Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

שמן מנוע בתקן ACEA A5/B5, האם קיים מבחר בהישג יד ?

איציק נ.
שימו לב! השרשור הזה בן 5625 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

עד כה מצאתי TOTAL QUARTZ 5W30 סינטטי מלא בתקן A5/B5 במחיר של 200 שח + מעמ לגלון של 4 ליטר.

בנוסף לזה מצאתי גם שמן של Motorcraft Synthetic Blend 5W30 בתקן API SM (גם הנ"ל כזה) אך ללא ציון תקן ACEA.

גם באתר היצרן עם מפרט השמן לא מצויין תקן ACEA. כפי שרשום, שמן זה אינו סינטטי מלא ומחירו בחנות חלפים שבדקתי היה 130 שח לגלון של 5 ליטר.

אם מישהו יודע היכן ניתן להשיג שמנים התומכים בתקן הזה - אשמח לדעת. אגב, השמנים הרגילים הנפוצים, כמעט כולם כולל כולם תומכים בתקן "סטנדרטי" של A3/B3.

בתודה מראש

איציק

________________________________________________________________________________

תקני ACEA

(The European Automobile Manufacturers Association)

A/B : gasoline and diesel engine oils

A1/B1 Oil intended for use in gasoline and car + light van diesel engines specifically designed to be capable of using low

friction low viscosity oils with a High temperature / High shear rate viscosity of 2.6 to 3.5 mPa.s. These oils may be

unsuitable for use in some engines. Consult owner manual or handbook if in doubt.

A3/B3 Stable, stay-in-grade oil intended for use in high performance gasoline and car + light van diesel engines and/or

for extended drain intervals where specified by the engine manufacturer, and/or for year-round use of low viscosity oils,

and/or for severe operating conditions as defined by the engine manufacturer.

A3/B4 Stable, stay-in-grade oil intended for use in high performance gasoline and direct injection diesel engines, but

also suitable for applications described under A3/B3.

A5/B5 Stable, stay-in-grade oil intended for use at extended drain intervals in high performance gasoline and car + light

van diesel engines designed to be capable of using low friction low viscosity oils with a High temperature / High shear

rate viscosity of 2.9 to 3.5 mPa.s. These oils may be unsuitable for use in some engines. Consult owner manual or

handbook if in doubt.

Peugeot 3008 MY18 1.6HDi 120Hp Automatic
   Citroen Berlingo XTR MY17
 1.6
HDi 100Hp Automatic
Citroen C4 MY07 2.0 143Hp Automatic

eפ.מצולמים אחרונים: הח' שסתום ספיקה למדחס מזגן, טיימינג למנוע 2.0 EW10J4 ב 307, הח' COM2000 ברכבי PSA , הח' שמן AL4, הח' שסתומים AL4

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

איציק שלום,

בקשר לזמינות המוצרים הבאים אינני יודע מה המצב בשוק אך ברכבי גולף עם מנוע דיזל ומסנן חלקיקים הייצרן מציין שיש להשתמש אך ורק בשמן בתקן VW 507.00 או ACEA A5/B5 והשמנים הם:

Mobil 1 ESP Formula 5W-30

AGIP 7005 0W-30

איזה כייף לי :)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה על התגובות;

פז פאוור C, לפי האתר של פז, הוא שמן 5W40 שתומך בתקן A3/B3/B4.

לגבי Mobil השאלה היא מה עלות השמן ומה הזמינות שלו (היכן ניתן להשיג). אם מדובר במשהו שדומה ל TOTAL QUARTZ 5W30 אזי אין כדאיות מבחינתי ל Mobil כי הTOTAL זמין, עומד בתקנים הנ"ל, סינטטי מלא והוא מיועד ספציפית לדגמי PSA.

איציק

1.6
HDi 100Hp Automatic

eפ.מצולמים אחרונים: הח' שסתום ספיקה למדחס מזגן, טיימינג למנוע 2.0 EW10J4 ב 307, הח' COM2000 ברכבי PSA , הח' שמן AL4, הח' שסתומים AL4

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

את השמנים בתקנים החדשים לצערי ניתן לרכוש רק במוסך צ'מפיון בני-ברק במיכל של 1 ליטר (אולי יש להם גם במיכל של גלון) בעלות של 55-65 שקלים לליטר (נכון לחודש קודם)

לא בטוח שהיום הם מחזיקים מלאי של MOBIL מכיוון שצ'מפיון כול מספר חודשים קונים מיצרן/ייבואן אחר שמן העומד בתקנים שציינתי.

אתה יכול לפנות לייבואן של מוטול בישראל ואולי יש לו מלאי של השמן

8100 ECO-NERGY 5W30 שעומד בתקנים שציינת.

http://www.motul.co.il/index2.html

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תקני ACEA הארופיים יותר מחמירים מהתקנים האמריקאים API ולכן תקן SM לא מחייב שיהיה מקביל ל A5/B5 ואם לא מצוין זאת על השמן אז כנראה שהוא לא עומד בתקן הארופאי או לא נבדק על ידם.

