Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

כביש 6: כמעט בטוח שרובם כאן קראו את זה אבל... קיבלתי את זה במייל

סוס ברזל
שימו לב! השרשור הזה בן 7399 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

זהירות! כביש 6

אם את/ה מתכננ/ת לנסוע בכביש 6 (חוצה ישראל) המכתב הבא עשוי מאוד לעניין אותך.

ידיד שלי (נקרא לו מ.) נוסע מידי פעם בכביש האגרה חוצה ישראל ) מס' 6). למעשה מאז שהכביש נפתח (לפני כשנה) הוא נסע בכביש 31 פעמים. כידוע, החיוב על הנסיעה (כ- 15 ש"ח) אמור להישלח בדואר. מ. חיכה לחשבון שיגיע בדואר. מכיוון שהחשבון על הנסיעה נשלח פעם בשלושה חודשים, מ. לא שם לב שהדואר לא בא.

בתאריך 29/12/03, נסע שוב מ. בכביש. די מייד תפסה אותו ניידת והורידה אותו מהכביש. כאמור, מ. נסע 31 נסיעות בלי לשלם. עד כאן הכל הגיוני. עכשיו אנחנו נכנסים לאזור הדמדומים ...

השוטר בניידת הודיע למ. שהוא חייב ל"דרך ארץ" (החברה שמפעילה את כביש 6), דמי שימוש בכביש 31x15=465 ש"ח ועוד קנסות ריביות ופיגורים. סך הכל 9670 ש"ח.

כן, כן. חשבון של 465 (ארבע מאות שישים וחמישה שקלים) הפך לחוב של (תשעה אלפים ושש מאות ושבעים שקלים).

איך זה קרה?

כאמור מ. לא קיבל את החשבונות של "דרך ארץ" לביתו. גם דואר רשום ששלחו אליו לא הגיע. חברת "דרך ארץ" הודתה בפניו שהדואר חזר בציון שהוא "לא נדרש".

עכשיו קצת ידע כללי. אם רוצים לפתוח תיק בהוצאה לפועל צריך להוכיח שביקשת את הכסף מהחייב והוא סירב. דואר רשום שסירבו לקבלו, נחשב לעניין זה סירוב. אבל דואר ש"לא נדרש" לא נחשב סירוב, אלא ששלחת מכתב לכתובת לא נכונה. במקרים מסוימים, בהתערבות שופט, ניתן לפתוח תיק בהוצל"פ כשהאסמכתא היחידה היא דואר שלא נדרש. זה החוק הישראלי.

הבעיה היא שכביש 6 כנראה לא נבנה בישראל, אלא בארץ "דרך ארץ". שם חברת "דרך ארץ" היא החוק, השופט השוטר והתליין.

חברת "דרך ארץ" החליטה שמ. מתחמק מתשלום (על סמך פירוש מוטעה של "חוק האגרה" הישראלי), ועל כן החליטה לקנוס אותו.

מה הקנס על נסיעה בשווי 15 ש"ח?

לקנסות של המשטרה מתווספים 50% אחרי שישה חודשים ועוד 5% כל שלושה חודשים אחר-כך. סך הכל כ-65% (בגלל ריבית דריבית) בשנה.

לחובות לבנק מתווספים בשנה כ-30% (תלוי בבנק, תלוי בסוג החשבון ...)

זה בישראל (שבה יש אינפלציה אפסית).

בארץ "דרך ארץ" חשבון שלא שולם צובר קנס של כ-2000% (כן, אלפיים אחוזים) מהחוב המקורי.

אם כן בארץ "דרך ארץ", השופט "דרך ארץ" מחליט מתי אתם מתחמקים מתשלום. (אולי הצלצול בטלפון שלא הספקתם לענות בגלל שהייתם בשירותים היה מהם, ועכשיו גם אתם עבריינים?)

התליין "דרך ארץ" מחליט מה העונש (רכשת קרוואן, השתמשת בשירותים ולא הספקת לענות לטלפון? הלך הקרוואן), והשוטר "דרך ארץ" ידאג להחרים לכם את המכונית בפעם הבאה שתכנסו לכביש.

