Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

המלצה לפטישון והאם יש הבדל בין פטישון למקדחה רוטטת?

saar5555
שימו לב! השרשור הזה בן 5604 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום לכולם,

אני מחפש המלצה לפטישון -

רציתי לקנות בוש מהסדרה הכחולה. אבל המחירים ממש יקרים, ואני לא איזה מתקין מזגנים/שיפוצניק שצריך כלי סופר דופר.

יש את הפטישון הזה

ויש את הפטישון הזה

יש לבוש מקדחה רוטטת . היא קומפקטית ונראית נוחה מאוד.בהום סנטר יש את המקדחה הרוטטת מהסדרה הכחולה. נראית ממש קטנה.

השאלה שלי, מה ההבדל בין פטישון למקדחה רוטטת? בשביל שימוש פעם ב... כדאי לי לקנות פטישון הכי "זבלי" יונדאי ב-הום סנטר, שעולה 400 שקל (ויש לו 4 מצבים, כולל חציבה בלבד) או להשקיע בפטישון יותר איכותי, לכמה שנים טובות..?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 32
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

א-אתה לא חייב את הסדרה הכחולה המקצועית, יש גם מהסדרה הירוקה(לינק לדוגמא), חפש אותם בחנויות אספקה טכנית הקרובות לביתך.

ב-אל תעיז לקנות זבל.

זבל עלול להישבר לך בידיים ולגרום לפציעה, זבל לא ננעל כמו שצריך ונפתח באמצע העבודה (ניסיון רע עם מקדחת יונדאי), לזבל אין כח לנשום, שלא לדבר על לעבוד (שוב מניסיון רע עם מקדחת יונדאי), תכנון גרוע...להמשיך?

קנה אחד עם שם, כי הוא תוכנן בידי מהנדסים עם ניסיון ולא בידי נקרופילים חסרי בינה.

ג-חפש בגוגל פטישון בוש. לא תאמין מה תמצא.

ערוץ היוטיוב שלי: BuildiT - DIY Israel.

מעוניינים לעזור לחתולי הרחוב? מחפשים מתנה מיוחדת?

סבונים 100% טבעי ובעבודת יד- כל ההכנסות קודש לטיפול בחתולים. דברו איתי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש הבדל עצום בין מקדחה רוטטת לפטישון. פטישון הופך את הקידוח בקיר בטון למשחק ילדים.

אם אתה יכול לקנות פטישון - אין מה לחשוב בכלל פעמיים.

מומלצים ? רק החברות המוכרות והטובות (למשל: bosch, makita, kress וכד').

איציק

Peugeot 3008 MY18 1.6HDi 120Hp Automatic
   Citroen Berlingo XTR MY17
 1.6
HDi 100Hp Automatic
Citroen C4 MY07 2.0 143Hp Automatic

eפ.מצולמים אחרונים: הח' שסתום ספיקה למדחס מזגן, טיימינג למנוע 2.0 EW10J4 ב 307, הח' COM2000 ברכבי PSA , הח' שמן AL4, הח' שסתומים AL4

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש כלים שהם מוסכמים על כולם,

קונגו חזק קונים של מקיטה

קונגו קל קונים של בוש

פטישון קונים של בוש

מברקה רוטטת קונים של מקיטה

אבן משחזת של בוש,

מכונות ליטוש של סקיל

דרמל של דרמל,

וכו' וכו'

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עתיד:

מכונות ליטוש של סקיל? למה?

סער:

רק כלי איכותי, גם אם הוא עולה פי 3. אתה לא תצטער.

הבעיה בכלים זולים מדי היא שמעבר לאורך החיים הקצר,

הם לא מבצעים את העבודה כפי שצריך מהרגע הראשון.

יש לי זבל של יונדאי בבית (אידיוט, אני יודע) כך שזה מניסיון.

אוכל את הכובע שהגיש לי avergel ומודה קבל עם ועדה שלפעמים מחשבים של אסוס מחזיקים מעמד אפילו מעל לשנה שלמה - אם נזכרים לעדכן את ה-bios.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מישהו יכול להסביר לי בבקשה,

מודע לפטישון יש עדיפות על פני מקדחה רוטטת?

הרי פטישון יכול לתפקד כמקדחה, אבל מקדחה לא יכולה להיות כמו פטישון...נכון?

חוץ מזה, האם כבר שווה להשקיע בפטישון עם מצב חציבה? הרי מתישהו בטח אחליף איזה בלטה רופפת או ארצה להכין נקודת חשמל בקיר... (האם לא שווה להוסיף עוד כמה מאות שקלים ולחפש פטישון גם עם מצב חציבה בלבד?).

בינתיים יש סיכוי שהכלי יעמוד יתום בזמן הקרוב. אבל אני מעדיף לקנות עכשיו ולא להצטער שאין לי, אם אצטרך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שלום לכולם,

אני מחפש המלצה לפטישון -

רציתי לקנות בוש מהסדרה הכחולה. אבל המחירים ממש יקרים, ואני לא איזה מתקין מזגנים/שיפוצניק שצריך כלי סופר דופר.

