Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

מה יותר חשוב, שנתון או ק"מ?

צ'פי
שימו לב! השרשור הזה בן 2797 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום רב,

בקניית רכב יד שניה, האם רצוי להתפשר על השנה או על מספר הק"מ, לדוגמא:

רכב א' שנת 98, יד 2, 60000 ק"מ

רכב ב' שנת 2000, יד 3, 160000

המחיר דומה. על מה ללכת?

תודה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 69
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

יותר חשוב מצב הרכב.

אם הרכב מוזנח ואינו תקין, זה לא משנה שיש אחר שנסע פחות.

ואם הרכב שמור, מתוחזק והוחלפו בו חלקי בלאי - זה לא משנה מה רשום במד הנסועה.

זה כמו לשאול - מי יותר בריא, בן אדם בן 80, או בן אדם בן 18.

:multi: רז .

205GTI סטנדרטית (תלוי מה הסטנדרטים שלך...).

נמכרה.

טיול נהיגה

בפורשה קאררה 4 GTS.

המרצדס שלי

נמכרה.

טיול נהיגה ביגואר F-TYPE V8 5.0

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ב-99% מהמקרים הייתי מעדיף להיות בן 18...

סטטיסטית בני 18 בריאים יותר מבני 80.

אבל מה משנה לך הסטטיסטיקה אם תהיה אדם חולה בן 18 (חס וחלילה), או למקרה שלנו, אם תקנה רכב עם נסועה נמוכה, אבל מורכב מריתוך של 2 רכבים שונים עם מנוע גמור ?

כל מקרה לגופו, יש לבדוק את הרכב כולו, לא רק את השנתון ברשיון מול מד הנסועה. זה לא מלמד הרבה.

נמכרה.

טיול נהיגה

בפורשה קאררה 4 GTS.

המרצדס שלי

נמכרה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• 3 שנים מאוחר יותר...

אני מתלבט מה עדיף, רכב עם הרבה ק"מ (מעל 200K) אבל מודל גבוה יחסית (2005-7) ובנוסף הק"מ נעשו בנסיעה בינעירונית בעיקר. או רכב עם מעט ק"מ יחסית (עד 120K) אבל ישן יותר ב3 4 שנים, ובנוסף הק"מ נעשו בנסיעה עירונית בעיקר.

מצד אחד גם רכב עומד יוצר בלאי אבל בהחלט לא כמו רכב שטחנו אותו, אבל גם לדרך שבה נאספו הק"מ יש השפעה, ואינה דומה נסיעה עירונית בעלת אופי של ההאטות וההאצות, לנסיעה בינעירונית בעלת אופי קבוע יותר.

התלבטות מעשית לגמרי

אשמח לשמוע דעות בנושא

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בהתאם למצב הרכב, כל מקרה לגופו.

ברכב שעבר נסיעות בין עירוניות ארוכות בכבישים מהירים הבלאי על כל המכלולים יהיה פחות - מרכב שעבר נסיעות עירוניות קצרות / נסיעות קצרות בטראסות / נסיעות קצרות במכשולי מיים, תמרות עשן וכו'.

נמכרה.

טיול נהיגה

בפורשה קאררה 4 GTS.

המרצדס שלי

נמכרה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כלומר שרכב מעל 200K שידוע לי בוודאות שגמע אותם בעיקר בדרך בינעירונית עדיף מרכב עם 100K שגמע אותם באזור המרכז הפקוק?, כי הרי הזמן שלוקח לנוע ממקום למקום בשעות העומס ארוך לאין ערוך מאשר נסיעה בינעירונית גם כאשר מדובר בק"מ כפול.

אם כך כל הסיבה שאנשים בורחים מק"מ גבוה הוא רק מהחשש מהלא נודע, הליכה אחר העדר, וכד'?

או שבכל זאת הק"מ משפיע משהו על המכניקה של הרכב שכל שעות פעילות מנוע לא תעשה?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זה לא כלל ברזל, אבל זה בהחלט יכול להתקיים ולכן ציינתי - כל מקרה לגופו.

ברכב שכל נסעותיו הן עירוניות, קצרות, עם מנוע קר, מרובות עצירות, פניות, העברות הילוכים - יהיה בלאי רב על מכלולים מאשר רכב שעבר את אותה נסועה בדרך מהירה בנסיעות ארוכות.

את היחס של 100k מול 200k אתה ציינת, זה לא נשמע לי מדעי.

אבל אם נשווה נסיעה של 200 קמ על כביש שש - האצה אחת, ללא עבודת הגה, וללא העברת הילוכים בכל הדרך, סל״ד קבוע, טמפ׳ מנוע קבועה ללא עצירות/התחממות בעמידה (התחממות שקיימת בנסיעה עירונית, גם אם אפילו לא מופיעה בשעון החום כי כך כויל) מול אותו מסלול בדרכים עירוניות מקבילות - אני מקווה שברור לך שבדרך המהירה הבלאי יהיה פחות.