מ. שנדהם מהסכום, לא יכל לשלם אותו במקום ולכן מכוניתו נגררה ואוחסנה בחניון של "דרך ארץ". כמובן שהחניון של "דרך ארץ" עולה 200 שקלים ליום. (אה כן, גם הגרירה הייתה על חשבונו).

למה "דרך ארץ" לא פונה להוצל"פ או מנסה לגבות את הכסף בישראל, אלא מחכה עד שהקורבן יכנס לכביש 6? כנראה בגלל שבארץ זה לא יצליח להם. הוצל"פ יצחקו להם בפרצוף ובבית משפט הם יצאו מפסידנים סדרתיים. במקום זה הם מחכים בסבלנות. אורבים בשקט בין הצללים ותופסים את הקורבן בכביש 6 – ארץ "דרך ארץ" שם הם החוק.

מ. שמכוניתו הוחרמה בגלל חשבון של 465 ש"ח (שהפך בעיני "דרך ארץ" לחוב של כמעט 10,000 ש"ח, אץ רץ לשחרר את המכונית. כמובן שכדי לשחרר את המכונית מהחניון של "דרך ארץ" צריך לחתום על מסמך שאומר ש"דרך ארץ" צודקים. אין לך שום תביעות נגדם. כל סכום שהבאת להם היה מאהבה, ואם היית יכול היית נותן יותר. באותיות הקטנות גם כתוב שיש לך חלחולת בקוטר של בקבוק עראק, ולהם יש בולבול של פיל אפריקאי. מי לא יחתום על מסמך כזה בשביל לקבל את המכונית בחזרה? כמובן שהמסמך הזה הוא לא חוקי. הוא נחתם באונס, תחת לחץ ואיומים (כל יום עולה 200 ש"ח זוכרים?). אם "דרך ארץ" רוצים כסף בבקשה, אבל בואו נבדוק את חוקיות הקנס בבית-משפט.

לצערנו ידוע לו על עוד מקרים חוץ מ-מ. של אנשים ששילמו אלפי שקלים ועשרות אלפי שקלים על מספר נסיעות שאפשר לספור על יד אחת.

מה המסקנה?

חשבון של כ-400 ש"ח, עלול בכביש 6 להפוך להוצאה כספית של 10,000 ש"ח.

מסקנה אישית שלי היא לא להשתמש בכביש 6 אף פעם. אני לא בטוח שאני אוכל לשלם על הנסיעה.

מסקנה נוספת היא, אם כבר נסעת בכביש 6, צלצל למחלקת הגבייה 9081016/17-03 לוודא שאין מכתב שאבד בדואר. דניאל מתעסק עם בירורים כאלה.

מסקנה אחרונה וגם בקשה – אם דפקו גם אתכם נשמח לשמוע, כי בימים אלו אנו מנסים לארגן תביעה ייצוגית נגד "דרך ארץ". אנא שילחו דואל ל: [email protected]

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הכל נכון, אך מדוע הבחור לא פנה לחברת "דרך ארץ" כדי לבדוק את אי הגעת החיובים :?:

כלי התקשורת מלאים ספורים כאלה.

סקודה יטי 2.0 TDI 4x4 (נמכרה)

וולוו XC40 T3 Momentum

טויוטה יאריס קרוס הברידית

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כל עוד הכביש מעולה ואין בו שום בעות והוא מספק את הדרישות אין לי שום תלונות.

החברה צריכה להתמודד אם החברה הישראלית שלא אוהבת לשלם על כלום ולכן יד נוקשה ואי מיילים כאלה רק יגרמו לטוב שכך כולם ישלמו בזמן.

1-2-3-4-5-6-7-8-9-10- יופי עדיין נשאר קצת שכל

like a G-L-O-V-E

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בגלל זה,מי שנוסע באפון די קבוע ויודע שהוא מתכוון להשתמש בכביש מידי פעם

שיעשה מנוי "פסקל" גם המחיר של הנסיעה יורד והמנוי עצמו עולה 150 ש"ח כפיקדון על

מכשיר הפסקל (עם החזרת המכשיר יוחזר הפיקדון).

