Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

תיקון מדיח כלים - טיימר נתקע בנקודה מסוימת

Tzvika-Pick
שימו לב! השרשור הזה בן 5644 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

יש אצלי בבית מדיח כלים בוש ישן (להערכתי בן 10 שנים לפחות), מכני בילד-אין.

עד לפני כמה חודשים עבד ללא שום דופי, אבל אז החלה תופעה מוזרה - הטיימר נתקע בנקודה מסוימת לקראת סוף התוכנית (קצת לפני שמתחיל הייבוש). התעלמנו מהבעיה והמשכנו להשתמש במדיח, כשהוא היה מגיע לנקודה הבעייתית הזזנו את המנגנון שני קליקים קדימה והתוכנית המשיכה כרגיל.

לפני כמה שבועות מישהו (בלי שמות :oops:) שכח להזיז את המדיח, יצא מהבית כשהמדיח עובד וכשחזר הוא עדיין היה תקוע באותה הנקודה. מאז הטיימר שלו נתקע לחלוטין וסירב להתחיל את השטיפה.

למה אני מספר את כל זה? כי השבוע קניתי טיימר אחר במקום ההוא שהתקלקל. ביקרתי בשתי חנויות לחלקים בדרום ת"א ומסתבר שאין להשיג טיימר חדש אלא רק משופץ, וזה אכן מה שקניתי בסופו של דבר. אחרי שהרכבתי את הטיימר המשופץ המדיח חזר לעבודה כמעט סדירה, אבל עדיין נתקע בנקודה מסוימת (אולי אפילו אותה אחת בו נתקע קודם).

מה עוד יכול לגרום לטיימר של מדיח להתקע בנקודה כלשהיא לקראת סוף השטיפה ותחילת הייבוש? כניסה של מים יש, שאיבה של מים החוצה יש, גופי חימום מחממים, קצרים אין. עוד משהו ששווה לבדוק?

מחפש סוזוקי ג'ימני סטיישן 1,600 סמ"ק אוטומט

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

היי מה שלומך?

לפי דעתי תחבר המנוע של הטיימר ל220 וולט ותתן לו להסתובב לבד בחוץ כשהוא לא במדיח ותראה אם נתקע ,אם נתקע שבור לא מחובר בכלל למדיח כלומר גם המשופץ דפוק

תנסה לנקות עם LPS ...ותראה אם הוא חוזר לסורו

אם לא נתקע תראה באיזה שלב נתקע כלומר מי אמור לעבוד ולקבל מתח ואז אותו תחקור

בהצלחה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש לי יותר נסיון במכונות כביסה אבל העקרון דומה. טיימר בנקודות מסויימות מחכה שמשהו יקרה - למשל שטרמוסטט

"יודיע" שהמיים התחממו, שמפסק לחץ "יודיע" שהמים התמלאו וכו'. המנוע שמסובב את הטיימר נעצר עד שהתנאי להתקדמות מושג.

אז יכול להיות שהחיישן לא מתפקד (למשל תרמוסטט) או שהרכיב האחראי לא מתפקד (למשל גוף חימום) או שיש נתק בחיווטים.

כדאל לבדוק (להקשיב...) אם המנוע של הטיימר נעצר או לא.

אני מתאר לעצמי שלא עזרתי לך בהרבה :|

:turn-l:
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש לי יותר נסיון במכונות כביסה אבל העקרון דומה. טיימר בנקודות מסויימות מחכה שמשהו יקרה - למשל שטרמוסטט

"יודיע" שהמיים התחממו, שמפסק לחץ "יודיע" שהמים התמלאו וכו'. המנוע שמסובב את הטיימר נעצר עד שהתנאי להתקדמות מושג.

אז יכול להיות שהחיישן לא מתפקד (למשל תרמוסטט) או שהרכיב האחראי לא מתפקד (למשל גוף חימום) או שיש נתק בחיווטים.

כדאל לבדוק (להקשיב...) אם המנוע של הטיימר נעצר או לא.

אולי לא עזרת יותר מדי (או אם התקלה היא באמת מה שציינת, לא רק שלא עזרת, אלא גם ביאסת :twisted:)

אבל בהחלט לימדת אותי לפחות משהו חדש, מעניין לדעת שלא רק טרמוסטט נדפק במקרים כאלה.

המדריך המלא לכניסה לעולם הדיטיילינג

HU: Pioneer AVH2750BT | Midbass: Morel Virtus MW6 | Tweeters: Morel MT230 | Amp: Sundown SAX100.4 | SW: DLS Nordica 12" | SoundDeadener: Stinger Roadkill

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפי דעתי תחבר המנוע של הטיימר ל220 וולט ותתן לו להסתובב לבד בחוץ כשהוא לא במדיח ותראה אם נתקע ,אם נתקע שבור לא מחובר בכלל למדיח כלומר גם המשופץ דפוק

תנסה לנקות עם LPS ...ותראה אם הוא חוזר לסורו

יש משהו כמו 20-30 חיבורי מתח לטיימר הזה, ואין לי מושג מי מהם הוא מתח ההזנה.

בנוסף, הטיימר שהרכבתי אמור להיות תקין (משופץ), כך שקשה לי להאמין שהוא תקוע פיזית. העובדה שגם הקודם נתקע מחזקת בי את החשד שמשהו תוקע אותו.

