Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

ביקור ראשון עם ה-146 בנס הרים - סיכום

אלעד
שימו לב! השרשור הזה בן 5570 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

קצת רקע:

כאשר רכשתי את ה-146, המוכר אמר לי שעד הטיפול הבא נותרו עוד 3,000 ק"מ. מסיבות שונות החלטתי שלא להקדים את הטיפול, אלא להמתין שיעברו אותם 3,000 ק"מ, אולם בד-בבד, גם החלטתי שעד שהרכב לא יעבור יישור קו כנדרש, אני לא מוציא אותו לשום התגרזנות.

בשעה טובה ומוצלחת, מועד הטיפול הגיע. לא אלאה אתכם בכל הדברים שטופלו או הוחלפו, רק אסכם ואומר שעכשיו בהחלט אני יכול להיות סמוך ובטוח שהרכב ישרת אותי נאמנה, גם באותן נסיעות קיצוניות שאליהן אני יוצא מידי פעם בפעם.

יחד עם זאת, מה שכן אני מוצא לנכון לציין שהוחלף, הם: משולש קדמי-ימני, רפידות קדמיות (FERODO), בוקסות המוט המייצב, שהוחלפו לפוליאוריטן מתוצרת SUPERFLEX, וכן גם נוזל הבלמים. באגף הכוח, שמיניית הפלאגים (המוחלפת אחת ל-100K ק"מ) נמצאה כגמורה, ועל כן הותקנה שמיניה חדשה במקומה. כעת, כל שנותר הוא להחליף גם את הרפידות האחוריות (גם FERODO - לא היו במלאי, אך הוזמנו ויותקנו במהלך השבוע הקרוב) ולעשות כיוון פרונט (המשולש הוחלף רק אתמול, ולא היה לי זמן לבצע כיוון - יבוצע ביום-יומיים הקרובים).

בקיצור ולעניין: כל ההקדמה הזאת היא רק כדי להסביר שכרגע הרכב במצב סוכר (חמסה חמסה טפו טפו טפו) ואפשר (ואף רצוי!) לתת בקודקוד :twisted:

לגמרי במקרה (לא אני גרמתי שזה יצא ככה, נשבע לכם באמא של סנופי), יוצא שחברים טובים שלי מחליטים לקיים היום טיול. לאחר קיום התייעצות, הוחלט שנבקר במערת הנטיפים והסטף. הקבוצה מנתה תשעה אנשים, ולכן לא היה מנוס מהתנהלות בשתי מכוניות, וכך יצא שהאלפא ואני, מבלי שהתכוונתי שכך זה יקרה, ביקרנו היום לראשונה יחד בכביש נס הרים לכל אורכו.

היות והיא היתה עמוסה בארבעה אנשים ועוד קצת ציוד, אני מעריך שהגעתי רק לכ-70% מכלל מעטפת הביצועים שלה ושלי. לא כל כך הרבה, ויחד עם זאת, אפילו כשלא נוהגים בה על המגבלות ולא כל סיבוב נלקח בצווחות צמיגים, ואפילו כשהפרונט סובל מעט מחוסר כיוון, כמויות הפאן שהרכב הזה יכול לספק הן פשוט בלתי יאומנות!

אני מנסה לעשות סדר בראש ולחשוב על מה אספר קודם: על תאוצות הביניים המצויינות - על אף המטען הלא קל שהיא נאלצה לשאת עמה, על הבלמים שפשוט מסרבים לדעוך, או אולי על האריזה, שמצליחה לשנע בתוכה ארבעה אנשים על ציודם ברמת נוחות טובה?

לאחר מספר עיקולים בדרך המתפלת לה מבית שמש במעלה ההר לכיוון נס הרים, בהם גיליתי להפתעתי ששאר הנוסעים ברכב אינם מביעים התנגדות לנסיעה קצת יותר מהירה מהמקובל (הבחורה שבהם - לא שטוטית - אף מצאה זמן תוך כדי, שומו שמיים, לאכול משהו! :shock:), הבנתי שהדרך פתוחה בפני, והתחלתי בבדיקת היכולות של ה-ti.

היא טיפסה עליות במהירויות שאינן מביישות כביש מהיר, בלמה בנחישות (וברגישות :-P) - לא משנה מאיזו מהירות ובאיזה מצב, פנתה כאילו בכוח המחשבה על אף הפרונט הלא מכוון, הגיבה בשאגות מנוע מרטיטות נפש לכל סחיטה בריאה של המצערת, ובסופו של יום גם החזירה את כולם בשלום הביתה בנסיעה רגועה ואיטית (יחסית :wink:).

אני מצפה כבר בקוצר רוח לשוב לשם פעם נוספת, הפעם עם פרונט מכוון כדבעי ורכב ריק, או מקסימום עם עוד נוסע בכיסא הנווט, בשעת בוקר מוקדמת. חוויות שכאלה בוודאי נשארות בלב למשך שנים.

AUTOBIANCHI A112 JUNIOR '84 | FIAT BRAVO SENSATION '11 | RENAULT CLIO ESTATE '14

לא תמצא רוטס HR במחיר זול יותר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש תמונות?

לצערי לא.

אלעד, למה לא אמרת? :shock:

למה לא אמרתי מה? :roll:

AUTOBIANCHI A112 JUNIOR '84 | FIAT BRAVO SENSATION '11 | RENAULT CLIO ESTATE '14

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• 3 שבועות מאוחר יותר ...

במיוחד בשבילך חזרתי היום בחברת כמה חברים לנס הרים, הפעם עם מצלמה.

אומנם מעט תמונות, אבל תסכים איתי שזה יותר טוב מכלום :wink:

תמונה אחת מהפסקת פיפי בבר-בהר, ועוד אחת מחוות הרי יהודה שבצור הדסה.

הדגמים שבתמונות:

146ti

156TS

156JTS

159ti

נ.ב.: ד"ש לשני החבר'ה עם המיאטה והלאון FR.

20122008361.jpg

20122008362.jpg

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ה-159 באמת מדהימה, זו זו שהייתה במפגש בהרצליה? איזה גרסה זו בדיוק?

טיול נחמד מאוד אלעד, חבל שלא יכולתי להגיע, יומיים ברציפות ניסעה למרכז קצת כבד, הבנק לא גובה כל כל הרבה עמלות בשביל זה :wink: . פעם הבאה אתם צריכים להדרים עוד קצת.

נ.ב. כמו שאמרתי לך בהרצליה, ה-146 ממש ניראת מעולה וממש שמורה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ה-159 באמת מדהימה, זו זו שהייתה במפגש בהרצליה? איזה גרסה זו בדיוק?

אכן מדובר באותה אחת שהיתה אתמול בהרצליה. כאמור, המנוע הוא אותו מנוע 2.2, אולם ה-ti מצויידת גם בדיפרנציאל מוגבל, חישוקי 19 אינץ', בלמי BREMBO, הנמכה + קוילאוברים, ובטח עוד כמה דברים ששכחתי.

לראות את הבהמה הזאת נוסעת בכבישים כאלה זה פשוט מדהים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כ-340K ש"ח. המנוע הוא 2.2 ל' זה נכתב בהודעה מעליך :)

הרכב בהחלט מהמם. לא מזמן פתחתי שרשור לאור העובדה שרואים יותר יחידות מה-159 על כבישי הארץ.

http://www.carsforum.co.il/vb/showthread.php?t=237441&highlight=%D7%90%D7%9C%D7%A4%D7%90+159

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 5570 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...