Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

טוויטרים של מורל לעומת טוויטרים של הייבריד אודיו

lanosforce
שימו לב! השרשור הזה בן 5608 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

ראיתי את הת'רד שננעל וחבל לי שהתפתחה לה שם מלחמת עולם קטנה.

בואו ננסה שוב, בלי להביע רגשות בלי קטילות - פשוט כל אחד שמסוגל לתת חוות דעת שיתן אותה וזהו.

ושירשום על מה חוות הדעת מתבססת - ע"פ שמועות? ע"פ נסיון אישי או ע"פ שמיעה של רכבים אחרים?

הדיעה האישית שלי היא שלשתי החברות יש טוויטרים מדהימים - אבל שונים מאוד זה מזה.

לגבי מורל -

סדרת הMT - ה22 וה23

הMT22 הוא טוויטר טוב, נחמד וחביב - לא מעבר לזה.

הוא מתאפיין בפירוט טוב, הוא חד, מסוגל לרדת נמוך (עד 2 קילוהרץ אמנם קצת מלכלך את הצליל) עד 2.5 קילוהרץ בלי לעוות את הצליל.

החסרונות שלו - הפירוט שלו מספק ולא מעבר לזה, בהינתן הגברה לא מבוקרת - הוא יהיה חד כמעט כמו כל סכין אחרת.

הMT23 - טוויטר מפורט מאוד בעל צליל נעים מאוד לאוזן, מתקתק.

חסרונות - היענות אוף אקסיס גרועה, התנגדות 6 אוהם, למי שאוהב את הצליל הבהיר - זה לא בשבילו.

התנגדות 6 אוהם - בעיה מבחינת עבודה עם קרוס פסיבי שהוא לא המקורי - צריך לקחת נקודת חיתוך בחשבון.

שני הטוויטרים קלים להתקנה.

אומגה אודיו\רנסנס -

טוויטרים פשוט מדהימים. מתאפיינים בפירוט שלא נופל מהטוויטרים המקבילים של מורל.

הCR104 נשמע מאוד דומה לMT23 סה"כ ואפילו טיפה יותר מפורט ממנו מההתרשמות שלי.

הCR101 מקביל לסופרימו - לדעתי דווקא הסופרימו הרבה יותר חד ובצורה כזו שזה גורע מהטוויטר והופך את הCR101 לבחירה מוצלחת יותר - חסרון, גודל - התקנה מסובכת. התנגדות 6 אוהם (זה לווא דווקא חסרון).

הייבריד אודיו -

הטוויטרים מאוד פתוחים, מאוד מפורטים - אך גם מאוד חדים.

בשמיעה במערכת של עופר - הL1 PRO מבחינתי הוסיף גבוהים אבל גם היה חד מאוד ונתן לי רושם שאולי - זה לא מה שאני מחפש.

בשמיעה במערכת של דני למשל - הL1 PRO מוגבר בי-אמפ ביחד עם מידבאס של קלארוס והוא נשמע מדהים - אבל אני חושב שבמקרה הזה היה צריך לפתוח אותו קצת יותר.

הטוויטרים של הייבריד נשמעים לטעמי הרבה יותר טוב כשהם אוף אקסיס - למען האמת כשהם כמעט ב90 מעלות.

לעומת זאת ברכב של אליקו - הטוויטרים של הקלארוס - עושים עבודה מדהימה, על קרוס פאסיבי, בזווית של או אחד מול השני או כלפי השמשה.

מהנסיון שלי איתם - אחד מול השני עדיף איתם.

אני רכשתי L1 (לא פרו) וL4 שמחכים להתקנה. האמת היא שיש לי ספק מאוד גדול לגבי הטוויטרים כי זה לא הצליל שאני ממש אוהב אבל אחרי ששמעתי כמה רכבים עם הציוד של הייבריד אודיו, אני בטוח שעם כוונים נכונים אני אשיג תוצאות נכונות - מקסימום, אני אקנה CR104 או MT23

או SEAS... (שזה כוכב לכת אחר לגמרי).

אני חושב שהסיבה שהייבריד אודיו נמצאים איפשהו בין מורל לפוקל הוא האווריריות של הטוויטרים שלהם בשילוב מדהים עם מיד ומידבאס (או וופר) מהירים מאוד אבל בעלי רכות ועומק שמורגשים היטב.