If you treat your car like a racing car, then it will develop expensive racing problems

If it's stupid but it works, it isn't stupid.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כבשה שחורה אתה מדבר שטויות!

הכביש מספק את כל השירותים?!

מה הקשר לאנשים שלא אוהבים לשלם , במקרה הזה לא מופיעה מילה

שהבחור לא רצה לשלם .

ואני שואל הגם אני רציתי לא לשלם?

שלחו לי מכתב מדרך ארץ לאחר 3 חודשים שנסעתי בכביש 6

התשלום 13 ומשהו שקל , שלחו לי את המכתב ולאחר יומיים

הייתי צריך לשלם את החשבון , כלומר התאריך האחרון לתשלום החשבון

היה יומיים אחרי שקיבלתי אותו.

ביזיון!

אני על כביש 6 לא עולה יותר ואני ממליץ לכם לנהוג כך גם.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מסקנה אישית שלי היא לא להשתמש בכביש 6 אף פעם. אני לא בטוח שאני אוכל לשלם על הנסיעה.

מסקנה נוספת היא, אם כבר נסעת בכביש 6, צלצל למחלקת הגבייה 9081016/17-03 לוודא שאין מכתב שאבד בדואר. דניאל מתעסק עם בירורים כאלה.

זה מה שקורה כשמשחקים אותה "ראש קטן".

מה חשב לו "מ." ?

אם הוא לא קיבל את החשבון, המערכת תוותר לו על הנסיעה? :roll:

כביש 6 הוא אכן מצויין.

כולי תקווה שמכתבי השרשרת הללו יעבדו ושיסעו בו כמה שפחות אנשים,

כי לאחרונה בהחלט החליטו נהגים ישראלים טיפוסיים לחסום לי את הנתיב השמאלי... :?

מחיר ההצלחה... :mm_tongu:

MCS 2008

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שהבחור לא רצה לשלם .

ביזיון!

מאז שהכביש פתוח אנו משתמשים בו ועד היום לא קרה שום בעיות...

ובירוקרטיה זאת לא סיבה לא לעלות כביש...

1-2-3-4-5-6-7-8-9-10- יופי עדיין נשאר קצת שכל

like a G-L-O-V-E

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תמיד ידעתי שהכביש הזה יביא רק צרות...

מה רע בגהה או /ואילון? ? ?

בשביל לחסוך בכמה רמזורים אנשים כמו "מ" מיסתבכים..

חבל.. :roll:

כמה רמזורים :?:

אבא שלי לדוגמא,חוסך שעה וחצי בכל נסיעה.

והדבר הרע בגהה הוא הפקקים,העומס התמידי והרמזורים.

If you treat your car like a racing car, then it will develop expensive racing problems

If it's stupid but it works, it isn't stupid.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שהבחור לא רצה לשלם .

ביזיון!

מאז שהכביש פתוח אנו משתמשים בו ועד היום לא קרה שום בעיות...

ובירוקרטיה זאת לא סיבה לא לעלות כביש...

נכון כל זה טוב ויפה

אבל ששולחים לך מכתב בדואר שהיום האחרון לתשלום הוא למחרת

ובדיוק אתה ישן אצל חברה שלך ולא ראית אותו בכלל ואז סתם ככה אתה מקבל

קנס גבוה אני לא יודע בדיוק כמה אבל אני מאמין שיותר מכפל קנס.

אז אם אתה מוכן להתמודד עם הבירוקרטיה הזו שיבושם לך

אני לא מוכן לקבל כאלו דברים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני באמת לא מבין מה הבעיה.....

להחרים את הכביש בגלל שלא היה בזין שלכם לעצור בדוכן הרישום בקניון ולהרשם למנוי וידאו?

אני נסעתי בכביש בתשלום משהו כמו 5 פעמים בסה"כ, אבל לפני הפעם הראשונה נרשמתי כמנוי.

אני משלם פחות מהתעריף המזדמן, המנוי עצמו לא עולה לי כלום, ואני לא צריך לדאוג לגבי עיכובים בתשלום.

בחרתם לא לעשות מנוי?