או שבכל זאת הק"מ משפיע משהו על המכניקה של הרכב שכל שעות פעילות מנוע לא תעשה?

דווקא שעון פעילות מנוע הוא חשוב, והיצרנים לא משתמשים בו.

זה היה יכול לתת מדד אמיתי.

נניח רכב עם 100 אלף קמ במד האוץ, עם 50 אלף שעות מנוע (שברור שעבר בפקקים),

מול אותו רכב, עם אותם 100 אלף קמ במד האוץ, ורק עם אלפיים שעות מנוע (שברור שעבר בנסיעה בין עירונית).

במקרה כזה לשני הרכבים אותם קמ במד האוץ, וברור באיזה מהם הבלאי רב יותר.

נמכרה.

טיול נהיגה

בפורשה קאררה 4 GTS.

המרצדס שלי

נמכרה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בנוסף למה שיעצו לך, נקודה חשובה היא העבר של הרכב (כמה ידיים ומיהן, אם ניתן לאתר), היסטוריית טיפולים.

בוא תראה דוגמה אחת שאינה מכלילה: פעם היתה לי ברירה בין שני כלי רכבים, אותו דגם ואותה רמת גימור, הבדל של חודש בתאריך היצור, שניהם יד ראשונה, מדווחים וניראים ללא תאונות קשות. הבדל קילמטרז' בדיוק כפול, עשרות אלפי ק"מ.

הנמוך היה בנסיעות של בית-גנים-קניות בת"א, השני סתם (נגיד) גמע מרחקים. האיש עם הנמוך גמגם על מעט הטיפולים שנדרשו בעבר, ועוד פחות על החלפת צמיגים תמוהה ("יש לי קרוב משפחה עם פנצ'ריה"), השני הראה לי את כל הטיפולים מיום קבלת הרכב. הראשון לא היה מוכן לתת לי לנהוג ברכב, נסענו יחד שני ק"מ (הדלק יקר... ומדובר באיש בולט בתחום עיסוקו הקשור בחברות גדולות), השני אמר לי סע לאן שאתה רוצה. וגם הזמין אותי לביתו.

ללא היסוס לקחתי את הרכב השני עם הקילומטרז' הכפול, ואמרתי תודה גדולה, וגם אחרי שנים אגיד לאותם מוכרים תודה.

ילה גבר בא נראה! מר +1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הכל נכון בתאוריה.

בפועל בארץ יש מעט כבישים מהירים פתוחים ומעט מכוניות, שעברו את רוב הקילומטרג' בשיוט בלבד.

הרוב המוחלט נוסע גם בערים ופקקים חלק לא קטן מהזמן.

כך שבדוגמא הנ"ל סביר שבתרחיש יהיה כזה:

רכב עם 100 אלף קילומטרים עבר את כולם בעיר, רכב עם 200 אלף קילומטרים עבר 100 אלף בעיר ועליהם הוסיף עוד 100 אלף בנסיעה בינעירונית.

ברוב המקרים מכוניות עם קילומטרז' נמוך יותר נמצאות במצב טוב יותר.

כמובן שיש הרבה יוצאים מן הכלל.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הכל נכון בתאוריה.

בפועל בארץ יש מעט כבישים מהירים פתוחים ומעט מכוניות, שעברו את רוב הקילומטרג' בשיוט בלבד.

הרוב המוחלט נוסע גם בערים ופקקים חלק לא קטן מהזמן.

כך שבדוגמא הנ"ל סביר שבתרחיש יהיה כזה:

רכב עם 100 אלף קילומטרים עבר את כולם בעיר, רכב עם 200 אלף קילומטרים עבר 100 אלף בעיר ועליהם הוסיף עוד 100 אלף בנסיעה בינעירונית.

ברוב המקרים מכוניות עם קילומטרז' נמוך יותר נמצאות במצב טוב יותר.

כמובן שיש הרבה יוצאים מן הכלל.

+1.

על איזה אוטובאן בדיוק נסע הרכב שגמע רק נסיעות בין עירוניות?

אלא אם תספר לי שהרכב קבוע על המסלול של כביש 6, אני מאמין שהתרחיש הוא בדיוק כמו זה שהיה אצל בוקי.

הרכב נסע גם נסע בדרכים עירוניות, וכמובן הוסיף על הדרך עוד 100K בבין עירוני.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מדובר ברכב שהבעלים גר בירושלים ועובד בת"א, נסע עם הרכב לעבודה לפחות 4 שנים, כך ש150K בינעירוני.

כמובן שבכל נסיעה בינעירונית יש ההאטות פקקים וגם נסיעה עירונית.

על השאר פחות ברור לי, ולכן אני מחשב אותם כנסיעה מעורבת.

אם הרכב היה עם 75K ק"מ פחות, לא הייתי מסתפק בכלל במחיר העכשווי.

אציין שהרכב טופל ברמה גבוהה מאוד

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 2797 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...