אפרופו - חוות הדעת שלי מתבססות חלקן הגדול ע"פ נסיון אישי (לגבי הייבריד - בקרוב, נסיון אישי) וחלקן משמיעה של מערכות של חברי פורום - על חלקן יש לי קצת יותר פז"ם ועל שתיים מהן שמיעה אחת בלבד.

B4 2010 - ANY-PHONE + MOSCONI AMAS2 + Audsion BitOne + Voce5.1K FullDA + MASSIVEBX4 +HatL1 + Morel CDM880 + Morel Hybrid602 + Micca COVO-S + Audison TH10 + Pioneer TS-X150

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אוקיי, השרשור הזה נראה אחרת.

MT23 - הטוויטר שהכי עשה לי את זה. הסט-אפ הקודם שלי (פיוניר 880, זד אודיו 250RMS לערוץ ואילייט 3 חלקים עם וופרים של מורל הייבריד) היה הסט-אפ הכי חלומי שהגעתי אליו, ואלמלא האוטו היה עומד בבאר שבע הסט-אפ הזה היה נשאר.

ה MT23 מפורט בדיוק במידה הנכונה, נעים מאוד, לא צורם ומשתלב מצויין, יכול להיות שלקרוס המעולה של מורל יש תפקיד מרכזי בעסק.

גם ה MT11 שישבו אצלי תקופה מסויימת היו טובים. בהחלט יש סאונד משותף המאפיין את סדרת ה MT של מורל.

מהשמיעה הקצרה של הלגטייה L1PRO אין לי מילים רעות כלל. נשמע פשוט חלומי. יכול להיות שבסט-אפ של עופר הוא היה מונחת מאוד או חתוך אני לא יודע איפה, אבל בכל מקרה הוא עשה את העבודה שלו ונשמע פצצה.

CR104 של רנסנס אודיו - היו לי ציפיות גבוהות ממנו, אך לטעמי הוא ממש לא ברמה של ה MT22\23. מאוד מאוד עמום ולא מפורט מספיק. עם זאת, דווקא כשחיברתי אליו מגבר ישן של אודיסון הוא התעורר לחיים, אבל הפך להיות מאוד בהיר ומפורט, מה ששוב לא קלע לטעם שלי. נמכר לקונה מאושר :wink:

הטוויטרים של הקלרוס C1 - טוויטרים סופר מפורטים ומדוייקים, אבל מאוד בהירים ולטעמי קצת צורמים. מצאתי את עצמי משתמש בהרבה מאוד אקוליזציה כדי להרגיע אותם, ועדיין זה לא זה. אני משער שיש כאלה שמאוד יאהבו את הסגנון הזה, אבל בעיני אין תחליף לטוויטרים של מורל :-P

* כל מה שכתבתי כאן ואני מבקש שכל הדעות שיכתבו בהמשך בבקשה שיתבססו על נסיון אישי ודעה על סמך שמיעה \ שימוש, ולא על סמך אמרו לי \ קראתי.

** צריך לזכור שעניין של טעם אישי הוא מאוד חשוב בתחום האודיו, ולא חייבים להסכים עם כל מילה שנרשמת בשרשור הזה.

איתמר.

"מדינה מפותחת היא לא מדינה בה העניים נוסעים ברכב פרטי אלא מדינה בה העשירים נוסעים בתחבורה ציבורית"

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני חושב שהיחיד שיכול להביע פו את דעתו זה איתמר מיכוון שהוא היחיד על פי מה שאני יודע בילה אם שניהם יותר מידי זמן ולא מהעזנה של שעה שעתיים איתמר הבמה כולה שלך.

http://www.carsforum.co.il/vb/showthread.php?t=477352 המערכת שלי למכירה....
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

איתמר ,מאושר זה לא מילה אני ישבתי למטה קצת כיוונתי את החיתוכים והשיפועים עם הPRS קצת גיין במגבר ,ואני בוואו מטורף ,עומק פירוט יורדים מאוד נמוך פשוט תענוג .

L1PRO-אין פה בכלל מה לרשום יותר טוב מהופעה חיה,הטוויטר הזה נכנס לתחום של מידרנג' בקלות ועדיין צלול.

HU: CLARION 785 BI-AMP AMP:SUNDOWN SAX100.4C\SAE1200D COMP:HYBRID CLARUS 6C\ HYBRID L1PRO SUB: AA HAVOC 15

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני מסכים עם איתמר ועם אדי ....

