Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

שיפור ביצועים במנוע FIRE 1000 סמק

ozio
שימו לב! השרשור הזה בן 5625 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום!

ברשותי ביאנקי Y10 1989 (כמו שאתם יודעים משרשורים קודמים שלי), שעברה יישור קו רציני הן במנוע שקיבל טיפול 100,000, והן בג'נטים מורחבים של פיאט אונו יחד עם מידת הצמיג הגדולה ביותר שניתן להתקין ברישיון, ויחד עם זאת סט בולמ"ז חדשים מתוצרת איטליה.

כעת ברצוני לשפר במקצת את המנוע (שיחסית ל1000 סמק אחרים שבחנתי, הוא מהחזקים יותר).

על אילו שיפורים אתם ממליצים, בטווח המחירים שעד 5000 ש"ח פחות או יותר?

נ.ב

ידוע לי על אקזמפלרים של ביאנקי Y10 טורבו שהיו קיימים פעם, אולי ניתן להסב את המנוע לטורבו?

בכל אופן תודה רבה רבה מראש

איטלקיות שובבות שעושות בלאגן :lol:

Autobianchi Y10

Fiat Punto GT

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

צודק! הבנתי את זה משיטוט באינטרנט ושכחתי להזכיר.

הכוונה שלי הייתה להתקין אולי טורבו על מנוע הFIRE? או שיפורים יותר זולים/קונבנציונליים?

Autobianchi Y10

Fiat Punto GT

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הטורבו השתמש במנוע 1050 סמ"ק מה-127 ולא במנוע FIRE.

למה לא מתאים למנוע fire?

הביאנקי טורבו היא מנוע קרבורטור לא בעיה להתאים.

אשמח לדעת אם טעיתי.

רובר 214 SI למכירה אלפא 75 טורבו למכירה

"הפחד הוא רק תחושה, האומץ לנסות - זאת המעלה" (א.איינשטיין).

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

במנוע של 1000 סמ"ק כלל לא, אולי סחיבה קלה יותר בסל"ד גבוה מאוד, שאר הדברים, לא ייתן כלום, יש לזכור שאחריי הכל זה מנוע 1000 סמ"ק. (כמו כן ייתן רעש יניקה נחמד וזה הכל). דובר על זה רבות.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מנועה של ה Y10 טורבו שונה בתכלית ממנוע ה FIRE.

בדגם הטורבו הותקן מנוע בנפח 1049 סמ"ק שמקורו בברזיל ושימש גם את ה 127 ספורט (בשינויים מסויימים - מאייד וובר כפול, שסתומים מוגדלים, סעפת פליטה משופרת ועוד).

ל Y10 טורבו היה מגדש טורבו קטן יחסית מתוצרת גארט (T2) בשילוב עם מאייד כפול ולא הזרקת דלק כמקובל לרוב במנועים מוגדשים.

מנוע ה FIRE שהוצג ב 85' היה מנוע מצויין - חסכוני, קל לטיפולים ולתחזוקה שוטפת ואמין מאד.

רק מה, על גירסאות ספורטיביות לא ממש חשבו, אבל אין הדבר אומר שלא ניתן לשפרו.

הרכבת מאייד כפול (כמובן שנידרשת בניית תושבת) ומערכת פליטה חופשית יכולים להעלות את הספקו בצורה מכובדת, ובתקציב לא גבוה, יחסית.

VOLVO 144 73'- 82 (!) HP.

15.7 קג"מ ב 2300 סל"ד נשמע טוב יותר.:-)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

על איזה קרבורטור כפול אתה ממליץ? והאם הדבר יביא לבלאי מואץ של המנוע בצורה קיצונית?

Autobianchi Y10

Fiat Punto GT

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לי הייתה בעבר ביאנקי ולה היה פילטר פתוח +אדרס(סעפת פליטה 4-2-1) וכן דיזות מוגדלות והרכב נסע פיגוז יחסית למה שהוא יכל ,

אכן שים קארבורטור כפול +שינוי דיזות וחפש אדרס לרכב וגם בולמי קוני (אני יודע שהיה ואני כמעט קניתי ).

דדי,

מאמן נהיגה ספורטיבית ובטוחה - לחיים

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 5625 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...