Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

מבקש חוות דעת על שברולט אופטרה. האם היא אמינה? [כ"ע]

YOS10
שימו לב! השרשור הזה בן 4510 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום חברים,

רציתי לדעת מה דעתכם על שברולט אופטרה 1800 לעומת 1600 (שמעתי ש-1600 גיר של טויוטה ו-1800 גיר של אופל).

בכלל לא יודע מה קורה מבחינת אמינות, תקלות (כל שני וחמישי במוסך, או דלק שמן וסע?), גם אם קורות תקלות - אז דברים רציניים או פה נורה ושם נורה (הבנתי שנשרפות כל הזמן).

בקיצור, אני מחפש רכב אמין עד 45,000 ש"ח. הציעו לי בטרייד אין שברולט אופטרה 2004 יד 2 מליסינג ( כרגע פרטית), 1800, 100,000 ק"מ .

לחילופין, מצאתי מזדה 323 יד 2 מליסינג (כרגע פרטית), 1600, 100,000 ק"מ.

מה שנראה לי מוזר בספר הטיפולים של האופטרה, זה שהוחלף מסרק הגה ב-2008, משאבת מים ,מצבר כבר בשנת 2005, חיישן חמצן (לא ברור לי מה זה), חיישן גל זיזים הוחלף ב-2006 וגומיות: לתא מטען ודלת נהג (גם ב-2006). יש אמינות לרכב הזה או לא? אני הולך לפגוש את בעלי המוסכים הרבה וזה יעלה לי בהתאם? פשוט זה מיועד למשפחה, ולא בא לי לבקר במוסך הרבה, מה גם שכרגע יש לי טויוטה אומנם ישנה, אבל אני לא יודע מה זה החלפת חיישנים או מסרקי הגה ומשאבות מים.

האמת, ציפיתי לראות ספר טיפולים עם טיפולים, ולא החלפות של רכיבים יקרים (דרך אגב, תמוה גם עניין הגומיות).

חברים, אודה לכל מידע שתוכלו לתת לי, המלצות יתקבלו בברכה לגבי הרכב הנ"ל או כל טיפ כלשהו!!!:type:

הודעה זאת עברה דיאטת כאסח של נקודות וכן שכתוב קל.

כותב ההודעה מתבקש להפסיק לעשות שימוש אובססיבי במקש הנקודה, ולהשתמש לפי הצורך גם בסימני הפיסוק האחרים. תודה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בוא נתרגם את הנתונים שכתבת למספרים:

הרכב על הכביש כחמש שנים, במהלכן הוא עבר 100K ק"מ, דהיינו: 20K לשנה. מעט גבוה, אם כי לא חריג.

את המצבר תוריד מהרשימה. מדובר בחלק שאין בו כדי להצביע על (חוסר) אמינות של רכב כזה או אחר, ולעתים קורה שגם ברכב חדש לגמרי צריך להחליף מצבר. אני דווקא הייתי שמח לרכוש רכב עם מצבר חדש ככל האפשר.

משאבת מים: בקילומטראז' כזה, סביר להניח שבוצעה לפחות החלפת טיימינג אחת. אינני יודע כיצד זה באופטרה, אולם יש לא מעט רכבים שבהם עבודת הפירוק וההרכבה של משאבת המים זהה לזאת שנעשית בעת החלפת הטיימינג, כך שבאותו טיפול אתה יכול בתוספת מחיר זניחה יחסית גם להחליף את המשאבה ולמנוע צרות עתידיות. נסה לדלות מהמוכר האם זה אכן מה שהיה.

לגבי שאר הדברים - באמת נראה לי מוזר שהוחלפו כבר בקילומטראז' כזה. גומיות אמורות לשרוד הרבה יותר מכך, וכך גם מסרק הגה.

AUTOBIANCHI A112 JUNIOR '84 | FIAT BRAVO SENSATION '11 | RENAULT CLIO ESTATE '14

לא תמצא רוטס HR במחיר זול יותר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קח טיפ מצויין, אפילו שלושה:

1. תתרחק מטרייד-אינים למיניהם, הם סוחרי סוסים שקונים בזול, מקמבנים מה שצריך לקמבן ומוכרים לך זבל נוצץ ביוקר. יש כמה יוצאי דופן כמו הטריידים של היבואים, טופ טרייד וכו'.

2. תתרחק מהאופטרה, ומכל הדייהולטים לצורך העניין (אוויאו, ויואנט). אלו לא שברולטים, אני מקווה שאתה יודע את זה.

3. אמינות זה לא הכל, וגם אם זה הכי חשוב לך - ההבדל בין האמינות ביותר לאמינות פחות הוא הרבה פחות קריטי ממה שאתה חושב.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• שנה מאוחר יותר...

לפני כשנה ולאחר זמן די ארוך עם מאזדה עברתי (ליסינג ממקום העבודה) לאופטרה ובקצרה: רכב מפתיע ולא רע בכלל.