ז"א אני חושב שה23 זה הטויטר בין הטובים ששמעתי בחצי און אקסיס . בטח שטוב מהפיקולו בכל מצב ... וגם לטעמי עדיף על הסופריצו שמיותר בסט 3 חלקים .

הרנסס לטעמי חד בדיוק כמו הסופרימו .

לגבי היבריד זה לא יהיה פייר להשוות קלארוס ל23

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני גם לא חושב שהיה נכון להשוות בין הקלארוס ל-M23.

שמעתי את הקלארוס מעט מאד אמנם, אבל עושה רושם שזה טוויטר שמתאים לרמת הסט באופן כללי שזה אומר רמה טובה יחסית למחיר למחיר. אני חושב שה-M23 ברמה אחת מעליו.

אני יכול להוסיף שהטוויטר של SEAS Ref. מדהים, בהרבה שירים נותן תחושה מאד אמיתית. אני לא חושב שהוא כוכב לכת אחר אבל בהחלט מעט טוב יותר מטוויטרים אחרים ששמעתי.

לגבי ה-L1, שמעתי רק אצל עופר ועל סמך זה אני לא יכול לתת הערכה.

מקווה שהוספתי משהו למישהו.

אל תאמינו לאוזן שלכם כ"כ מהר, לסאונד איכותי צריך ללמוד להקשיב...

מחשב לרכב, פוקל אוטופיה + סאב פוקל 33K כפול ועוד

http://www.carsforum.co.il/vb/showthread.php?t=152828

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

סוף סוף השרשור מתנהל כמו שצריך.

חייב לציין שאני כבר תקופה ארוכה (3-4 חודש) עם הMT23 ואני ננעלתי עליו צליל מתקתק וקולע בול,

מפורט מאוד ויודע גם להיות חד טיפה במקרים מסויימים,פשוט טויטר מדהים.

מה שכן,כרגע הוא על פסיבי עם הקרוס המקורי ובקרוב עובר לאקטיבי ואני מקווה שאני לא יתבאס ממנו.

אך אם כל ה"בום" של ההייברד-אודיו ושמועות פה ושם רציתי לבדוק אם ניתן להשוות את הC1 איתו.

הטויטר היחיד שיחליף אותו יהיה הSEAS lotus עד לרגע הזה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תרשו לי רק להבהיר כמה דברים,

ההנחה הבסיסית להשוואה שלכם היא די מוטעית - להשוות בין ה C1 ל MT22 או MT23 או כל דבר אחר למען האמת.

הסט קלארוס, תוכנן ונבנה בתור סט, כמו שהקרוס מיועד לסט, כמו שהטוויטר מיועד לסט, וכמו שהמידבס מיועד לסט.

החבורה הזו בנויים לעבוד בהרמוניה אחד עם השני, בהתאם לדרישות של אחד מהשני.

בוודאי שמתם לב, שבסדרת הלגאטייה, כל החלקים נמכרים גם בנפרד, מידבס לחוד, מיד וטוויטר לחוד.

בקלארוס זה לא העניין, הוא נועד לעבוד בתור סט שלם, שברוב המקרים ערבוב של הסט עם חלקים אחרים לא יניב תוצאות שאנחנו רגילים אליהם, כי הטוויטר של הקלארוס [Clarus] ולא קלאורוס , כמו שחלקכם התרגלתם, לא בנוי, ולא מתוכנן לעבוד מתחת ל 4500 הרץ [4.5 קה"ץ] , מה שמקשה על ההעמדה שלו בהשוואה לטוויטרים שמנגנים נמוך יותר.

כמו כן, שמתי לב שאתם עושים את אותו הדבר בנוגע ל L1-PRO.

ה L1PRO בנוי עם BACK CHAMBER - דבר שמונע רזוננס בתדרים נמוכים, ויש את זה לכמה וכמה טוויטרים אחרים ברמה הזו, כמו הסופרימו , R1 ועוד כמה "חברים" שעדיין צריך להכיר לעולם :) אז מקומו הוא לא מול ה MT23, פשוט בגלל המבנה של הטוויטר, שמקנה לו יכולות שונות.

אם יש לכם שאלות מקצועיות על הסט או חלקים למיניהם, או תרצו לשמוע אותם, אני אשמח להשמיע לכם אותם.

אני כותב את הדברים האלה בשביל למנוע את מה שקרה בשרשור הקודם, שגרם לוויכוחים מיותרים.

