Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

שאלה - נזילות שמן וחלודה בפונטו.

israbeast
שימו לב! השרשור הזה בן 5644 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

אני מעוניין לקנות פונטו 2001-2003. במספר רכבים אשר ראיתי היו סימני לחות (שמן) על המנוע . לדעתי,מיקום יציאת שמן הוא חיבור של ראש המנוע אבל אני לא לא בטוח. הסתכלתי בחלק התחתון של המנוע, והוא גם היה רטוב.

הסבירו לי שזה "הזעה" וזה תקין - קיימים נשמים במנוע לשחרור הלחץ עקב עליית טמפ'. האם זה נכון? האם מנוע תקין צריך להיות יבש לגמרי (חיצונית)? האם בעיית "הזעה"/נזילה מוכרת בפונטו ספייס?

שאלה שניה בקשר לסימני חלודה.

נקודות חלודה , חלקן מתנפחות. ברכבים בעלי צבע לבן. על הגג. האם משהו מכיר את התופעה, מה הסיבות?

האם יכול להיות שעקב תאונה נוצרים מיקרו סדקים בצבע אשר מתנהגים כמקור החלודה?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לחבר שלום,לא רק לגבי פיאט פונטו כדאי, רצוי ומומלץ לא לקנות רכב עם חלודה ובמיוחד לא בגג.

אי אפשר לדעת מה עבר,אולי עבר התהפכות /תאונה ותיקון כזה או אחר שלא נעשה כראוי ופשוט חבל לבזבז כסף על מכון בדיקה לאקזמפלר שכזה,שכמותו יש עשרות אם לא מאות ובוודאי שבמצב טוב יותר.

לגבי נזילת שמן- אין מחלה מסויימת בפיאט /בכל רכב אחר.

צריך לבדוק את מקור הנזילה- מחזירי שמן/אטם מכסה שסתומים / קרטר/פילטר שמן לא מחוזק כראוי/חלילה אטם ראש מנוע.

אין איש בעולם שיוכל אותי למחוק אצלך אני קיים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לגבי החלודה (בעניין השמן אני חושב שמדובר בבלאי טבעי לרכב כזה):

בתור בעל ספייס 2001, ואחרי לא מעט מכוניות שבדקתי עד שהגעתי לנחלה, אני חושב ש*כן* יש רגישות מסויימת בפונטו מהשנתונים 2000-2001 (לא יודע לגבי MK2B) לחלודה, קצת יותר מרכבים אחרים. אבל זו רק תחושה.

לגבי סיבות - תלוי איפה נמצאות נקודות החלודה. אצלי ברכב היתה חלודה בחיבור שבין השמשה הקדמית לגג.

במקרה הזה, כאשר הורידו את השמשה המקורית (שנשברה) - או כאשר הרכיבו את החדשה, 'פצעו' את הצבע והחלודה התפתחה.

התיקון גרר החלפת שמשה נוספת, שכן החלודה הזיזה את השמשה החלופית וגרמה לה לסדק. התיקון עלה כ-1200 ש"ח.

אני חושב שלא מעט ספייס 2001 עברו החלפת שמשות, אבל זה באינדוקציה, כיוון שלחבר שיש גם רכב כזה בדיוק הוחלפה שמשה

מאותה סיבה - ברד רציני שירד בשנת 2002 וסדק את השמשה.

שוב, מדובר בתחושות שקשה יהיה לבסס אותן סטטיסטית. אתה תחליט מה לעשות עם המידע הזה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 5644 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...