נתת לי כיוון לא רע. הבעיה היא איך "חותכים" איזה חיישן לא מתפקד.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הטיימר נתקע בסוף שלב ההברקה (עפ"י האיור שעל המדיח). בשלב בו נתקע הטיימר גופי החימום פועלים, אני שומע משאבה פועלת (כנראה להוצאת מים?) והמניפה התחתונה מסתובבת ומתיזה מים בתא. המניפה העליונה משום מה לא מסתובבת ולא מתיזה מים. אני מניח שהמשאבה שמוציאה מים פועלת היות ואין הצטברות רצינית של מים בתא גם אחרי פעולה ארוכה יחסית. אולי המטרה של השלב הזה היא ליצור אדים כדי להבריק את הכלים?

עכשיו כשאני חושב על זה, לא הצלחתי לחבר את המנוף שמפעיל את תא נוזל ההברקה. לא ייחסתי לזה משמעות היות ומדובר במנוף מכני שלא מעביר חיווי חשמלי כלשהוא ובכל מקרה אנחנו לא משתמשים בנוזל הברקה. גם כשהוא היה מחובר (לפני הפירוק) הטיימר היה נתקע כך שאני מניח שזה לא קשור ישירות לבעיה.

תמונה של המדיח שלי בפוזה מגרה מצורפת. הטיימר בפינה השמאלית העליונה.

IMG_4906.jpg

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

האם גוף החימום של הייבוש עובד ?

האם הכלים יוצאים נקיים, קרי: המדיח מצליח לחמם את המים לדרגה נורמלית בה הכלים מתנקים טוב ?

איציק

Peugeot 3008 MY18 1.6HDi 120Hp Automatic
   Citroen Berlingo XTR MY17
 1.6
HDi 100Hp Automatic
Citroen C4 MY07 2.0 143Hp Automatic

eפ.מצולמים אחרונים: הח' שסתום ספיקה למדחס מזגן, טיימינג למנוע 2.0 EW10J4 ב 307, הח' COM2000 ברכבי PSA , הח' שמן AL4, הח' שסתומים AL4

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

גוף החימום עובד. אני רואה טיפות של מים שפוגעות בו ומתאדות מיד.

כלים עדיין לא ניסיתי לשים, אבל כל הסימנים מראים שהם יצאו נקיים - לפני החלפת הטיימר היתה אותה הבעיה והמדיח מייצר המון אדים בסוף הפעולה שלו.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

והטרמוסטט?

לפי התמונה המדיח שלך מזכיר מאוד את הקונסטרוקטה 511 (ז"ל) ששרתה אותנו בנאמנות במשך 15 שנה.

אם אינני טועה למדיח הזה ישנם שני טרמוסטטים 50 ו-65 מעלות.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אחרי תקלות דומות במדיחי כלים שונים אני הייתי מצביע על התרמוסטט כאשם העיקרי.

בד"כ יש כפתור שמאפס אותו במקום לא נגיש בעליל שרק טכנאי שיודע מסוגל להגיע אליו תוך שלש שנייות.

נדב

הפרוייקט הקטן(גדול) שלי למכירה, מכונית מרוץ ישראלית(לחצו כאן)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

דורקי - למדיח יש ארבעה תוכניות פעולה, שתיים ב55 מעלות ושתיים ב65 מעלות (לסירים ו"לכלוך קשה").

הטרמוסטט, אני מניח, אמור לוודא את החימום של המים לטמפרטורה הנכונה?

איך אני בודק אם הוא עובד? איפה הוא יכול להיות ממוקם כי אני די בטוח שהוא לא בחזית המדיח?

עריכה:

עכשיו כשאני חושב על זה שוב, הטיימר נתקע באותה הנקודה בשתי התוכניות (55 ו 65 מעלות). אם אכן יש שני טרמוסטטים, לא סביר ששניהם תקולים עם אותו הסימפטום.

שנית, למה הטיימר מחכה לפיקוד מהטרמוסטט דווקא בסוף פעולה ההברקה (רגע לפני הייבוש) ולא בפעולת הניקוי? נשמע לי הגיוני יותר שהמים שנכנסים יחוממו בזמן הניקוי הראשוני ולא בזמן ההברקה, ואז הטיימר היה נתקע כבר בתחילת המהלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

חפש את הטרמוסטטים מתחת לגוף החימום, הם תקועים מתחת לגוף עם גומיות.

אני אסביר לך מה הלוגיקה שלי: אני משוכנע שהטיימר ממתין לאישור כלשהו שלא מגיע ולכן המנוע לא מסתובב.

איזה משובים הטיימר מקבל:

- מילוי מים לכמות הנכונה.

- חימום המים לטמפ' הנכונה.

יתכן שרק אחד תקול (ה-55 מעלות) והשני סוגר מעגל דרכו באופן טורי.

השערה נוספת - האם המדיח שלך משנה תוכניות עם לחצנים? אם כן יתכן שמתח ההפעלה לא מגיע אל המנוע כיוון שאחד הלחצנים מנותק.

יש שם מעגל מודפס עם פסי מתכת שממתגים כל פעם נקודות אחרות לפי התוכנית שנלחצה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מה, זהו? אלו כל הפיקודים שמגיעים לטיימר? אז בשביל מה כל החוטים שמחוברים אליו? :roll:

אני אבדוק את הנקודות שציינת. צפו להקפצת השרשור בעוד כמה ימים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...