בחרתם בכל זאת לנסוע בכביש?

בחרתם להתעלם באלגנטיות מדרישת התשלום? או לקבור את הראש בחול כשהוא לא הגיע כצפוי?

זבשכ"ם.

אתם לא יכולים לטעון שלא ידעתם מראש על הקנסות השערורייתיים שהממשלה אישרה לדרך ארץ לגבות על אי תשלום.

בנסיעות מסויימות הכביש הזה חוסך לי זמן, דלק ועצבים ששווים ביחד הרבה יותר מ 12 ש"ח.

It's only a sport if you use a ball

It's a real sport if you use two

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

להחרים את הכביש בגלל שלא היה בזין שלכם לעצור בדוכן הרישום בקניון ולהרשם למנוי וידאו?

אני נסעתי בכביש בתשלום משהו כמו 5 פעמים בסה"כ, אבל לפני הפעם הראשונה נרשמתי כמנוי.

אני משלם פחות מהתעריף המזדמן, המנוי עצמו לא עולה לי כלום, ואני לא צריך לדאוג לגבי עיכובים בתשלום.

בחרתם לא לעשות מנוי?

בחרתם להתעלם באלגנטיות מדרישת התשלום? או לקבור את הראש בחול כשהוא לא הגיע כצפוי?

זבשכ"ם.

אתם לא יכולים לטעון שלא ידעתם מראש על הקנסות השערורייתיים שהממשלה אישרה לדרך ארץ לגבות על אי תשלום.

בנסיעות מסויימות הכביש הזה חוסך לי זמן, דלק ועצבים ששווים ביחד הרבה יותר מ 12 ש"ח.

מסכים עם כל מילה ומילה..

מה גם שעל כביש 6, לפחות בינתיים - טפו טפו טפו, אין מצלמות מהירות כל 50 מטר..

ואפשר לנסוע נורמלי ולא לבדוק כל שניה שאתה לא עובר ב2 קמ"ש את המהירות המותרת..

עכשיו כשפתחו את החלק הנוסף זה בכלל תענוג לקבוע עם חברים בנתניה..

לצאת שעה אחריהם.. ולחכות להם שם משהו כמו חצי שעה-ארבעים דקות עד שהם מגיעים,

כי אתה נסעת בכביש 6 ושילמת 12 שקל והם נסעו בגהה/איילון ועמדו בפקקים.

מי שמודד את התקדמותו, הצלחתו ואושרו בצורה יחסית לאחרים, לעד ישאר מתוסכל;

תמיד יהיה שכן עם גינה גדולה יותר, דשא ירוק יותר ומכסחת-דשא חדשה יותר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בחרתם לא לעשות מנוי?

זבשכ"ם.

ג"רמי שחברה שאתה הלקוח שלה , אפילו לקוח מזדמן שולחת לך חשבון שאתה

צריך לשלם יום למחרת אתה יודע שזה פסול .

זה שאתה מנוי זה לא אומר הכביש עצמו ברמה מאד גבוהה ,אבל זה לא מספיק.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מה אני יעשה ???

לפני כשנה עליתי על כביש 6 באיזור של נחשונים, האמת נכנסתי אליו בטעות, אבל אמרתי יאללה נראה איך הכביש נבדוק אותו, כפרה על ה-15 שקל.

העניין הוא שלאחר שקראתי את ההודעה הנ"ל נזכרתי שלא שילמתי ל"דרך ארץ" על זה שעליתי על הכביש שלהם... לא בגלל שלא רציתי, אלא בגלל שלא שלחו לי כלום, לא התקשרו, נאדה !!

אז חשבתי אולי שבגלל שזה היה עוד בתחילת הבנייה של הכביש, עדיין הם לא גובים כסף או משהו כזה.

מאז לא יצא לי לעלות על כביש 6 אבל מה יקרה במצב שאני יצטרך לעלות עליו ??

מה אני אמור לעשות עכשיו ??? :?::?

"כל המצב רוח שפתאום עולה, כל המצב רוח בגלל הצינגלה"

http://members.cardomain.com/zingale

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 7399 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...