Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

עלויות אחזקה בC3? טימינג? צריכת דלק? טיפול קטן מאד יקר ראיתי קבלה על 1100 ש"ח

AORPAZ911
שימו לב! השרשור הזה בן 5617 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

על 1100ש"ח עבור טיפול ממש קטנןטן , החלפת שמן ומסננים סכ"ה 4 רכיבים 1100ש"ח! כולל עבודה העבודה! העבודה מעט יקרה מהחלפים, בפונטו , גטס , פביה עלות הטיפול כולל עבודה הוא כמחיר העבודה לבדה עבור הC3! (במוסכים מורשים!)

C3 רכב חביב , עוד לא ברור לי מה עדיך ה1600 או ה 1400 אך עלות האחזקה היא פרמטר חשוב עבורי

מעונין לקנות סקודה ידנית או פונטו/פנדה אוטמט/רגיל

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

צר לי לאכזב אותך, אבל זה מה שעולה טיפול "קטן" בלא מעט מוסכים מורשים, גם של פיג'ו/סיטרואן וגם של יצרנים אחרים. מניסיון אישי, מחירי הטיפולים בפונטו אמנם זולים, אבל הם לא מגיעים לחצי מהמחיר.

אל תשכח שהחלפת שמן במנועים האלו מתבצעת בכל 30K קילומטרים או שנתיים (בחלק מהדגמים, לא זוכר את הוראות היצרן לכל הדגמים), כך שבטווח הארוך לא מדובר במחיר גבוה במיוחד.

נ.ב: היות וסקרנת אותי, עיינתי קצת בחשבוניות שמסר לידי הבעלים הקודם של הרכב שלי. המנוע כאן דומה (אם לא זהה) למנוע שתמצא בC3 כך שעלויות הטיפולים בוודאי דומות (אם לא זהות).

עבודה על טיפול שנתי - 307 ש"ח לפני מע"מ.

חלקים לטיפול שנתי - 438 ש"ח לפני מע"מ.

בסה"כ קצת פחות מ900 ש"ח כולל מע"מ לטיפול קטן, לא כולל "אלמנטים".

מחפש סוזוקי ג'ימני סטיישן 1,600 סמ"ק אוטומט

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

החלפת שמנים ומסננים כולל חלקים ועבודה ב C3 פעם בשנתיים (או 30K) בסביבות 700 ש"ח.

פלאגים + חוטים + עבודה בסביבות 400 ש"ח פעם ב 50K אם אני לא טועה.

טיימינג כולל כל הסט כ 1400 ש"י כולל עבודה פעם ב 3 שנים או 90K.

התייחסתי למנוע 1400, מחירי שחיטה במוסכים מורשים.

יש מוסכים מקצועיים (מורשים לשעבר) שעבור אותם טיפולים ייקחו פחות כסף.

Casper כתב: "היום יום שני בשבוע. זהו יום הרביעי במספרו שלא נגעתי באוטו.ורק מהמחשבה הזאת עולה אצלי לחץ דם.נראה לי שאלך להחליף ריחן." :roflmao: 30.1.2006 פורום VAG

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה ,

האם טיפול כל 30 אלף בלבד או גם תלוי בשנים (בפונטו נדרש אחת לשנה גם אם לא הגעת למכסה)

נחמד לשמוע משניכם מחירים נמוכים יותר, בלית ברירה אני מעלה אותם בהתאם לקבלה שראיתי (כללה פרוט)

ושאלה כללית: כיצד להתיחס לטרידאין של יבואן הטוענים בפני שאין צורך לעשות טימינג כי עדין לא הגיע ל90 אלף (רכב בן 6 שנים.....) ולשאלה האם יש הסטורית טיפולים אני נענה בתשובה שיש אך במוסך ולא אצלם [ ()-: ]

אשמח לשמוע צריכת דלק מידע (בינתיים אני מקבל תגובות מגוונות מאד אך בלתי "מוסמכות" כגון : הרכב חסכוני לא שותה דלק, 16קמ לליטר , 10ק"מ לליטר וכד)

מעונין לקנות סקודה ידנית או פונטו/פנדה אוטמט/רגיל

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הטיפול כמובן מוגדר גם עפ"י זמן. כעיקרון הוראות היבואן השתנו לאורך השנים, בחלק מהמודלים מדובר בטיפול פעם בשנה ובחלק פעם בשנתיים וזה למרות שהמנועים זהים טכנית. ללובינסקי הפיתרונים.

טיימינג עושים כל 90K או 3 שנים. גם כאן, בחלק מהדגמים, האריכו את הזמן המקסימלי שבין החלפה להחלפה ל10 שנים. שוב, אותו הסיפור כמו בטיפולים השנתיים. אל תשאל אותי למה.

מחפש סוזוקי ג'ימני סטיישן 1,600 סמ"ק אוטומט

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני אענה.