החסרון היחסי שלו הוא שהוא צורך מעט יותר דלק מאשר רכבים אחרים (הבדל של 4-5% בחישוב גס שלי ע"פ דיווחי הדלקן) אבל באופן כללי ולאחר בירור לדעתי הוא משתלם יותר מהמאזדה מכיון שבמחיר של מאזדה 323 שנת 2001 אפשר למצוא אופטרה 2004-2005 אפילו מיד פרטית עם קילומטראז נמוך יותר ומפרט עשיר יותר. לגבי ספר הטיפולים-אינני מכונאי אך הייתי ממשיך לחפש אופטרה אחרת.

אז למה לי פוליטיקה עכשיו?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• שנה מאוחר יותר...

הדייהו אופטרה אה ז"א שברולט אופטרה זה בעצם רכב קוריאני זול ופשוט לכל דבר.

הבעיות הן שבאמת מדובר במנוע ישן ומנוון - מנסיעה על אופטרה שכזו היא נוסעת 60 קמ"ש בעליות וצורחת כאילו שהיא נוסעת 200.

עד 100 קמ"ש הרכב די בסדר אחרי זה כבר מתחיל להרעיש.

צריכת דלק לפי מה ששמתי לב זוועתית למנוע 1600 אבל זה לא משהו לא רגיל בדייהו שפשוט אולי צריך לאמר תודה לאל שלא קיימים יותר.

איכות חומרים ואיכות הרכבה - נמוכות ביותר, האופטרה זה הדגם הראשון בו בעצם התחילו כבר לשפר דברים בנושא הקוסמטיקה של הרכבים האלה אבל זה עדיין רכב שמבוסס יותר על ידע של דייהו מאשר ידע של שברולט.

נוחות? - אין! זוועה.

כוח? - זוועה.

המעלות הטובות היחידיות ברכב הזה יכולות להיות אמינות וזול לרכישה ולתחזוקה.

אבל! אני לא מאמין שזה רכב אמין במיוחד ואני אסביר למה.

הנסיון שלי עם דייהו מראה שהרכב מאוד רגיש לשמן ששמים בו - אני כחוכמה לאחר מעשה הבנתי שהגעתי ל16K שקלים על תקלות בדייהו לאנוס בגלל שהשמן שהשתמשתי בו לא היה איכותי מספיק וגם לא המוסכניק החאפר (שתפשתי ממנו מקצוען בזמנו) השתמש

פעמיים התפוצצו לי מחזירי שמן.

הלך לי קאמשאפט.

נקרעה רצועת טיימינג

בקיצור על הרכב הזה עברתי בית ספר לתחזוקת רכבים וממה צריך להזהר :-D

המכלולים של הרכב הזה הם פשוטים ואיכות החומרים עצמה היא נמוכה לכן הסבירות שתגיע לבלאי גבוה בזמן קצר היא גבוהה מאוד וזה אומר הוצאות והרבה.

אתה מחפש רכב משפחתי ולא ממש איכפת לך שהוא לא יהיה מטוס - תבדוק שרשיר שעוסק בשאלה מדוע רנו מגאן 2 זולה כל כך - אני קניתי לאשתי מגאן 2 שנת 2008 עם שלוש שנות אחריות מלאות ועוד הרבה מאוד הטבות (המון) כולל ישור קו מכאני והמחירים שמדובר עליהם הם עד 50K שקלים - אני מאמין שב45K אתה בהחלט תוכל לקנות אחת ואתה לא תצטרך להוציא שקל בודד מעבר לכך.

אנחנו נהנים מהרכב - הוא נוח בצורה בלתי רגילה, מרווח שאין דברים כאלה - הוא אמנם מאיץ לאט בגלל גיר קצת מרגיז אבל בעל תצרוכת דלק שפויה וממש לא מדובר ברכב חלש להפך מבחינת כוחות סוס יש לו די והותר, עלות טיפולים כמו שנראה מהיסטוריית הטיפולים של הרכב - שפויה ביותר.

מציע לך בחום לבדוק את האופציה.

שברולט קרוז זה כבר סיפור אחר אבל כל מכונית משפחתית עממית של שברולט לפני כן - מציע לך להתרחק.

B4 2010 - ANY-PHONE + MOSCONI AMAS2 + Audsion BitOne + Voce5.1K FullDA + MASSIVEBX4 +HatL1 + Morel CDM880 + Morel Hybrid602 + Micca COVO-S + Audison TH10 + Pioneer TS-X150

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אל תתקרב לדייהו, חבל על הכסף וחבל על הכאב לב והראש.

במקרה שלהם הסטיגמות נכונות.

משאבת מים של המנוע לפני 100KKM? (מקווה שהחליפו ליתר ביטחון, אצלי בפיג'ו בשבועות הקרובים אני הולך להחליף אחת שעברה 215KKM!, ואין בעיות פשוט המוסכניק אמר לי שחבל לשלם פעמיים עבודה).

(בשברולט קוואליר שלי, החלפתי אחת ב180KKM אם אני לא טועה, נשבר פרופלור נראלי).

ה323 הרבה יותר מוצלחת.

מה אתה רוצה שיהיה ברכב?

אמינות או נוחות? (שתי דברים שבדרך כלל לא באים ביחד, במיוחד במכוניות משפחתיות\זולות.)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 4510 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...