted:

Seat Ateca XCELLENCE 2017 :twisted:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 5577 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...