לא בזכות היצרן , השיפור המתמיד באיכות מכלולי הטיימינג (חגורות מותחנים) בעיקר מספקי משנה ארים, העלה את אורך חייהם אפילו עד סביבות ה 240Kק"מ , בקיצור איפה שיש חלקים גרמנים-יפניים בצרפתיה , אין תקלות .

(הוספתי פסיק אחרי "בצרפתיה" כדי שהמשפט לא יראה כלקוח מספרות מד"ב).

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא תאמין כמה תקלות יש ברכיבים מתוצרת BOSCH וסימנס (גיר AL4) במכוניות צרפתיות.

אגב - רצועת טיימינג למנוע TU (רצועה OEM מתוצרת DAYCO, מקורית עולה עוד כמה עשרות שקלים) עולה פחות מ-100 ש"ח.

מותחן עולה בסביבות 70 ש"ח.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אשמח לשמוע צריכת דלק מידע (בינתיים אני מקבל תגובות מגוונות מאד אך בלתי "מוסמכות" כגון : הרכב חסכוני לא שותה דלק, 16קמ לליטר , 10ק"מ לליטר וכד)

בואנה, חוצפן. שאלת בשרשור אחר (למה לפתוח חדש?) על צריכת דלק, ועניתי לך מניסיוני רב החודשים כי ב-1.4 האוטומטית הצריכה הממוצעת היא 1:10. את נתון ה-1:16 קיבלתי ממישהו שזרק אותו סתם לאוויר כשדיבר רק על נסיעה בין עירוני ב-1.6 ליטר - וגם על זה עניתי לך כבר.

בקשר לעלויות טיפולים - גם אם עלות הטיפול יקרה קצת, היא פעם בשנתיים (באמצע יש ביקורת זולה הרבה יותר) כך שלא צריך להגזים.

רוני

BMW 325i E46

שלום, רוכב.

נא לא לבקש ממני גישה לאוף טופיק

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לקונטיקונטקט יש רצועות טיימינג לכל אורך חיי המנוע, נראה לי שגם לגייטס , השיפור עצום בשנים האחרונות,

בקונטי ביחד עם חברה קנדית פותח גלגל שיניים אליפטי לחגורה שמפחית את הלחץ עליה, רעיון פשוט וגאוני.

Beijing, April 2008ContiTech develops innovations for pump injector and oval sprocket technology

"With a whole series of innovations, in the last few years ContiTech has significantly improved the performance of timing belts", reports Hermann Schulte, Head of Development for timing belt drives at the ContiTech Power Transmission Group in Hanover. They can be seen from 20 to 28 April at the Auto China 2008, on the Continental Corporation's combined stand (Hall W7, booth K02). "Today's customers demand maintenance intervals that are as long as possible or even completely maintenance-free engines", explains Schulte. At the same time, engine life is increasingly rapidly. In the 1980s, a service life of 100,000 kilometers was required but now the standard figure is 240,000 kilometers.

image_1_uv.jpg Volkswagen realizes the pump-injector unit on its TDI engines using the latest-generation timing belt technology from ContiTech.

Photo: ContiTech

Image Download

(JPG, RGB, 300dpi, app. 10x7cm, 705kB)

Since the introduction of the overhead camshaft in the 1970s, timing belt drives for synchronization of the camshaft and crankshaft have won a market share of 75 percent. While timing belts have always been lighter, quieter and cheaper than chain drives, they have now caught up in terms of service life. The timing belt’s other major advantages are drive design flexibility and low-friction running. The belt can be routed via any number of deflection pulleys for auxiliary drives. Due to the high-friction tensioning technology, chains require more space. And some of today's engine solutions would not even be possible with chains.

Volkswagen realizes the pump-injector unit on its TDI engines using the latest-generation timing belt technology from ContiTech. Thanks to the pump-nozzle injection technology, engine performance and service lives are now possible with an injection pressure exceeding 2,000 bar – something that could not be achieved either with conventional timing belts or chains. During injection on the Golf TDI, up to 4.5 kN is pulling on the CONTI HSN-POWER® timing belt, which is not permitted to stretch by more than a few tenths of a millimeter. Pump injector technology results in around five percent more power, a 20 percent increase in torque and lower harmful emissions.

Another revolutionary technological innovation in the use of timing belts in vehicles is oval sprocket technology, developed jointly by ContiTech and the Canadian Litens Automotive Group. The sprocket is slightly oval rather than circular. This results in intentional counter forces in the timing belt, which reduce the peak forces caused by the valve drive. In this way fluctuations in belt tension and constant velocity are minimized. Oval sprocket technology brings about a forty percent reduction in the forces acting on an engine’s timing belts and components. This further extends the belt service life and also reduces fuel consumption and noise. The new technology will be used for the first time in Audi TFSI engines and in the Golf V.

In all current timing belt drive development projects, the standard is to design the belt for the service life of the engine. "Our innovations, such as the CONTI HSN-POWER® timing belt, feature cold start capability down to -40°C, high dynamic and static temperature resistance up to 150°C, briefly up to 170°C, a compact construction, good wear resistance and noise minimization, plus a long service life", summarizes Schulte.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 5617 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...