חברים הוא מבקש המלצה על פטישון לעבודה פשוטה ככל הנראה של קידוח כמה חורים מדי פעם בקיר עקשן, מסכים על איכות הפטישונים של בוש שלא נתקלתי בטובים מהם, אך מחירם בשחקים, ואם אתה לא בעל מקצוע והכסף לא נשפך מכיסך אין צורך לקנות פטישון מקצועי ב1000 שקל אם לא יותר.

שימוש רב בפטישון אין לי מלבד חציבה קטנה פה חציבה קטנה שם וקידוח בקירות עקשנים לפעמים בתדירות נמוכה, לכן קניתי לפני כמה שנים פטישון זול של חברה לא מוכרת בהומסנטר במבצע שעלה לי 270 שקל (היה כרטיס קבלן) שעובד עד היום בצורה מצויינת!, עזר בשיפוץ דירתי, דירה של חבר ודירה של אחי בלי שום קשר שמדי פעם משתמש כדי לקדוח חורים בקירות עקשנים.

מנגד, אני משתמש רבות במברגה לצורך הרכבת ריהוט, פירוק מוצרים, הברגות ואפילו קידוחי עץ ולכן השקעתי במברגה איכותית של בוש שעלתה קצת יותר (בלשון המעטה) מהפטישון וגודלה כשליש ממנו!

לכן, כל כלי מותאם לסוג העבודה, חובבן לא צריך כלים של מקצוען אלא אם כן יש לך כסף עודף, גם כלי פשוט יעשה את העבודה, הפטישון שלי של חברת "Tornado" זבל סיני כלשהו ולא יונדאי לכן לא מכיר את תופעת הציוד המתפרק.

מקווה שתהיה לך קניה נעימה!

לתמיכה טכנית וייעוץ בחומרה ומחשבים פנו בה"פ.

החלפת מסכים לניידים בעלות ללא תחרות.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם אתה הולך להשקיע 400-500 ש"ח שווה לך לחפש בוש יד שנייה מאשר זבל סיני חדש בהום סנטר.

קבל קישור.

מה שכן, כ"כ התעצבנתי עליו שהוא לא עונה אז שאלתי אותו אם הוא רוצה למצו# לי אז הוא ענה שהוא נעלב והוא לא מדבר איתי יותר, הזכיר לי את אישתי :lol:
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ג'וני אתה חייב(=אני מבקש, במטוטא ממך) לתת לי לינק להודעה שבה דברים אלו שבחתימה שלך נאמרו.

אה, וכמובן: +1.

ואני חוזר על עצמי:

חפש בחנויות אספקה טכנית. תרים טלפון, 2 דקות בדיוק, ותקבל מחירים מעניינים.

ערוץ היוטיוב שלי: BuildiT - DIY Israel.

מעוניינים לעזור לחתולי הרחוב? מחפשים מתנה מיוחדת?

סבונים 100% טבעי ובעבודת יד- כל ההכנסות קודש לטיפול בחתולים. דברו איתי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

פטישון נבדל ממקדחה רוטטת בשיטת העבודה.

פטישון בנוי ממנוע חשמלי שמפעיל בוכנה, שמצידה נותנת מכה של ממש על המקדח, מה שמפורר את הבטון ומאפשר קידוח חסר מאמץ. הפטישון עובד גם בסל"ד נמוך יחסית.

altec_ewl_ewt_003c_p.gif

במקדחה המנוע החשמלי מחובר בציר כמעט קשיח (יש קלאץ' שבתוכו גולות, המאפשרות את פעולת הרטיטה) אל המקדח, והוא עובד בסל"ד גבוה יותר:

19913.gif

במשך שנים קדחתי כמעט את כל סוגי הקירות שאתה מסוגל להעלות על הדעת עם מקדחה רוטטת (הספקה היה 570W, די והותר כמעט לכל עבודה ביתית), כולל ממ"ד (בטון מזויין), חגורות בטון, בלוקים, איטונג (אפשר לקדוח אותו עם האצבע לדעתי) וכו'.

זה אפשרי, עם קצת מאמץ (ושמירה על המקדח שלא יתחמם יתר על המידה).

בסוף נשברתי וקניתי גם פטישון. עולם אחר. הוא פשוט עושה את העבודה בשבילך, כל שנותר לך הוא להחזיק את הפטישון ולכוון אותו לכיוון הכללי של הקידוח. יש לי את ה DSR-24 הפשוט (כמו בלינק ששמת), ללא כפתור הפעלה אלקטרוני (לשליטה על המהירות), ללא סיבוב לשני הצדדים. מיותר לעבודות בבית. אפשר להשיג גם שפחות ממה שבלינק.

שים לב שפטישון מיועד אך ורק לעבודות קדיחה בבטון וחציבה (אפשר גם בעץ, אבל מיותר. במתכת אתה סתם מאמץ את המכשיר, וגם צריך פוטר למקדח רגיל (עוד 70 ש"ח בערך), כי אין SDS לברזל).

הוא לא מיועד להחליף את המקדחה (לעבודות במתכות) וגם לא ניתן לקדוח איתו בחרסינה/גרניט פורצלן (הוא מרסק את האריחים).