מוכר סטים קומפוננט ומגברים ברמה גבוהה לרכב!

טוויטרים HYBRID AUDIO L1 PRO + L1V2

מידריינג Hybrid Audio L4

מגברים לרכב - TRU TECHNOLOGY S44 - \ TRU TECHNOLOGY S45

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קודם כל - איתמר, תודה.

מתן - אתה צריך לשמוע שוב אצלי את הCR101 - אין שום קרבה בין החדות שלו לחדות של הסופרימו - למען האמת, מכניס את הסופרימו בכיס הקטן. אבל זו דעתי האישית בלבד, נא לא לפתוח מלחמות בגללי :-P

אליקו - משהו שכחתי לציין לגבי הקלארוס - בייחוד לגבי ההתקנה שלו ברכב שלך.

שאפו רציני לסט הזה!

זה סט שני החלקים היחידי עד היום ששמעתי ממנו תוצאה שנשמעת כמו סט שלושה חלקים.

זה סט שני החלקים היחידי עד היום שהצלחתי להרגיש בו שיש מימד נפרד לתחום המיד בעוד הצליל בוקע משני מקורות בכל צד ולא משלושה.

לגבי להשוות הייבריד למורל - איך אפשר?

שתי החברות מייצרות טוויטרים מנוגדי אופי בכלל - זה לא להשוות אלא יותר לעמוד על השוני.

שתי החברות מייצרות טוויטרים מעולים ואין ספק או וויכוח בנושא - השאלה מה פוגע בטעמו של מי.

עובדה - רכשתי L1 למרות שאני מוראליסט מושבע.

עובדה - אני מאמין בלב שלם שאני אהיה מרוצה מהקניה ואצליח להוציא ממנה את המיטב.

מה גם שישמש כעוד רכב במפגשים בו ניתן יהיה לשמוע רכיבים של הייבריד אודיו, אולי אני אבוא אם שני הרכבים כשהמערכות יהיו מוכנות - גם מורל וגם הייבריד :-P עכשיו רק צריך לחשוב איך אני עושה כזה טריק :|

ולגבי מה שרשמתי על SEAS - שזה כוכב לכת אחר לגמרי - התכוונתי לאופי הצליל של הטוויטרים, הם נשמעים אמיתיים לגמרי - נאמנות למקור ברמת הפנטיות, אבל יש בהם משהו מאוד מוזר והוא שהם סגורים לגמרי ואין מהם שום הרגשה של אווריריות, כלי נשיפה נשמעים בהם סינטטיים משום שלא מרגישים בעצם - נשיפה... אבל גוון הצליל נשמע כל כך אמיתי, כאילו שאפשר לגעת בחצוצרה - מוזר.

B4 2010 - ANY-PHONE + MOSCONI AMAS2 + Audsion BitOne + Voce5.1K FullDA + MASSIVEBX4 +HatL1 + Morel CDM880 + Morel Hybrid602 + Micca COVO-S + Audison TH10 + Pioneer TS-X150

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מתן - אתה צריך לשמוע שוב אצלי את הCR101 - אין שום קרבה בין החדות שלו לחדות של הסופרימו - למען האמת, מכניס את הסופרימו בכיס הקטן. אבל זו דעתי האישית בלבד, נא לא לפתוח מלחמות בגללי :-P

משפט אחד שמסכם הכל. מצאת טוויטר שקולע בול לטעמך ומחירו רחוק שנות אור מהמחיר של הסופרימו. אז מה? זה אומר שהסופרימו לא טוב? שהסופרימו סתם יקר ללא הצדקה? לא. זה אומר שמצאת טוויטר שקולע לטעמך ואין קשר למחיר ולמיתוג.

אני מציע לכל אחד שהולך לקנות רמקולים לשמוע טוב טוב את הרמקולים שהוא מעוניין בהם, רצוי בכמה שיותר רכבים ועם המוזיקה שהוא אוהב, ולא שבעל הרכב בוחר להשמיע לו. לכל אחד מאיתנו יש זכרון של איך המוזיקה שלו צריכה להישמע, ומהר מאוד ניתן להבין אם הסט-אפ קולע לטעם שלנו או לא.

איתמר.

"מדינה מפותחת היא לא מדינה בה העניים נוסעים ברכב פרטי אלא מדינה בה העשירים נוסעים בתחבורה ציבורית"

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 5608 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...