לאיזה רכב יש דרישה לכזה שמן?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

את השמנים בתקנים החדשים לצערי ניתן לרכוש רק במוסך צ'מפיון בני-ברק במיכל של 1 ליטר (אולי יש להם גם במיכל של גלון) בעלות של 55-65 שקלים לליטר (נכון לחודש קודם)

מרק,

מה לגבי CASTROL SLX LONG LIFE III 5W/30? הוא מיובא ע"י פז (מופיע באתר שלהם) והוא עומד בתקן 504/507 של VW.

http://www.pazlub.co.il/searchItem.asp?lang=1&prod_id=68&table=tblAoutomative&page=36&sub_parent_id=16&sub_cls=3&sug=3

Subaru BRZ 2.4 | Toyota Avensis 2.0 | Citroen C4 SX Automatic 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מרק, את השמנים של מוטול אני מכיר (וגם את האתר) והם מצויינים - אבל הם לא זמינים בכל מקום (מה גם שהייתי אצלם פעם במחסן בנוה ימין וקניתי שמן גיר רגיל, שירות אדיב ויחס טוב). את השמן עליו אתה מדבר כבר ראיתי באתר שלהם לפני כיומיים ואם הייתי צריך לבחור אז סביר להניח שבטווח מחירים הזה הם לא יהיו זולים וכבר עדיף לי לרכוש את ה TOTAL.

תקני ACEA הארופיים יותר מחמירים מהתקנים האמריקאים API ולכן תקן SM לא מחייב שיהיה מקביל ל A5/B5 ואם לא מצוין זאת על השמן אז כנראה שהוא לא עומד בתקן הארופאי או לא נבדק על ידם.

לאיזה רכב יש דרישה לכזה שמן?

לא מדובר בדרישה של הרכב אלא בקשה\דרישה שלי.

אני עומד בפני החלפת שמן ומעדיף לשלם קצת יותר ולהגדיל את מרווח הטיפולים (כרגע עברתי 15K ק"מ בכ-7 חודשים, רוצה להגדיל ל 20K שזה סדר גודל של 9-10 חודשים).

בקסארה 2 היצרן מכתיב לבצע טיפול כל 20,000 ק"מ בתנאים רגילים ו 15,000 ק"מ בתנאים מחמירים.

היצרן מוסיף בפסקה אחרת (עבור דגם דומה עם מנוע בנזין):

CAUTION : For vehicles with maintenance interval of 30000 km (20000 miles), use exclusively one of the oils TOTAL ACTIVA / QUARTZ 7000 or 9000 or any other oils with equivalent specifications . These oils offer specifications which are higher than those defined by norms ACEA A3 or API SJ/CF . Failing this, you should follow the maintenance schedules for severe operating conditions .

למרות שקיימת סתירה קלה בהמלצה כי גם השמנים הנ"ל (פרט ל 5W30) תומכים בתקן דומה, שוב, הייתי מעדיף לשים את הטוב ביותר ולהיות רגוע. הרכב לא צורך כלל שמן בין הטיפולים והשמן האחרון ששמתי היה Mobil Synt S 5W40.

הבחור בחנות החלפים שהציע לי את ה MOTORCRAFT synthetic blend 5W30 אמר שהשבוע הוא צריך לקבל את השמן בצמיגות הזו אבל סינטטי מלא - אך פורד לא מציינים כלל תקן ACEA בו השמן תומך וזה מרתיע מעט.

איציק

1.6
HDi 100Hp Automatic

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הייצרן VAG וגם ייצרני שמנים שמייצרים עבורו שמנים המתאימים למרווח טיפולים של עד 30K הנקרא LongLife Service (רק רכבים מסויימים) לא מתייחסים לתקן האירופאי או API אלה לתקנים הבאים של הייצרן.

VW 503 00 בנזין

VW 503 01 למנועי 1.8 טורבו

VW 506 00 למנועי טורבו דיזל

אולי השמנים עם התקנים של VAG יכולים להתאים גם לרכב שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מה שמתאים לסוג רכב אחד לא בהכרח מתאים לסוג השני. גם אם יצרן מצהיר על טיפולים כל 30K ק"מ עם שמן בדירוג API SL זה לא אומר שברכב מסוג אחר אותו השמן יחזיק מעמד כל כך הרבה ק"מ ללא החלפה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זה ברור לי. אני התכוונתי אולי לבצע חיפוש או למצוא רשימה של שמנים העומדים בתקני VAG עבור מרווח טיפולים של 30K ואולי במפרט למצוא מידע לגבי התאמה לתקנים איירופאים שאיציק ציין.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אמנם התקנים של VAG הם לא מבחני המנוע המחמירים שיש, השמנים שעומדים בהם דיי אכותיים, אך עדיין לדעתי רחוקים מהתקנים החדשים של יורו 5.

איציק מחפש שמן בתקן שיהיה נפוץ רק בעוד שנה שנתיים (עם כניסת תקן יורו 5) ואני מבין מדוע הקושי להשיגו בארץ.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

איציק,

תוכל לנסות לרכוש את Elf evolution SXR 5W30.

זהו דף המידע של השמן.

פנה ישירות ליבואן, או לסוכניו בארץ והתעניין לגבי רכישה.

אפרים

תנו חיוך, הכל לטובה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עד כה מצאתי TOTAL QUARTZ 5W30 סינטטי מלא בתקן A5/B5 במחיר של 200 שח + מעמ לגלון של 4 ליטר.

בנוסף לזה מצאתי גם שמן של Motorcraft Synthetic Blend 5W30 בתקן API SM (גם הנ"ל כזה) אך ללא ציון תקן ACEA.

VALVOLINE SYNPOWER 5W/30 סינטטי מלא עומד בתקן A1/A5 וניתן להשיגו בארץ ללא קושי.

Seat Leon FR 2.0 (190bhp) DSG 2019

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה לכולם.

אפריים ו BURZUM - מי היבואנים של ELF\VALVOLINE ואיפה אפשר להשיגם באיזור המרכז ?

ידוע לכם טווח המחירים של השמן ?

איציק

1.6
HDi 100Hp Automatic

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 5625 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...