Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

הסבת גיר - מה החוקיות ?

asaf.m
שימו לב! השרשור הזה בן 1796 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום לכולם

ראשית, ממה שאני מבין שחלק מהרכבים האוטומטים, מצויין ברישיון שלהם אם הגיר אוטומט \ רגיל ( לא רושמים כלום ).

חקרתי את נושא הסבת גיר, ולא מצאתי נושאים שמדברים על חוקיות, שינוי ברישיון .

האם יש למישהו ידע בנושא החוקיות ?

כיצד מאשרים ?

לא ניתן לעשות את ההסבה במוסך מורשה משרד התחבורה ולקבל אישור על כך ברישיון ?.

בברכה אסף.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מאשרים? עמדה מס' 1. האם הם יתנו לך אישור? לא נראה לי, החבר'ה שמה לא אוהבים שינויים. אם אתה ממש רוצה והפרוטה מצויה בכיסך, אז תוכל לאשר (אם אתה מבין למה אני מתכוון).

בנוסף, נראה לי שתצטרך אישור טכני מהיבואן כמו שצריך בשביל החלפת קוד מנוע (ואני מבטיח לך ש-99% שכבר שם תשמע את ה"לא" הראשון שלך).

ברכבים שלא רשום סוג גיר ברישיון מן הסתם שלא יצטרכו אישור להחלפה.

אלעד רוזנקר, טלפון 0524626633.

ניתן להתקשר להתייעץ בכל הקשור ברכבי אספנות ואופל בפרט (בעיקר ישנים).

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נא לא לחטוף קריזה על הקפצת שרשור ישן, "עדיף מאוחר מלעולם לא"

אסף, תעיף מבט ברישיון. מתחת למשבצת שרשום בה סוג הגיר צריך להיות רשום "כן" או "לא". אם רשום כן, מותר לך לבצע הסבה, אין צורך באישור נוסף. אם רשום לא, תצטרך להתאמץ קצת ולהשיג אחד, למיטב זכרוני הוצאת אישור אמורה לעלות באזור ה 200 ש"ח לא כולל הטרטורים והכאב ראש.

ודבר נוסף, קח בחשבון שקשה מאוד למצוא בארץ מוסך שיעשה את ההסבהטוב ובצורה מקצועית לחלוטין. זה תחום קצת רדוד במוסכים מורשים או מאושרים.

בהצלחה!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

רגע רגע אתה לא כל כך מובן..

אתה אמרת ,למשל, שאם רשום גיר אוטומט ומתחת כן, אז מותר לבצע הסבה.

זה לא צריך להיות ההיפך?

אם רשום סוג הגיר הזה דווקא יותר קשה לבצע הסבה מבחינת האישורים?

פשוט לא הבנתי אותך כל כך.

יוגב

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זה לא צריך להיות לכיוון ההפוך, זה יכול להיות לכיוון ההפוך.

האישור ברישיון לא קשור לקושי בהסבה עצמה.

אם אין אישור וצריך להוציא אחד, אז יש מצב שיהיה קשה יותר להשיג אישור הסבה מאוטומט לידני מאשר מידני לאוטומט.

כל מה שניסיתי להגיד הוא שלפני שמתחילים להתרוצץ כדי להוציא אישור, כדאי לבדוק ברישיון, אולי בכלל כבר יש אישור ואפשר לחסוך את כל הכאב ראש הזה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ראשית תודה על התשובה.

רשום -

אוט'

כן

עכשיו שאני אבין, אם אני הולך למשרד התחבורה, לא צריכה להיות בעייה על פי מה שהבנתי. הבנתי נכון ?

בברכה אסף.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• 10 שנים מאוחר יותר...

מצטרף לאסף .

ברישיון רכב שלי רשום אוטומט- כן.

האם צריך לגשת למשרד הרישוי כדי לקבל אישור?

מדובר בbmw e36 328 ..ידנית . רכשתי אותה כבר ידנית..ו"ברוב חכמתי" לא שמתי לב שזה לא מקורי..הרכב צריך לעבור אוטוטו טסט.

Sent from my SM-N960F using Tapatalk

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כן, לך למשרד הרישוי ושאל אותם האם מותר לך לבצע הסבה ברכב ובמה זה כרוך.

מהכירות שלי עם הרכבים הנ''ל, בדוק שהוא 328 ברשיון כי הרבה הם 316,318,320 אשר הרבה הסבות ל- 325,328.

לגבי הטסט, יש כמובן אופצייה לא חוקית לעבור את הטסט אשר אינה ממלצת, בגלל שהיא לא חוקית. במקרה כזה ניתן לבקש הערכה לטסט על מנת שתוכל לסדר את כל הפרוצדורה. הכל תלוי בכמה זמן זה אוטוטו.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה על התשובה המהירה. ברישיון היא רשומה כ328

זה רק הגיר שכבר הוסב ואוטוטו זה עוד חודש.

אגב, יש מישהו שעבר משהו דומה וסידר בהצלחה את העניין?

Sent from my SM-N960F using Tapatalk

עריכה אחרונה על ידי yoel86
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש מצב שבמכון לא ישימו לב שזה רשום כאוטומט. הרי הם לא נכנסים לך לרכב.

לקבל אישור להסבה, קשה לי להאמין שתקבל. אפילו היצרן לא מאשר פרוצדורה כזו (אז בטח שלא היבואן). עמדה 1 אין בכלל מה לדבר.

בכל מקרה, זה לא חוקי כרגע וכל בוחן שיחפש להוריד אותך סביר להניח שיבדוק את הרשיון שלך.

"החיים הם לא קו ישר" - פיזבן

"If you want to test a man's character, give him power" - Abraham Lincoln

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1796 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...