מומלץ מאוד כתוספת - אם אתה עובד הרבה בבטון.

לא ממליץ על הפטישונים הירוקים של בוש. הם לא יותר טובים בהרבה מהתחרים הלא ממותגים, ואם כבר שמים עליהם כסף, כדאי להתאמץ עוד ולקנות את הסדרה הכחולה. אין מה להשוות מבחינת איכות.

לגבי הכלים שהמליצו עליהם (אטלס), אז מדובר על ATLAS COPCO, חברה אמריקאית שנקנתה ע"י AEG, שגם לה כבר אין יבואן בארץ.

KRESS הם כלים לא רעים, שיובאו בזמנו ע"י הום סנטר. כרגע לא יודע אם יש ייבוא מסודר.

למקיטה יש כלים מעולים, בערך ברמה של בוש.

אם אמריקאי - אז DE WALT הם כלים מעולים - יובאו בזמנו ע"י ACE, כרגע אין משהו מסודר.

יש גם כלים של METABO, היבואן הוא גמל-שריד (קיבוץ שריד, יצרני דיסקים לחיתוך ברזל,בטון ועוד) ושווה לשקול גם אותם.

אה, ואם מברגה - אז אימפקט. פינקתי את עצמי עם מברגת הליתיום הקטנה של בוש:

K634911.jpg

מברגה יקרה (800 ש"ח), אבל נוחה מאוד לעבודה, ושווה כל שקל אם אתה עובד הרבה. קטנה אבל ממזרה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מישהו יכול להסביר לי בבקשה,

מודע לפטישון יש עדיפות על פני מקדחה רוטטת?

למקדחה אין את יכולת ה"הלימה" בבטון כמו לפטישון.

הרי פטישון יכול לתפקד כמקדחה, אבל מקדחה לא יכולה להיות כמו פטישון...נכון?

נכון.

חוץ מזה, האם כבר שווה להשקיע בפטישון עם מצב חציבה? הרי מתישהו בטח אחליף איזה בלטה רופפת או ארצה להכין נקודת חשמל בקיר... (האם לא שווה להוסיף עוד כמה מאות שקלים ולחפש פטישון גם עם מצב חציבה בלבד?).

בינתיים יש סיכוי שהכלי יעמוד יתום בזמן הקרוב. אבל אני מעדיף לקנות עכשיו ולא להצטער שאין לי, אם אצטרך.

כן, שווה.

מדובר בפיצ'ר שנמצא ברוב המכשירים בטווח המחירים הללו, חבל לוותר עליו כשמדובר בהבדל מזערי של כמה לירות.

איציק

Peugeot 3008 MY18 1.6HDi 120Hp Automatic
   Citroen Berlingo XTR MY17
 1.6
HDi 100Hp Automatic
Citroen C4 MY07 2.0 143Hp Automatic

eפ.מצולמים אחרונים: הח' שסתום ספיקה למדחס מזגן, טיימינג למנוע 2.0 EW10J4 ב 307, הח' COM2000 ברכבי PSA , הח' שמן AL4, הח' שסתומים AL4

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בקיצור,

אני מתלבט בין שני דגמים.

זה

שכרגע יש סייל עליו בחנות.

או זה

שעולה 40 שקל יותר. נראה לי שאני אבחר בדגם ה"פחות טוב" פשוט כי הוא חלש יותר. ואני לא צריך כלי עבודה מגושם מדי.

בכל מקרה, הפטישון הכי הכי... זה - עולה המון...ביחס לתקציב שלי, אבל יש לו את כל האפשרויות..

בקיצור, אני מתלבט.

תודה לכולכם.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ג'וני אתה חייב(=אני מבקש, במטוטא ממך) לתת לי לינק להודעה שבה דברים אלו שבחתימה שלך נאמרו.

http://www.carsforum.co.il/vb/showthread.php?p=1883690&postcount=4

תהנה.

(עוף מוזר :shock:)

:-P

GTI

I'm not insane,My mother had me tested

סאאמק כולכם.

:lol:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בקיצור,

אני מתלבט בין שני דגמים.

זה

לך על ה-DS 24, במיוחד אם הוא יותר זול.

יש לו כח הלימה יותר גדול (2.7 לעומת 2.2 ג'אול), שזה אחד הדברים החשובים בפטישון (בערך כמו ההבדל בין לחצוב עם פטיש של 500 גר' לפטיש של קילו. המכה תהיה יותר אפקטיבית).

לדגם השני אין גם אפשרות של ביטול סיבוב (הסתכל בתמונה שלו, שני מצבי עבודה בלבד) - שזה אומר שאין לך יכולת לחצוב בקיר בשעת הצורך.

מנסיון - הפטישון הזה הוא מעל ומעבר למה שאתה צריך בבית. זה כולל קידוח בטון ממ"ד (ב-300) בלי בעייה, שבירת קירות לבנים ויציקות בטון בעזרת אזמל. זה לא קונגו - אבל הוא הרבה יותר ממה שאתה צריך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...